30 Graskalveren. G. J, VREUK-Van OiÈore te Axel. Bouwplannen. i-E Advertentiën. 3 PAARDEN. Openbare Verkooping' inove Depothouder Burgerlijke Stand. Axel. J. WIKLAND. Te Vlissingen is de militieplichtige D., in garnizoen te Middelburg, die wegens herbalings-oefeningen ouder de wapens was gekomen, bjj het springen op den stoom tram, daaronder geraakt, teD gevolge waar van een zijner beenen hem zoo goed als afgereden werd. Een mooie leidsman. Een paar land- loopers, welke te veel aan Bacchus hadden geofferd, en waarvan de een zich blind voordeed, terwjjl de ander dienst deed als zijn leidsman, maakten 't eergisteren het publiek te Utrecht lastig door het uitoefe nen van hun bedrjjt, vermomde bedelarij* nl. venten van velletjes postpapier. De leidsman werd ten slotte zoo waggelend in zjjn gang, dat de zoonaamde blinde het verstandiger oordeelde ziende te worden, en op zjjn beurt ais leidsman moest fungeeren in plaats van omgekeerd. De politie maakte een einde aan dat relletje door beide per sonen over te brengen naar de politiewacht. De man, die in het kanaal van Suez aan boord van d8 Koningin Regentes* een kistje met 49.000 overboord wierp en daarom zelf naar land zwom, werd toen te Port Saïd gevangen gehouden. Hij is thans per stoomschip Java te Amsterdam aange komen en gearresteerd. Hij was hofmeester der officieren, ongehuwd en woonachtig te Amsterdam. Weer de drank. Te Sneek is weer een slachtoffer van den drank gevallen. Een ouden man, wiens lust en leven was jenever drinken, vond men Maandagavond aldaar bewusteloos aan den kant eener sloot liggen, 's Nachts is de man naar 't oor deel vau den geneesheer in zijn geliefd vocht gestikt. In het Hollandsche Spoorstation te 'sGravenhage bad het volgende grappige Een man, die tot reisroute had van Rot terdam naar Schiedam, vergat in laatstge noemde stad uit te stappen en stoomde door naar Den Haag. Wat nu te doen Fluks in den bagage wagen van een gereedstaanden boemeltrein naar Rotterdam gestapt, in de stille hoop, dat hij aldus ongemerkt in Schiedam zou kunnen komen. Hij zat een poosje in den wagen, toen er beweging kwam in den trein. Gelukkig hoor, er was niets gemerkt. Na eenige oogenblikken rjjdens hield de trein weer stil en bevond de clandestiene passagier zich op het rangeerterrein. De ba gagewagen, waarin hp gekropen was, werd Een jongen van ongeveer 12 jaar te Arnhem, door zijn vader bij 't weer naar school gaan herinnerd aan eenig strafwerk, dat hij nog moest maken, heeft zich dit zóó aangetrokken, dat hij heimeljjk de ouderlijke woning heeft verlaten en niet weer is teruggekeerd. Men vermoedt, nu nasporingen vruchteloos zijn gebleven, dat dat hem een ongeluk is overkomen. Terwijl men te Eist in de Betuwe druk bezig was met het inrijden van tarwe op eene kapitale boerderjj, werd aan den buitenkant van een der volgeladen schuren brand ontdekt. Men trachtte den brand nog te blusschen, doch het was te lhat de vlammen, aangewakkerd door den vrij hevigen wind en de droogte, sloegen spoe dig over de andere bergen, rapten, schuren en op het kapitale woonhuis, waar zij ruim voedsel vonden in de enorme massa's hooi en granen (alleen 140 vrachten hooi waren in gereden); het was eén groote vuurzee gelijk. De hitte was ondragelijk, zoodat de spoedig aangerukte spuiten, ook door gebrek aan water, niets konden uit richten. en men zich bepaalde tot het nathouden van de r.abjj gelegen hoeven, De in de boerderjj aanwezige paarden en varkens werden gered, evenals een groot deel van den inbo<>del. Alles is verzekerd Voor circa 15 jaren werd dezelfde ka pitale boerderp een prooi der vlammen. Te Nijmegen heeft de hotelhouder K. bij een huiselijken twist, twee revolver schoten met hagel op zjjn 24-jarigen zoon gelost en deze met eenige hagelkorrels in het achterdjjbeen getroffen. De zaak wordt door de justitie onderzocht. De dader, een man op gevorderden leeftijd, en beheerder vau het hotel A., is nog op vrjje voeten Te Sneek heerscht zoo'n gebrek aan ■egenwater, dat het reeds voor tien en elf cent per emmer wordt verkocht. Een vrouw uit Harlingen, die gaarne met de buren een praatje maakt, had haar jongste kindje geheel ongekleed in de wieg laten liggen, onder toezicht van een meisje dat zelf nog toezicht noodig had. De moe der gaat de buurt in, en geeft de kleine een ballon mee een kaarsje om te spelen. Het groote meisje steekt het kaarsje aan en gaat ook de straat op. Intusschen ont staat er brand in de wieg en het kind heft een erbarmelijk geschreeuw aan, wat ge lukkig door een bnurvrouw wordt gehoord die de vlammen dooft; maar de kleine had intusschen reeds belangrpke brandwonden bekomen. Een drietal timmermansknechts te Enschede wMden ook eens werkstaken, doch toonden al bitter weinig begrip te hebben hoe men dit op behoorlijke, kalme wijze kan doen. Zij begonnen al verkeerd, ni. met eenige bot reis te drinken. Daarop begaven zjj zich naar de woning van bun baar, waar zjj geld eischten, wat ook al niet verstandig was. Toen hun dit niet diiect werd gegeven, bombardeerden zp die woning met allerlei projectielen. Geen ruit bijna bleef heel. De baas, gewapend met een hamer, hield de drie mannen zoo veel mogeljjk buiten de woning. Bp de vechtpartij, die ontstond, werden hij en zijn aanvallers bloedend verwond. De in middels ter hulp geroepen poli'ie wist de daders, die vluchtten, te achterhalen en te arresteeren. Een Amsterdamsch kantoorbediende lichtte een dezer dagen zjjn patroon op voor een som van ƒ580 dooi een geënvelloppeer- den wissel tot dit bedrag, betaalbaar op de Haagsche Hypotheekbank, niet door de Ontvang, en Betaalkas te Rotterdam, waar toe bij last had, maar door zelf het geld in Den Haag te incasseeren Hp vertrok daarmede naar Rotterdam, waar hp in een café restaurant zulke grove verteringen maakte, dat de directeur de politie waar schuwde, die den bediende mede nam naar het bureau en bij hem nog ongeveer de helft der som vond. Een zjjner zoogenaam de vrienden ontrolde hem bovendien nog een horloge. De Rotterdamscbe politie waar schuwde den patroon, die wegens den beurs- vacantiedag van de toedracht der zaak tot Maandag onkundig bleef. - Zondag en Maandag zpn te Antwer pen 200 000 vreemdelingen aangekomen. Er rijden 250 treinen per dag de stations binnen. Een nieuwe wijze van ter dood brengen. In Japan wordt tegenwoordig een nieuwe wijze toegepast om ter dood veroordeelde misdadigers een zacht uiteinde te bezorgen. Deze wijze moet snel en volkomen ppnloos zpn. De veroordeelde wordt gebracht in een cel met luchtdichte wanden van 8 voet hoog, tien voet breed en even lang. Aan elk der vier zijden is luchtdicht een glas ruit aangebracht, waardoor de beu) de voortgang der terechtstelling kan gadeslaan. De cel staat in verbinding met een lucht pomp, die in ruim andeihalve minuut de cel luchtledig maakt. De veroordeelde wordt geheel ontkleed, opdat de lucht die wellicht in- de plooien en poriën van het kleed zich bevindt geen vertraging aanbrengt. Dan wordt bp uit gestrekt op den rug met de handen achter in den hals samengebonden, opdat de borst zoo ruim mogelpk zp. Vervolgens wordt de luchtpomp in werking gesteld. Met deze inrichting is een proef genomen op een grooten hond. Htt dier was, zooals later nit het geneeskundig onderzoek bleek reeds na anderhalve minuut dood, maar het dier zag er zoo kalm uit en was zoo weinig veranderd, dat men het vacuum een half uur handhaafde. Een weduwe uit Valence, die zich met haar zuster en hare drie kinderen voor eenigen tijd te Lyon gevestigd had, werd dezer dagen in haar huis vermoord gevon den, terwjjl ook de lijken van haar zuster en van den oudsten zoon in verschillende kamers werden ontdekt, doorboord met messteken. De twee jongste kinderen werden later te Lyon teruggevonden en uit hun vei haal veruam men, dat de moordenaar een 22-jarige onderwijzer was, die kennis had aan hun moeder of hun tante, en die uit het huis een som gelds, aan de weduwe toebehoorende had gestolen. De moordenaar had verscheidene malen getracht ook de beide jongste kinderen uit den weg te ruimen nl. door te probepren ze te verdrinken, in een bosch achter te laten en eindelijk door ze uit Lyon weg te sturen, maar niets was hem gelukt. De kinderen waren zonder kaartje uit Marseille, waarheen hij ze ge zonden bad, weer naar Lyon teruggekeerd, waar zp nu den moordenaar hunner moeder bekend maakten. Tot nog toe wordt de schuldige tever geefs overal gezocht. In het Belgische dorp Deschel, heeft een dronkaard, die van zjjn vrouw geschei den leefde, op hare weigering om weer met hem samen te wonen, haar met een broodmes de keel afgesneden, en vervolgens zich zelf bij de gendarmerie aangegeven. Dat ook de beet van een papagaai vergiftig kan zpn, bleek te Wurzburg, waar een dame zich door zulk een vogel, voedsel uit den mond liet eten, en daarbjj een beet in de lip kreeg. Spoedig daarop zwol de mond geheel, en de dame overleed kort daarna, onder hevige pjjnen. In de Rue dii Champs de Mars, te Parjjs, had een jonge viouw in een hotel een kamer gehuurd. Des voormiddags tien uur keerde de bewoonster, die was uitge gaan, met twee personeu terug, en ging er mee naar hare kamer, Eenige oogeD blikken daarna hoorde de eigenaar hulp geroep, dat uit de kamer voortkwam. Daarop vernam hjj een mannenstem, zeggende Roep niet, roep nietEn hierop volgde een beleediging. Daarna werd alles stil. Omtrent kwartier na elf hoorde men in de zelfde kamer op de deur kloppen. De eigenaar ging zien en vond zijn huurster, Marguerite Bouloys, in haar bloed badende voor de deur liggen in de laatste stuip trekkingen van den doodstrjjd. De politie werd gehaald, maar de vrouw stierf, toen deze binnenkwam. Zjj was met vier mes steken in de borst vermoord. De twee per sonen die haar vergezelden, waren verdwe nen, zonder dat iemand ze heeft zien heen- an. Nabjj het Freienwald is een benzine motor omgevallen, en in brand geraakt; waarbjj een dame, die in het voertuig zat, de ruggegraat brak en stierf, terwjjl vjjf andere inzittenden ernstige verwoudingen bekwamen. Uit Allahabad wordt geseind dat er regens zijn gevallen, waardoor hongersnood in Bombay, Madras en de centrale provin cies voorkomen zal worden. De bezorgd heid der regeering is daardoor aanzienlpk verminderd. Te Antwerpen is in de Kattenburg- straet ingebroken en voor een waarde van fr. 70.000 aan papier gestolen. De dieven hebben de brandkast met geweld geopend. Tweeduizend oud-strjjders in het Duit- sche leger bebben te Chicago een parade gehouden. Daarna had een feest plaats dat door honderd duizend Duitscbers werd bjj- gewoond. De Duitsche gezant deelt per telegraaf mede, dat de keizer den oudstrjj- dersbond in Amerika een vaandel heeft geschonken, dat elk jaar na volgorde, aan ieder der afdeelingen van den Bond moet worden overgedragen. Deurw. Adrismise, te Hulst, zai op Maandag 38 Augustus 1899, des middags 12 uur, aan herberg van de Wed. P. A. BOEL, buiten de Gentsche Pooit, te Hulst, pu bliek verkoopen: Wegens uitscheiding van bedrijf- De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van B. HEMELSOET, aan zijn woonhuis, in de verkorting, nabij Kijkuit gemeente Axel, op Zaterdag Augustus 1899, des namiddags ten 2 ure, verkoopen: 1 Koe, 1 2-jarig Rund, 1 Hokkeling, 1 groot Varken, 12 Hoenders en 1 Haan, nieuwe windmolen met 4 ziften, Snijpaard, Kaam, 3 Roomkuipen, Boterbak en lepel, Melkzift, Beeikuip, 2 groote Kuipen, Emmeis, 5 Melk- teelen, Kastje, groote Uittrektafel, kleine Tafel, 6 Stoelen, 2 Kachels, groot en klein Ledikant, 2 Spiegels, Ketel, Pannen en Schilderijen, 35 Wijnflesschen, Baktrog, 1 nieuwe Paneeldeur, Pik, Zijsen, nieuw gerste on tarwe Stroo, Hooi, 300 drooge mutsaard, Mest, ongeveer 12 aren Koebeeten, enz,, enz. zoowel in kleur als kwaliteit is de zwarte SAJET met nevensgaand wettig gedepo neerd handelsmerk. Men lette er op dat elke knot voorzien is van ren etiquet met dit merk. Ondergêteekende beveelt zich beleefd aan tot het vervaardigen vau ontwerpen enz. voor allerhande BOUWWERKEN, en tot het houden vau toezicht over de uitvoeringen. J. H. O P H E Y. Hulst, Bouwkundieg Hotel de la Station. VAN HET GUNSTIG BEKENDE Van 1 tot en met 16 Augustus 1899. Axel. Hu-velijks-Aangiften. 4. Jan Cornells Scheele. "21 j., jm. en Jacomina Dieleman, 18 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 3. Pieter Hamelink, 22 j., jm. en Maria Jansen, 23 j., jd. Geboorten. 2. Geertrui, d. van IzaakMeesen en Wilhelmina Bakker. 3. Maria, d. van Jacobus Weijns en Johanna de Koeijer. Catharina, d. van Levinus de Visser en Neeltje Bliek. 7. Adriaan, z. van Hendrik Koekkoek en Maatje Riemens 10. Mathilde Jacoba Beatrix, d. van Cornelis Jo hannis Anthonius Aertsens en Wilhelmina Isabella de Ruijsscher. Adriana Maatje, d. van Hermanus de Feijter en Jacomina de Putter. 12. Martha Adelaida, d. van Amandus de Dauwe en Barbara Hesters. Overlijden. 15. Celiua Maria Slabbaert. 3 m., d. van Augustus en Godeliva de Kever. overtreft alle andere kippenvoer, maakt de kip gezond en sterk en is zeer bevor derlijk voor het leggen der eieren. I zakje van 5 Kilo 0,90 1 10 1,80 1 25 4,— Boekjes mot gebruiksaanwijzing gratis verkrijgbaar. HANDEL IN JAPANSCHE- en CHINEESCHE GOE DEREN, BEELDEN. GROEPEN, VAZEN en STELLEN. JARDINIERES, WAND BORDEN, BESCHUITDOOZEN, INKT- STELLEN. SCHRIJFDOOZEN, LESSE NAARS, REISTASSCHEN, PORTEMON- NAIES. SIGARENKOKERS, TABAK-en SIGARENPIJPEN, SCHENK-, PRESEN TEER- en KELKENBLADEN, SIGAREN- KASTEN, SIGARENSTELLEN en DOO- ZEN, POSTZEGEL-, POEZIE- en POR TRET-ALBUMS met of zonder muziek enz.

Axelsche Courant | 1899 | | pagina 3