HOUTWAREN. Bouwplannen. Openbare Ver kon ping. Burgerlijke Stand. Openbare Verknoping BOUWLAND, Adverteiitiën. huizen lungs den I ant der Beleg en Wontignystraten, temidden waarvan di (gchoone St. Michielskerk zich vei heit. De vensterruiten der huizen sprongen reeds in stukken en de verf van de kerk deur werd gezengd. V I Doch plotseling sloeg de wind om en dreef nu de vlam naar het grootj nieuw gebouwde »Caté Cosmopolitet, een huis van zes of zeven vensters breed en be halve de groote gelagzaal drie verdiepin gen hoog. En nu moet de knetterende vlam al de vensters van dit gebouw tegelijk binijen- geslager. zjjn, te oordeelen naar den klei- Inen afstand tusschen dit huis en de bran dei de houtmassa. Onbeschrijfelijk moet de paniek daar binnen geweest zijn, want het huis was j aan verschillende huishoudens in gedeelten verhuurd. I Vensters, plafonds, het dak zelfs vatte vlam en het biandde om zoo te zeggen lin al de bovenkamers tegelijk. I Maar ook de daken der nevenstaande huizen 166 en 168 vatten vlam. Eveneens het dak van eeBe herberg, het hoekhuis 'vormende der Hornes-Paciticaciestraat, als ook de huizen 77, 79, 81, en 83 der Pa cificatiestraat, waarvau al de kornissen, daken en bovenvensters nogal geleden heb- i hen. Een hippodrome, dat achter het circus op het nieuwe gedeelte der Zuidertei stond werd ook door de vlammen aangetast en tot des grond toe vernield de reiswagens der aanpalende kermisbarakken vatten even eens vuur, eu het kostte den kermisbeden groote moeite, om te beletten, dat al wat langs dien kant stond, brandde. 't Was een vreeselijk schouwspel, dat niet te beschrjjven is. Het alarmgeroep der geburen, het geknetter der vlammen, 't springen der ruiten van de vensters der I omstaande huizen, het neerstorten van brandende balken, en dan binnen den stal het gewoel van vier en twintig verschrik te paarden, die men te midden van de vlammen en een regen van hooi en stroo poogden naar buiten te jagen, dat ijzing wekkend tooneel kan men zich niet in- heelden, als men het niet gezien heeft, j De brandweerlieden van het museum en de politie waren spoedig ter plaatse. I Zij vonden echter circus en hippodró- i me reddeloos verloren. I Doch zij hadden nog werk genoeg, met de omstaande huizen voor totale vernie ling te behoeden I Het personeel van het circus, artisan en bedienden, bestaat uit een vijftigtal per sonen, en de stallingen waren gevuld met 23 paarden en een muilezel. Eene artiste was nog Zondag avond uit Nancy aangekomen met hare paarden en materiaal, om eene reeks vertooniogen te geven. Dat alles is mee vernield. Elf paarden heeft men uit den brand kunnen jagen. Deze zijn gered en bjj na bjjwonende stalhouders ingenomen. Drie andere die eveneens waren buiten gejaagd, zijn terug in de vlammen geloo pen en omgekomen met degenen, die men I niet haastig genoeg kon lossnjjden of kap pen. Niets was verzekerd dan het gebouw, zoodat de bestuurder, de artisten en de i bedienden totaal geruïneerd zijn. Het gebouw behoorde toe aan den heer j Bovain, van Brussel, 't Was hetzelfde dat onlaDgs op het Laarplein te Borgerhout bad gestaan, en waarin de troep Renz i zooveel bjjval verworven had. De schade bedraagt een ton gouds. De heer Guillaume die niet verzekerd was, is plotseling geruïneerd. Te Antwerpen wordt geld bijeenge bracht voor de slachtoffers, die al hun be- zittingen hebben verloren, en tegelijk be roofd zijn van de middelen om de kost te verdienen. De procureur-generaal te Madrid be weert motieven gevonden te hebben, om eene enquête in te stellen naar de slechte behandeling der gevangenen te Montjuich. Het dorp Sanct Peter in 't Swarz- wald is geheel afgebrand. Alleen de kerk- en het klooster zpn blgven staan en her bergen alle dakloozen. Te Mainz heeft een schildwacht bjj een kruitmagazijn op iemand geschoten die hem oogenscnijnlyk naderde en op het geroep geen antwoord gat. Den volgeudeu morgen vond men den gedoode, die bekend stond als een onverbeterlijk drookraad. Te Estergon (comitaat Grau) is een dienstmeisje, Laura Heinch, gevangen ge nomen wegens vergiftiging van twee aan haar zorgen toevertrouwde kinderen van graaf Hadik Bakoczy. Zij heeft bekend en ook beleden vóór eenige jaren haar eigen kindje op gelijke wijze te hebben gedood. Dinsdag namiddag is tusschen Salz burg en Rheine een goederentrein ontspoord. De hoofdconducteur is gedood en 16 wagens wagens zijn ver'orjjzeld. Te Halifax (Nieuw Schotland) wei gerden de soldaten zich te onderwerpen aan tiet bevel hun haar op een bepaalde wijze te laten knippen. Er volgden woelin gen, waarop de wacht met geveld geweer optrad. Het volgende ongeluk greep te Mon- talembert plaats met een automobiel, dienst doende tusschen Bordeaux en Parijs. Terwijl dit voertuig, waarin een tweetal reizigers, een dame en heer. met een con ducteur gezeten waren, in volle vaart een vrij steile helling afreed, sprong de baud van het voovste wiel, zoodat de conducteur niet meer kon sturen. Rijtuig en reizigers werden tengevolge daarvan van de drie meters hooge helling naar beneden ge worpen. Wonder boven wonder had deze val geen ernstige gevolgen, wijl de drie reizigers slechts lichte kwetsuren bekwamen en met een volgende automobiel hunne reis naar Parjjs konden voortzetten. Het voertuig was natuurljjk zwaar be schadigd. In de Fransche gemeente Muret heeft iemand, die voor de correctioneele recht bank moest terecht staan, een drietal revol verschoten op de rechters gelost, maar ge lukkig niemand getroffen. Hjj heeft bekend de drie rechters te hebben willen dooden, omdat zij zijne moeder geruïneerd hadden door hem te veroordeelen. Bjj een gevecht in de Fransche grens plaats Tourcoing tusschen grenskommiezen en eenige dronKen kerels, welke laatsten zich niet wenschten te laten fouilleren, heett een der douaniers bij zijne verdedi ging een revolver getrokken en daarmede een zijner aanvallers een kogel in de buik gejaagd De getroffene overleed oogen- blikkelijk aan de bekomen verwonding, waarna de douanier zich ter beschikking van de politie heett gesteld. - Zondag, Maandag en Dinsdag is het vreeselijk warm geweest te New-York. De thermometer stond te 3 uur 's middags op 41 graden. Er zijn verscheidene gevallen van zonnesteek te vermelden. Het aantal cholera-lijders te Alexan dria bedraagt in 't geheel veertien Twee lijders zijn gestorven, vier genezen. Maandag zijn vier nieuwe bekend geworden, een Griek, twee inlandsche politie-agenten en een gasthuis-verpleger. Onder de gestorven cholera-Ujders moet ook de zigeuner-violist Rige zijn, bekend door zijn avontuur met prinses de Chimay. - In de nabjj Weenen gelegen kuur oord Baden reed de machine-fabrikant Kor- nitzer met zijn vrouw en twee kinderen op een benzine-motorwagen, toen plotseling de benzine ontplofte, Kernitzer werd aau beide beenen zwaar gewond, een kind werd ge dood. - Te Aberdeen is een gruweldaad out dekt, welke men iD de beschaafde negen tiende eeuw hoogstens nog mogelijk zou achten ouder wilden in Afrika. Bij een onderzoek op het Neltfield-kerkhof aldaar is namelijk gebleken dat verscheidene gra- ven waren opgedolven. De daders schenen het voornamelijk gemunt te hebben op de hengsels en versiersels der doodkisten. In sommige graven werden verschillende lij ken op elkaar gestapeld gevonden. Over blijtselen van kinderen lagen tusschen die van oude menscheti en daartusschen weer brokstukken van doodkisten. In een graf werden verscheidene naam platen gevonden, Het eerste lijk dat men vond, was dat v»n een meisje van 15 jaar. Het w, s klaarblijkelijk uit de kist geno men, «aarvan geen spoor meer was te ontdekken en in een ander graf geplaatst. Onder dit ljjk werd dat van een oud man gevonden, waarmede op dezelfde wij ze was gehandeld. In een anderen hoek van het kerkhof, waar de dieven eveneens bezig geweest waren, werd van eenige lijken niets meer gevonden dan de sche dels en een paar beenderen. Men gaat steeds met het onderzoek voort. De hoofdopzichter William Couths is in arrest genomen, Onder de bevolking van Aberdeen heerscht groote verontwaardi ging en er gaan stemmen op, om de quaes- tie onder de oogen van het lagerhuis te brengen, opdat het kerkhof kan gesloten rorden. TERSTOND GEVRAAGD: - Uit Jeruzalem is het bericht geko men, dat een aantal Joden door een besmet telijke oogziekte vooi altijd ongelukkig zijn geworden. De rabbijn verzoekt, tot voor koming van grooter gevaar, gelden tot stich ting van een oogljjdersgesticht. - Te St. Josse ten Noode heeft zekere Francois R., oud 38 jaar, zich in een hotel doodgeschoten. Hij was in 1880 te Ant werpen bij het leger, maar werd wegens een militair schandaal daaruit verjaagd. Hjj verliet het land en reisde de halve wereld door, overal op eerlijke wijze zjju brood verdienend. Na 18 jaren was hij naar Ant werpen teruggekeerd De zaak van 1880 was vergeten, meende hij, en hij had een mooie betrekking gekiegen b|j een der con suls. Ongelukkig werd hij door eenige per sonen herkend, die zich haastten den consul van het verleden in kennis te stellen. R. werd ontslagen, trachtte te Brussel een andere betrekking te vinden en toen hjj daarin niet slaagde, maakte hij een eind aan zjjn leven De groote fabriek van muziekinstru menten van Brachmann en Riesner te Wahren is, naar uit Leipzig gemeld wordt, geheel afgebrand. De schade bedraagt een I millioen mark. 1000 arbeiders zijn broo deloos door de ramp. tegen hoog loon bij den bouw van het werk in den Koningin Emma-polder gem. Clinge. Zich te adresseeren aan J. P. PANNY aldaar. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van ABRAHAM D1ELEMAN, Az. wagenmaker te Ter NeuzeD, op Zater dag 10 Juni 1899, des namiddags ten 4 ure verkoopen EENE PARTIJ alsKOLDERS, RIBBEN, PLANKEN RECHTERS enz. alles in de nabijheid van zijn woonhuis te Ter Neuzen, (Driewegen.) Van 16 tot en met 31 Mei 1899. Hulst. Huwelijks-Aan giften. 13. Josephus Ma rinus Volleman, 47 j., weduwn. en Ceciliana van Hove, 35 j., jd. Hnwelijks-Voltrekkingen17. Lndovicus Lorne- lis Wilhelmus de Bruijn, '26j.,jm. en Maria Fran- cisca Strobbe, 19 j jd. Petrus Johannes Begijn, 23 j., jm. en Philomena van Acker, 28 jjd. 18 l Johannes Franciscus Verstaeten 28 jjm. en An- I gelica Francisca Michielsens, 23 j., jd. Geboorten. 17. Gustaaf, z. van Kduardus Nijsen van Paulina Victoria Pieters. 18. Lndovicus Pe- I trus, z. van Augustus Anthennis en Judoca Jacoba I Antonetta Josiassen. 23. Johannes, z van Fran ciscus Lauwereijs en Paulina van Meelen. 25. Jo- I sephina Emile Marie, d. van Aloijsius Antonius Rodrigo en Maria Sophia Annemans. Johanna Cornelia, d. van Felix Brand en Mathilde Mang- nus. Petrus Paulus, z. van Lambertus Hendricus Scheffers en Johanna Josephina Neefs. 27. Johan na Cornelia, d. van Alphonsus Adriaan Uiesbroeck en Maria Louisa Weemaes. 29. Elisa Maria, <1. van Bruno Pieter de Wolf en Cornelia de Wagter Overljjden. 18. Josephine Coleta Anthonia van Aerde, 61 j., wed. van Petrus Frederik Troupée. Joanna Maria Beerten 83 j., echtg. van Albertus Cornelis van Giesen. Do Notarissen Mr. J. G. van Deinse te Hulst en 1». Dregmans te Axel, zullen ten verzoeke van de Erven van wijlen den Heer P. WOLFERT en Ecbtgenoote, te Boschkappelle, op MAANDAG den 12 JUNI 1899, des namiddags om twee uur, in het Ho tel »De Graanbeursc, bewoond door den Heer P. de lozaxne, ie Hulst, krachtens verleende Rechterlijke Machtiging, in bet openbaar aanbieden te verkoopen EERSTE KOOP- bestaande in WOONHUIS, SCHUUR en Aan hooi igbeden, met 6 Hectaren 20 Aren 90 Centiaren ERF, TUIN, BOOMGAARD BOUWLAND en WEI DE, staande en gelegen in de Ge meente Boscbkupelle, Catharinapolder, kadastraal bekend onder Sectie A nos 137, 273, 373, 140 en 141. Boom- prijs 700. TWEEDE KOOP. II E R IJ K. Deze herijk is door Ged. Staten van Zee land bepaald in de hieronder volgende ge meenten op de daarbij aangegeven dagen en uren Ter Neuzen, 12, 13, 14, 15, 16 en 17 Juni. Hoek 19 Juni. Zuiddorpe, ook voor Overslag, 20 Juni des voormiddags. Koewacht, 20 Juni des namiddags. Westdorpe, 21 Juni. Sas van Gent, ook voor Philippine, 22 Juni en 23 Juni des voormiddags. Axel, 10 en 11 Juli en 12 Juli des voormiddags. 6 Hectaren 89 Aren 20 Centiaren gelegen in den Catharinapolder, kadas- straal bekend Gemeente Axel, Sectie no 769 en 3oschkapaHe, Sectie A no 74. DERDE KOOP. 9 Hectaren 40 aren gelegen in den Catharinapolder, kas dastraal bbkend Gemeente Bo&chka- pelle, onder Sectie A nos 157 en 158 en Gemeente Axel, Sectie Dnos. 874 en 875. VIERDE KOOP. Hectaren 67 Aren 70 Centiaren gelegen in den Catharinapolder, ka dastraal bekend Gemeente Boscb- kapelle, Sectie A no. 90 en Gemeente Axel, Sectie D no. 817. De goederen zulleo geveild worden in Perceelen en in Cu mulo, per 44 Aren 56 Centiaren. De Heer en Mevrouw KRUIJS- SE-ZiJLSTRx geven kennis van de geboorte van een Zoon. Wemeldinge, 7 Juni 1899. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het vervaardigen van ontwerpen enz. voor allerhande BOUWWERKEN, en tot het houden van toezicht over de uitvoeringen. J. H. OPHEY, Huls t, Bouwkundige Hotel de la Station.

Axelsche Courant | 1899 | | pagina 3