Eiken en Greenen Houtwaren, EEN WOONHUIS, Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Advertentien. van KACHELS, FIETSEN Ph. a. knieriem, Puike Saks.KANARIES,] voor het St. Nicolaasfcest, SUIKERWERKEN bij C. J. SCHIEMAN. Openbare Verkooping 135 zware Olmenboomen, Openbare Verpachting. Openbare Verkooping 31 stuks OLMENBOOMEN, Openbare Verkooping Openbare Verkooping. 50 Olmen-, Esscben- en Canadaboomen, 100 Kopboomen en Hagen, m achterna, doch de eerste zette het op loopen Eindelijk liet hij zijn vrachtje Hen de ambtenaren namen de baal tabak l o pardoD, 't was hooiop en stonden leelijk op hun neus te kijken. Onder die [bedrijven waren evenwel de koeien lanes «n anderen weg in veiligheid gebracht VliesCt) Iemand te Goes had zooveel muizen I in huis, dat ze ineen bewoonde kamer met, Ljjtjeb krijgertje speelden. Toen ging hij vloeren, muren zolders kortom alles insmeren met een carboloplossing. Den volgenden dag legde hij voor de muizengaten allerlei lekkere beetjes om te zien, of zijn gasten nog aanwezig waren, tiaar ziet geen enkele inrtoonde zich; ze waren alle verdwenen. (N. R. Crt) Te Rotterdam is op hel postkantoor I een brievenbesteller op heeterdaad betrapt OP het ontvreemden van brieven, di« uit de bussen waren aangebracht. De man die reeds 116 iareu bij de posterpen in betrekking was werd in verzekerde bewaring gesteld. Hij is gehuwd en vader van zes jendige kin deren. - Woensdagavond is door de Ooster stoomtram komende van Arhem op den Wageningschen Berg een man, arbeider overreden die zich vermoedelijk op de rails had te slapen gelegd. De ongelukkige werd letterlijk geheel ver brijzeld en Was onmiddelijk dood. Het lijk werd naar het lijkenhuis op de begraafplaats te Wageningen overgebracht. - Moord te Staphorst. Omtrent den moord Dinsdagmorgen aldaar gepleegd, door een jager op den zoon van een kooi ker, wordt het volgende ontleent De kooiker J. Kuijers had al meermalen ontdekt, dat het om en bij zijn kooi niet naar behooren toeginghp meende, dat er wel eens stroopers kwamen, Dinsdagmorgen ging zijn zoon Jan reeds om halt zes van huis om eens te zien of er ook ongeweDscht bezoek kwam Hij was van huis gegaan met de belofte, vroeg terug te zullen komen. Wat er toen buiten bij de kooi gebeurd is, schijnt nog niet met zekerheid vastge steld te zijn, maar Jan bleef veel langer weg, dan men verwachtte. Vermoedende, dat er iets niet in orde was, gingen ze hem zoeken en vonden hem bij en hek dood liggen. Een bloedspoor wees den weg aan dien hij nog geloopen had. Op een wagen werd hij naar huis gebracht. De inmiddels ontboden geneesheer, dr. Ten Raa, constateerde, dat hij een schot in de dij had gekregen en ten gevolge van bloed verlies overleden was. Tegen 4 uur kwam de jager Hendrik Jan H. op de gemeente secretarie een klacht indienen tegen Jan KuLjers Jr., daar deze hem, volgens zijn zeggen, gesla gen had. Het ongeluk moet reeds om 8 uur in den morgen plaats gehad hebben. Toen nu Jan Kuijers levenloos uit het land in huis gebracht werd. rezen er zware vermoedens tegen Hendrik Jan H. waarop deze door den burgemeester in streng verhoor werd genomen, en dienten- n verzekerde bewaring werd groote menigte ging mee en eerst toen de I Het Hoofdbestuur is overtuigd, dat het I OpPIlbrU'P Verkooping trein wegsnorde, keerde men terug. Bij H. schonne voorbeeld van H. M. do Koningin- over h-st gebeurde te egsnorde, was weinig spijt merken. Volgens H. moet hij, bp het op den loop gaan voor Jan Kuijers, gevallen zijn, ten gevolge waarvan het geweer afging. Wat er van waar is, zal wel moeilijk uit te maken zijn, daar in dezen tijd van 't jaar en op dat uur in den morgen geen volk in het land is. Jammer genoeg is het niet tijdig ontdekt, anders zou er wellicht kans ge weest zijn, daar bloedverlies de ooizaak Tan den dood moet zijn, den jongeling nog in het leven te behouden. Dan zou men meer zekerheid vastgesteld kunnen worden, hoe deze zaak zich toegedragen heeft. De overledene was een algemeen bemind jongmensch van 23 a 24 jaar. Groot was dan ook de deelneming in dit smartelijk verlies en algemeen was de haat tegen Hendrik Jan H. Toen deze door den rijksveldw chter A. Zikken van 't gemeen tehuis naar 't station gebracht zou worden, om te Zwolle ter beschikking van den officier van justitie gesteld te worden, «af het volk daarvan blijk. Zikken oordeelde het raadzaam, dat de gemeenteveldwachter H. Boers ter assistentie meeging. Een Aanranding Eens brutale aanranding had dezer dagen plaats op den weg van Zutphen naar Wichmond. Een van de vee markt te Zutfen naar huis keerende land bouwer werd aangeh mden door twee hu zaren en van zijn geld en horloge beroofd. De politie te Warnsveld hiervan ver wittigd - gelukte het één der huzaren aan te houden, terwijl de andere de vlucht nam en ontkwam. In de cavalerie kazerne te Zutphen werd echter ook deze gevonden. Beiden bekenden de aanranding te hebben gepleegd. Maandagvoormiddag is te Enschedé eene omstreeks 70 jarige ongehuwde vrouw levend verbrand. Vermoedelijk is zij met hare kleederen te dicht bij den haard ge komen en zoo in brand geraakt. Gillende vloog zij toen naar buiteu, om de vlammen te blusschcn, doch toen de buren ter hulp snelden, vond men haar geblakerd lijk. Op den zoogenaamden Ouden wijven- weg, onder Winschoten, bevonden zich in den nacht van Zondag op Maandag eenige jongens en meisjes uit Midwolda, die huis waarts keerden. Zij ontmoetten een vijftal jongelui, die zij in het begin van den avond in een café te Winschoten hadden getrac- teerd. Deze vielen de huiswaartskeerenden met latten aan, zoodat een hunner, een boerenknecht, vreeselijk bloedend ter aarde siortte. Zijn gezelschap bracht den mis handelde bij een arts te Winschoten waar bleek dat de jongen haast onkenbaar was zijn neus was in bet vleesch weggeslagen, de oogleden gescheurd en de oogen waren vreeselijk opgezwollen. Toen de man Maan dagmorgen per trein naar Groningen ver voerd werd, sti»rf hij onderweg. Twee personen zijn als de vermoedelijke daders gearresteerd en achter slot en grendel gebracht. Terwijl te Ingen een vrouw, moeder van vier kinderen, even afwezig was om haar man eten te brengen, nam een der kinderen een fbsch petroleum en goot den inhoud in de kachel. Het gevolg was dat bij eu twee andere kinderen in brand ge raakten. Op het geschreeuw der kinderen kwamen de buren ter hulp, die er in slaag den de vlammen te blusschen. Ofschoon de kleinen ernstige brandwonden bekwamen is hun toestand niet onrustbarend. Arme kleine. Toen omstreeks mid dernacht een politie-agent de Van Rave- steijnstraat te 's Gravenhage passeerde, werd zijn aandacht getrokken door het hulpge schreeuw van een kind. 't Bleek later dat een 13 jung meisje door hasr vader, wo nende in "de Jan Steenstraat Dinsdagavond in zijn pakhuis was opgesloten. De politie bemoeide zich met bet voorval, doch eerst tegen half twee werd het kind door haar vader uit het pakhuis bevrpd en in de ouderlijke woning opgenomen. Dank zij de tusschenkomst der politie, werd voorkomen, dat de buren den vader de stiefmoeder van het meisje te lijf gingen. Zekerheidshalve werd aan de woning een Moeder allerwege tot het geven van ruime bijdragen zal opwekken het acht daarom, dat het thans de juiste tijd is voor de verschillendo sub commissies om met don meesten ijver werkzaam te zijn tot het bijeenbrengen der benoodigde gelden. Namens het Hoofdbestuur voornoemd Dr. J. J. Homoet, Voorzitter. Dr. B. Josselin de Jong en Dr. J. Herman de Jong, Secretarissen. P. F. van Wieringhen Borski. Penningm, Van 1 tot en met 15 November 1898. Koewacht. Geboorten. 1. Pharailda Mar- De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van zijn principaal, op Woensdag' den 23 November 1898, des namiddags 1 ure, aan de Axelsche brug te Ter Neuzen, nabij de Estaminet van Th. Acke, presenteeren te verkoopen EENE GROOTE PARTIJ bestaande icPLANKEN, BAD- DINGS, PALEN, RIBBEN enSCHROO TEN, van verschillende atmetingen en lengtenalsmede een partij bossen nieuwe PANLATTEN. politiepost geplaatst. Buiten verantrooordelijkheid der Redactie.j d. van Alphonsius Antonius van Damme en Maria Livina van Regenmortel. 3. Augusta I Maria Clementia, d. van Benjaminus de Schepper en Leonie Marie Verschoor. 7. Honoré Joseph, z. van Eduardus van Grimbèrghe en Marie Leonie Vlijminck. 10. Irma Maria, d. van Petrus de Dauw en Seraphina de Winne. 11. Maria Mag- dalena, d. van Dominicus Anthonius de Bouvre en Prudentla de Meijer. Overlijden. 3. Seraphinus Marie de Pau, 12 d., z. van Gustaaf en Josephina Marie Ongenae Sint Jangteen. Huwelijks-Aangiften. 4- Petrus Swinne, 25 j., jm. en Elisabeth van Eek, 23 j., jd. 11. Johannes Franciescus de Bot, 24 j., jm. en Philomena Bastelier, 23 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 2. Aloijsius Domi nions de Vos, 38 j., weduwn. en Maria Lndovica Janssens, 22 j., jd. 9. Alphonsus de Block, 23 j., jm. en Emiliana Coumans, 19 j., jd. Geboorten. (I. Augusta Magdalena, d. van Jo annes Livinus Janssens en Adolphina Baert. 13. Joseph, z. van Augustiuus Annaert en Isabella Theresia Bugs. Overlijden. 7. Desiré Colman, 11 j., z. van Josephus en Silphia van Goethem. XaaniNlag. Huwelijks-Aangiften. 3. Adriaan de Koeijer i^van Axel,) 28 j ,jm. en Johanna Jaco- mina de Kraker, 23 j., jd. Hermanus Verpoorte, 28 j., jm. en Adriana Dekker, 23 j., jd. 10. Guil- laam Dees, 19 j., jm. en Ponlina Riemens, 19 j., jd. Geboorten. 1. David, z. van Pieter Bakker en Mechelina Bareman. 7. Jozina, d. van Augustinus Verstraeten en Elizabeth Hamelink. 9. Maria, d. van Christiaan de Meester en Aaltje de Krijger. Overlijden. 9. Cornelia Oppeneer, 80 j., echtg. van Adriaan de Ritter. Jan Hendrik Oppeneer, 3 w., z. van Pieter en Catharina Jansen. 11. Su- zanna Maria van Liere, 69 j., d. van Jan en Jacoha Cornelia van der Poest. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het en dei gelijke ARTIKELEN. De verlakking geschiedt in een vuuroven. schilder Axel. te bekomen bij G. W. DE JONGE, timmerman Axel. Sanatoria voor Borstlijders. Van verschillende zijden is de opmerking gemaakt, dat thans verdere giften van particulieren voor de oprichting der Sana toria voor boistiijders overbodig zouden zijn. Het Hoofdbestuur van de Vereeniging tot oprichting en exploitatie van Volks- sanatoria voor borstlijders in Nederland moet deze opvatting ernstig bestrijden. Immers, slechts de oprichting van één Sanatorium is verzekerd, terwijl, met het oog op het groot aantal behoeftige borst Hjders, voor het tot stand komen van meerdere Sanatoria in verschillende deelen van ons land een dringende behoefte be staat, en dus ons heerlijk doel nog in lang niet bereikt is. HEDEN GEARRIVEERD een mooie collectie De Notaris P. Drogmans, te Axel, zal ten verzoeke van bet Bestuur van den polder BEOOSTEN- en BEWESTENBLEIJ (Dijkgraaf de heer Alp. Moerdijk te Zuid- dorpe,) op Dinsdag 22 November 1898, des voormiddags 11 ure, verkoopen staanlb aan den Sasdijk, van de Sas sing naar den Zwartennoek, gemeente I Axel. Te vergaderen bij Ch. L. Dellaert aan de Sassing. Het Bestuur van den polder BUTH, zal op Dinsdag 29 November 1898, des namiddavs 2 ure, in het Logement be woond door Mej. de Wed. Rolff, te Axel, voor den tijd van 7 jaren, VERPACHTEN üe aan den polder toebehoo- rende DIJKEN en WEILAND ter begrazing met Koeien en Schapen de BOUWLANDEN ter be bouwing en het WATER tot uitoe fening der Visscherij alles in 9 perceelen zooals b\j de ver pachting zal worden opgegeven. Inlichting ten kantore van den Ontvan ger-Griffier P. DREGMANS, te Axel. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de Wed. en Erven van den heer J. D. NOSKE, grond- rs te Middelburg, op Donderdag den 1 December 1898, des voormiddags 11 ure, verkoopen waaronder zeer zware, staande op der verkoopers eigendommen tegen Axel, en het spoorwegstation. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal te Zaamslag, op Donderdag 1 December 1898, des namiddags 2 ure, in nagemeld perceel verkoopen zijnde herberg met vergunning, ge naamd »de Vlasbloem,* verdere aan- hoorigheden en Erf, te Zaamslag (kom,) kadastraal bekend in sectie F num mer 1399, groot 1 are 38 centiaren. Bewoond door Abraham Izaak Hout zager. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van EERDINANDUS VAN DRIEL, landbouwer aldaar, op Vrijdag den 2 December 1898, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen OMTRENT alles staande op een partij weiland, over de hofstede »het jonge Bosch" in den polder Beoostenbiijbenoorden, gemeente Axel. ïwmriigd in V/TiitsTERMME LETTE!!lilETERL) Borfae.o N. TKTTKBODK,

Axelsche Courant | 1898 | | pagina 3