a. EEM WOONHUIS BOSCH, Openbare Vrpllige Verkooping 15 mijten BRANDHOUT. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Openbare Verkooping. b. 1 hectare 3 aren 50 centiaren Openbare Verkooping 25000 Kg. Voederbeeten. BEESTIAAL Opnieuw ontvangen: Alles aan pedkoope prijzen. Axel. C, P. Gast. De Zeeuwsche vissehers, die jaarlijks in de Zuiderzee naar alikruiken gaan ïisschen, hebben de laatste weken een goede vangst gemaakt. De waarde ervan beliep ruim 8500 Bijna de geheele voorraad is naar de Parjjsche en Londensche markten vervoeid. "VTyl hg het vertrouwen zgner mede ingezetenen grooiendeels verloren had, is de wonderdokter Jongejan, zonder adres achter te lat°n,uitOud-Begerlandverdweaen. Van zijne wonderbaarlijke genezingen is niets gebleken zelfs zijn kostbaas is niet hersteld. Een vrouw, die volgens hem twee magen had en die hij van een maag zou verlossen is er ook niet beter op gewor den. Aleen de beurs van Jongejan zal er wel bij gevaren zijn De Zuiderzee ligt reeds zoo vol jjs, dat in het begin dezer week enkele schepen hun reis niet konden voortzetten en de Eem binnenliepen. Vee smokkelen. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. Het is hier tegenwoordig stil met het smokkelen van vee. Men hoort of ziet er weinig van. Toch heeft het nog steeds plaats, maar de smokkelaars gaan zoo ge heimzinnig te werk, dat er weinig van uitlekt. Voor een veertien dagen zijn eenige be ambten en veesmokkelaars onder de Bel gische gemeente Zaflelaere geducht slaags geweest en moesten de in beslag genomen beesten loslaten. Maandag is te St. Nicolaas eene Neder- landsche vaars, door de beambten aange slagen, aan den meestbiedende verkocht, wel een bewijs, dat de veesmokkelhandel nog niet tot de geschiedenis behoort. Hulde aan generaal van Heutz, De Heer K. W. van Muijden te Apeldoorn, biedt ieder de gelegenheid aan voor 50 cents voor onkosten een telegram te onderteeke nen, hetwelk za' gezonden worden aan generaal Van Heutz te Atjeh naar aan leiding van het sneuvelen van Toekoe Oemar Het telegram zal luiden *Wij brengen u hulde voor het groote succes door u behaald, een succes, dat voor Nederland en NederlandscL-Indië van het grootste belang is." De spoorweg-diefstal te Rotterdam. Aan het spoorweg-amplacement D. P. te Rotter dam zjjn goederen opgegraven afkomstig van deu gemelden dielstal van manufacturen en borduusel. De drie daders zijn thans alleu in preventieve hechtenis. Voor de Volkssanatoria. Door een tien tal gymnastiekonderwgzers te Rotterdam is eene uitvoering georganiseerd van hunne leerlingendie Donderdagavond in den Grooten Schouwburg heeft plaats gehad ten voor- deele der volkssanatoria voor borstlijders Te Drjjber, gemeente Beilen (Dr.,) is tusschen de anders zoo vreedzame bevolking dezer kleine buurtschap groote oneenigheid ontstaan over de vraag omtient het od- richten eeuer coöperatieve roomboterfabriek. Een gedeelte der boeren wilde zich ver binden, de melk voor een jaar aan de fa briek te Wijster te leveren anderen echter wilden een eigen fabriek. In een vergadering over dit onderwerp waarin men het niet eens werd, vielen aan weerskanten harde woorden, waarvan het gevolg is geweest dat de buurtschap ver deeld is geraakt in twee elkander vijandige partijen, namelijk voor, en tegenstanders van de boterfabriek. Een rjjken kinderzegen valt een ar beidersgezin te Ambt Almeloo ten deel. Verleden jaar verrastle de vrouw haar man met een tweeling, dezer dagen schonk zij hem drie spruiten. De Paus is "Woensdagmorgen geope reerd van een gezwel aan de linkerdij. De geestelijken, uit de omgeving van den Paus verklaren dat de onrustwekkende berichten omtrent den gezondheidstoestand van Z. H. overdreven zijn. Zij erkennen echter dat de Paus koorts heeft en dat de doctoren strikte rust hebben bevolen. Ook 4eftqömsoheeur/«^pynrtónt(1',r 'ferppH verzekert, dat de ongesteldheid piet van ernstigen aard is. De koningin van BelgieDe konin gin van Belgie Is ernstig ziek zij lijdt aan longontsteking. Doctor Thiriar, die haar behandelt, heeft Woensdag om zoo te zeggen het ziekbed niet verlaten. Thans is officieel vastgesteld da', bij Vorst 23 personen den dood vonden, 18 volwassenen, onder wie 6 gehuwden, en 5 jonge meisjes. De gehuwden laten 8 weezen na. Het aant. 1 gekwetsten, van wie velen ver minkt zullen blijveD, bedraagt 115. Het is gebleken, dat op het terrein van de ramp aldaar zakkenrollers zijn bezig geweest. Zelfs is een handelsreiziger, die druk bezig was de gekwetsten te verzor gen, van een portefeuille met een paar honderd francs beroofd. De vermoedelijke dader is aangehouden. Te Antwerpen wordt dezer dagen een groot Italiaansch oorlogsschip verwacht. Er dreigt een nieuwe werkstaking onder de Antwerpsche diamantslijpers; de bond der slgpers is ontevreden wijl eenige fabrieken ontkomen aan bet toezicht op de bepaling, dat geen jongens beneden de 14 jaar worden gebruikt. En daarbij komt dat eenige kleine bazen zich ver- eenigd hebben, om samen een fabriek op te richten, Ook te Escaussines is de toe stand nog niet zooals men wenscht. De hoop dat de tusschenkomst van den gou verneur van Henegouwen zou helpen, bleek ijdel, want de groefarbeiders hebben ztrh neergelegd bij de voorwaarden, welke eerst instemming schenen te vinden. Te Mexico moet een kwaadaardige soort influenza heerschen, welke reeds 35.000 personen heeft aangetast. In tegenstelling met Europa vallen de meeste slachtoffers onder de arme bevolking. Een particulier bericht aan de Times zeg dat in Nicaragos totale der organisatie heerscht. De koffie verrot aan de boomen daar alle werklieden dienst hebben moeten nemen in het leger. Aan de bevolking van Granade is een oorlogschatting opgelegd van 200.000 dollars en op de koffie is bij den uitvoer een belasting gelegd van 4 per quintal. Te Berlijn is bericht ontvangen, dat in Duitsch Zuid-West-Afrika rijke goudvel den zijn ontdektdaarom bepleiten de amb tenaren van dit gebied sterk het leggen van een spoorweg, uitgaande van de kust. De Berlynsche correspondent der Birming ham Post vurzekeit, dat tegen het einde dezer week twee deskundigen van Berlijn naar Afrika zullen vertrekken om een nauw keurig onderzoek in te stellen en der regee ring van advies te dienen. De vorige week is de kinèmatograaf Welke indertijd den grooten bazaarbrand te Parys veroorzaakte verkocht, of liever de overblijfselen er van, ijzeren en koperen raderen en twee gashouders. Het geheel heeft 50 frcs. opgebracht. Als oud metaal bij 't gewicht verkocht, zou 't op zijn hoogst 5 frcs. waard zjjn geweest, maar nu boden de liefhebbers wat meer. Een der meest bekende wielerkampi oenen in Australië heeft zich doodgetrapt, en viel levenloos maar zegevierend neer bij het passeeren van de eindstreep. De laatste spurt was hem te veel geweest. Uit Armenië wordt gemeld, dat onder de bevolking, vooral onder die in de buurt var. Van groote nood heerscht. Wel 18.000 Armeniërs zouden aan alles gebrek hebben. Twee maanden geleden viel een 19 jarig meisje te Berlijn door een toevallig openstaande deur op een glazen dak en daar doorheen, 15 meter hoog, op een binnenplaats. Zy werd met eenige (ge vaarlijke schedelbreuken voor dood naar een gasthuis gebracht. Eenige dagen ge leden is zij geheel hersteld, daaiuit ont slagen, als een merkwaardig voorbeeld van levenskracht en ook van goede verpleging Van 16 tot en met 28 Februari 1899. Axel. Huwelijks-Aandriften. 17. Gilles Koek koek, 20 j., jm. en Cornelia de Bruijne, 21 j.,jd. Geboorten. 19. Johanna Frederika, d. van Abraham Moens en Aaztje Dehora Naije. 18. Anthonio. z. van Pieter van Vliet en Johanna Cappon. 21. Leopoldus. 7.. van Camilus Bernardns Vermast en Maria Ludovica de Danschutter. 22. Maria, d. van Mels Verstraten en Maria Boeije. 24. Anna, d. van Jan Cornelis Faas en Maria van Oadsand. 27. Helena, d. van Daniel Fran cois van Cadsand en Oatharina de Klerk. Ahra- ram, z van Adriaan Deij en Catharina Verherk- moes. Louis, z. van Cornelis Dieleman en Adriana de Feijter. Hu 1st. Geboorten. 20. Leonardus Franeis- cus, z. van Alphonsus Maes en Christina van Stevendaal. Maria, d. van Alousius Cornelis Pre- nen en Cornelia Francisca Freijser. 24. Sara Jacoba Pieternella, d. van David Millenaar en Maria Johanna Jacoba Rademaker. 26. Angusti- nus Johannes, z. van Petrus Johannes Strijdonk en Elisabeth Maria Lauwereijs. Overlijden. 24. Josephus l.icenne, 76 j., z. van Joannes Baptist en Catharina Stokman, (beiden overl.) 2b. Petrus Franciscus de Bruijn, 23 d., z. van Johannes Franciscus en Clarisse Weegen- hansen. St. Jannteeu. Geboorten. 16. Anna Maria, d. van Desiré Panckaert en Rosalia Beulaert. 26. Joseph, z. van Petrus Savoeij en van Emma Maria van Haver. Overlijden. 17. Jacobus van Gassen, 78 j., echt. van Isabella Theresia van Poele. 21. Maria Lu dovica der Weduwe, 3 w., d. van Carolns Ludo- vicus en Philomena Triest. Op Dinsdag 7 Maart a.s. hoopt onze geliefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader, de heer CHRISTIAAN DIELEMAN, Landbouwer en Dijkgraaf te Graauw (Zandberg) zijn 80st«ngeboorte dag te herdenken. Namens de Familie, F. DIELEMAN. Axel, 4 Maart 1899. eenigen tijd geleden EEN GOEDEN LORGNET. Terugbezorging tegen be looning. Adres: Bureau dezer Courant. De Notarissen P. Dregmans, te Axel, en Mr. J. G. van Deinse, te Hulst, zullen ten verzoeke van de Wed. en Erven van ALOIJSIU3 SUIJ te Koewacht en krach tens verleend rechterlijk bevel verkoopen en AANHOORIGHEDEN, zijnde een HOFSTEEDJE, in de ge meente Koewacht, kadaster sectie F nummers 214, 215 en 216, groot 52 aren 20 centiaren. Bewoond door de weduwe en kinderen Sluij. gelegen in de gemeente Moerbeke (Peereboom), kadaster sectie B no 180. De verkooping wordt gehouden bg Edu- ardus de Vleeshouwer te Koewacht (Zand). INSTEL op Dinsdag den 7 Maart 1899 VERBLIJF 14 telkens des namiddags 3 ure. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van PIETER DE KOEIJER aldaar, in het Logement bewoond door Mej. de Wed. Rolff te Axel, op Zater dag den 11 Maart 1899, des namiddags 2 ure verkoopen kjOHUTÏR, genaetaobH WSLï?T7% Afzonderlijk steenen VARKENS- en KIPPENHOK, alles nieuw gebouwd met Erf, aan den Ouden weg te Axel, kadaster sectie D nummer 1272, groot 2 aren 45 centiaren thans nog bewoond door den verkooper. door uitscheiding van bedrijf. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van A. MISSEGHERS aan zyn woonhuis legen het dorp Koewacht, op Vrijdag 17 Maart 1899, des namid dags 2 ure, verkoopen 1 jonge bekalfde Koe (rekening 21 Maart), 2 vette Ossen, 1 Vaars, 2000 kilo- gtam Aardappelen, (echte watten geschikt voor plantgoed) 1 Rijtuig op veeree, 1 volledig Rijtuig-Harnas- suur, 1 Driewielskar, 1 Kruiwagen en meer andere goederen. Deurwaarder Adriaanse, te Hulst, zal publiek verkoopen, op Donderdag ï6 Maart a svoortniddags 11 uur, te Koewacht, b(j AL. DE GUCH- TENAERE C-wJ&Ér 2 melkgevende Koeien, 2 «gfr? bekalfde Koeien, 4 bekalf- de Vaarzen, 6 tweejarige Runderen, 8 Hokkelingen van 6 tot 18 maanden, 2 vette Ossen, 2 Spring- stieren (15 maanden), 4 Kalveren, 2 Varkens dik van biggen, 1 vet Var ken, 20 Biggen. VOORTS 5000 Kg. Plantaardappelen (zuivere Watjes), 2000 idem (Rijsse- laars), 3000 idem (Rijkmakers), 3000 Kg. Roggostroo, 3000 Kg. Tarwe-, Gerste- en Haverstroo, eene party Hooi, Onmiddellijk daarna bij AL. DE DAU- WE te Koewacht Eene groote party gezaagd Hout, Grenen en Kanadaplanken, Dorsch- deelen, Vlotdeelen, Kepers en Pan latten, Schalen, eiken Bochtstijlen, Eiken en Otmenpiaten, Olmen wagen makershout, 4, 3 en 21/2 duim, 2 Ladders, 500 Sparren, 500 Kodden, 1000 bos Sparrensnoei, 4000 Kg. Aardappelen, 2 zware nieuwe Rol- blokken. Deurwaarder Adriaanse, te Hulst, zal publiek verkoopeD, op Zaterdag l April a. s., des namiddags half twee uur, te Axel aan de herberg van J. Lauwens, bij de Statie aldaar, ten verzoeke van W. L. d'HOOGHE te St. Jansteen 3 gekalfde Koeien, 4 be kalfde Koeien, 4 bekalfde Vaarzen, 4 vette Vaarzen, 5 tweejarige Runderen, 3 Sjgjfeïj. Ossen, 2 puikejongeSpring- stieren, (Hollandsch ras), 4 IhaSfflBss: Hokkelingen, 2 Loopvarkens, 15 Biggen, en VEEVOEDER-FORNUIZEN, vanaf 40 Liters. Alsook nog een mooie collectie PIJ PEN, PORTEMONN AIS, GE ËMAILLEERDE POTTEN PAN NEN en EMMERS, IJZEREN LEDIKANTEN, WIEGEN, enz.

Axelsche Courant | 1899 | | pagina 3