23 lange en zware Olmenboom, 20 lange en gaie Canadaboomen, Rechtszaken. Remcngd Nieuws. Rurgerlijke Stand. Advertentien. DIELEMAN'S BOEKHANDEL, Scheurkalenders C. P. Gast te Axel. Openbare Verkooping, 130 KMDABOOMEN en 3000 bossen SPARRSSNOEI, Openbare Verkooping Roerende Goederen als Openbare Verkooping Openbare Verkooping Asphalt Dakpapier is nog al schade aangericht, Over de geheele lengte zijn hier en daar steenen uit ae glooiing gelicht eo op het land geworpen. De oostnol is geheel van zijne sleenbedekking beroofd zelfs perkoenec en brikken werden weggeslagen. Ook van den Noordhavendara is de steenglooi ing gedeeltelijk vernield. iDoor het opdrijven van het water is op vele plaatsen het vloedwerk over den djjk geslagen. De jongste storm heeft aan den polder Walcheren heel wat schade toegebracht er zijn wel geen belangrijke werken ver nield, maar hier en daar heeft de glooiing en het rijswerk nog al geleden. Te Westkapelle is de schade vrij groot daar zijn de vaste dijkwerkers allen be zig met de herstelling. Daar. evenals te Domburg, zijn vaten met terpentijn aangespoeld en voorbij gedreven. Te Zoutelande heeft de storm het bij zonder wel gemaakt. Een 150 meter glooiing en een 100 meter rijswerk alleen leed schade. Toch was het, tengevolge van dien storm, vooral Woensdag, aldaar zeer be drijvig. Er spoelden aan35 groote vaten hars en 12 even groote vaten terpentijn Deze laatste vaten waren gemerktpure spirits of turpentines. Vervolgens kwam behalve veel wrakhout, eene gave ver schansing van schip of boot een nieuwe »bonker, gemerkt L. J., een beddetijk, een pluimkussen en 24 bussen geconser veerd vleesch waaronder van 3 kilo in houd. aan. De bovenbedoelde vaten zijn zeer waar schijnlijk afkomstig van de nabij Wen duijne omhoog gevaren Noorsche bark Adela et Sabina. Ook te Vlissingen is een groote massa van zulke vaten aangespoeld. Wat de storm alzoo heefc uitgehaald is moeilijk op te geven. Maar dat alles in de war is blijkt wel daaruit, dat de posten uit Holland, Duitschland, België voorbij Antwerpen en Engeland niet of ongeregeld aankomen. Het ergst heeft de storm in Engeland huis gehouden aan de monding van de Theems en de Medway, 7 schepen zijn met man en muis ver gaan op de kust van Norfolk 1 met 12 man op de kust van Cornwallis en 1 op de kust van Yorkshire. Bovendien strandden nog 30 schepen waarvan de opvarenden werden gered Het arsenaal van Woolwich is onder water geloopen. De pier te Sheerness is gansch vernield De kazernen zijn geneel onder water, Treinen nog stoombooten kunnen aan komen. Meubels drijven in de straten rond. Men hoopt echter de verstoorde spoor wegverbinding tusschen Londen en Queen boro-pier, die zooals van zelfs spreekt, den geregelden dienst met de mailbooten van de maatschappij Zeeland dauig in de war brengt, binnen eenige dagen hersteld te hebben Te Queensborough waar, gelijk wij reeds mededeelden een dijk is doorgebroken, zijn honderden hectaren land onderge loopen. Sedert 1848 is er daar niet zoo'n overstrooming door zee of rivier water geweest. Te Marsgate heeft de storm talrijke woningen vernield. Alles wat nog over was van Nelsons vlaggeschip Le Foudroyant is te Black pool in stukken geslagen. Uit België wordt bericht dat de de dijk bij Middelkerke werkelijk is bezweken. De omstreken zijn overstroomd. 20 villa's zijn zwaar beschadigd, Ook de groote machinegaierijen in het tentoonstellingspark te Tervueren is door den storm vernield. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag December 1897. Ned. Herv, Gemeente. Vm. 9i/2 ure Leeskerk. Nam. 2 ure. Ds. J B. T. Hugonholtz. Geiefoi moeide Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. C. J. Kapttjjn. Nam. 2 ure Ds. C. J. Kapteijn (Voorbereiding H. Avondmaal.; Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. A. Steijllng. Nam. 2 ure Ds. A. Steijl ing. Arrondissements-Beclitbank te Middelburg Zitting van 3 December 1897. J. W., 41 j., visscher te Ter Neuzen, is wegens eenvoudige beleediging veroord tot 10 of 10 dagen hecht. J. S., 45 j., arbeidster te Boscbkapelle, is wegens drie feiten van diefstal veroord. tot 1 maand gevang. Naar aanleiding van het in ons vorig nummer medegedeelde over een vernuf tige kraai schrijft een lezer uit Wage- ningen aan het N. v. d. D. Verbeeld u, dat ik een vink in een kooi in mijn warande heb, wiens zaad bakje tweemaal daags gevuld moest wor don. Ik begreep er niets van, maar ver onderstelde, dat hier een dief, misschien in den vorm van een muis, in het spel was. Wat ontdekte ik echter bij spion- neering? Een 8- a 10-tal rausschen ver zamelde zich, na luid gefluit van den vink. om de koot op den grond en werd dan gevoed door den vink, die het zaad met volle handen, ik meen met vollen bek, door de tralies wierp. Dit spelletje her haalt. zich nu steeds tweemaal daags, meest 's morgens en na den middag, on der vermeerdering van het musscbental. Nu vraag ik geschiedt dit uit mede lijden of is het louter grappenmakerij Uit Zevenaar wordt aan het N. v. d. D, gemeld, hebben de verficateurs, die belast zijn met de visitatie aan het station, eene belangrijke aanhaling gedaan. E9n juwelier uit Amsterdam die op geregelde tijdstippen van en naar Duitschland reisde, en gewoonliju met den harmonica-trein terugkeerde, kwam Zaterdagavond ook weer met dezelfde gelegenheid teZevenaar aan. De reizigers, die niets te declareeren hebben, blijven dan gewoonlijk zitien en ontsluiten hun valies Op de gewone vraag van den verifica teur, »Niets aan te geven volgde het antwooid van den juwelier>Neen, alleen een paai pakjes chocolade*. De beambte ta«tte met zijne hand in het valies en haalde onder een papier een pakje gou den artikelen. „Dat is geen chocolade en most nader onderzocht worden*, was de mededeeiing van den beambte. De juwelier moest mee naar het doua nenkantoor, torsende nog twee handkof fers. Bij de opening daarvan bloken deze beide vol gouden kettingen, armbanden, enz. te zijn. Dit alles werd in beslag genomen en de juwelier moost zich ent kloeden. Nadat hij zich van zijn jas had ontdaan, bleek hel dat hij van onder tot boven behangen was met goud en ju weelen. Zijn pantalon was aan de bin nenkant bezaaid met gouden kettingen. Al zijn ondergoed was van haken voor zien, waaraan hij armbanden, bioches, enz. had nangen. Het aangehaalde wordt op ongeveer vijftig duizend gulden geschat. Te St Oedeniode is zekeie H. M. toen ifj var een bezoek aan een sterfhuis met zijn 13-jarig dochtertje huiswaarts keerde' tegen eec waterput geioopen en voorover daarin gevallen. Op het hulpge schrei van net meisje snelden de buren toe, maar het was reeds te laat. De ongelukkige, een oppassend huis vader, laat eene jonge vrouw met vier kinderen achter. In de Haarlemmermeer wordt in den laatsten tjjd zeer geklaagd over diefstal van vee uit de «ei k'. Y.m het onlangs gestolen paard van den landbouwer Tie- mes is nog geen spoor ondekt. Thans zijn van de landbouwers D. Vlie ger en J. Rotnijn eene geit uit de wei de ontvreemd. V in het ontvreemden van de eerste is de dader bekend, en van de tweede is door de activiteit van den ge meente veldwachter Slootweg de huid in beslag genomen en ter beschikking van de justitie gesteld. Van 16 tot en met 30 Nov. 1897. Axel. Huwelijks aangiften. 19 Nov. Jacob Gilles de Meijer, 23 j., jrn. en Eli sabeth Suzanna Provoost, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Nov Jan Pladdet, 45 j., wedr. en Helena Ver- brugge, 34 j jd. 18 Nov. Albertus Dnk Hendrik Nieboer, 27 j., jm. en Louisa van den Broeke, 32 j., jd. 15 Nov. Adolf van Overmeire, 21 j., im. en Maria Leo- nia Roelandt, 24 j.. jd. Geboorten. 17 Nov. Mathilda Rosalia, d. van Leonahl Adriaan Pieters en Maria Louisa de Koning. 22 Nov. Pieter, z. van Abraham Haak en Elisabeth Donze. 21 Nov. Hendrik, z. van Franqois Ha- raelink en Debora Neeltje Rouw. 23 Nov. Jan Sander Johannes, z. van Karei Wijna en Geertruida Wilhelmina de Krijger. 25 Nov. Iza&k, z. van Iza&k Meesen en Wilhelmina Bakker. 28 Nov. Jacobus Ernilius, z. van Laurentius Eggermont en Anna Cathanna de Rijk. Overlijden. 18 Nov. Francois Schuit vlot, 84 jwedr. van Adriaantje Jansen. 21 Nov. Mathilda Rosalie Pieters 4 d., d. van Leonard Adriaan en Maria Louisa de Koning. 25 Nov. Johannes de Feij ter, 31 j., z. van Aarnout (overl.) en Le vina de Blaaij (overl.) 28 Nov. Fran- coise 't Gilde, 68 j., wed. van Jaspert Vei planke. voor 1898. Van verschillende Uitgevers, OPNIEUW ONTVANGEN Eene sorteerting HAARDEN en KACHELS, ijzeren LEDIKANTEN en WIEGEN, ijzeren en geemailleerde POT TEN en PANNEN, enz., enz., HANGLAMPEN, GANGLANTAARNS MUUR, LOOP, en WANDLAMPJES alles aan zeer voordeelige prijzen. Te verkrijgen Dij De Notaris P. Drogmans, te Axel, zal ten veizoeke van hot Bestuur van den polder MOERSPUI te Zuiddorpe, op Dins dag den 7 December 1897, des voormid dags 11 ure, verkoopen alles staande en liggende op de plaat van genoemden polder. Te vergaderen ter plaatse. Do Notaris P. Drogmans, te Axel, zal ten verzoeke van de erven FRANCOIS SCHUITVLOT, aan z(jn sterfhuis langs den Spuidijk, gemeente Axel, op Donder dag den 9 December 1897, des namiddags ten 1 ure verkoopen DE VOLGENDE Kabinet, Bureau, Tafels, Stoelen, Leuningstoel, Kachel met toebehoo- ren, Spiegels, Pluimenbedden met loebehooren, Koper-, Blik-, IJzer-, Glas Geleierd- en Aardewerk, Keu ken Wasch- en Schuurgerief VOORTS: 1 Geit, 10 Hoenders en 1 Haan, 12 korven met Bijen, Timmergereed schap, Bascule met Gewichten, Lad ders, Brandhout, Aardappelen, Rie ken, Vorken, Schoppen, Spaden, Slijpsteen, enz., enz., Voorts eene partij Boeken van Godsdienstigen en anderen aard alsVan der Kemp, Catechismus, VaG Oosterzee Luther, Cats en Hoekstra uit de diepte enz-, enz., De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven FRANQOIS SCHUITVLOT, na verleend rechterlijk bevel op Donderdag 33 December 1897, des namiddags 2 uie in het logement »Het Gulden Vlies* bij mej. de wed. Rolff, te Axel, verkoopen en AANIIOORIGHEDEN, alles aan den Spuidijk, in deD polder Coegors c. a., gemeente Axel, ka daster sectie B nummers 60, 61, 62, 63, 482 en 483, groot 2 hectaren 67 aren 40 centiaren of in Gentsche maat 6 gemeten. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Betaling der koopsom 1 April 1898. Onkosten 7% 8 dagen. Grondlasten 1897 17.04. Polder- lasten 18'7»8 ƒ5.35. Gegadigden komen op dag uur en plaats voorschreven. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal op Dinsdag 31 December 1897, des voor middags 11 ure, verkoopen 0 ten verzoeke van mej. de wed. L. E. DIERICK, te Zuiddorpe, op hare hofstede aan den keiweg van Zuiddorpe, dus zeer gemakkelijk vervoer ter dikte van 1.75 lot 1.95 Meter omtrek en bten veizoeke van mej. PH. M. BOËNNE, te Axel, en het arm bestuur van Zuiddorpe staande ia de St. Janstraat nabij Zuiddorpe. Te vergaderen op voormelde hofstede. TE BEKOMEN bij A. AAN OMLIJNINGEN, mr. smid të Axel.

Axelsche Courant | 1897 | | pagina 3