No. 1138. Zaterdag 24 Juli 1897. I3e Jaarg. Nieuws- e ii Advertentieblad voor Zeeuwse li- Vlaanderen F. DIELEMAN, Op Maandag 26 Juli a. s. des voormiddags negen ure Bnitenlind. ie FEUILLETON EEN YERHAAL UIT VIRGINIA. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 50 cent; franco per post 60 cent; voor Bklgië 80 cent. Afzonderl. numm. 5 ct. DRUKKER - UITGEVER AXEL. Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 oent; voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar nlaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maa Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. ten raadhnize aanbesteding van 1. Plusminus 1200 Liters Petro leum. 2 50 Hectoliters Cokes, 3. 3000 K. G. Ruhrkolen. Inlichtingen te bekomen ter Secretarie Axel, den 22 Juli 1897. D. J. OGGEL, Burgemeester J. A. VAN VESSEM, Secretaris. De Belgische kamer besloot Dinsdag het voorstel Magnette tot alschaffing der plaatsvervanging in behandeling te nemen Woeste was daar voor om de kamer nog eens gelegenheid te geven eens en voor altijd met deze zaak gedaan te maken. Wanneer het voorstel aan de orde komt is nog niet bepaald. Het plan voor de Alliance wordt door ie Belgische vrijzinnige pers algemeen goed opgenomen. Ook de Petit Bleu erkent thans dat de hervatting van den arbeid in de Borinage niet is wat. m9n verwachtte, en dat de beweging krachtig blijft, ook al neemt de nood toe. Maandag had bij Jemappes een ernstige botsing plaats tusschen de werkstakers en eenige kameraden, die het werk wilden hervatten, de gendarmes kwamen tusschenbeide en dreef de werk stakers uiteen, die zich daarop naar een andere mijn b8gaven, waar ook de tus- scbenkomst der gendarmerie noodig werd geoordeeld. Waar waren zijne ouders, zijne kleine Zusters, en de getrouwe Gilles en op de gedachte aan hun lot werd Philip bijna krankzinnig! bjj kermde, eu heete tranen vloeiden langs zijne wangen zijne handen klemden zich onwillekeurig aan het lange gras, en angstige zuchten rezen uit zijnen boezem op. Hij werd echter uit die diepe smart op gewekt door het klagend gr ween zij kleine zuster, die aan den voet van een boom zat, niet ver van de plaats, waar hp lag. Philip sprong op, eu zijn hart verweet hem, de zwakkere deelgenoote zynsr ellende vergeten te hebben. De Indianen bewaakten hem nauwkeurig, maar verhinderden hein niet naar haar toe te gaande hand-ui van het kind waren vrij, en zij wrong die op eene beklagenswaardige wijzedoch toen haar broeder sprak, en haren arm vatte, haar bid lende hem aan te zien, keerde zij zich om, en met een gil Van vreugde wierp zij zich in zijne armen, uit roepende »o Philip I gij leeft I Ik dacht dat gij dood waart I ik dacht, dar gij nooit meer tot mij spreken zoudi. Breng mij naar huis, Philipverzoek ftun ons te lateu gaan Een monster-meeting bij Hornu is dooi de oveiheid verboden. Alfred Defuisseaux die als spreker zou optreden, ging daarop aan het hoofd der meetinggangers naar Quaregnon, waar de meeting doorging. De gendarmerie is de Borinage wordt belangrijk versterkt Uit enkele deelen der Borinage wordt eene hervatting vau den arbeid gemeld. Alles is er rustig. De Fransche kamer beoft met 516 te gen 7 stemmen de belastingwetten aan genomen, en met 518 tegen 18 stemmen een ciediet var. 7 miljoen verleend voor verbeteiing van schepen en het uitvoeren van werken te Biserta, om deze haven tot een steunpunt voor de vloot te ma ken. Verder was aan de orde een voorstel om toestemming te verleenen tot een geldloterij van 6 miljoen, ten bate van de slachtoffers der \v0lKbreuk9n en over stroomingen. Bij het debat werd gevraagd om de slachtoffers van derf hagelslag en de werkelooze arbeiders in de voordeelen dezer loterij te doen deelen, maar het voorstel werd ten slotte ongewijzigd aan genomen. Daarop werd te 7 uur des avonds de zitting door Méline gesloten. Of de Kamer weer bijeen moet komen, als hel Europeesch concert tot dwang maatregelen tegen den Sultan besluit Te Narbonne is de socialistische meer- deiheid in den raad bij de stembus ge slagen en een republikeinscbe maire ge kozen. Het publiek heeft dezen omkeer uitbundig gevierd en het feit zal door een medaille V6reenigd worden. Een detachement Fransche cavallerie „Dierbare Alice! zij zullen ons niet ..'illen laten gaan, doch gy zult bij mij blijven. Zie, Alice 1 wij zijn gevangen ik geloof evenwel niet, dat zij u leed zul len doen. Gij zijt toch niel bevre-sd by mij >o Neen, neenzeide het arme kind. „Ik 'oen niet bevreesd b,j u, maar zij zien er zoo boos uit 1 o, Indien deze roode mannen ons medenamen, zullen zij ons ook dooden. Philip 1 zie, zij komen zij komen red m j, Philipen ver schrikt klemde zij zich hevig bevendeaxn hem vast. „Zij zullen u geen kwaad doen, here Alice 1 doch wij moet-n m-t hen med gian ik zal dicht bij u blijven gij moet b.d len Alice 1 dat G »d zorg voor ons drage. Wij kunnen ons zeiven niet helpen." Alice beefde nog wel, maar was toch inwendig bedaarder. Er lag iets b'scher mende in de stem van Philip, en zij sfo ld geduldig toi, dat ine haar van hem scheidde, toen een der roovers haar nader de, en haar in zijne armen nam, om den moeielijken tocht voort te zetten. De troep s'apte acht*r elkander in eene rij voorc. een hen leidende, en da anderen zorgvuldig zyne voetstappen volgende. Philip vond zich nauwelijks in staar, zich te bewegen, doch was genoodzaakt, alleen te gaan, zonder zelfs de voldoening te hebben, bj zijne zmter te zijn van tijd tot tijd echter zag hij bij, toeval haar lang hxar over de schouders van hem, die haar uit Tomboctou uitgezonden om eenige rooverbeuaen te achtervolgen, is geslagen Twee officieren en 2 ondeiofffcieren en 29 manschappen der Spabis zijn gedood of vermist. De telegraaf heeft het slot van de dankbetuiging van koningin Yictoria ver keerd overgebracht. H. M. sprak niet van het overdragen van haat plichten, maar schreef dat zij haar plichten zal vervul len zoolang zij te leven heeft. Aan alle geruchten over een troonsafstand is daar mede voor goed een einde gemaakt. In het Engeische parlement laat men het enquete-schandaal niet rusten. Maar nu verwijt Balfour de oppositie dat zij voor het niet ter sprake komen verant woordelijk is. Zij heeft de bespreking nooit gevraagd, De commissie heeft den inval als volkomen ongerechtvaardigd ver oordeeld, Rhodes zelf heeft hem niet ge rechtvaardigd. Wij zijn aan het land een billijk bestuur verschuldigd, dat niet ge ïnfluenceerd is door de geldelijke over wogingen. Wy zullen alles doen om dit doel te bereikeu. Sir William Harcourt verlangde de aan wijzing van een dag voor de bespreking van zulke bslangrijke zaken. Do heer Baltour verklaarde dat bij een dag zal vinden, maar dan moet de discussie plaats hebben over een zeer bepaalde motie, die een blaam inhoudt tegen de regeeiing of tegen de regeering en de leiders dei- oppositie of tegen de commissie Hij hoopt Maandag of Woensdag a. s. beschik baar te kunnen stellen voor de bespre king der Zuid-Afrikaansche aangelegen heden. Stanhope hield zich voor gezegd en kondigde aan dat hij een motie zal voor stellen, waarin het Huis zijn ontevreden heid betuigt over het niet afdoend onder zoek en rapport der commissie, vooral wat betreft het achterwege Jaten van voorstellen tot het nemen van bepaalde stappen tegen Rhodes en van bet rappor teeren van Hawkley's ongehoorzaamheid De Duitsche pers in Oostenrijk maakt zich al naar den aard vroolyk of boos over een uitdrukking van Badeni in een hoog officieus communiqué, waarin hij zegt dat hij steeds naar een wettelijke regeling der taalkwestie heeft gestreefd. Gelijk men weet, was een der ergste grieven tegen de taalverordeningen, dat de regeering deze materie niet wettelijk droeg, golven, en hoe gering deze tioost ook ware, gat dit hem toch eenige vol doening, en gevoelde hij zich minder ver laten, De weg was vermoeiend, en op vele plaatsen was het pad zoo donker, ot door het kreupelhout zoodanig belemmerd, dat zelfs de gids niet wist hoe voort te komen en somtijds waren de hoornen zoo hoog en dicht begroeid, dat, ho iwel slechts uit bottende, er bijna geen daglicht door hun ne verwarde takken heen kon driegen. De Indianen gingen stilzwijgend voort, en men hoorde niets dan het kraken van de afgevallene takken en hst lage kreupel hout, welke eng en nauw schenen aan te raken, zoo licht was hun tred. Terwijl Philip hen altijl volg le, verloor hij alle hoop ooit terug te keeren nooit zou hy zijn weg door dien doolhof terug kunnen vinden. Nooit nog had hij eene zoo harde beproeving doorgestaan, eu men mag hem geenszi is als zwik en lafnartig veroor deelen, omdat hy tranen stortte bij iederen stap, die hem van all-s wat hem zoo dier baar was verwijderde. Eindelijn, na eene vermoeiende reis van twee tot drie uren, kwamen zij langzamer hand van het moeielijk pal al, enincn meer opene streek zij richtten zich steeds naar den kant der rivier welker oevers z weldra bereikten, en al w-air zij verschel dene kano's losmaakten. Hoe groot was nu het hartzeer ra» Philip, toen hy op den oever stond, en Bij bevel van de directie der Pruisische staatsspoorwegen is het allen beambten verboden lid te worden van den nieuw opgerichten socialisten bond van spoor wegpersoneel en bet blad „Weckruf" ta ondersteunen. Ook in de Hongaarscbe kamer heeft de regeering het toestaan van suikerpre- miën moeten verddeigen in het belang van dezen gewichtigen tak van nijverheid, welke dezen steun ook niet ontberen kan zoolang andere landen dien wel geven. De werkstaking in Noord Italië, welke geëindigd heette, is opnieuw uitgebarsten. Sterke detachementen troepen zijn in plaats van de veldarbeiders gesteld. Deze laatsfen hebben op verschillende plaatsen mishandelingen gepleegd. Bij de onthulling van een gedenktoeken voor den veldslag van 20 Juli I860 bij Milazzo. hield Crispi een belangrijke re devoering. Hjj wees op de plichten je- zich otnkeerende om een laatst vaarwel te zeggen aan den groenen heuvel, dien hy in het oosten meende ts zien, de groote boomen hei kende, die op den top stonden in wier schaduw hij zoo menig gelukkig aar had doorgebracht eu van waar hy zoo dikwijls de heuvelen en bosschen over zien had, waar hy waarschijnlijk nu zijn lever, zou moeten doorbreng :n 1 H j zag tevens eene dikke rookwolk boven aie streek zweven, waarschijnlijk door de brandende puinhoopeu van zijn huis ver oorzaakt 1 Alice, die in de armen van den Wilde in slaxp gevallen was, werd op den bodem van de eerste kano neer- gdegd; drie Indianen stapten er vervol geus in. en Philip werd raw in eene an- uere geduwd. Hj viel uitgepit en onge lukkiger dau ooit ueder. De Iadianeu schenen nu te vreezen, dat zij vervolgd werdenwant zy rceiden uit al hunne macht, en lieten den groenen heuvel wel dra ver achter zich de eene bogt na de andere werd in de kronkelende rivier voor bygegxan en nog vertra<gden zij hunne pogingen niet. Toen de schemering al de voorwerpen op het strand verduisterd had werd bun gang langzamer en kwamen zij by elkander om te raadplegen. Wordt verrolgd.)

Axelsche Courant | 1897 | | pagina 1