Huishoudelijke Goederen als: „Landbouw—belang" Ad verten tien. te Graauw. Openbare Verkooping *aring gesteld, wegens orenbare dronken schap; den volgenden ochtend werd hij ontslagen. Een paar dagen later deed het gerucht de ronde, dat Seders aan hersen schudding lijdende was, hetgeen door den geneesheer bevestigd werd, die als oor zaak hiervan opgaf, dat genoemde Seders gevallen inoest zijn. Uiteen nader iugesteld onderzoek dooi dan inspecteur van politie Hiebendaal en den bovengenoemden veldwachter is ge bleken, dat Seders mishaudeld is^ewor den door den ai beider v. d. M aldtar. Er is procesvei baal opgemaakt. Nabü Enkhuizen werd van den trein, welke van Amsterdam kwam, eeuw glasruit in een compartiment 2e klasse, waarin een reiziger zat, door een geweei kogel doorboord. Aan kwaadwilligheid valt hier echter waarschijnlijk niet te denken. Terwijl J. L. in de Friesche ge meen te Achtkarspelen 's avonds met vrouw en kinderen bij maanlicht rustig aan den haard zat te piaten, werd de buitendeur ingetrapt en de kamerdeur opengesneden, waarop drie schoten volg den, zondet iemand te raken. Tegen den vermoedelijken dader is procesverbaal op gemaakt. Aan de Belgische grens, nabij Ro zendaal is de boerderij van J. L. geheel afgebrand. Vier stuks vee zijn omgeko men. Niets was verzekerd. Te Rotterdam heeft een man uit Haarlem - zekere H. v. W., stoker aan de gasfabriek aldaar - wiens vrouw den 31 1 'ecember met een anderen man was vertrokken en zich met dezen gevestigd had in eene woning aan den Oppert, ha re verblijfplaats ontdekt en haar met een mes een gevaarlijke wonde in den rug toegebracht. De vrouw werd naar het ziekenhuis vervoerd, de man is door de politie in hechtenis genomen, In ,t stille dorp Boven Enijpe (Friesl) had een rijke boerenzoon verkeer ing aangeknoopt met de bij hem en zijn vader inwonende dienstbode en toen een huwelijk noodzake ijk bleek geweigerd haar te trouwen. Een 400 tal jongelie den uit t dorp en den omtrek begaven zich deze week op een avond voor zijn woning en eischten, een en ander gese condeerd door ketelmuziek, dat de knaap met de inmiddels door zijn vader uit de woning gezette dienstbode trouwen zou. De knaap verzekerde echter dan liever zich te zullen verdrinken. Hierop gingen een paar aanvoerders der muziek makende rechtzoekende vrienden naar binnen en kwamen spoedig terug met be richt dat de zoon bij zijn voornemen bleef, doch voor f150, aan de dienstbo de uit te keeren, de verplichting had af gekocht. Een vrouw te Rotterdam toen zij Maandagmorgen opstond, vond haar man, die den vorigen avond in beschonken toestand thnis was gekomen en op een stoel in slaap was gevallen, dood op zijn stoel zitten. Te Nijmegen is een 8 jarig knaap je over eden ten gevolge van hersenvlies ontsteking, vermoedelijk het gevolg van een slag op zijn hoofd hem door een anderen jongen bij het uitgaan der school toegebracht. Op een veld onder Etten en Leur ongeveer honderd meters van den weg, is het lijk gevonden van een omstreeks 20jarig meisje, die sedert Zondag werd vermist. Het Igk had drie «japende won den aan den hals een oor en duim waren afgesneden. Het vermoordde meisje heette Adriana Smite en stond in het geheele dorp gun stig bekend. Blijkens de voetstappen en bloedsporen beeft zij haren moordenaar willen ont vluchten dorb is zij dnnr bloedverlies ge vallen Het gerecht uit Breda is derwaarts ver trokken om een onderzo'k in te stellen. Naar gemeld wordt, zijn twee afgewezen minnaars van het meisje in voorloopige hechtenis genomen. Te Prinsland (N. Br.) is de groote vlasschuur van den Heer Jan Nieuwenhuizen geheel afgebrand. De schuur was het eigendom van den Heer N., doch het vlas behoorde aan verschillende eigenaars. De brand is ontstaan door het omvallen van eer: lantaarn. In den mond der Noord voor Dor drecht heeft Dinsdag een aanvaring plaats gehad tusschen het [lijnschip „Otto Furst von Bismarck bestemd met een lading ijzererts van Antwerpen naar Ruhr, en het schip „Patria.c bestemd mpt een la ding steenkolen van Duisburg naar Brussel. Beide vaartuigen, behoorende tot con vooien der sleepbooten „Hansweert II en „De Zwerver," kregen een gat in boeg, zoodat zij met pompen moesten drijvende gehouden worden, om ze op den Biesbosch aan den grond te zetten. Tot nog toe vervult bij onze volks feesten de alcohol eene belangrijke rol. Den 3en April zal nu in ons land een anti alcoholisch volksfeest worden gevierd 't Is te hopen dat het g06d zal slagen. Allejn zouden wg rneenen dat het eenja rig bestaan vau den Geheelonthoudersbond geen zoo gewichtig feit is om het door een feest te vieren Men roepe geen hol voor men over de brug is. -- De postbode van Lemmer op Ooster zee en Echten is in zijne betrekking ge scho'St. Een minder goed beheer van hem toevertrouwde gelden schijnt daartoe aanleiding te hebben gegeven. Op den Purmerender steiger te Am sterdam is een zuigeling gevonden, goed gewikkeld in een doek en voorzien van een flesch met voedsel. Men vermoedt da, eene vrouw die met een der treinen is aan gekomen, het kind te vondeling heeft ge legd. Te Brielie viel gisteren een man uit de goot zijner woning, waar hg eenig werk verrichtte. Zwaar gewond en inwen dig gekneusd werd hij meer «lood dan ie Vend opgenomen. Tengevolge van onvoorzichtigheid van een knecht, die uiet licht in de;: stal werkzaamheden verrichtte is te Zuid Bt'ijer land een bouwma swoning door brand ver ield Ruim d-rtig stuks vee kwamen in de vlammen om. Alles is verzekerd. Te Zwolle is Woensdagnacht de wo ning van O. Kaspeis, metselaar en hui timmerman in de Holtenbroekerstraat ge heel uitgebrand. Omstreeks 12 uur wer den de bewoners door de warmte en den gloed wakker en slechts met moeite kon G. K met zijne vrouw en zes jonge kin deren door de achterdeur ontkomen, waar bij de vrouw het haar a>n het voorhoofd nog werd geschroeid. De vermoedelijke oorzaak van den brand is, dat men voor her naar bed gaan eeni ge kinderklearen had opgehangen op eene lijn in het vertrek waar een kachel brand de. Bij den landbouwer C. G., te St. Annabind (Zeeland,) hebben twee schapen weinig beantwoordende aan hunnen eer naam van zachtzinnigheid zooveel en zoolang op elkaar iugeetooten totdat zij heide bewusteloos nederzegen. Het slagers mes maakte toen een einde aan beider leven. Door het O. M. bjj de rechtbank te Maastricht is tegen den vader die zijn zoon in eene kast had opgesloten waaruit hij door de politie weid verlost eene gevan genisstraf van 5 maanden geeischt. Door de moeder en zuster van de 8 gehrs. Hoogerhui is aan h-m in de ge ■iis Leeuw e bezoek ge bracht. Een der broeuer. klaagde over pijn n de borst de and-l was slijt tengevolge van dikke beenen en zoo opgezwollen in t gelaat dat de bezoeks'ers er van schrok ken. De derde was nog gezond. Het, wetsontwerp op den leerplicht is gereed en zal eerstdaags aan den Raad van State worden toegezonden. Dinsdagavond, omstreeks half elf, is te Ritthem een hevige brand uitgebroken de woning van A. Labiijere. De moe der, die alleen met hare diie kinderen huis was, werd door het angstgeschrei van het kleinste kind gewekt. Aan red den van den indoedel viel niet meer te denken, daar de vlammen overal uitsloegen De moeder heeft met moeite zichzelven en hare drie kinderen kunnen beveiligen. De gemeentespuit was spoedig op de plaats des onheilï doch kon weinig uitrichten wgl de vlammen de overhand hadden en binnen korten tijd het gebouw tegen den grond lag. Alles was verzekerdde inboedel ee st voor eenige weken De oorzaak van den brand is onbekend. pisch schouwspel ziet, dat in enkele bla den wordt afgebeeld. - In de kerk van Hodimond, bij Ver viers, is Maandag een paniek ontstaan door eene juffrouw, die een zenuwtoe val kreeg en die zooals wel meer ge beurt - ook eenige vrouwen naast haar aanstak. Het gegil en geschreeuw dier vrouwen verwekte zoo grooten schrik onder de vergaderden dat zij. ondanks 's priesters aanmaningen tot kalmte in wilde haast naar de uitgangen drongen. Verscheide nen geraakten onder den voet, en drie menschen bekwamen ernstige verwon dingen. In Amerika acht de wetgever het terrein zijner werkzaamheid onbeperkt. Hij treedt op ais bewaarder der oude gewoonten als beschermer der goede ze den en wat niet al. Zoo bestaat in Ala barna een wet waarbij de vrouwen ver boden werd pofb oeken korte rokken bn heerenoverhemden te dragen. Aan eene algemeene tafel te Montgome ry lieten dezer dagen twee jonge meisjes Cochrane en Otaytou, zich met veel ver ontwaardiging uit over deze wet en zij zeiden dal de ontwerper een weetniet en een domoor was. Een onderwgzer, Hines genaamd kwam hiertegrn op, zeggende dat de bedoeling alleen was den vrouwen te beletten haar kunne te demoraliseeren. De dames stonden verbolgen op ea gingen heen. Toen Hines later buiten kwam stou den zij hem op te wachten en de eene zeide „Ha, ben je daar, beestwij zijn gedemoraliseerd, zeg je Eu voor dat de verblufte onderwgzer wist wat er ge beurde gingen zg hem met eerst verbor gen gehouden karwatsen zoo te lijf dat hij het bed heeft moeten houden. De eigen- dlge amazonen werden opgebracht en moes teu den nacht op het bureau vau politie doorbrengen. Na de inbraak te Britsum verhuisde G. Haisma de boer en woonde thans ouder iStiens in een huis, dat bewoond wordt door veischeideue gezinnen. Dins dag is dit gebouw geheel in vlammen op gegaan met moeite konden de bewoneis zich redden. Het vee kwam in de vlam men om. Omtrent het ontstaan vau den brand is niets bekend. In een Engelsch blad vindt men het verhaal hoe een snoek een zwaan ving. Een werkman kwam eiken dag een vijver voorbij waarin zwanen rondzwom men. Een morgen zag hij een zwaan met zijn kop onder water, onbewegelijk in dezelfde positie blijvend. Daar dit een gewone houding voor een korten tijd van een zwaan is ging hij verder. Toen hij echter den volgenden dag den zwaan in dezelfde positie zag, waarschuwde hij den opzichter. Bij onderzoek bleek het dat de kop van den zwaan door een groo ten snoek was ingeslikt. Het is onnoodig hierbij te voegen dat de snoek en de zwaan beiden dood waren. Op Filey Sands was een groot schip Laura, bij mist op een zandbank geloopen, Men trachtte het af te sleepen maar het schip brak middendoor, zoodat het eene deel op de strandingsplaats bleef zttten en het andere door de sleepbooten een eind verder werd geplaatst. Sedert heeft de zee het halve wrak een kwart slag omgedraaid, zoodat men nu een ty Heden overleed na een langdurig lijden mijn geliefde echtgenoote en der kinderen zorgzame Moeder JOHAXNA JACOB4 DE JIOOR geb. Wikst, in den ouderdom van 54 jaar en 10 maanden, ons allen diep bedroefd achter latende. Uit aller naam, J. DE MOOR. Axel, 12 Januari 1898. Aan degenen, die onderge- toekende bij zijne benoeming tot secretaiis en ontvanger dezer gemeente blij kei, hunner belangstelling gaven be tuigt hij zijnen dank. J. M. DREGMANS. Hoek, 11 Jan 1898. Aan de Leden van de Vereeniging De SI PERPHOSPIIAAT is gegund aan 1en minsten inschrijver den Heer S. GAZAN te Rotterdam, voor f2.21 per 100 E.G. Namens het Bestuur, H. AUBROECK Secretaris. De Notaris P. Dregniuns, te Axel, zal ten verzoeke van de weduwe en Erven ABRAHAM VAN DER HOOFT aldaar oveHeden, op Du middag- 10 Februari 1898, des voormiddags ten lü ure, verkoopen EENE PART IJ Tafels, Stoelen, Chiffonnière, Pluimen» bedden met toebehooren, Spiegels, Lampen, Koper-, Blik-, IJzer Glas- Geleierd- en Aardewerk, Haard Wasch-, Keuken- en Schuurgerief, enz. enz. VOORTS: Nieuwe Stoelen, Zetels, Kinderstoelen Matten in soort en kwaliteit, Ziften en verdere Winkelgoederen. Wissen in soorten, eenige turf, 10 Hoenders en 1 Haan, En ten zelfden dage na rfloop der bo venstaande verkooping na verloend Rech teilijk bevel iu het logemeDt bewoond door Mej. de wed. Rolff te Axel. EEN WOONHUIS Aanhoorigheden en ERF, in de Lange Noordstraat en uitkomende in deGentscbe Vaartstiaat te Axel, kadastraal bekend in sectie G. no. 178 groot 1 are 98 centiaren. Dèsverkiezende kan op het buis on ge volgen dei koopsom, als eerste hypo theek gevestigd blijven. bEEN SCHUURTJE met dam bij behoorenden gronJ in de G^nt- sche Vaartstiaat te Axel. Te aanvaarden bij de betaling der koop som.

Axelsche Courant | 1898 | | pagina 3