Rinnenland. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. werd uitgenoodigd zijn troepen terug te trekken, werd Donderdag aangevangen met de uitvoering der besluitenMen be gon de vlaggen der vier mogendheden van de wallen der stad te nemen en deze naar de regeeringsgebouwen over te brengen. Te vijf uren in den ochtend van Vrij dag bezetten de internationale troepen de forten. De admiralen vaardigden een procla matie uit, waarin zij de bevolking aan sporen de wapens af te geven en het werk van de bevrediging van het eiland te bevorderen door het vergeten van on derlinge veeten. Zondagmorgen woonden H. H. M. M. de Konninginnen met gevolg te Apeldoorn de godsdienstoefening ty) in de Herv. kerk, onder gehoor van ds. Van Rhljn, die tot tekst gekozen had, Romeinen 1 17 slot. Het vertrek van dr. A. Kuyper uit Noord-Amerika was voorloopig bepaald op 19 Nov. a.s. Er komen evenwel nog zooveel aanvragen in om lezingen te hou den, dat er, naar men verneemt, groote kans bestaat, dat die datum verschoven zal worden. Dr. Kuyper is nog steeds lijdende aan zijn wond in den mond. Niettegenstaande treedt hij bijna dagelijks als spreker op. AXEL, den 8 November 1898. Voor de aanbesteding der geannonseerde goederen van wege het algemeen burgerlijk armbestuur alhier, word ingeschreven door de heeren J. K. Vink voor 134,39, J. Wieland voor 113,— en P. J. Wiest voor 107,60 allen alhier. Aan den laagsten inschryver is de leve ring gegund. In de Vrijdag door de Provinciale Staten van Zeeland gehouden zitting kwa men o. a. in behandeling Voorstel van Gedeputeerde Staten tol vrijverklaring van den calarniteuzen stad Phiiippino-polder. Dit werd met alge meene stemmen aangenomen. Tot het verleenen van een renteloos voorschot van ten hoogste 14.246 voor wegsverbetering aan de gemeente West dorpe. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. Tot het verlengen van den termijn voor het in exploitatie brengen van den stoom- eerste verdieping. Voor de haar aange wezen deur (No. 2) aangekomen zocht zij tevergeefs Daar de klink, naar een scbel aan den wand of een sleutel in 't sleutel gat. Zou de portier zich bedrogen hebben en Hendrik niet tehuis zijn Reeds wilde zij weder de trap afstijgen, toen een ka mermeisje, dat juist in den gang kwam en de kleine Kreoolsche voor eene win keijuffer hield, die eene rekening te breu gen had, haar toeriep »Men zal de deur Diet voor u openen, Nummer twee heeft bezoek." »Bezoek Daarom kan hi| toch wel openen Het kameimeisje grinnikte »Dat ge loof ik niet. De persoon die b(j hem is, kan men moeilyk ie zien krijgen Daarmee ging zij voorbij. Dat was voor Zoë Laccassade olie in 't vuur. Hoe zou Mathilda in dit ooge blik oij den Venadei zyn. O, zij morst het vernemen, zij moest hem op heeler daad betrappen. Daarom begon zij met geweld tegen de deur te kloppen. Maar tevergeefs. Niets roerde zich daar binnen. Zij verdubbelde baar geklop tot een for meel alarm. Een bediende van het böte! schoot toe, begon te schelden en vroeg haar, met welk recht zij bet geheele bótel in oproer bracht. Het had niet veel ge scheeld, ot zij was wegjns openbare rust verstoring gearresteerd. Zij moest maken dat zij weg kwam. Beneden echter pos teerde zij tegenover het hotel en loerde, tramweg van Hulst naar Walsoorden t,ot 1 Januari 1900. Zonder discussie of Hoofdelijk© stemming wordt ook dit voorstel goedgekeurd. Tot het verleenen voor 1899 en 1900 van een subsidie van ten hoogste 2350 aan de »Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland,! ter verbetering der paardenfokkerij. Ook hiertegen blijkt geen bezwaar te bestaan. Door den bisschop van Breda is be noemd tot kapelaan-assistent te St. Jan steen dhr. Th. Buijsrogge, priester van het seminarie. Philippine. Vrijdag j.l. zag eon schipper met zijn knecht bij zijno terugreis op de Wester-Schelde bij Tdr Neuzen eene kist dijjven, waarom een stevig touw was ge bonden. Ofschoon zij haast hadden wilden zij dat voordeeltje niet laten slippen wie weet, welke vondst zy deden. Na twee maal vruchteloos een omgang gemaakt te hebben, geluute bet ten dei de male de kist op te pikken en aau boord te brengen. Nu haastig het touw losgerukt, de kist geopend en wat vond men acht levende slangen de grootste had een lengte van 1,5 Meter. Et-rst besloot men den rommel 07er boord te werpen, doch daarna om ze mede t» voeren naar Phi lippine alwaar de schipper ze overgedaan heeft aan een man, die ze nu voor een paar centen aan het publiek ten toon stelt, in Je kist Vund men nog suiker en vijgen, zeker bet voedsel voor die dieren. Tem. Ct. Door ds. C. L. Terneden predikant bij de Ned. Herv. kerk te Hoek. is bet beroep naar Oost- en West-Souburg aan genomen. De Begwche grenzen. Vrijdag beeft in bet provinciaal gouvernementsgebouw te Gent ouder voorzitterschap van den beer A. Verhaegen, lid der bestendige deputatie, het onderzoek plaats gehad over den toestand van den landbouw in België. De heer Fr. van Brussel, de nieuw ge kozen volksvertegenwoordiger van het arrondissement St. Nicolaas en de be kende voorstander van het geheel openen der grenzen voor Nederlandsch vee, woonde de vergadering bij. Op deze vergadering werd natuurlijk ook bet gedeeltelijk openeu der grenzen breedvoerig besproken. Ouder de aanwezigen waren veler, van oordeel, dat men het Nederlandsche vee vrij in België moest laten komen, »daar de Belgische voortbrenvst onvoldoende is om in de noodwendigheden te voorzien als een tygerkat in haar vaderland, op haar buit. De nacht biak aan en in het schemerdonker verliet eene vrouw het hötel. Zoë sloop naar voren en keek haar in 't gezicht. Het was Mathilda Simonnet, Mathilda Simonnet, die zij eens by dr. Lavril bad aangetroffen Het verschrikkelijke was waar. HOOFDSTUK LXXVII. Juffrouw Simonnet stort haar hart uit. Ziedende van toorn, zou Zoë Lacasade •ie markiezin zonder twjjfel in 't gezicht gesprongen zijn, als dez een weinig klei nei geweest w..s. Maar niet alleen door Jen natuurlijken kant der zaak werd de kl. ine dame van den sprong tei uggenou den, maar ook door den zedelijken. Hare aartsoudelijko opvoeding, hare eerbaarheid Je reinheid van haar gehoel leven, maakte haar onverbiddelijk streng tegen eene tooneelvorst in eene dievegge, eener er fenis, eene avontuurlijke markiezin. Zij had gemeend, dat zy zich door een open- baien strijd met haar, or teerde. Vastberaden keerde zy zich om en be gaf zich naar huis, zonder door Mathilda bemerkt te zijn. Zij gn -• iet, zy flad derde weder met handen en voeten, zij vloog. In minder dan tien minuten was zij tebuio. Op de trap aangekomen, stond zij ademloos stil. »lk moet bedaard zijn." kuchte zij. Jeanne moet niets bemerken. De vleeschhouwers verkiezen liever eon taks op het vee dan de tegenkantingen, welke zij in den laatsten tijd ontmoeten. Zij verzetten zich ook tegen het slachten aan de grens, daar bet vleesoh, in dien s'-aat overgebracht, spoedig bederft. De landbouwers en vleeschhouwers zijn het eens over het nut van het kuisen tusschen het Nederlandsche en Belgische vee, bij voorkeur met Nederlandsche stieren. Volgens andoren moeten de Belgische grenzen voor het Nederlandsche vee ge sloten blyven, zoolaug de Hollandscbe grenzen voor het Belgische vee ges'oten zijn. Over dit alles zal de beet A. Verhae gen een verslag opmaken en dit aan den Minister van Landbouw zenden. Vereenigingeleven onder klompenmakers. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan de Tel. In deze streken, vooral langs de Bel gische grenzen, wonen vele klompenma kers, die jaarlijks duizenden klompen naar alle oorden van Nederland verzenden, voor namelijk naar Friesland en Groningen. Daar de boompiijs in den laatsten tijd niet in evenredigheid was met den prijs, dien de gemaakte klompen opleverden, hebben die lieden in de laatste jaren niet veel geld verdiend en konden vel9n door hard werker? slechts een fatsoenlijk daggeld verdienen. Om aan dien toestand, zoo mogelijk, een einde te maken, hebben eenige klompenmakers het initiatief ge nomen hiör een bond op te richten, voor namelijk met het doel om voor gezamen lijke rekening in het buitenland boomen to kunnen koopeD, als de prijs hier zoo hoog blijft. Al de klompenmakers zijn per circulaire uitgenoodigd de eerste vergadering te Hulst bij te wonen. Arrondissements-Rechtbauk te Middelburg Zitting van 8 November 1898. P. B., 27 j., vroeger bode, tbans werkman te (iraauw, tijdelijk te Rotterdam, is wegens twee feiten van valschheid in gescbrift en net opzet telijk gebruikmaken daarvan als ware het echt en onvervalscht veroord. tot 3 maanden gevang. J. A. v. D., huisvrouw van C. E., 44 j., zonder beroep te Philippine, is wegens diefstal veroord. tot 14 dagen gevang. A. W. R., 31 j., kleermaker te Ter Neuzen, is wegens strooperij en het doen van een belofte aan een ambtenaar veroord. tot f 10 boete of 10 dagen hecht. R. P. v. H., 25 j., arbeider te Kapellebrug (Sint Jansteen,) is wegens mishandeling veroord. tot f 5 of 5 dagen hecht. A. C. M., 38 j., landbouwer te Koewacht, is Zij zal er geen woord van vernemen." De arme kleine, driftige Kreoolsche. Nauwelijks was zij in de kamer, toen Je anne bemerkte, hoe roodverrukt en ademloos haie kleine vriendin was, en haar toeriep »Mijn God, wat hebt gij dan Wat is er gebeurd »Niets 1" hernam Zoë zich in een leu ningstoel werpende. »NietsIk heb niet bet minste 1" »Maar nochtans »Wat zou ik dan hebben," hei nam de kleine dame driftig. »Het is mij goed, als gij niets hebt," hernam Jeanne zacht. »Ik meende juist te bemerken, dat gij opgewekt, verward, bijna zou ik zeggen, toornig zijt." Vei beelding," zeide Zoë barscb, en draaide baar den rug toe, om zich aan den blik van Jeanne te onttrekken. Nu bad de zaak daarmee afgedaan kun nen zijn. Ongelukkigerwijze sprak Jeanne die steeds aan haren neef dacht, de woorden >Hendrik had mij belcofd, nog voor den avond een oogenbiik by mij te komen. Wat kan hem teruggehouden hebben Hij kon toch niet ziek zijn »Ziek hernam Zoë ziedende van toorn. Daarna herhaalde zij vermoeit»Hij ziek Getroffen door den toon barer woorden, trad Jeanna op haren vriendin, toe, en zeide: wegens mishandeling veroord. tot f 5 of 5 dagan hecht. H. H., 37 j., zonder heroep te Ter Neuzen, ia wegens beleediging van een ambtenaar veroord. tot f10 of 10 aagen hecht. Brand. Zondagavond is in de Van der Duijnstraat te Rotterdam door de spoedigs komst der vrijwillige brandweer een ernstig onheil voorhomen. In perc. no. 6 beneden waarin beneden een magazijn van hoeden en petten gevestigd is van M. Stad, was een brand uitgebroken die een verstikkenden rook door het bovenhuis deed trekken, waarin een tweetal gezinnen wonen, waar- onder een moeder met vier kinderen op de tweede verdieping. Eenige brandweerlieden wilden het per ceel van beneden af binnendringen, doch dit werd door de brandmeesters verboden, daar het met levensgevaar gepaard zoude gaan. De reddingsladder van spuit 16 was fluks ter plaatste en tegen het pand opgezet; de moeder, die zich in doodsangst aan het venster bevoud greep gretig het boveneinde van de reddingsladder, die haa*r werd toe gestoken. Een brandspuitgast bracht de kinderen langs de ladder omlaag, de moeder vluchttte over het dak. Inmiddels werd de brand in het benedengedeelte van het pand door de spuiten 16 en 26 in een half uur tijds ge- bluscht en werd de brand tot de beneden verdieping, die nagenoeg uitbrandde beperkt, Een 72 jarig landbouwer, wonende te Vlist bij Haastrecht, is eiken morgen ge woon een plank over te loopen, om naar zijn weide te gaan. Nu had men deze week die plank doorgezaagd tengevolge waar van die toen de man er overging brak en de grijsaard te water viel Gelukkig werd bij nog in tijds gered. De politie tracht den dader van dezen laaghartigen streek op te sporen en 't is te hopen dat zij daarin slagen mag, opdat het laffe individu een flinke straf niet ontga. Een drama. Het spuitwater W. Z., na bij de Krattensteeg te Rotterdam was Zater dagnacht omstreeks half drie het tooneel van een bloedig drama In een der vela bordeelen in die stadswijk waren eenige personen, waaronder een zeeman, door drank verhit, slaags geraakt- Al vechtende ge raakte men op straat en werd den zeeman door zekere H. D., wonende in de Zand straat, een messteek toegebracht in de lin kerborst, die het slachtoffer ineen deed storten en stroomen bloed over straat deed Wat zegt gij daar Waarom spreekt gij met zulk eene opgewondenheid van Hendrik. Wat beeft hij gedaan Wat is er? Zijt gtj om hem zoo buiten den regel »Buiten den regel. Wie is buiten den regel? »Gij. Kijk maar in den spiegel Laat mij met rust 1 Plaag iemand niet zoo Breng mij liever dadelijk op de pijnbank, om van mij het geheim ge waar te worden »Een geheimGij hebt dus een ge heim voor mij, voor uwe vriendin, uwe zuster, uw kind En zij nam haar in den arm en keek haar met hare zachte oogen aan. Zoë wilde nog weerstand bieden en zich losmaken, maar zij voelde zich tegenover haar vriendin hulpeloos. En Jeanna vervolgde vleiende»Spreek mijne liev9, goede, beste Zoë. Hebben wij elkaar niet beloofd, om elkander alles te zeggen? »Ja." stamelde de arme, kleine, Zoë altijd zwakker. »Kijk, gy benadeelt u zelf, als gij mij iets verzwijgen wilik zie dat het hart het u afdwingt. Waarvan is er sprake Is het iets zeer treurigs? Zeg het toch ik ben immeis gestaald tegen het leed, gij weet het Tegen dit niet 1" fluisterde Zoë ont- willekeurig. Wordt vervolgd.

Axelsche Courant | 1898 | | pagina 2