üupuy en Zuriinden zijn onder groot tumult vertrokken. De betooging bedroeg een beslist Mo- narchistisch-militairistisch karakter, niet spontaan, doch voorbereid met het oog op het bezoek van het hoofd van den staat. In een bijeenkomst van Dupuy met de ministers van justitie, oorlog, maiine en koloniën is besloten, de kruiser Stax, van Martinique onmiddellijk naar het Duivelseiland te zenden, om Dreyfus naar Brest te brengen. AXEL, den 6 Juni 1899. Ir. deze gemeente is het mond- en klauwzeer op twee hofsteden uitgebroken. - Zondag heeft alhier een 10-jarige knaap bij het slootjesspring9n een been gebroken. Gister is het gebroken lichaams deel verbonden. Naar wij vernemen zal te Zuiddorpe eene bierbrouwerij worden opgericht. - Zaterdag 1. 1. hield de Handboog maatschappij »Ous Vermaak* alhier, hare werd verbrijzeld, do locomotief, met den tender en den eersten waggon doorliepen over het perron en, de deur en een ge deelte van den muur omver werpend, de restauratiezaal den 1ste en 2de klasse binnenvloog. Met welk een kracht dit alles gebeurde, blijkt wel uit het feit, dat de locomotief vermist, betgeen wij raededeelen, emdat het gerucht liep, dat nog een persoon werd gezocht. De justitie uit Middelburg kwam Vrijdag morgen aldaar aan om een onderzoek in te stellen. Zoolang dat niet is afgeloopen, mag het zeker niet gewenscht heeten allerlei die dadelijk door den bodem van het vragen te stellen en aan door leeken, die -I i i 1 i_1- I ,lrt moto IXTjt on CO I Tl Uil L" t P Hij wordt daar 26 dezer verwacht, en I jaarlijksche Koningschieling. De koning ter beschikking van de militaire autori teiten gesteld, om naar de gevangenis te Rennes overgebracht te worden. Emile Zola is teruggekeerd. Hij schreef aan den Procureur-Generaal, dat het von nis van het hof van Versailles hem ten zijnen huize kon beteekend worden. Men meldt, dat de regeering van België vogel werd geschoten door den heer Mod. de Moor. - Vrijdag uamiddag overleed te Hulst zacht en kalm na een kortstondig lijden tijdig voorzien van de H. H. Saciameuten der Stervenden, de HoogEerw. Heer Tbeodorus Paulus Hessels, in den ouder dom van ruim 65 jaren. In 1855 te perron en de restauratiezaal heenzakte, tot een diepte van ongeveer een meter, toch nog over een afstand van ongeveer tien meters voortstoof en eerst aan het eind der zaal tot staan kwam. Daar, zoo spoedig als dit mogelijk was, noodsignalen waren gegeven, hadden allen op het perron en in de zaal zich tijdig weten te bergen. De twee conducteurs van den trein, A. Touw Jr. on W. W. de Grootb, beiden gehuwd en vaders van kinderen, die zich in den eersten waggon achter den tender hadden bevonden, kwamen echter om het van de techniek niets weten, gemaakte opmerkingen een plaats te verleenen. Eene maakt echter daarop eene uit zondei ing, en wel deze: „Ware het niet wenschelijk om. waar het meer voorkomt dat de Westinghouse-rem om de een of reden niet werkt, naast dat in strument nog een ander aan te brengen, dal in oogen blikken van gevaar kan worden aangewend." Het spreekt van zelve dat velen uit Vlissingen, Middelburg en omgeving in den loop van den dag poogden een blik werpen op de ruïne in bet station. aan den hertog van Orleans het verzoek I Hoev0D tot priestei gowijd werd Zijn I ieveDl doordat d°ze wagen gedeeltelijk I Meuigeen werd echter teleurgesteld, want heeft gericht zich niet meer in dat land j Eerw achteieenvolgens tot Kapelaan be- 1 te vestigen, ten tijde van politieke ge beurtenissen en woelingen in Frankrijk De groote werkstaking te Greusot neemt reeds een einde. Vrijdag hebben velen den arbeid hervat. De anderen wachten op de beslissing van den vrederechter. noemd te Rijen, Lepelstraat en Bergen op Zoom. In 1874 werd hij van Kapelaan te Bergen op Zoom benoemd tot Deken en Pastoor te IJzendjjke, waar zijn Eerw. werkzaam was tot 1886. In betzelfde jaar W6rd hij benoemd tot Op verzoek van Marchanrl heeft de pa8toor Deken te Hulst, het grootste en Fransche regeering toegestaan, dat de Senegaleezen. die tot de expeditie be hoorden, naar Parijs komen en daar o. a. de revue van 14 Juli bijwonen. Keizer Wilhelm was Donderdag met de keizerin en den kroonprins aanwezig bij het van stapel loopen van een nieuw linieschip, dat den naam kreeg van Kaiser Wilhelm der Grosze Nog altijd komen berichten over het oproer te Riga, dat nog veel ernstiger schijnt te zijn, als eerst werd gemeld. Op Kreta is een samenzweering ont dekt tegen het leven van prins George. De hoofdaanleggers van dit complot grootendeels Muzelmannen, zijn gevan gen genomen en later verbannen. Woensdag zijn de gevangen samen zweerders uit Johannesburg te Pretoria weer voor den rechter geweest. Op ver zoek van de regeering is de behandeling van de zaak toen weer een week uitge steld. Maximo Gomez, de generaal der Cu banen, is ernstig ziek. Dat is nu al de tweede van de groote nijverheidshelden die na de verdediging der Spanjaarden sterft. uitgestrekte Dekenaat van 't Bisdom van Breda. In den nacbl. van Vrijdag op Zaterdag is aldaar ingebroken bij de heeren dr. Marteijn en E. Mebeauden, horlogemaker. De dader, want aan de voetstappen te oordeelen in den tuin, schijn' er maar een te zijn geweest, klom bij beide hui zen langs achter binnen, en ontvreemdde op beide plaatsen eenig geld en bij den horlogemaker nog eeuige horioges Tot nog toe is men de dieven niet op spoor. Het spoorwegongeluk te Vlissingen Ter aanvulling van h9t in ons vorig nummer beknopte bericht wordt aan de M. Ct. nog bet volgende ontleend Toen Donderdagavond trein 87 kort na elven op den gewonen tijd te Vlissingen aankwam, bemerkte de machinist bij bet naderen van het station aidaar, dat de Westinghouse-rem weigerde te werken, zoodat men de vaart der trein niet meer meester kun worden eu deze dus met volle kracht stoomende, hat station bin nenliep. Het gevolg hiervan was, dat het stoot verbrijzeld werd. Hunne lichamen werden, vreeselijk misvormd, van onder de stuk ken vao den wagen te voorschijn gehaald. Éen dochtertje van Touw, die hem was komen afhalen, vroeg aan een der aan wezigen of hij haar vader ook gezien had en moest reeds dadeiijk het vreeselyke nieuws vernemen. De machinist en de stoker, die aan het begin van bet station van de loco motief sprongen, werden deerlijk gewond opgenomen, ter verpleging gebracht in het hotel >Zeeland« en Vrijdag morgen van daar per trein naar Roosendaal vervoerd. Drie doctoren waren spoedig ter plaatse. Vrijdag morgen is men begonnen de locomotief, die tot aan de assen in den grond zit, uit te graven en den tender, die in de hoogte is gezet, door al hetgeen locomotief uit den grond werkte, te verwijderen. Men vreesde echter dat bij dit werk het bovengedeelte der restau ratie-zaal gevaar loopt in te storten. De aangerichte schade is natuurlijk zeer groot, zoowel aan locomotief en wagens, als aan het meubilair der wachtkamer. Doordat de koppeling tusschen den eersten en den tweeden waggon afbrak, bleven de achterste wagens staan, waar door grooter onheil voorkomen werd en slechts een der passagiers door den schok eenig letsel bekwam. Een geluk mag het ook genoemd wor den, dat de machinist, zoodra hp bemerkte, rouw liep, kneep hem vriendelijk in den arm en fluisterde: Vlinder, waarheen? boezemt u de vei latene weduwe geen mede' ljjden in Philip antwooidde zeer beleefd»schoone weduwen vinden maar al te veel troos teis; mag ik mij onder derzelve getal rekenen Waarom zijt gij zoo ongehoorzaam en veninderdet niet van masker," zeide de weduwe, terwijl zij met nem ter zijde ging waar zij vrijer met bem spreken kon »ge- looft gij dan, prins dat gij niet door ieder erkend wordt?' De menschen," antwoordde Philip, »zijn toch onzeker en vergissen zich in mij Waarachtig niet, prins en wan Deer gij u niet dadelijk anders kleedt dan vei laat ik u voor den gebeelen avond, want blok aan bet eind van het perron totaal dat hij zijne machine niet meer meester was, aan alle zijden den stoom het ont- snappen, waardoor, toen het gevaarte tot stilstaan was gekomen, eene ontploffing van den stoomketel werd voorkomen. Op 't oogenblik wordt niemand meer king ontdekt." Sedert de laatste redoute aan het hof, schoone weduwe." Waar gij zoo uitgelaten en onvoor zichtig waait, schoone vlinder. ►Laat ons bet weder goed maken, laat ons scheiden ik acht den maarschalk hoog en mag hem om mij niet zien lijden." De weduwe beschouwde hem eene wpl sprakeloos. »Hebt gij," ging Philip voort waarlijk eenige achting voor mij, zoo reis met den maarschalk naar Polen, naar uwe verwan ten. Het is beter dat wij elkander niet te veei zien; eene schoone vrouw is schoon, man ook gezegd ►Hoe riep de weduwe vei schrikt gii hebt den maarschalk alles baard Alles juist niet, alleen wat ik wist.' De weduwe wendde zich in hevige he weging rechts en links, en wrong de han Eindelijk vroeg zij»waar is mijn man ai zaou Philip wees op den Mameluk, die op dat doch eene getrouwe, deugdzame vrouw is I oogenblik met langzame schreden hen na- eC^Prins°!" riep°de verbaasde vrouw van ^Prinszeide de weduwe op eenen toon den maarschalk: »is u dat ernst? Hebt van verschrikkenen toorn Prins, God 1 1 gelogen c tot een tooneel geven. Thans wist Philip met wien hy te doen had. »Gij waart het schoone rozen meis je zijn de rozen zoo schielijk uitgebloeid Wat is niet vergankelijk inzonder heid mannentrouwIk zag u wel, hoe gy u met de Karmeliter-non verwijder- detbeken uwe wispelturigheid maargij kunt niet loochenen. »Hm autwoordde Philip droog, »klaag mij niet aan, anders klaag ik u ook aan. ►Bij vcorbeeld, schoone vlinder iEr bestaat, bij voorbeeld toch geen getrouwer man dan de maarschalk ►Dat is hy wel. en ik heb ongelijk, waarlijk groot ongelijk, te veel naar u ge lioord te hebben ik doe my zelve verwij ten genoeg bij heeft, belaas, onze betrek ►Zie," zeide Philip, »ik ben een bijzon der soort van verleiderik zocht deugd en trouw onder de vrouwen en vind die zelden de getrouwste en deugdzaamste alleen kan mij boeien daarom boeit mjj Diet eenemaar hola, neen, laat mij niet liegen eene heeft mjj geboeid, maar het doet mij leed, mevrouw, dat zijt gij juist niet." - ►Gij zijt in eene afschuwelijke luim. prins," zeide de weduwe, en het beven van hare stom en het hijgen van haren boezem verried, wat in haar omging. ►Neen," antwooidde Philip, ik ben, zoo waar als ik leef, in de beste luim van de wereld ik wilde gaarne eenen dommen streek weder goed maken, ik heb het uwen hart van den mensch nooit vatbaar gehou den gij zijt een verradermijn man is een man van eer in het kleed van eenen Mameluk, en gij zijt een Mameluk in het kleed der eerein deze wereld ziet gij mij niet wedermet deze woorden draaide zij hem snel en trotsch den rug toe. ging op den Mameluk aan, en ver wijderde zich met hem, blijkbaar in een ernstig gesprek. Philip lachte heimehjk en dacht bij zich zeiven »mijn substituut, de nachtwacht mag zien hoe hij terecht komt ik speel mijne rol in zynen naam zoo kwaad niet als hjj nu moigen maar zoo eerlijk voort gaat, als ik begonnen ben." Wordt vervolgd) de toegang tot het terrein was afgezet niemand, dan den autoriteiten, werd toegang verleend. Id een buitengewoon nommei der M. Ct. van 5 Juni komt het navolgende voor: Het lijk, dat nog in een der spoorweg coupés werd gevonden, is geblekeD te zijn dat van mej. F. H. Rotb, oud 18 jaar, dochter van den buitengewonen gezant gevolmachtigden minister van bet Zwitsersche eedgenoodschap te Berlijn. De coupé waarin de ongelukkige het leven verloor, is een eerste-klasse dames coupé, aan de voorzijde van het postry- tuig verbonden. Door den nevigen schok drong de voorzijde van het postrljtuig in den goederenwagen, waarin de hoofdcon ducteur en de conducteur zaten en ge dood werden. Nadat da overleden conducteurs uit den wagen waren verwijderd, werd het zwaar beschadigde postrijtuig een eind weegs achteruit op de rails geplaatst, niet ver dat zich in de verbrijzelde damescoupé nog een passagier bevond. Die waggons hebben daar van Donder dagnacht tot Zaterdagavond gestaan ten aanschouwe der autoriteiten en vele nieuwsgierigen, zonder dat men in de coupé anders zag dan hout, ijzer enz. Eerst toen Zaterdagavond de wagen naar het atolier te Vlissingen vervoerd was, en men daar tot opruiming over ging, ontdekte men het lijk der dame. Zaterdagavond kwam de politie te we ten wie de ongelukkige was en Zondag kwam haar vader, die voor de vredes conferentie te 's Graven hage vertoeft naar hier, vergezeld van een familielid. Nadat het lijk was herkend is het per brancard naar het Gasthuis vervoerd. De gezant en het familielid, die in het hotel Zeeland logeerden, ontvingen daar Zondagnamiddag een {condoleantie-bezoek commissaris der koningin in Zeeland en den burgemeester van Vlis singen De justitie was Zondag ook weder op het terrein van de iamp. Het lijk der dame is Maandag namiddag per trein 5 25 naar Zurica, de woonplaats harer ouders vervoerd. Maandagmiddag had de plechtige ter aardebestellmg plaats van het stoffelijk overschot der zoo noodlottig omgekomen conducteurs. Tal van kransen dekten de lijkbaren. Aan de geopende groeve werd door twee predikanten der Ned. Herv. Kerk het woord gevoerd, die in gevoel volle woorden het droevig verlies her dachten, Verder waren tal van hoogere lagere spoorwegambtenaren en con- ducteuis op den doodenakker tegenwoor dig, terwijl door de spoorwegambtenaren en familieleden op de lijkkisten levende bloemen werden gestrooid. Het drama te Koewacht. Het parket uit Gent en de verdachte M. stapten Vrijdag voormiddag te negen uur aan het station te Stekeoe af, waar een massa volk bijeen was gestroomd, vooral omdat vier gendarmen te paard van St. Nicolaas reeds van 7 uur af zich daar bevonden, meenende dat het

Axelsche Courant | 1899 | | pagina 2