No. 1132. Zaterdag 3 Juli 1897. 13 Jaarg. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwse h -Vlaanderen F. DIELEMAN, Buitenland. FEUILLETON. EEN ÏERHAAL UIT VIRGINIA. Binnenland. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 50 centfranco per post 60 cent voor Bklgië 80 cent. Afzonderl. numm. 5 ct. DRUKKER UITGEVER AXEL. Advertentie n van 1 tot 4 regels 25 oent; voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maa Advertentiën worden franco ingewacht, ui ter lp k tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. De commissie uit de Fransche Kamer heeft thans definitiei den tekst vastge steld van het ontwerp tot regeling van de uitzonderingen op het algemeen verbod van onderzoek naar het vaderschap. Bij de beiaadslagingen over de bank- wet heeft de Fransche afgevaardigde abbe Lemire, de bekende Christen democraat, voorgesteld van de 40 millioen welke de bank in 's rijks schatkist zal storten een gedeelte te bestemmen tot schadeloosstel ling van eigenaars, wier vee in het be lang van de gezondheid van den veesta pel werd afgemaakt. De regeering deelde daarop mede, dat dit geld beschikbaar zou bljjven ten behoeve van de reeds be sproken hulp aan instellingen voor land- bouwcrediet. Lemire betoogde daarop dat bij de te genwoordige wetgeving het landbouwcre diet niet te regelen was, en drong er op aan 2 millioen te besteden voor den vee artsenijkundigen dienst, het beste raiddel om de landbouwers te steunen. Dit amendement werd echter verwor pen. Bertrand vroeg daarop of het geld niet gebruikt kon worden voor de inrichting eener landbouwverzekeriug, waarop de voorzitter der commissie verklaarde dat dit punt later overwogen kon worden. Bjj samenstelling der Panama-commis sie is de lijst der vereenigde groepen der Fransche kamer met groote meerderheid De Duitsche bladen wijden natuurlijk alle kortere of langere beschouwingen aan het bezoek van Von Hohenlohe en Von Toen de honger van den Indiaan gestild was, wierp hij zich weder op de bank, en deed de oogen toe, als om te slapen. Mar garetha ging met de kinderen naar de keuken en Henry volgde haar, tot zijn zoon zeggende: „Gij kunt uw gast gezel schap houden, Philipwij zullen dezen avond bij Brigitta blpven. Houd hem tot morgen nier, als hij zulks schijnt te ver langen hij kan in de schuur slapenhet is juist iets naar uw smaak daarom laat ik hem aan u over." Het was inderdaad iets geheel in den smaak van Philip een gewonden en hon- gerigen inboorling naar zijn huis gebracht te hebben, om hem het behagelpke van eene Eogelsche haardstede te doen genie ten en aan een van de gevreesde, maar te dikwerf verachte kinderen van dat Land vriendelijkheid te bewijzen. Hij kon niet nalaten, zich aan eenige vooronderstellin gen omtrent dezen vreemdeling over te geven, en hoopte de gelukkigste gevolgen van deze ontmoeting. Hij vond, dat er iets geheimzinnigs, byna verhevens was in zijne manieren, van het eerste oogenblik hunner ontmoeting, tot dat van zijne mach ieloosheid onder de behandeling zijner moeder, toen de Indiaan zoo weinig van Bulow op Friederichsruhe, en zien daarin eon aan wijziging, dat de oude koers weer zal worden opgezocht. Vooral de agrariërs rollen van pret over den grond. Het Pruisisch Hoerenhuis gaat waarlijk den strijd met het Huis van afgevaar digdec aanbinden; ten minste de com missie tot onderzoek van de wet op de vereenigingen stelt voor den oorspron kelijker; tekst bijna geheel te herstellen. Koningin Victoria is weer te Londen teruggekeerd tot deelneming aan eenige feestelijkheden, o. a. aan oen gouden-partij in Buckingham Palace, waar o. a. de vreemde vorsten, de buitengewone gezan ten, de koloniale premiers en de gewone admiraals aanwezig waren. De koningin reed in een met twee paarden bespannen rijtuigje onder hare gasten rond. Na afloop van het schitterende feest keeide de vorstin weer naar Windsor terug. Er loopen de laatste dagen geruchten over een troonsafstand, welke zeer aan staande zou zijn. Maar dat werd reeds voor 10 jaar verteld, en bleek ook toen onwaar. Jamesor. is met stille trom naarZuid- Atrika teruggekeerd, zijn vrienden had den alle voorzorgsmaatregelen geno men, om te voorkomen dat zijn vertrek werd opgemerkt. Een der Engeische bladen vraagt, bij het overnemen van dit bericht uit een ochtendblad, of dit vertrok zoo geböim zinnig plaats had als eon koning die de monstraties wil vermijden of als een mis dadiger, die bang is voor de justitie. De Portugeesohe republikeinen hebben Wilde had, als elk ander menschelijk wezen, en zoo vatbaar voor gevoel scheen te zijn, als een ieder in dergelijk geval; doch er was iets buitengewoons in de ge heele zaak, dat Philip bijzonder behaagde en hij verlangde de geschiedenis en om standigbeden te kennen van zijnen gast, dien hij van tijd tot tijd met een nieuws gierigen blik aanzag. De Indiaan was onrustig, en had zich van het vuur afgekeerd, aldus beter de vormen van zijne bruine gestalte ten toon spreidende, welker omtrek zijn nauwe mau tel van rijk bewerkte huiden niet voor het oog verborg. Zijne leden waren sterk" en krachtig zijne borst breed en zijne schouders ge spierdzijn hoofd was kaal, uitgenomen eene haarlok, die men met zorg scheen gewend te hebben overeind te staan op de. kruin van zijn smal, doch hoog voor hoofd. Zijne wezenstrekken waren zeer schoon doch zjjn gelaat miste, door d gestolene oogen die uitdrukking waardoor het aangenaam ot belangwekkend had kun nen zijn. Op zijne bloote en breede borst was, volgens het gebruik, zijn geslacht eigen, een vliegende arend geschilderd zinnebeeld van den stam waartoe hij be boorde, en dezelfde kenteekenen versierden zijne armen en handen de stekels van den egel maakten het bovenste gedeelte zijner mocassins (zijn schoeisel) uit, en een der gelijke gordel omsloot zijn jachthemd, het welk, door inlandsche kunst geverwd, met een bijeenkomst gehouden waar zij pro testeerden tegen de staatkunde en de fiDancieelo plannen der regeering. Canevas heeft verklaard, dat na het regenseizoen wellicht nog 15.000 man naar Cuba zullen moeten worden gezon den tot aaD vulling der door ziekte gede cimeerde gelederen. Yan de 140,000 soldaten liggen er 20,000 in de hospitalen. In het geheel zijn er sedert sedert Februari 1895 60,000 man gedood of verminkt naar het vader land teruggekeerd. De Grieksche generaal Smolensk, die in den oorlog zoo welberekend bleek voor zijn taak, is te Athene geweest, waar hij zoo populair is, dat de regeering met ge noegen uitzag naar den dag waarop hij weer naar het leger zou vertrekken. 25 iTurksche marine-cadetten zullen wegens deelneming aan Jong Turksche woelingen voor een buitengewonen krijgs raad terecht staan. Ook een tweede Duitscher, die gene raai in Turkscheu dienst was, Krumbu- pacha, 's te Konstantinopel op ge heimzinnige wijze om het leven gekomen. Zijn lijk is erg verminkt teruggevonden. De conflicten tusschen Ie Europeesche en Tarksche overheidspersonen op Kreta waren het gevolg van protesten der Mo hammedanen tegen voorgenomen huis zoekingen tot het opsporen van wapens. Da Turken beschuldigen de admiraals de admiraals de opstandelingen te bescher men. Over de aanvaarding van bet bewind over Kreta door Numa Droz is nog niet zekers bepaald, daar de belanghebbende nog geen voldoende inlichtingen heeft over die heldere kleuren prijkte, welke de In dianen bezigen en die zij alleen kennen. Aan dezen gordel hing een groote zak van otterhuiden, waaruit eene bijl stak, en als bij toeval hing een kroontje van arends vederen zorgeloos langs den gordel neder, den hoogen rang van den bezitter aan duidende, Hoe oplettender Philip het gelaat en de kleederen van den Indiaan beschouwde hoe minder hij zich door hem aangetrok ken gevoelde, en zijne eerste indrukken werden door eene trilling van vrees ver vangen, die bijna tot afgrijzen overging, toen de Wilde de oogen opende en die strak op hem vestigde. De blik was zoo uitvorschend, on zoo woest tevens, dat de knaap opsprong eu haastig de kamir ver liet doch spoedig met een srhotel voor raad voor het avonfeten terugkeerde. Zich zijne dwaze vrees verwijtende, ging hij weder zitten, beslotsn hebbende, den vreem deling met danzelfden koenen blik aan te zien. Hij beschouwde hem andermaal, eu voelde op nieuw eene zekere huivering op het zien van zijn mager en woest voorko men. Hoe verschrikkelijk, dacht hij, is het, een leven als deze man te leiden, nooit den zegen van beschaving of gods dienst, het genot van een vreedzaam leven te ondervinden Hij gaf zich eenigen tijd aan deze overdenkingen over, en eindigde met zich geluk te wenschen, dat hij geen Indiaan geboren was, toen de ander plotse ling oprees, en ziju toestand vergetende, de h8m op te dragen taak, en over de middelen om die uit te voeren. De Yereenigde Staten hebben op het protest van Japan geantwoord, dat men geen inmenging van derden duldt, maar dat alle rechten van Japan geeerbiedigd zullen worden. De Minister van Financiën heeft aan de Tweede Kamer overgelegd de door hem, ter voldoening aan de wet van 30 December 1895, aan de Alg. Rekenkamer afgelegde en door dat collega opgenomen en gesloten rekening wegens de conver sie van de 31/2 pCt. in 3 pCt. nationale Schuld. De kapitalerekening nominaal kapitaal en de daartegenover in uitgaaf gebrachte sommen bedraagt f 373.489.500. Bij de geldelijke rekening is de ODtvangst bepaald en aangenomen en de uitgaaf vastgesteld en geleden tot een bedrag van ƒ6.510,186,71. Ged. Staten van Friesland hebben aan de Provinciale Staten voorgesteld de reglementen voor de zeewerende water schappen, welke niet beheerscht worden dooi het Algemeen Reglement, in dien zin aan te vullen, dat het bij het Alge meen Reglement gegeven recht van kas- opneming zich ook uitstrekke tot die zee werende waterschappen, waarop dat reg lement niet van toepassing is. Id de twee jaren zegt de toelich ting dat het onderzoek door eene com missie uit Ged. Staten heeft plaats gehad is de ervaring opgedaan, dat de admini stratie en het geldelijk beheer van den ontvanger hier en daar te wenschen over haastig de kamer doorliep, en zich voor de klok plaatste, die hij met eene uit drukking van groote verwondering be schouwde en er naar luisterde. „Hugh riep hg „ugh ugh en plaatste zich toen weder naast Philip. Hij sprak hem in de vloeiende, welluidende taal der wes telijke Indianen aan, en ziende, dat men hem niet verstond, ging hij mar zijne bank terug, en zette zich weder neder. Nogmaals booi Philip hem dan schotel aan, dien hij echter weigerdehierop opende hij de kast der klok voor hem, en trachtte him het gebruik er van ta doen begrijpen doch deze beleefdheid was te vergeefs aan zijn gast besteed, daar deze zich niet verwaardigde te antwoor den maar met over elkander geslagene armen, waarschijnlijk in diep gepeins ver zonken, zat. Philip nam zijne plaats bij het vuur weder in, en zweeg stil. Er verliep eenige tij 1 op deze wijze, en de knaap begon zich te vervelen, eu den last dien hij op zich genomen had, onaange naam te vinden, toen de Indiaan hem eensklaps naderde. Door die beweging scheen zijne lange gestalte zich nog meer te ontwikkelen, en eene grootschheid en statigheid in vormen te verkrijgen. Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1897 | | pagina 1