it No. 1153. Woensdag 15 September 1897. 13e «faarg. l m J bj kj U 11 l^j M Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwse h -Vlaanderen F. DIELEMAA, AXEL. Bnitenlmd. FEUILLETON ~m VERHAAL UIT VIRGINIA. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag:- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 50 centfranco per post 60 cent; voor B k l o i 80 cent. Afzonderl. numm. 5 ct. DRUKKER UITGEVER Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent; voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters wordei naar olaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maa Advertentiën worden franco ingewacht, uiterljjk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. In het Belgische district Warmeune beoft Zondag een kamerverkiezing plaats Het gaat er op zijn Zuid-Amerikaanach toe. Op een der meetings verscheen 9en pastoor met een aantal volgelingen, waar van een woordenwisseling het gevolg was Een der clericalen haalde toen een revol ver voor den dag en dreigde zijn tegen standers. Na de verklaring van een der Fransche ministers, dat de regeering er niet aan denkt, de Kamer te ontbinien, is de po lemiek over deze zaak doodgebloed. Het heeft ons steeds getroffen dat van een te Petersburg gesloten alliance officieel niets meer bekend is geworden dan de bekende woorden nations amies et alliées Daily News geeft daarvoor een eenvou dige verklaring. Er bestaat ook geen be. paalde alliance. Dat de bekende woorden gesproken werden was oen gevolg van het uitdrukkelijk verlangen van Hauotaux die Moeravieff zou hebben overtuigd dat te Parijs alles verkeerd zou loopen, als nu het groote woord niet werd uitgesproken De Russische ministers waren allen ver baasd, toen zij van de toosten hoorden, en Witte ging Moeravieff opheldering vragen, waarop Moeravieff mededeelde, dat er ook geen alliance bestaat. Derge lijke redeneeringen ook uit den mond van Bismarck gehoord, zijn natuurlijk koren op den molen van den radicalen, dio de openbaarmaking van het rerdtag althans een mededeeling aan de Kamers verlangen. Men zou bijna vermoeden, dat men Frankrijk al op een teleurstelling wil voor Toen Philip hare krullende lip bemerkte als ook den fonkelenden blik van min achting en ongeduld over den dwang, dien hij haar wilde opleggen, zuchtte hij nog dieper, en zelfverwijt en berouw vervulden zgn hart, wijl hij gedoogd had, dat zijne eigene zorgen hem zoo zeer bezig hielden in plaats van zijne oplettendheid meer on afgebroken aan Alice te wijden. Terwijl hij den tijd in het jammeren over zijn lot had laten voorbijgaan, had hij deszelfs na- deelige gevolgen nog vermeerderd door zijne jeugdige lichtzinnige gezellin te verwaar loozen. »Het spijt mij, Alice dat gij niet gaar ne van huis hoortwant ik dacht, dat het zoo aangenaam voor ons heden zou geweest zijn, over de Fair Meadows en de kerk te James town, over vader en moe der en de kleine Margaretha te spreken. Heden zullen zij aldaar blijven, om het H. Avondmaal te gebruiken, en ik denk er over, wie voor de kleine zal zorgen, zoo als gij, deed, als Brigitta ook wegbleef. Zij zal hare kleine oppaster missen. Hoe bigde waart gij, Alice voor haar ie kun nen zorgen, haar in slaap te zingen, en en haar te vermaken, als moeder en Bri gitta er niet waren 1 Eu van daag een bereiden. Althans vorstMestscberkyschrijft in een der Parijsche bladen, dat een alli antie zonder een formeel verdrag voor Frankrijk voordeeliger is, dan een behoor lijk op schrift staande alliautie alleen door een niet geschreven tractaat kan een toenadering tusscnen Frankrijk en Duitschland geboren worden. Het Fransche radicale kamerlid Faure is sedert eenige dagen zoek. Zijn finan- tiën waren niet in te besten staat. Het congres der Trade Unions heeft met zeer groote meerderheid een voor stel tot bijeenroeping van een internati onaal congres verworpen Verder heeft het congres met 595,000 tegen 274,000 stemmen aangenomen een motie, waarin werd aangedrongen op wet telijk verbod van arbeid voor kinderen beneden de 15, en van nachtarbeid voor jongelieden beneden de 18 jaar. De wevers uit Lancashire en de mijn werkers uit Northumberland waren tegen deze motie, Het congres der Irade Unions nam, behalve de oude moties betreffende de o verheidsexploitatie van gas, waterleiding trams enz. nog moties aan ten gunste van bezoldiging der parlementsleden en van wijziging van het stelsel van armeu verzorging, opdat bedeelden niet van hun staatkundige rechten worden beroofd. De Köln Z. die voor 22 jaar met zijn artikel Krïeg im Sticht den nog juist bij tijds bezworen tweeden oorlog tegen Frankrijk aankondigde, be7at nu een ar tikel over de verhouding tusschen Enge land en Duitschland, dat zeer opvallend is. „De latente staat van oorlog tusschen Engeland en Duitschland dreigt chronisch jaar geleden, hoe juist herinner ik het mij nog Alice I gaf grootvader u die fraaie muts uit Engeland, en gij bleeft den ge- heelen avond op zijn schoot zitten, zijn lang grijs haar wegstrijkende, terwjjl gij hem uw lieven vader noemdet." Alice zag voor zich nederhare ver andering van kleur bewees, dat zij er meer belang in stelde, en zjj begon met de uit- getande hoeken te spelen van het buffel- kleed, hetwelk Meahmee voor haar gemaakt had om haar tegen de koude van den winter te beschutten. »Ja, Alice en herinnert gij u, hoe den Iaatsten Kerstdag, toen wij allen onzen catechismus opgezegd hadden, en gij om uw goed gedrag in de kerk geprezen werdt, Rachel More u kuste, en op het hoofd tikte, en zeide Moge God u zege nen, kind A:h, onze lieve vriendin is niet meer! En dan. als wij allen omhet vuur zaten, hoe gelukkig waren wij dan, het hout op het vuur werpende, totdat het helder en hoog opbrandde. Grootva der kuste u, en noemde u zijn lief klein juffertje. Hij zal het niet meer zeggen, Alice I En vader en moeder zagen toe en glimlachten zoo teederlijk Deze laatste proet was niet te vergeefs en een eenvoudige Welsprekendheid van haren broeder drong met de kracht der Natuur in het hart van Alice. Hij had de sluimerende gevoelens van natuurlijke lietde, die een oogeubhk als verdoofd ge weest waren, opgewekt, en schoon zjj hare te worden, en wel verre dat bet gevaar dat dezen toestand tot een oorlogsverkla ring leidt, verwijderd is, oefenen de kwade vermoedens en vijandelijkheden, waaraan men zich van beide zijden overgeeft, een zoo noodlottige invloed uit op de staat kundige en zelfs de sociale betrekkingen tusschen de beide volken, dat 6r ten slotte een nationale haat moet overblijven, welke niet gemakkkelijk te verwijderen zal zijn Aldus het Keulsche blad. Ook in Engelscha bladen is een leven dige polemiek ontstaan over de verhou ding tot Duitschland. Keizer Wilhelm heeft zich bij de ma noeuvres gesteld aan het hoofd van de Beiersche cavalerie, dus van de partij, welke de vorige dagen aan de winnende hand was g?weesü, Deze cavalerie, samen 12 regimonten heeft de positie van den Pruisischen generaal Haeseler aangevallen en de overwinning behaald. De Ilaliaanscbe koninklijke familie heeft Homburg verlaten, de keizer en keizerin vergezelden hunne gasten naar het station waar men hartelijk afscheid nam. Vis conti Venosta kreeg van den keizer diens portret. In Israeffetischo kringen neemt het verzet tegen de Sionisten toe. Behalve de Belgische opperrabijn hebben ook zijn collega.s uit Duitschland en Engeland tegen bet Bazeler-congres geprotesteerd. Deze beweging kan naar zij meenen, alleen bloeien in landen waar de Joden worden achtergesteld of vervolgd. Een van de gevolgen van het Fransen- Russisch-verbond is, dat binnenkort een besluit van den Russischen minister van financien wordt verwacht, waarbij wordt aandoeningen zoo lang zij kende, bedwong waren zij te sterk om onderdrukt te wor ded en zich in zijne opene armen werpende verborg zy haar gelaat aan zijne borst en sDikte en weende, alsof haar hart breken zou. Philip deed geene moeite, om den stroom van haar verdriet tegen te hou den. Hjj vond het beter dat zij zich aan haar natuurlijk gevoel overgaf, en beproefde niet deze uitbarsting van opgeslotene aan doeningen te storen. Hij verlichtte zijn hart, te zien, dat het Alice niet ontbrak aan teederheid voor hen, aan wier armen zij ontrukt was geworden, en dat er in hare ziel nog eene goede snaar bestond, weke, indien zij met. verstand aangeroerd werd, met de zjjne eenstemmig zou trillen. Terwijl broeder en zuster aldus bezig waren, had Meahmee hen oplettend gade geslagen hare eigene oogen waren voch tig op het gezicht van hat verdriet van Alice, en buiten staat het langer te ver dragen, naderde zij, en zeide in hare taal, die Philip verstaan kon Waarom weent de goudgelokte zij is Maahmee's kir.d wat zal hai e moeder haar geren, om hare tranen at te droogen Philip heeft geknord laat hem gaan. Een held is te woest voor eeue duif; laat hem gaan. t „Neen, moeder!" antwoordde de jonge ling, haar bij den naam aansprekende, dien zij zelve gebezigd had toen zij als gevan genen naar hare hut gebracht waren ge- 'oepaald, dat reservefondsen enz. van open bare lichamen zooals banken, in waarden van verschllendeFransche ondernemingen mag worden belegd, hetgeen tot dusver verboden was. Admiraal Canevaro, de oudste der bevel hebbers voor Kreta, is met verlof naar Rome. Als wij ons wel herinneren is na de Fransche vlootvloogd de oudste en dus de hoogste in rang. Maar de blokkade van Kreta, welke reeds lang oiet meer dan een schijnver- tooning was, zou heden nacht worden op geheven. De middelen, door Griekenland voor dö oorlogsleening af te staan, brengen samen 10,240,000 drachma's op. Djevad pacha heett nog geen beslist antwoord gegeven op het verzoek de on geregelde Turksche troepen te ontwapenen Hij vraagt den admiraals of zij, als deze troepen ontwapend zijn, voor de veilig heid dor Muzelmannen kunnen instaan. Het officieele Spaansche blad Gaceta bevat de hervormingen, die in 't tarief voor Cuba worden gebracht Alle vreem- producten worden uitgesloten van de pro tectie die alleen aan nationale productie wordt verzekerd. De invoer wordt ver boden van wapens, projectielen, munitie, dynamiet, kruiten van suiker, behalve Spaanschevan honing, melasse voorts van zilveren mnnt, vreemd kopergeld, geneeskundige preparaten, waarvan de samenstelling niet bekend iseindelijk van de tabak, in bladen of bewerkt, met uitzondeiing van snuif eu pruimtabak. Voor bijna alle Amerikaanscbe artikelen is een verlaging van rechten beneden de internationale tarieven toegestaan. worden, „gjj bedriegt uPhilip bemint zijne zuste: hij spreekt haar van huis, van vader en moeder, en zij weent, om dat zij niet Daar hen toe kan gaan. Meah mee weet^ dat zjj gelijk heeft, om de wigwam van haren vaner te weenen.c Meahmee begreep het, en antwoordde schielijk»De goudgelokte weent om haren vader en moeder en de kinderen, die in de wigwam slapen maar zjj kunnen haar niet booren zij zien haar niet, en zij verstaan de taal niet van hnnne Indi- aansche kinderen. Mijne kinderen moeten blijven en zij zullen koren en water heb ben, en hun vel zal rood worden, gelijk dat van de kinderen des arends, en mijne broeders zullen hen liefhebbeu. Meahmee heeft een groot hart, en zij bemint hare blanke kinderen." Deze aanspraak werd dankbaar door Philip aangenomen, daar hij de eenvoudige genegenheid, die er in doorstraaide, op Drys stelde doch Alice, hoewel Meahmee haar teederlijk omhelsde, was ontroost baar. Het verdriet, dat in haar opge wekt was geworden, hield niet op, voor dat Philip het raadzaam vond het te doen bedaren. Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1897 | | pagina 1