Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. - In den nacht van Zondag op Maan dag is er te Sas van Gent ingebroken in de timmerloods van den rijks-waterstaat staande aan de kleine schutsluis. Door het opduwen van een raam, heb ben dieven, die waarschijnlijk met de af sluiting bekend waren, zich toegang ver schaft en daaruit ontvreemd, een groot gedeelte gereedschap, als schaven, zagen boren enz. van den timmerman A. Vis ser, benevens een groote slijpsteen, toe- behoorende aan den waterstaat. De slijpsteen is Maandagvoormiddag opgevischt uit de kolk, waarin men voort gaat met zoeken naar het andere ge reedschap. Door de politie wordt ijverig gezocht naar de daders, die volgens men verneent uit wraak hebben gehandeld. Tern. Ct. - Vrijdagavond toen eenige smok keiaars te Heikant (gem. St Jansteen) waren vergaderd, kregen eenigen twist, die *00 hoog liep, dat zekere W. van Koewacht die verdacht werd, het smok kelen te bebben verraden, op de vlucht moest. Achtervolgd door een viertal smokkelaars hebben ze hem ingehaald, en zoodanig met knuppels geslagen dat hij moest blijven liggen. Eenigen tijd later weer bijgekomen zijnde, moest hij per as naar zijne woning te Koewacht worden vervoerd. - Te Hulst zijn in den nacht van Donderdag op Vrijdag uit den tuin van den huurhouder E. v. Kemseke ongeveer 3 maten peren gestolen welke in een kuil geborgen waren. De daders, eenige jongens van 16 en 17 jaar uit Hulst, hebben reeds bekend. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Zitting 7 December 1897. J. r. L. 21 j., werkman te Ter Neuzen is wegens vernieling veroord. tot f 5, of 5 dagen hecht. P. S., 20 werkman te Zaamslag is wegens mishandeling veroord. tot f 5 of 5 dagen hecht. W. W., 22 j., lardbouwersknecht te Axel is wegens mishandeling veroord. tot f 10 of 10 dagen hecht. Ic het noorden ven ons land werden vor scbeidece pestvogels in de lijsterstrikken gevangen. Afkomstig uit Siberie, kernen deze fraaie vogels hier in andere jaren »eel later voor. De vogelaars beschouwen dit als «en teeken van strenge koude. - Te Utrecht zal dezer dagen een huwelijk gesloten worden tusschen twee personen, die beiden doofstom zijn. - Op het eiland Schiermonnikoog is tijdens den jongsten storm de behuizing van M. van der Geest gedeeltelijk inge stort. De bewoners zijn gelukkig met den scbrik vrij gekomen doch moesten hun de toevlucht bij de buren zoeken De postdienst tusschen Gostmahorn en bet eiland kon niet worden uitgevoerd. - Iu de afgeloopeu maand zijn langs bet grensstation Rozendaal 8040 stnks vee uit Nederland naar België verzonden ter waarde van 740,000 (uitsluitend slachtvee - Uit Scheveningen wordt aan het N. v. d. D gemeld De oorzaak van het zeer aanmerkelijke Dottenverlies van do Schereningsche bom menvloot moet voor eer. groot gedeelte worden toegeschreven aan de omstandig heid dat de schepen bij het intreden van don storm betrekkelijk dient in eikaars nabijheid lagen te visscüen touwen en netten warden toen dooreen, en men kon nog van geluk spreken, wanneer men na den storm nog do touwen kon binnen krijgen. Bij eon dezer moppen kwam, om den toestand nog te vors!immeren, een gioot onbekend gebleven stoom--chip tijdens den storm tusschen de hommen ankeren, waardoor ook nog een dezer schepen tel kens tegen een ankerketting werd ge worpen en aan den boeg groote schade kreeg. riet is nu weder gebleken dat de hom het als zeevaartuig lang kan uithouden en niet licht naar den grond gaat. Zelfs de vaartuigen welke door de bemanning vei laten werden en als bom betrekkelijk oud zijn, en waarvan de eene terstond vol water liep, zjjn beide behoudeu op de kust aangekomen. In de gemeente Opsterland (Fr) dronk het driejarig dochtertje van A. Bosma uit een kan met kokende koffie. Da kleine brandde zich dermate, dat zu kort daarna bezweek. Eerste prediker. Ik tref het nooit Als ik eens een met zorg bewerkte pre dikatie heb, weet ik zeker dat er bijna geen mensch is, en heb ik er een, waar ik niet veel werk van gemaakt heb dan is de kerk vol. Jongere prediker (die beleefd wil zijn.) Ik heb gehoord, dat u altijd voor volle kerken preekt. »La Chine est un pays charmant» zoo noemt men China in de welbekende opera en het schijnt dat het werkelijk- een heerlijk land is, wat ingenieurstrak tementen betreft De Belgische ingeni eur Hubert, die belast is met het be stuur van de spoorwegen, welke thans in Chiha worden aangelegd, geniet een traktement van 62,500 per jaar. De Amerikaansche oudheidkundige Prof. Walters heeft op het Indianenge bied een vóórhistorisch slagveld ontdekt waar de geraamten van honderdduizend man begraven lagen. Een vereerder van Dante, die Dins dag te Florence het huis van den groo- ten dichter bezocht en er alles nauw keurig bezichtigde, heeft daar een kost baar exemplaar der „Divina Comedia,» uitgave 1500, gestolen. Men zocht hem tot dusverre te ver geefs. Het eerste deel van Spurgeon's eigenlevensbeschrijving zal nog in deze magnd verschijnen Er komen vier dee len in 't geheel Het thans verschijnen de handelt slechts over de eerste twin tig levensjaren van den beroemden kan selredenaar. Het werk is in zooverre een autobio graphie dat het door Spurgeon zeiven is ontworpen en is samengesteld uit zijn dagboeken, brieven en aanteekeningen. Aardappelen koken is ook een kunst en geen kleine. Dit bleek dezer dagen voor de rechtbank van „Whitechapel" (Londen.) Daar werd behandeld een zaak betreffende een verzending aardappelen, welke niet volgens monster was geweest. Een Italiaansche kok trad als getuige op. Hij verklaarde, dat hij op last van zijn patroon het monster van de aardappelen had gekookt en dat zij toen zeer goed waren, maar dat zij zeer slecht bieken, toen hij, na het afleveren, een tweede portie kookte. De advocaat van den gedaagde vroeg of het niet een groote kunst was aard appelen te koken. De getuige antwoord de>ja, het is een mooie kunst ze goed te koken.» rt„Er is dus,"" zei de advocaat weder „„een goede en een slechte manier van aardappelen koken „Ja, en ik pas de goede manier toe. Gij moet ze langzaam koken, zeer lang zaam, toe zij half gaar zijn, daarna laat gij ze stroomen, en een goede aardappel is dan als meel. Maar als gij ze snel laat koken, bederven zij Ik heb ze op de goede manier gekookt en zij werden hard en zwartachtig.» En toen de advocaat van bakken sprak als zij niet goed genoeg waren om te koken antwoordde de kok „Dat zal geen artist doen. Misschien de eene of andere weetniet De reenter wees den eisch toe (N. v. d. D.) Emil Behrend, de veelbesproken „valsche Aartshertog,» die nog steeds te Essen in voorarrest zat, is thans daar uit ontslagen, omdat de door hem be drogen dame de aanklacht tegen hem heeft ingetrokken. Uit Londen wordt gemeld: 't Is maai goed dat de ongelukkige toestand te Queen borg zoo kort geduurd heeft, want te Dover was er overvloed van scheepvaart. Tusschen Dinsdagmorgen en Woensdag avond moesten niet minder dan 27 con tiDentale stoomhooten toegelaten worden toi de Admiraliteitssteigers aldaai en el ke boot vereischt twee mailtreinen- De passagiers van den prinses Marie kwamen Dinsdag kort na 5 uur eens aan maar Konden eerst na middernacht landen, een gevolg van de buitengewone drukte. 16 Jaren geleden moesten de Viissing sche booter. ook te Dover landen, toen de landingsteiger te Queenboro was afge brand Te Times zegt, dat h9t voornemen bestaat de booten van Vlissingen geregeld naai Dover te laten loopen zoodra de noodigde inrichtingen aldaar gemaakt zijn. Dit zou de reis met een uur verkorten; de ver gadering kan dus slechts welkom zijn. De berichten omtrent het zware we der in Engeland houden nog aan Een eilandje nabij Sheerness, waarop een boe derij stond met 125 stuks vee is geheel order water geweest. De boerderij is ver dwenen en wat er van den boer en zij ne vrouw geworden is, weet men niet Door het inslaan van den bliksem in een stal te Oostzaan, werden drie koeien gedood. Brand werd gelukkig niet veroorzaakt. Heb je een goed middeltje voor zenuwachtige menschen, Jacobs Neen, want ik zoek naar een middeltje voor menschen die met hen moeten ver keeren. Overslag. Geboorten 17 Nov. Ame dens Modestus, z van Cyrille Baecke en Emerentia Maria van Laere. Graauw. Geboorten. 8 Nov. Aloisius z. van Johannes van Damme en Anna Catharina Ivens. 10 Nov. Margareta Paulina, d. van Cornelis de Mulder en Paulina de Smit. 17 Nov. Anna Mat hilde, d. van Alphonsus Andries d'Haens en Mathilde Rosalia Verhoeven. 20 Nov Rosalia, d. van Gilles Picavet en Philo mena van de Keer. Overlijden. 2 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Johannes Leonard us Kox en Rosa ia Willems. 3 Nov. Maria Coleta de Kos ter. 1 ra., d. van Jan Francies en Mat hilde Durinck. 10 Nov. Senile Emile de Bloeij. 1 mz. van Petrus Augusti nus en Maria Paulina Franssens 15 Nov Stephanie Beekman, 33 j., wed. van Ja cobus van Denderen. 21 Nov. Maclarius Crombeen. 73 j., echtg. van Pieternella Picavet. Koewacht. Geboorten. 14 Nov. Mag dalena Maria, d. van Charles Louis Ver- hoeVfen en Rosalie van Cauteren. 29 Nov. Albertus Augustus, z. van Juliana Vermandel. Margareta Maria, d. van Désidérius van der Ha en Prudentia Ma ria Lammens. Shit .Jiinsteen. Huwelijks aangiften. 26 Nov. Joannes van Landeghem, 54 j., weduwn. en Augustina Yercauteren, 46 j., wed. Geboorten. 26 Nov. Yalentia, d. van Petrus Martens en Eugenia Taalman. Overlijden. 18 Nov. Stephania Sinack, 60 j., echtg. van Eduardus de Maere. 19 Nov. Constantinus Vergauwen. 2 m., z. van Hijpolitus Vergauwen en Louisa van Loy. Zuiddorpe. Geboorten. 29 Nov. Alp hons, z. van Petrus Franciscus van de Vijver en Emerentia Puts. Overlijden. 28 Nov. Petrus Migom, 59 j., weduwn. van Sophia Leijns. Zaamslag. Geboorten. 21 Nov. Cat harina Jtcomina Cornelia, d. van Abra ham Dieleman en Pleuntje Ramondt. 26 Nov. Maria Geertruida, d. van Jan de Pooter en Sara Hamelink. 27 Nov. Her manus. z van Cornelis de Putter en Janna Scheele. 28 Nov. Geertruida Ma ria, d van Jan Christiaan van de Vrede en Jozina Maria de Vos. 30 Nov. Wil lem Marinus, z. van Sibrand Sol en Eli zabeth van Pienbroek. Adriaan, z. van Krijn de Blaeij en Maria Martha Bliek. Overlijden. 17 Nov. Chijstina van Doorn, 69 j., echtg van Francois Klaas sen. 25 Nov. Jan Buiize, 3 m., z. van Jan en Cornelia Maria Dees. 27 Nov. Maria Hamelink, 60 j., echtg. van Cor nelis Verberkmoes. 28 Nov. Arij de Mul, 85 j., z. van Abraham en Willemi na Leunis. 2 Nov. Willem Kesteloo (overl. te Leiden,) 77 j., echtg. van Maria Faas. Ax el4 DEC. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: jarige tarwe 0,— a nieuwe tarwe ƒ9,40 a ƒ9.70; rogge ƒ0,— a 0,-: nieuwe rogge 660 a f 6,70 jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 8,10 a 8,25; jarige zomergerst 0, a 0. nieuwe zomergerst 7,25 a 7.50 haver 5.50 a 5. 75 paardenboonen 6.75 a 7.— groene erwten 6.10 a 625 koolzaad a kanariezaad vlas (per 44 a 56c) a -0. Boter f 0.90 EiereD ƒ5,-. Hulst, 6 DEC Ter graanmark van heden was de prys als volgtTarwe 9.60, Rogge 6,50. Wintergerst 81,0 Zomergerst ƒ0, Haver 5,80, Erwten ƒ6,60 Paardenboonen ƒ0, Duiven- boonen 7,70, Witteboonen 0,— Bruineboonen 7,50 Boekweit f - Lijnzaad 8,50, Aardappels 2,75 Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 0,85 Eieren per 26 stuks 1.20. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 32 stuks hojrnvee, 24 varkens, verkocht 18 .4 Gent, 3 N O V. Graanmarkt. De prij zen zpn opgegeven in franken en per 100 kilo. Tarwe 21,25, rogge 14,25, gerst 15,50, haver 16,00 tot 16 50koolzaad 28, lijnzaad 23 tot 00 lijnzaadkoeken 19 tot koolzaadkoeken 13 tot 14 fr per 100 kilos. Boter per kilo 2,25 tot 2,35. Eieren, de 26, 3.60 tot 0. Ter veemarkt te Gent van Vrijdag 3 DEC. weiden te koop gesteld :62 schapen, 4 lammeren, 44 kalveren, 212 vette var keus, 7 loopers, 355 biggen, 50 melk koeien, 0 groote ossen, 90 jonge ossen, 120 vaarzen, 113 vette koeien, 66 stieren, 119 magere dieren. Pryzen waren per kilog. voor ossen- en vaarzenvleesch fr. 1.20 a fr. .30idem- 2e qua!, fr. 1.0 5 a fr. 1.12 koeienvleesch fr. 1.10; a fi. I 22 idem 2de qual. fr. 0.90 a fr. 1.00 stiereuvleesch ir. 1.00 fr. 1.18; kalfvleesch fr. 1.60 a fr. 1.75 schapenvleesch fr. 1.30 a fr. 1,40 lams- vLe-ch fr. 2,-, a fr. 2,20; en varkens - vleesch fr. 1.17 a fr. 1.23. Huiden Ossen, vaarzen, koeien fr 0.80 atr.. 0:82; kalveren fr. 0,85 a lrs 0,90 stieren ir. 0.64 a tr. 0.66. Versch roet tr, 0.25 a ir 0.85.

Axelsche Courant | 1897 | | pagina 3