R. P. OFFRINGA Hz., puike.vsrsche Roomboter. SUPERPHOSPHAAT. Huishoudelijke Goederen, GEVESTIGD Steeds voorhanden Landbouw-Belang nan te besteden Openbare Verkooping. VOORHANDEN: steeg en de Lazarussteeg zullen 4 masten verrijzen, welke dooi kruisguirlandes M orden verbonden. Een booglamp van 1000 nor maal kaarsen zal daar in de verlichting voorzien. Aan bet einde der straat, bg het Physio logisch Laboratorium, zullen twee slank opgaande obelisken verrijzen, waarbij leven de bloemen, groen en planten, vlaogentooi en wapenschildering tev versiering zullen worden gebruikt. Ook hierbij zal het elec trisch licht kwistig worden aangebracht. De ontwerpen voor de versieringen zijn geteekend door den heer Jos. Yas Dias. lid der feestcommissie. De uitvoering is den heer P. Lassage, bouwkundige bij den heer J. P. Rieken, den nog hoop haar in het leven te be houden. Twee Zeeuwsche boerinnen stonden Dinsdagmiddag op de Botersloot te Rot terdam voor een kraam te kijken, toen een politieagent haar uitnoodigde hem naar het bureau aan de Torenstraat te volgen, daar een vrouw, die naast haar had gestaan, haar portemonnaie miste en de boerinnetjes nu een zakkenrollerij beschuldigde. Op het bureau bleek dat zij onschuldig waren, doch de oudste trok zich het geval zoo aan, dat zij een zenuwtoeval kreeg en het bjjna een uur duurde voor zij weer op streek was. Te Tripscompagnie (Gr.) heeft Dins dag een treurig ongeluk plaats gehad. Een ater aannemer "der geheele versiering, opge- schoolgaand k.nd was al spelende te geraakt. De 64jarige arbeider J. Vossen berg zag dit, begat zish te water om het dragen. De electrische stroom wordt geleverd door de Maatschappij „Eleetra" terwijl de heer N. M. Springer, electrotechnicus, m6t de installatie wordt belast. Tot slot nog, dat de Jodenbreestraat. ge durende de vier avonden in de feestweek geheel verlicht zal worden. De Rijwielfabriek „Simplex" te Am sterdam werd voor here Rijwielen bekroond op de Houdenten toonstelling te Amsterdam en op de Landbouwtentoonstelling te Stads kanaal; zij kreeg eene Bestelling op 20 eerste Klasse Rij wielen voor de Verloting van de Vereeniging voor Landbouw, Handel en Nijverheid en eene bestelling op een 20 tal Carriers voor de Kannenbier Maat schappij. Zij heeft weder ter aflevering gereed staan 90 Rijwielen voor het Nederlandsche Leger. Deze fabriek is de grootste Rijwielfabriek in ons land. Het is dus een verblijdend teeken voor de Nationale Industrie 1 Limburgsche grappenmakerij. De uit de Limburgsche verkiezingen zoo welbe kende oolijkerd Aug. Kamps zal een kas sierszaak openen. Ziehier hoe hij bij ad ver tentie in de Limb. Koer. daarvan koad doet Bjj deze heb ik de eer het geachte pu bliek van Sittard en omstreken bekend te maken, dat ik een kassierszaak zal openen en mij zal bezighouden met het incasseeren van wissels en het verhandelen van vreemde muntspeciën, effecten en coupons. Hoogachtend. Aug. Kamps, Schlosz Alte. P.S. UEd. zult wel zeggen, de een is nog niet koud en nog lang niet vergeten, of de andere is reeds daar ja zietmen smeedt het ijzer als het warm is. Ik ken wel precies zooveel niet van de zaak, maar ik laat Jacob komen, die is beter op de hoogte. Dus als u nu nog stuivertjes of zure spaarpenningen over hebt, brengt ze dan maar spoedig bij mij, ik ga niet met het schommelpaardje, ook niet per auto mobiel, maar wel per stoomboot Desi-Bel en vaar achter van het Schlosz-Alte af door de vijvers en dan door h t Suez kanaal naar de bliksem. Dus niet recht door zee. Adjuskes. Valscli Bankpapier. Te Rozendaal is door ten Belgisch heer een valsch bank biljet van 25 in betaling gegeven. Het valsche biljet is bij de politie gedeponeerd die een onderzoek instelt. Moordaanslag. Dinsdagmiddag circa 3 uur, keerde zekere Dirk Oosthuizen een 60-jarige man uit Hobreae gemeente Oost huizen (N. Holl.) die het bedrijf vap slachter uitoefent terug van de markt te Purmerend. Wat hem meer overkwam, was ook nu weer het geval hij verkeerde onder den invloed van sterken diank. De vrouw van den den broodbakker M. geboren B., (een ruim 30jarige vrouw) had hem al eens'het verkeerde zijner onmatig heid onder het oog gebracht en wellicht was O. hierover gebeigd. Hij trad het huis van M. binnen en toen diens vrouw voorkwam trok hij een mes en stootte het haar in het lichaam. Daarna wandelde hij naar Oosthuizen begat zich tot den ge meenteveldwachter H. Bakker, en zeide tot dezen beambte „hier heb je een moord' naar". Natuurlijk is hij in arrest genomen en naar de gevangenis te Haarlem over gebracht. Vrouw M. werd wel is waar zwaar ge wond maar toch gaven de drie genees kundigen die haar de eerste hulp verleen kind te redden, wat hem evenwel niet ge lukte, daar hij verdronk. Het kind werd door andere hulp gered. De socialistische party in België heeft te Ostende grond aangekocht om daarop een hotel te bouwen waarin de werklieden des zomers tegen geringen prijs kost en inwoning zullen kunnen bekomen, teneinde van de zeelucht te kunnen ge nieten. Een ziekelijk meisje dat in een herberg erde, werd Woensdag nacht door een Turksch koopman, die in 't zelfde huis verbleef en zich door verbre king toegang tot haar kamer had weten verschaffen op de meest laaghartige wyze mishandeld onder bedieiging met den dood zoo ze om hulp riep. De politie met de zaak in kennis gesteld, heeft den dader gevat en gevankelijk naar Brugge overgebracht. Een schipper, die met zijn schip even voorbij Warfum het kanaal passeerde, be schuldigde zijn vrou w van verregaande on handigheid en lompheid. Het eene grove woord na het andere moest zij van hem hooren, doch niettegenstaande dat, bleef zij kalm en bedaard. Die bedaardheid echter prikkelde den schipper, hij wond zich hoe langer hoe meer op en riep ten laatste, buiten zich zelf van woede, uit„Ik verz. Meteen sprong hij, de daad bij het woord voegende, pardoes in het kanaal. De vrouw liet hem stil begaan en deed ook geene poging hem te redden. Dóch dat was ook niet noodig want manlief was spoedig ontnuchterd en toen bij oordeelde genoeg verdronken te zijn, klauterde hij kort en goed weer bij vrouwlief op het schip, nam opnieuw den varboom ter h m d en voort ging het Onweder te en nabij Keulen. Zondag middag heeft te Keulen en omstreken een vreeselgk onweder plaats gehad. Hagel- steenen zoo groot als bikkels vielen neder en duizenden vensterglazen werden vernield. Het onweder werd door een storm voorat- gegaan, die in de voorstad Pohl en in Bayen- thal vreeselijke verwoestingen aanrichtte. Te Pohl is de geheele straat een puinhoop gelijk. Een windhoos sloeg den kerktoren tegen het dak van de kerk. De kerk is zwaar beschadigd, eenige huizen zijn geheel vernield en een danszaal met den grond gelijk gemaakt. Een omnibus, waarin verscheiden personen zaten sloeg om en vele passagiers werden zwaar gewond. Sterke eikeboomen werden ont worteld, een stortte op het dak van een woonhuis welks bovenverdiepingen ineen zakten. Twee kinderen werden doodeljjk gekwetst. Te Bayenthal is de school ingestort. De onderwijzer en zijn familie geraakten onder de puinhoopen de vrouw en een kind wer den zwaar gewond. Op den Rijn werd een vlot uit elkaar geslagen of er ongelukken bij plaats vonden weet men niet. Te Pohl zijn honderden menschen van hun have en goed beroofd. De Keulsehe brandweer verleent zooveel mogelijk bij het reddingswerk bijstand. Mansfeld en Arnoldshöhe gelijken op puin hoopen. Het hoofdgebouw van de groole Bayenthaler Machinefabriek is geheel ver woest. Van een begrafenisstoet, die onderweg door den storm werd verrast, werden vele deelnemers ernstig verwond. Het dak van het schoolgebouw te Bayen thal werd opgenomen door den wind en 30 Meter ver tegen een huis stuk geslagen. De Rijn was een tijd lang met stukken hout overdekt. Een wandelaar werd door den wind in de rivier geworpen. Te Passcath dreigt de kerk in te storten. Te Hermül- heim is aan het station groote schade toe gebracht. In alle door den orkaan ge troffen plaatsen heerscht groote nood en reeds hebben de autoriteiten zich tot de publieke liefdadigheid om steun gewend. Nabij de Noord-Westkust van New- Foundland moet een groote transatlantische stoomboot met man en muis zijn vergaan. Eenigen meenen dat 't de Fransche kruiser Manche is, anderen veimoedden dat het de Numidian van de Allanlijn is, doch eenige zekerheid heeft men daaromtrent niet. Een visscher te Noddy Boy heeft tusschen La brador en New-Foundland een groote stoom boot gezien die stootte tegen een der vele daar drijvende ijsbergen en zoo snel zonk, dat de bemanning zich niet in de booten kon redden. In een wijnhuis te Parijs zaten dezer dagen vele bezoekers, onder hen was een dierentemmer, die juist dien middag een zeer interessante voorstelling in de mena gerie gegeven had, en in druk gesprek was met een troepje menschen die bij hem zaten. Hoe hebt ge toch zulk een macht over de wilde dieren vroeg men hem. »Alleen daardoor," antwoordde de dierentemmer, „dat ik ze laat zien, dat ik niet bang voor hen ben zoolang een leeuw bijv. een paar oogen op hem gevestigd ziet, durft hg niets te doen. Ik zal u bewijs geven van de macht mijner oogen. U ziet in den gind- schen hoek dien dom uitzienden kerel wel Hij lijkt wel een clown of iets dergelijks. Nu dien zal ik naar mij toe laten komen, zonder een woord tegen hem te spreken Zoo gezegd, zoo gedaan. Die dieren temmer richtte zijn strakken blik op den, in een stoel liggenden ketel, die naar een geheel anderen kant keek. Werkeljjk werd hij Da twee ot drie minuten onrustig, draaide het hoofd om, richtte zich in zijn stoel op en na verloop van nog eenige minuten stond hg op en kwam langzaam op den hypnotiseur af. De omstanders waren verbluft. Zoo iets hadden ze toch niet verwacht. De reus ging vlak voor den dierentemmer staan en, de rechterhand wijd uitstrekkende, gaf hij hem een ge- duchten slag onder de kin, zoodat de hyp notiseur met stoel en al ondersteboven rolde, terwijl de andere uitriep »Zoo kijk me nu nog eens zoo strak aan, hansworst en rustig wandelde de sterke man en vuist vechter (want dil was zijn beroep) naar zijn plaats terug. - De Brusselsche correspondent van Het Vad. deelt een ondeugende wraakne ming van koning Leopold mede Naar men verhaalt, zoo deelt deze Bru-selaar mede, ontving onze stad kortelings het bezoek van den heer H., die te tegelijk lid van den Fransehen senaat en directeur van een groot Parijsch dagblad is. Hoewel tamelijk bedaagd, was die heer van een jeugdige dame vergezeld, want de liefde voor das ewig weibliche schijnt bij den Franschman slechts met hem uit te ster ven. De koning verlangde zgn steun voor den Congostaat te verwerven, doch, aan gezien hij den bezoeker niet rechtstreek kon of wilde u;tnoodigen kpm te bezoeken deed de vorst hem middelijk verzoeken, de broeibakken van het paleis te Laeken te komen bezichtigen. Hij kwam werkeljjk, en wel in gezelschap der dame, en de koning ontmoette beiden aldaar »bjj toe valdoch deed als hield hg de dame voor de wettige gemalin van onzen senator. Had nu die »toevallige ontmoetingde door den vorst verwachtte uitkomst niet Zeker is, dat des senators wettige vrouw, korten tijd na diens terugkeer te Parijs, zgn stu deervertrek met een aan haar gerichten prachtigen ruiker van orchideën kwam binnenstuiven, aan welken een visite-kaartje van Leopold II, met de woorden »ter her innering aan de aangenauiê uren, in de broeibakken van Laken gesletenwas bevestigd. Tableau Naar gemeld wordt lijdt de Paus aan een lichte aandoening van de ingewanden. Door deze zij het C. L. DE SMIDT Abrz. van beroep bar bier, vogelaar en leurder in goudwerken enz. aangezegd, dat hij zich voortaan zal hebben te onthouden van laster als de vorige week in 't bijzijn van drie personen onder de gemeente Hoek over zaken waar bij eigenlijk niets van afweet, met vleiende en vergiftige tong uitgebraakt als gewoon lijk Goe-en dag vrouwe en oe ist enz. Tot later als er geen verandering komt. Axel, 12 Aug. 1898. P. BAKKER. Advertentien. Deurwaarder Adriaanse, te Hulst, zal op Donderdag 1 Sep tember a. s., na afloop van het Inhuldi- giugsfeest te Hulst, publiek verkoopen Voor versiering gebruikte K Nader te adverteeren. TE AXBL, ten huize van Dr. B. TROUW, Arts. SPREEKl REX te AXEL dagelijks van 12 tot 2 uur i te WESTDORPE Maandag;-, Woensdag en Vrijdagmorgen ten huize van den heer L. Steppe. J. BOER, station, Axel. Het BESTUUR der vereeniging te GR.AAUW, zal op Maandag 22 Augustus 1898, in het „Wapen van Zeeland" te Hulst, des na middags 1 unr trachten Ongeveer 50,000 kilogram Inschrijvings-biljetten en voorwaarden te bekomen bij II. AUBROECK, Secretaris-Penningmeester. De Notaris 1». Drogmans, te Axel, zal ten verzoeke van HENDRIK DEJOODE, aan zijn woonhuis te Hoek, op Zaterdag 13 Augustus 1808, des namiddags 3 ure, verkoopen EENIGE als: Kleerkast, Ladetafel, Kachel» Tafels, Stoelen, ijzeren Wieg, Kin derstoel, enz. enz. Voorts: 1 Loopvarken, een partijtje Aardappelen te velde en bet recht van eigendom op eene Mannen- en Vrouwenzitplaats in de Hervormde kerk te Hoek. Foor het a. 8. Kroningsfeest KWAST, BITTER, A KEUREN, ANIJS. Axel. J. WIELAND,

Axelsche Courant | 1898 | | pagina 3