30 puike N. H. Graskalveren. eeu stuk BOUWLAND, Huishoudelijke Goederen als: Gemengd Nieuws. Advertentien. Gevraagd. een DAGMEISJE. heele en gedeelten van loten, Axel, J. R. VINK. l)r. IllltsniHli, Tandmeester Stoewer's Greif Rijwislen. Gebr. KAAN, te HOEK. Ps. DE 11EGT liü. AXEL. Liebig's Yleeschmdermeel, Texas Katoenzaadmeel, en Lijnkoeken Ontvangen peerieten en peemessen. C. P. Gast te Axel. Bij inschrijving te pachten Wed. A. t 0. KRUIJSSE. Openbare Verkoopiii£ BEESTIAAL Landbouwgerief OmtreDt de bovenbedoelde malleïne-in- spuitingen zijn door den Minister van Binnenlandsche Zaken eenige nadere vooi- schritten gegeven, welke zijn opgenomen iD de St. -Ct. No. 252. Dat. de gezondheidtoestand van den veestapel in Belgie ook alles behalve roos kleurig is en speciaal het mond- en klauw zeer zoowel daar als hier te lar.de heerscht blijkt O. a. opnieuw uic hot Résumé récapi tulatif des cis de maladies contagwuses des animaux domestiquesgepubliceerd door de Sodété Royale de médicine publique. Daar- nit blijkt dat in de vorige maand in Bel gie het mond- en klauwzeer heerschte op 35 boeven en dat niet eene provincie vrij was van de ziekte. In Brabant alleen varen 79 hoeven besmet, in Henegouwen 67, in Luxem burg 59, in Oost-Vlaanderen 50, in Namen 45. in Luik 29, in Antwerpen 21, in Lim burg 4, terwijl in Oost-Vlaanderen de ziekte op eene hoeve werd geconstateerd Ook kwamen in die maand in Belgie 24 gevallen van kwaden droes bij paar den voor- Men ziet hieruit dat de ziekte algemeen verspreid in Belgie heerscht. Onder die omstandigheden vragen wij ons af, op grond waarvan het NederlanJsch vee in Belgie wordt geweerd, terwijl onze gren zen voor het vee, paarden enz. open blijven AXEL, den 29 October 1897. - Op de Dinsdag gehouden veemarkt te Sas van Gent waren aangebracht: 8 stieren, 65 ossen, 128 koeien en vaarzen en 1 schaap, samen 202 beesten. De handel was beter dan de vorige week, alles ging op 8 stuks na, vlug van de hand. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 31 October 1897. Ned. Herv. Gemeente. Vm. 9 ure Leeskerk. Nam 2 ure. Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde KerkeD. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. C. J. Kapteijn. Nam. 2 ure Ds. C. J. Kapteijn. Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. A. Steijling. Nam. 2 ure Ds. A. Steijling. Woensdag 3 November (dankdag.) Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. C. J. Kapteijn. Nam. 2 ure Ds. C. J. Kaptejjn. Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. A. Steijling. Nam. 2 ure Ds. A. Steijling. Te ^Jilversum werd Dinsdagavond bij een slpger eene koe woest, vermoedelijk tengevolge van een schrik. Na eerst den baas en diens broeder te hebben verwond rende het dier de straat op en kwam te recht in het Katholieke kerkgebouw, waar van de deuren openstonden, doch hetwelk op dat oogecblik gelukkig ledig was. Na aldaar eenige voorwerpen en een beeld te bebbm beschadigd, rende de koe de kerk weer uit, en daar de hekken om het terrein gesloten waren, bleef zij steeds om de kerk. Niemand kou het beest mees ter worden omdat het dadelijk met den kop langs den grond in woeste vaart op hen afkwam totdat eindelijk een in donker, doch welgericht schot van den heer v. d. P. het dier nederveldo, dat terstond daarop verder werd geslacht. Indien het een uur later was gebeurd toen de dienst in de kerk begon, zouden ongetwijfeld ernstige ongelukken voorge vallen zijn. In de Noord, nabij het Nieuwe Veel te Alblasserdam, is Zaterdag de goederen stoomboot William Egan Co. No. 1 door een sleepboot zoodanig aangevaren, dat eerstgenoemd vaartuig in zinkenden toestand verkeerde. Te Rotterdam hebben Zondagnacht eenige dieven ingebroken in de Katho lieke Kerk van den Allerheiligsten Ver losser, aan den Goudschen Rijweg. Inde portierskamer hebben zij eer. kast open gebroken en uit daarin staande offerbussen ongeveer 100 ontvreemd. Te Hengelo was Donderdagavond de fabrieksarbeider Tei Beek, een oppas send man, met eene geit op weg. Door het schrikken van de geit voor een hond deed het dier een onverwachten ruk aan het touw, waardoor T. B. legen een paal geslingerd werd. Des nachts is hg over leden aan de bekomen wonden. To Rozendaal is de schuur, teveEs houtbergplaats, van den wagecmaker C. van Ginderen door brand vernield. Al bef aanwezige hout en de overige inboedel is verbrand. Alles is verzekerd bij de Assurance Générale te Brussel. Te Alkmaar heeft op de beide dagen der loting voor de Nationale Militie de afdeeling Alkmaar van den „Volksbond,* Vereeniging tot beteugeling van het drank misbruik, in het lokaal»Harmonie,« het welk door den eigenaar, deu Heer Bouma daartoe welwillend was afgestaan, de ge legenheid opengesteld om kosteloos brood en koffie te gebruiken. Ieder loteling ont ving ten Stadhuize daartoe een boD. Iu het lokaal werden de jongelieden verder door muziek en komische voordrachten aangenaam beziggehouden. De Vereeniging kan met voldoening terugzien op hare eerste poging om te trachten de jongelieden op dien dag uit de herbergen te houden. Een groot ge tal lotelingen maakten van de hun aange boden gelegenheid gebruik, die zelf over tuigd waren, dat in hun belang gehandeld werd. Te Velsen is Maandagavond, te on geveer 6.30, de van Beverwijk komende stoomtram bijna in het Noordzeekanaal ge reden, doordat de brug open was en het sein op »veilig" stond. Een heer ontdekte nog bijtijds het gevaar en wierp het sein licht om. Te Zevenbergen zijn Dinsdagavond drie personen, de beeren H., N. en S. aan een groot gevaar ontsnapt. In een tilbu ry reden zij nabij het station over den overweg, waarvan de slu'tboomen geopend waren. Terwijl zij zich lp den overweg bevonden, zagen zij de schelle lichten der locomotief in hunne nabijheid. Gelukkig zag het paard niets daarvan en stapte het geregeld door. Slechts weinige seconden nadat zij den overweg waren gepasseerd, snorde de trein voorbij. Nabij de beetwortelsuikerlabriek „de Phoenix.* te ZevenbergeD, is gezonken het met beetwortelen geladen schip van schip per Fluit. Het schip, dat diep geladen was, verloor het evenwicht en sloeg over doordien een groot aantal personen (lossers) zich plotseling naar eene zijde verplaat sten. Volgens een bericht uit Brussel wordt tusschen Koning Leopold en Frankrjjk onder handeld over aansluiting van de spoorwe gen in den Congo-Staat en Fransch Congo. Te Choisy lo Roi heeft men een ge heel gezin, dat van den leidekker Guillot dood gevonden. Man en vrouw hadden zich door ellende gedreven, met hunne drie kin deren en nog een ander kind door kolen damp van bet leven beroofd. Het plaatsje Steinfelderhütte, bij Kali in de Eife), is door een hevigen brand, waarhij het blusschen door watergebrek werd belemmerd, voor een groot gedeelte vernield. Een drievoudige moord is te Arbre bij Bois de Villers gepleegd De bewoners van een melkerij aldaar, de 86jarige doch ter Fr. Piot. zijn 60jarige dochter en zijn kleindochter, een meisje van 24 jaren, zijn verworgd gevonden iu hun huis, blijkbaar vermoord door dieven, die er stalen wat er te stelen was Door den lagen waterstand op de Waal kunnen te Zalt— Bommel geene stoombooten aanleggen en worden midden op de rivier de reiz'gei s en goederen met de gierpont geladen en gelost. Eenige passagiersbooten kiezen nu voor Zalt Bommelscbe los en ladingplaats de andere zijde dei rivier, namelijk den Tuil schen oever. Te Boskoop is Maandagmorgen reeds om acht uren een schip met steenkolen geladen in de brug op den grond geraakt. Het heeft aldaar vastgezeten tot den vol genden morgen, toen na veel krachtsin spanning met stoombooten en personen en nadat een gedeelte dei lading gelost was het schip is vlot gekomen. Een onafzienbare reeks passagiersbooten en Trachtbooten en schepen lagen aan weerszijden van de brug, maar ook het drukke verkeer van den Oost naar den Westkant der gemeente was verbroken. Schuiten, welke met hoornen, en planken geladen voor de brug lagen en naar Duitsch- land moesten vervoerd worden, ondervon den groote vertraging rijtuigen moesten terugkeeren en een uur omrjjden. Een tweede schip ging eveneens lossen. Men is het er over eens, dat de schuld geweten moet worden aan de ondiepte der Gouwe en men hoopt, dat na dit incident de Prov. Staten van Zuid-Holland maat regelen zullen nemen om deze toestanden te voorkomen. Dinsdagavond is weer de vaart gestremd de schippers en gezagvoerders van stoom booten wenschen alsnu schadevergoeding wanneer zij weder lang oponthoud hebben bet telegraafkantoor is steeds open voor het opnemen van telegrammen men wordt met ijzeren schuiten van wege de ge meente overgezet. Dr. Bender, te Spier, heeft ze&r welgeslaagde proeven genomen met tele- grapheeren zonder draad. Hij bracht, zoor bericht men, den electrischen stroom door dikke steenen muren heen. Mevrouw DREGMANS—Mulder. Te bekomen voor de aan staande 356ste Ned. Staatsloterij waarvan de trekking begint op Maandag 15 November aanstaande. WOENSDAG 3 NOVEMBER is te spieken van 9 tot l'J uur bij den heer II. li'E C L U S E voor het inzetten van KUNSTTANDEN en GEBITTEN* aan gematigde prijzen. De KUNSTTANDEN door anderen vervaardigd worden door mij verbeterd tegen een geringe vergoeding. FRAAI, SOLIDE. GOEDKOOP. Agenten: VERKRIJGBAAR Levering onder openbare Controle der Rijksproefstations. EEN MOOIE SOUTEEKING alsook nog EEN GROOTE PARTIJ Aan zeer voordeelige prijzen. Te verkrijgen bij Deurwaarder Adriaanse, te Hulst zal voor A. v. d. Lin den te Rotterdam op Hiusdag 2 November 1897 's middags 12 uur buiten de Gent- sche poort aan de herberg var de wed. Boel te Hulst, verkoopen groot 1 Hectare 96 Aren 30 Centiaren gelegen in den BUTHPOLDER. Inschrijvingen worden ingewacht vóór 1 November bij ondergeteekende, waar ook de voorwaarden zijn te bekomen. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven EBRINA ZEGERS wbduwe van JAN VERSTRA TEN overleden te Axel, op Vrijdag den 5 November 1897, verkoopen des namiddags l ure ten haren sterf- huize in d9 kerkdreef te Axel. als: 1 Koe, 1 Vaars, 1 Stierkalf, 20 boenders en 1 baan. als: Kruiwagen, haverkist, windmolen ïieken. vorken, schoppen, giaanzift, snijbak. peênstamper. ladder, hage- schaar, geeselsteen, een partij onge- dorschen haver, wit- en klaverhooi, aardappelan, beeten, mast, brand hout, enz enz. VOORT S Kabinet, ladetafel, tafels, stoelen, spie gels, lampen, kachel» met toebehoo- ren, pluimenbed met toebehooren, koper, blik, glas, geleierd en aarde werk haard- .vasch- keuken en schuurgerief. des namiddags 5 ure in bet logement „Het Gulden vlies* bewoond door mej. de wad. Rolff te Axel na verleend rech terlijk bevel de volgende onroerende goe deren Koop 1. 88 aren of in Gentsche maat 1 gemet 299 roeden BOUWLAND, gelegen in den Butbpolder, gemeente Axel, kadastraal betend in sectie G nummers 1123 en 1J24. In monde linge pacht tot het rooven van den oogst in 1898 bij Daniel Schieman Jz. te Axel voor ƒ85,— per den hoop 9n per jaar. Koop 2. 89 aren 70 centiaren of in Gentsche maat 2 gemet 0,4 roeden BOUWLAND gelegen in voormelden polder en gemeente, kadastraal be kend iu sectie G nummer 980. Te aanvaarden met bet rooven van den oogst in dit jaar. Onkosten 7% dagen. Betaling koop som 6 weken. Nadere iclicntingen ten kantore 7an voornoemden Notaris.

Axelsche Courant | 1897 | | pagina 3