vj LSLHL No. 1131. If oensdag 30 Juni 1807. 13'' Jaai'tf, am Nieuws- e ii Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen F. D1ELEMAN, EtJILLËTOX. EEN VERHAAL UIT VIRGINIA. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag-avond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 50 centfranco per post 60 cent voor Bklgië 80 cent. Afzonderl. numm. 5 ct. DRUKKER UITGEVER AXEL. Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent; voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar olaatsmimte berekend. Plaatsing 3/2 maa Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlyk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. linitcnhiid. Het laatste groote nummer van het programma is de revue te Spitbead, welke een ongemeen schouwspel zal aanbieden Ons land maakt een beter vertoon, dan bij vorige gelegenheden van dien aard, daar wij ditmaal docr de Evertsen zijn vertegenwoordigd, een schip waar over w\j ons allerminst hebben te schamen ook al is het niet zulk een kolossus als een Duitsoh oorlogsschip, dat een equi page van bijna I0C0 man heeft, en zoo wat het grootste schip der wereld is. Engeland zelf heeft 136 schepen gezon den van verschillenden aard. de kannon neerbooten niet medegerekend. De Japansche marine doet voor het eerst mede met een pantser-kruiser, ter wijl Rusland ook een kolossus zond, eeD scnip dat niet minder dan vier schoor- steenen. alle zoowat even groot als de éene van le Evertsen. Bijna alle schepen hebber muziek aan boord, en deze doet zich schier den ge- heelen dag hooren. De muzikanten zijn daardoor de eenige leden dei equipage die bet extra druk hebben, want de dienst voor de anderen bepaalt zich tot de zorg voor het uiterlijk der schepen, die er na tuurlijk altijd zoo netjes mogelijk moeten uitzien, met het oog op de bezoekers, onder wie vele hooggeplaatsen, die af- en aanvaren. Door een verkeerde regeling liet de ont vangst van de leden van het Lagerhuis veel te wenscben. De leden zijn zelfs niet eens allen tot Q. M. toegelaten. Eön en ander heeft een hoogst onaan genomen indruk gemaakt, daar het En- Hij roeide met zulk eene inspanning, dat hij zich weldra in veiligheid aan den oever zag, en eeu der vele inhammen, die, door het boschrijk land gevormd, zich bui ten het strand bevonden, ingeloopen zijnde was hij inderdaad voor zijn vervolger ver borgen. Henry besloot eerst dadelijk naar James town terug te keereudoch het kwam hem voor, dat het beter zou zijn, dit tot den volgenden morgen nit te stellen, wij! de dagen nog kort .varen en de duisternis zoo plotseling inviel, dat hij geen tijd zou hebben, dit bericht den Gouverneur mede te deelen en dan nog bij daglicht zijne woning weder te bereiken hij achtte het dus raadzamer, dit plan den anderen dag ten uitvoer te brengen. Önel vervolgde hij hierop zijnen weg, over dit vreemd geval nadenkende, waarin zich zooveel geheim zinnige met gevaar vereenigde. Philip was afwezig, toen zijn vader de Fair Meadows bereikte, en het was bijna donker, toen hij terugkwam De maan, die den vorigen nacht zoo helder geschenen had, was nu bewolkt, eene dikke duisternis bedekte de lucht en het begon te stortregenen. Henry ging naar zijn ziju zoon zien, en was zeer ver- gelsche parlement steeds prat is op de rechten, welke het ook ten aanzien van de kroon heeft. De Ieren te Dublin blijver, voortgaan met hun manifestaties, waardoor de po litie andermaal verplicht was geweld te gebruiken. De zwarte vlag, welke aan het hoofd van den stoet werd gedragen, is aan de manifestanten ontrukt, maai er is nog meer zwart doek te Dublin Er hadden vele arrestaties plaat?. De Belgische senaat heeft nog geou 48 usr na de beslissing der kamer, de wets ontwerpen op den aankoop vau de spoor wegen aangenomen. De meerderheid was zeer groot. Volgens het H. v. A. weet de regeering van den Congostaat niets van het reeds vermelde gerucht, en evenmin van een ander, dat de 1500 muiters, door honger gedreven, zich iD drie benden verdeeld en het bosch der Arroewimi omtrokken hebben, om de Fals te bei6iken; zij zou den twee posten vei nield en verscheidene officieren vermoord hebben. De staat heeft hoegenaamd geen in lichtingen ontvangen, welke deze jobstij dingen bevestigen. De Belgische kamer heeft Donderdag en Vrijdag haar tijd gewijd aan een in- terpallatie-Daens over de workliedenpen- sioenen. Deze eindigde met de aanne ming van een motie van den Antwerp- schen afgevaardigde Corema :s, waarin de kamer verklaarde te rekenen op de acti viteit der commissie welke deze zrak in handen heeft, en te hopen dat nog in den loop dezer zitting voorstellen zullen wor den ingedi«nd. Thans is bepaald dat het bezoek van wonderd, hem uit het korte hout, dat het woud omringde, te zien komen, door een Indiaan vergezeld Het raadsel was echter spoedig opgelost. Philip was eenige af gedwaalde biggen gaan opzoeken, en er mede door het bosch tarugkeerende, had hij den Indiaan ontmoet, die, uitgeput, aan dim voet van een boom lag, en waar schijnlijk veel pijn leed, door een gebroken pijl, die hem in liet been stak, veroorzaak: Philip had hem geholpen om het wapen er ui. te halen en hem overgehaald, met hem naar zijne moeder te gaan, die, ver zekerde hij, spoedig de wond zou heelen „De Hemel zij geprezen, dat gij bahoü den te huis zijt riep de vader, die op dat oogenblik zich onthouden kon, den vreemdeling voor een spion aan te z.en j doch hierover nadenkende, kwam hem dit toch onwaarschijnlijk voor, daar de Indi aan zeker genoeg bedreven in de kunst van b-'driegen zou zijn, om noidig t" heb ben zijne wapenen tegeu zieh zeiven te keeren. Wat ook het karakter en de voor nemens van den Indiaan mochten zijn, d menscheliikheid vorderde, dat hij wel be handeld en er in zijne behoefte voorzien zou worden. Margaretha Randolph out vinor hem vriendelijk, en kwam spoodi; met water, zalt en linnengoed, om de vroed te verbinden terwijl Bngitta hem eanig voedsel gereed maakte( waarnaar hij vurig verlangde. De gewonde spreidde d - hanl vochtige beginselen van zijn geslacht te toon, eu verried door geene enkels uitdru'i keizer Wilhelm aan Petersburg van 7 tot 10 Augustus zal plaats hebben. De Berlijnsche justitie heeft een bevel lot gevangenneming uitgevaardigd tegen den bekenden agent-provocateur Normann Schumann, die wegens herhaalde maje- steitbeleediging moet terechtstaan- Waar schijnlijk is deze vervolging een uitvloei sel van hetgeen aan het licht kwam tij dens het proces Von Tausch. Iu Oostenrijk zit men nog steeds in de maag met het geval van Mittermayer, den gewezen kellner, die als antisemiet in den rijksraad werd gekozen. De man werd door zijn tegencandidaat van dief stal beschuldigd, en diende een aanklacht wegens laster in. Maar de rechter sprak don beklaagde vrij, op grond dat hij het bewijs had geleverd. Mittermayer is des ondanks lid van den rijksraad gebleven. Zijn partij heeft hem officieel uit het vel band ge&tooten, maar den man gehand haufd als woordvoerder. Men begint in Bohemen al met de toe passing van da aanbevolen maatregelen van verzet tegen de taalverordeningen. De bijna geheel door Duitschers bewoon de gemeente Schönfeld heeft geweigerd do belastingen voor den staat te innen. Het bericht, dat de Soadan-expeditie was afgelast, wordt opgevolgd door een ander, dat al even vreemd is. Engeland en Italië zouden onderhandelen over de versterking van het Italiaansche garnizoen te Kassala, dat bestemd is de consentra tie der Derwischen te beletten. Hoe zulke onderhandelingen passen in het streven der Italiaansche regeering om Kassala te verlaten, is vrij duister. Gelijk men zich zal herinneren, is on langs de Engelsche missie uit Abessynië teruggekeerd, eu werd door Fransche bla den beweerd dat deze zending mislukt was. In het Lagernuis heeft Curzonthans medegedeeld dat hij geen inlichtingen kon geven over den afloop dezer zending, maar dat hij geloofde dat het haar niet aan succes- heeft ontbroken. Te New-York verzekert men dat Roth schild, wegens het dralen derCuba-kwestie zal ophouden voorschotten aan de Spaan- sche schatkist te verstrekken. 120 Cubanen, die door het Spaansche bewind tot deportatie waren veroordeeld hebben gratie gekregen. Maar 38 andere zijn opgehangen. Gelijk men zich herinnert, werden in de laatste zitting van de Zuid-Afrikaan- sche enquete-comraissie de telegrammen van Flora Shaw overgelegd. Volgens Daily News bavondtzic'i onder de ze stukken een telegram, waarin Rhodes Flora opdraagt aan Chamberlain te zeg gen, dat, als deze er prijs opstelde dat Zuid-Afrika voor Engeland behouden bleef, het noodig was, zijn toon over Zuid-Afri- kaansche zaken wat te veranderen. Volgens de Times zal de commissie, welke Dinsdag weer bijeen komt drie ontwerpen voor haar verslag gereed vin den, een van den voorzitter Jackson en twee van de leden Harcourt en Labou- chère. king, ia woorden noch daden, de afmat ting, en pijn, die hij gevoelde. Zijn ge laat en zij,ne houding reekenden eer de inschikkelijkheid van een hoogmoedig Vorst, die zich wel vernederen wil, eene dienst uit de handen zpner slaven te ont vangen. In de wouden zijns Lands zou zjjn persoon in overeenstemming met de hem omringende looaeelen geweest zijn doch h er, iu het groote vertrek van Ran dolph's woning, dat de kenmerken der bi sehaving droeg, door eene gastvrije familie omringd, die steeds de liefdadigheid voor oogen had en nu den eersten der zedelijke plichten vervulde was hij inderdaad een Wilde. Toen Margaretha met hare ge wone lieftalligheid Voortgidg de wond Ie reinigen en te verhinden verloor zij gelaat veel van het stroeve, dat het ken merkte en de uitputting bewerkte, wat aan geboren hoigmoed hem niet zou toegeia ten h-bbm te doen blijken eene toe nemende verwondering over alles, wat hij zig en ho irde, en toeu de vriendelijke dienst geheel vervuld was. gevoelde hij zich zoo inaihteloos, da hij Philip's arm gre-p, en zich moest vasthouden, om naar eene zitplaats te komm. Zuiler eenige pli -.htpleging, vierp hij zich op eena lang houten bank bij het vu ar neder, en sch-e gedurende e enigen tijd buiten staat te zij 1 zich te bewegen; doch dezs gavoelloodie verdween toen B igilta met een goed g braden hoen op een houten schotel en r kende aardappelen versoheen, die Inj, vau Binnenland. De uitslag voor leden van de Tweede Kamer der Statea-Generaal van de ver kiezing op 1 Juni, de stemming op 15 Juni en de herstemming op 25 Juni zijn zijne harde zitplaats opspringende, gretig gr-ep, terwijl hij de beenen zorgeloos op den held r geschuurden grond wierp. Dit alles geschiedde met eene verwonderlijke vaardigheid en de omstanders waren ver baasd over die plotselijke levendigheid, en vooral over de behendigheid, waarmede hij groote mondvollen kok mde aardappelen kon verslindeD, die hun ten minste eene week lang verbrande verhemelten gegeven zouden hebben, indien zij zulks gewaagd hadden. Brig-tta voelde zich zeer belee- digd over de weinige achting, die men haren vloer bewezen had, en wenschte hartelijk, dat hij weg mocht gaan doch toen het opgedisehte verslonden was, had hij de stoutmoedigheid om nog meer te vragen en dat in zeer goed Engelsch, zoo dat zij hem niet misverstaan kon; met verbazing hief zij hare handen in de hoogte. ,,Geef h'-tn nog maar meer, goede Bri- gittazeil- haar Miester; ,.die lieden eten veel, en ik geloof, du Ilij dagen lang gevast heeft,' Op dit bevel liep zj heen doch kon zich niet onthjuleo, tot hare M«states te zeg gen, toni zij met een nieuwen voorraad terugkeerde: ,,Nu, -als het zoo gut, zal hij nog onze geheale provisie opitea.' Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1897 | | pagina 1