Ia van Waesberghe-J anssens. Bericht. Burgerlijke Stand. Advertentien. J. ROLFF, - AXEL. W Slechts f 1,25 Cents. It. J. HUK. Leiden. Axel. Notaris I) IIP,(til INS. Wissel- en Effectenkantoor. TE HULST. Ontvangen C. P. Gast te Axel. G J. Mink - Yan Dixhoorn Axel. Ontvangen plaatse en ook in 1874 en '75 hebben in die streek doorbraken plaats gehad. Dinsdagavoud 7 uren was de hitte en de rook ran hetgeen lag te smeulen nog ondrageljjk en stonden er nog brandspui ten op post. Te Wormerveer is Dinsdagmiddag een felle brand ontstaan op de timmerwerf van Gebr. Gorter. In een oogenblik sloe gen de vlammen uit een der schuren, waarin o. a. de gasmotoor en verdere machinerieën, terwijl ook al spoedig een dikke rook opsteeg uit eene daar naast staande schuur, welke tot het dak met hout gevuld was. Gelukkig was de wind gunstig, zoodat de spuiten, welke in allerijl in grooten ge tale waren aangerukt, zich konden bepa len tot de beide brandende perceelen. Na een goed uur was men het vuur meester. De schade is vrij aanzienlijk de geheele machine is door vuur en water bedorven terwijl een groote partij hout belangrjjke waterschade heeft gekregen. De oorzaak van den brand is onbekend. Volgens de Pai ijsche Neir-York Herald zal Sarah Bernhardt, op ver zoek van den Prins van Wales, eerlang de rol van Hamlet spelen. Een der Fransche legerbevelhebbers in Tonkin, Generaal Badens, is door een ongeluk in de rivier Claire verdronken. Naar men uit Kaapstad bericht, zal de spoorweg naar Buluwayo den 4en Nov. worden geopend. Fen zeer hevige brand heeft te Ant werpen de verfstoffenfabriek van Mol Co., vlak bij het Oude Slacbtershuis ver nield. De geheele oude wijk verkeerde in gevaar door de zeer felle vlammen, en de bewoners dei naaste huizen vluchtten reeds met het belangrijkste van hun have en goed. Maar de brandweer kon de vlam men beperken tot de fabriek; van deze zelf was echtei niets meer te redden. Het Slachtershuis bleef geheel onge deerd. De schade is aanzienlek, maar geluk kig bekwam geen raeosch eenig letsel bij den brand. In Amerika wordt een maandschrift uitgegeven, dat uitsluitend aan de Rönt genstralen is gewijd. Den 15n Juli 1893, den lOn Juli 1894, den 18n Juli 1895 en den 30r. Juni 1897 werd op den trein Veenwouden Buitenpost op dezelfde plaats een schot gelost uit het struikgewas. In weerwil van onophoudelijke nasporing heeft men den dader nog mei op het spoor kunnen komen. Te Beverwijk werd gisteren do stierenleider Zonneveld, uit Castricum, door zijn stier in 't Heemskerkerveld aan gevallen, doch hij werd gelukkig door den landbouwer O. Bakker ontzet, die hem met vermoedelijk gebroken ledematen en bebloed gezicht in een rijtuig naar zijne wouing heeft vervoerd. Te Appelsga is nabij sluis No. 7 een schip met turf in de vaart gezonken. Men is thans bezig met het lossen van de lading, teneinde daarna het vaartuig te kunnen lichten. Wyl de turf van zeer goede hoedanig heid is, lijdt de schipper E. Westra nog al belangrijke schade. Albert en Hendrik Slor, uit Mun tendam, die verdacht worden op den 12n Mei jl. Fredorik Slor te Sappemeer doo- delijk te hebben gewond, zijn voorloopig in vrijheid gestold. Het negenjarig zoontje van denheer van Herwaarden, kapitein der stoomboot „de drie Provinciën, te 's-Hertogenbosch liet Zaterdag jl, bij ongeluk een flobert buks vallen. Het schot ging af en wondde het knaapje in den buik. Gelukkig L de Verwonding niet levensgevaarlijk. Te Venlo hadden Zaterdag jl. twee Duitschers bij twee rijwielhandelaars ieder een rijwiel gehuurd en waren daarmede verdwenen. De politie heeft terstond nasporingen gedaan, en het is haar gelukt, de dieven met de rijwielen te Roermond te vatten Beiden zijn naar Venlo overgebracht. Te Reuver, bij Venlo, heeft Maan dag een hevige brand gewoed, waardoor vier huizen in de asch gelegd zijn. Ter bestlijding eenor in dit voor jaar ontstane ziekte onder de kerseboomen in de provincie Brandenburg worden op last van de Regeerin de krachtigste maat regelen genomen. Het zieke hout wordt o. a. uitgesneden en verbrand en daarna wordt het overig gedeelte van den boom sterk ontsmet. Beleefd. Een jonge dame liep haas tig het telegraafkantoor binnen en klopte hard met den inktkoker op den lessenaar Och, vroeg zij, mag ijk dat telegram dat ik geschreven heb, nog even terug hebben? Ik heb iets gewichtigst verge ten. Ik heb het woord „allerliefst* bij het bedanken voor dien armband wilier, onder strepen. Kost dat extra?" »Neen, juffrouw,* zei de klerk, terwijl hij baar het geschrevene overhandigde. De jonge dame haalde een paar dikke strepen onder het woord en zei: »'t Is ontzaglijk vriendelijk ran u, dat u mij dit vergund hebt. Het zal Charlie zoo'n pleizier doen!" »'tls niet noemenswaardig, zeide de klerk," Als u het gaarne hebt, zal ik voor dezelfde kosten een paar lekkere drup peltjes extract van Boschviooltjes op het telegram gieten." »0, dank u mijnheer, u weet met hoe veel genoegen u mij daarmede doet. Ik zal al mijne telegrammen door dit bureau verzenden, u is zoo beleefd!" Eu de glimlach, die zij hem schonk, zou het iedereen goed gedaan hebben te zien, behalve misschien Charlie. Volgens een bericht uit Bucharest is b'g Konstanza 66n Fransche passagiers boot met een boot, waardoor zij werd gesleept, in botsing gekomen en gezonken Zeventien matrozen en een nog onbekend getal passagiers kwamen daarbij om het leven. Te Ostende is het lijk gevonden eener goed gekleede dame, die, naar men vermoedt, omstreeks 24 uren in het wa ter had gelegen. Een op het lgk gevon don brief zal waarschijnlijk in staat stel leu de indentiteit vast te stellen van de ongelukkige. Uit op haar gevonden voor werpen bleek, dat zij te Londen een bil jet voor Vlissingen had genomen, maar aan het ticket ontbrak de coupon Lon den Queensborough. Deze doorde Petit Bleu medege deelde bijzonderheden doen vermoeden, dat de dame bg ongeluk of met opzet van een der booten van de Zeeland iu zee is geve Hen Te Rotterdam trok Maandagavond een 3jarig kind in de ouderlijke woning een theestoof om, waardooi een hoeveel heid heet water over de beentjes ging en ernstige brandwonden bekwam. Dinsdag morgen is de kleine aan de gevolgen dier brandwonden overleden. ,Een werkman van de machinefa briek der heeren Srnuldeis te Slikkerveer is Maandagnacht in de Maas gevallen en verdronken. Eene weduwe met 5 kin doren laat hg na. Te Purmerend werd Dinsdagmiddag te midden van de markt- en vorkiezicgs drukte, de brandklok geluid. Het bleek, dat twee hooiklarapen in brand stonden binnen de kom der gemeente, nabjj d^ R, Kath. jongensschool. Hoewel de brand zich dreigend liet aanzien door de zeer zware rookwolken, slaagde de brandweer er spoedig in het vuur meester te worden. Door onvoorzichtigheid van eenige schooljonges die met zoogenaamde Ben- gaalsche lucifers speelden, schijnt de brand ontstaan le zijn. Iemand kwam zich bij de politie te Amsterdam beklagen, dat bij Woensdag nacht in eenigszins beschonken toestand zich met een „aapje1, van den Dam naar huis heeft laten rijden en Dondei dagmor gen tot de ontdekking kwam, dat hg zijn gouden horloge en zijn portemonnaie met geld kwijt was. Wel werd Woensdag morgen de portemonnaie in het beneden- portaal van zijn woning teruggevonden maar op eem'ga centen na was al het geld er uit verdwenen. Van 1 tot en met 15 Juli 1897. Axel. Huwelijks - aangiften. 13 Juli. Cornelis van de Velde, 23 j., jm. en Francina Hamelink, 21 jjd. 13 Juli. Abraham de Feijter, 21 j., jm. en Chris tina de Koeijer, 19 j., jd. 13 Juli. Jan Cornelis Faas, 24 j., jm. en Maria van Cadsand, 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juli. Cor neiis Mertens, 63 j., gescheiden, en Eli zabeth de Blaeij, 41 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Leonie Marie, d. van Cüarles Louis de Smet en Maria Carolina Grembergbe. 1 Juli. Cornelis Hendrik, z. van Cornelis Jansen en Jaco mina Herrebout 1 Juli. Adriaan Mari nus, z. van Adriaan Marinus Witte en Cornelia Hamelink. 5 Juli. Cornelia Geertruida d. van Abraham Goossen en Cornelia Rooze. 5 Juli. Louis Francois, z. van Bastiaan 'c Hart es Jacoba Pieter nella Kaijser. 9 Juli. Levina, d. van Willem de Feijter en Leuntjo Bujize. 9 Juli Franciscus Bernardus, z. van Al- bertus Bernardus Seghers en Catharina de Brauwer. 15 Juli. Janneke Jacomi na, d. van Mechiel 't Gilde en Jacomi na Sol. Aan allen die hebben mede- gewerkt en blijken van belang stelling gaven bij mijne benoeming als lid van den Gemeenteraad betuig ik bij deze mijnen hartelijkeu dank. Axel, Juli 1897 M. WOLFERT. ARTIKELEN VOOR Landbouw- en Zuivelbereiding. Vlechtwerk en Prikkeldraad. Rijwielen en Rijwiel-benoodigd- heden. GERDES, VAN LUMMEL, COHEN STUART, BUNYAN, enz. enz. Een pakket ter verspreiding van goedkoope lectuur. Men leze de advertentie en men zal ver baasd staan over de fabelachtige aanbieding. 't Is dan ook om ruimte in de bergplaatsen te krijgen. Voor f 1.35 ontvangt men 1. E. GERDES, Schuldige liefde. Een flink prachtig hoek, 170 bladzijden dik. De uitgaafs- prijs was reeds f 1,25. 2. VAN LUMMEL. Gerst- ackers Europa met kaart en platen, 110 bladzijden dik, uitgaafsprijs f 1.30. 3. BUNYAN, Komst en welkomst tot Jezus Christus. 4. Dr. COHEN ST1 TART, Niet in tel, maar geteld door God. Eeu tijdwoord. 5. De geschiedenis van Jozef, vol platen. 6. Ds. LEDE BOER, Roepstemmen uit de gewesten der rampzaligheid. liet echter wel. Ik geef den eersten van elke 25 bestellers een prachtige premie ter waar de van f3,en wel het zoo zeer gezochte werk van JOH. ARND, Leer- en troostboek voor het christendom. Opnieuw vertaald door E. GERDES, 500 bladzijden dik. Dit alles voor den spotprijs van slechts f 1,25 Het is om reclame te maken. Zoo'n goedkoope aanbieding van christelijke boeken komt niet weer voor. Zendt omgaand postwissel ad. f 1,25 plus 15 cent voor de port, samen f 1,-10 waar op staat de naam van dit blad en pakket A aan den uitgever Zooals ondergeteekende reeds mede deelde, woi dt door ongesteldheid van deu Agent (zijn zoon Jacs.) de Agentuur der B. Vz. Mjj. Holland" te Dordrecht, tij delijk: voor hem waargenomen. Vriendelijk verzocht ondergeteekende aan de verzekerden die meenen mochten dat iets aan hunne verzekering ontbreekt of die niet in het bezit zijn van polis, dit aan hem te willen mededeelen. KOS TELOOS HUNNERZIJDS zal dan alles in orde gebracht worden. De ongesteldheid van den Agent is op zich zelf al erg ge noeg, al wor it ze niet omhangen met allerlei laster en achterklap. Alhoewel de Agentuur in deze omstreken daardoor niet valt, blgft het toch pijnlijk dit te vernemen. De maatschappij verzekert tegen vaste premie alle ONROERENDE en ROE RENDE PANDEN en GOEDEREN. Hare algemeen bekende soliditeit kan verdere aanbeveling achterwege doen blijven. Correspondent lste klasse der .\ederl.Bank Koopt en verkoopt Vreemde Wissels, Effecten, Coupons. Vreemde Banknoten en Munt. Verschaft Wissels, Reiswissels, en Cre- dietbrieven op bet Buitenland. Opent Rekening-Courant met rente- beiekening, en geeft gelden tegen borg tocht of ander solied onderpand. Bezorgt nieuwe coupoubladen. B9iast zich met alle verrichtingen bij de Grootboeken der Nationale Schuld. Sluit Verzekeringen van allerlei aard en Hypotheken als agent van de Amster damsche Hypotheekbank te Amsterdam, IS TE SPREKEN eiken Woensdag te Ter Neuzen in liet Nederlandsch Logement, eiken Zaterdag te Axel bg Mejuffrouw do Wed. Rolff; on alle dagen te Hulst ten zijnen kantore. eene GROOTE sorteering Hanglampen, Muurlampjes, Looplampjes, Ganglantaarns en Petroleumkooktoeslellen, Een—twee—drie— en Viervlams. Alles tegen concurreerende prijzen. Japansche- en Chineesche Goe deren, Étagère, Nikkel- en Bij— outréearti kelen, Galantriën, Par- fumeriën, Kramerijen, Kinderspeel goederen, Heeren- en Dames- portemonnaies. Horlogekettingen, Tabak, Sigaren, Sigaretten, Caven disch en Thee. Proefkistjes van 100 Sigaren ad f 0,90, f 1,10, f 1,15, f 1,20, f 1.25, f 1,30, f 1,50, f 1,60, f 1,90, f2,— f 2,30, f 2,50 en f 3,enz. Kistjes van 25 en 50 Sigaren tot de fijnste soorten. LAGE PRIJZEN.

Axelsche Courant | 1897 | | pagina 3