Mm „M01MLI" HULPMESTSTOMN Een perceel TUINGROND, Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Advertentien van Axel naar Rotterdam. TE GRAAUW, aan te besteden Onpveer 10.000 Kilogram Open ba re Ve rkoopi n ff. Donderdag 28 Januari 1897, EEN WOONHUIS, terwijl te Terhorne (Utingeradeel) een vijf tienjarig jongeling in een wak reed en eveneens verdronk. Te Harbstede kwamen op het ijs om een doofstommen jongen en een negenjarig arbeiderszoontje. Een tim mermansknecht vertrok Maandag van Elburg per schaats over zee naar Kampen en is ook weder op den terugtocht geweest, Sedert werd echter niets uan hem vernomen, zoodat men vreest dat hem een ongeluk overkomen is. In de nabijheid van Wervershoef zijn Vrijdagmiddag twee jongelieden van 17 en tan 18 jaar door het ijs gezakt en ver dronken. De 18-jarige zoon van een weduwe te Schoonebeek wordt vermist Daar hij op schaatsen was en men zijn pet dicht bij cerj wak op eene wijk van het Stieltjes Kanaal heelt gevonden, is het zoo goed als zeker dat hij daarin is geraakt en ver dronken. Do lust lot gevaarlijke liergtochten heeft alweder een slachtoffer gemaakt. Twee Fransche officieren, de luitenants Fauquignon en Clément vac het 11de regiment Alpenjagers, waren Zondag uit gegaan om den Col Nantet te beklimmen. In den zomer wordt de beklimming van dezen berg reeds zeer gevaarlijk geacht, maar in den winter had tot dusver nog niemand het waagstuk ondernomen. De berg is op vele plaatsen met een paai meter sneeuw bedekt en heeft tal van afgronden, duizend meter diep. De officieren warec langs de zuidelijke helling naar boven geklommen en zouden aan de Noordzijde afdalen, langs een hun bekenden weg. Dezen konder, zij 6chter niet gaan, daar h(j door sneeuw was versperd, waarop luitenant Fauquignon zich neergehurkt langs een helling liet glijden, zeggende»Ik zal eens gaan zien wat er js." Hij gleed evenwel sneller dan hij ve, wacht bad, botste met het hoofd tegen een steenblok en sloeg er overheen. Verschrikt daalde zijn met gezel zoo snel mogelijk de helling af. Bij het steenblok gekomen, zag hij voor zich een afgrond gapen. Hij besloot dus terug te keeren, maar het was hem on mogelijk. Zijn toestand was verschrik kelijk. Hij verkleumde meer en meer en durfde jich niet te bewegen, uit vrees in den afgrond te zullen storten. Hij kon uiet anders doen dan om hulp roepen maar het duurde volle twee uren vóór zijn geroep gehoord werd door een vrouw die in het dal liep, dat 150 meter beueder, den afgrond ligt. Zij ging aanstonds hulp halen en met groote moeite slaagde men erin luitenant Clément uit zijn moeilijke positie te bevrijden. Het lijk van zijn makker vond men eerst in den nacht. Een italiaansche zanger had dezer dagen in Zuid Amerika een eigenaardige, maar vrij onaangename ervaring. Hij werd in Caracas hij zijn eerste optreden warm toegejuicht en meer en meer ge waardeerd. Op zekeren avond had hij echter de onvoorzichtigheid eene plotse linge heeschheid voor te wenden, en weigerde eene aria te herhalen, die zooals gewoonlijk gebiseerd weid. Dit was het begin van een verschrikkelijk schandaal. Het orkest hield, verstomd over dit ongehoorde feit, op: het looneel peiso neel vluchtte uit den schouwburgalleen de machinist behield eenigszins zijne tegenwoordigheid van geest en liet het brandscherm zakken. In een oogwenk verhief zich in de zaal een storm van gehuil, gefluit eu gesis; de banken wei den stuk gerukt en het woedende publiek stormde naar den artistenuitgang. Maar de impresario van het gezelschap was hen reeds voor geweest en had den weer spannigen bariton naar het politiebureau gebracht. Hij werd hier eenige dagen in hechtenis gehouden en toen door der, lechtur vpmordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf, wegens beleediging tegen over de overheid, die de schouwburgen subsidieert." Dat zijn nu Amerika nsche manieren. Dezer dagen werden nabij het melk - huisje op den Bussumschen weg te Hilver sum twee dames achtereenvolgens aange sproken door een soort landlooper, die eerst een zoen en daarna geld vroeg. De dames hebben dadelijk haar beklag gedaan aan de politie, die met loffelijken ijver dienzelfden dag den bewusten man beeft aangehouden. Hij bleek te zijn de ontslagen hoofdton ducteur van de Exploitatiemaatschappij L., lijdende aan alcoholisme en vlagen van verstandsverbijstering. Dadelijk rees liet vermoeden dat men hier te doen had met den geheimzinnigen misdadiger der hoofd stad. L. was te voet gekomen van Amster dam naar Hilversum en had twee stel kleederen bij zich. De heer W. van Dijk. commissaris van politie te Hilversum, is met de aangehoudene naar Amsterdam gereisd om het onderzoek te bespoedigen, dat evenwel geenerlei uitkomst heeft gehad Men meldt aan de N. R. Ct. P. den Otter die den 2en dezer, als verdacht van moord gppleegd in de St. Michielsgestelde heide bij Vurht. op last der justitie gevankelijk naar 's H rtogen bosch werd overgebracht, blijft tot nu toe hardnekkig ontkennen eenig deel aan den moord gehad te hebben. Een paar dagen geleden is hij in de gevangenis ongesteld geworden. Hij is bijna voort durend in gebed verzonken. Uit Gemert wordt aan den L. K. medegedeeld, dat in den stal van Ze»gers 't mes gevonden is, waarmede deze zijn vrouw vermoedelijk de doodelijke wonde heeft toegebracht. Het mes moet door de kinderen herkend zijn als Ltiebehoorende aan hun vader. Een opmerkelijk verschijnsel is het, dat, terwijl men in de Noordelijke streken van ons land druk schaatsen rijdt en zelfs ijs wedstrijden organiseert, men in Zeeland en Noord-Brabant betrekkelijkzachl wintei- weder heeft niet alleen, maar er ook hoe genaamd geen ijs in grachten en vaarten te bespeuren valt. Wel vriest het 's nachts nu en dan een weinig, ir.aar over dag is het meestal een betrokken lucht en, met enkele uitzonderingen, regenachtig. Wat Zeeland betreft is het wel eens opgemerkt, dat de kleibudein de ijsvoruiing tegenhoudt doch voor Noordbrabaut kan die opmerkiug toch niet gelden. Men moldt uit Kleef De Dinsdag overleden prios Albrecht van Waldeck Pyrmont is gisteren alhier plechtig begraven. Nog was de kist niet in de groeve neergelaten, of er verspreidde zich de ongelukstijding, dat de villa van den overleden prins in brar.d stond. Het bleek waarheid te zijn eene kaars der ïouwdocoratie was omgevallen en had de vlammen aan de hunne kripgordijnen mee gedeeld, zoodat in een oogwenk de ge- heele eerste verdieping in lichtelaaie stond. Aan blusschen viel niet te denkeD, zoodat fi61 geheele gebouw letterlijk leegbrandde. Op 't oogenblik staat alleen nog eene ruïne. Eene juffrouw van het personeel sprong in wanhoop uit een raam dei- hoven verdieping en sloeg daarbij zoo on gelukkig op het terras neer, «lat zij eene schedelbreuk bekwam. Zekere Rosalie Kosawska te Berlijn die in een metaalfabriek arbeidde, maar in den laatsten tijd zonder werk was, heeft in de woning van de met haar bevriende vrouw Koppe een spaarboekje, eenig geld en zaken van waarde gestolen, en vervol gens het huis in brand gestoken. Een kind van anderhalf jaar is daarbij gestikt en men vond een meisje van vier jaar bewus .teloos. Rosalie Kosawska is in hechtenis genomen en heeft bekend. Van 1 tot en met 15 Jan. 1897. Axel. Huweljjks-aaugiften. 7 Jan. Ja tui is Pieter van Hoeve, 24 j., jm. en Janna Smies, 21 j.,jd. 8 Jan. Pieter Milieuaar. 25 j., jm. en Klazina Antoinetta Elisabelh Kruijsse, 21 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Mannus, i. van Louis de Pulter, en Joziua Adriana de Kraker. 31 Dec. Cornelis Marinus, z. van Huig Jongajan, en Suzanna Martens. 2 Jan. Aaltje, d. van Leviuus de Visser, en Neellje Bliek. 6 Jan. Dina Cornelia, (J. van Cornelis Wienies, or Maria Cornelia Koekkoek. 6 Jan. Cornelis, z. van Karei Hamelink, en Adriana Overdulve, 9 Jan. Karei, z. van Adriaan Koster, en Dingetje Adriana Haak. 11 Jan. Johannes Cor nelis, z. van Leendert Deij, en Petronella Helena Sorber. 12 Jan. Pieter, z. van Jan Jansen van Rosendaal, en Elisabeth Je Brnijne. Overlijden. 1 Jan. Adriana Hamelink, 38 j. echtg. van Hendrikns Mangold. 11 Jan. Camiilus Hortense Mattelé, 4 j., z. van Aloysius en Dominica Joanna Tol- lenaer. 13 Jan. Christina Klaas sen, 35 j., echtg. van Cornelis*1 den Hamer. Ter Neuzen. Huwelijks-aangiften. 8 Jan. Jacobus Johannes Pattois, 21 j., jm. en Catharina Elisabeth Johanna Ocstdijk, 20 j., jd. 15 Jan. Pieter Antonie Ribbens, 36 j., jm. en Martina Berwald, 30 j jd. Geboorten. 4 Jan. Gerardus Johannes, z. van Izaak Meijer en Engelina Pieternella Minnik. 5 Jan. Dinphina Maria, d. van Pieter Brugmans en Maria Louisa Fruijtier. - Herman, z. van Heijo Dijkstra eu Eli sabeth Maria Pieters. 7 Jan. Geleijn Cornelis. z. van Willem Hendrik van Doese laar en Elisabeth Joh nna Andriessen. Pieter Willem Nicolaas, z. van Cornelis Nicolaas van Dijke en Suzanna de Feijter. - Maria Cornel'a Benedicta, d. van Petrus Cornelius Verheijke en Irma Maria Leonia Muijs. 8 Jan. Willem Rocus, z. van Willem Loof en Anna Janneke Harms. 9 Jan. Janneke Jozina, d. van Jan van Luik en Elizabeth de Rujjter. 12 Jau. Jan, z. van Martinus Jansen en Jacomina Wie mes. 16 Jan. Camilus Theophilus, z. van August Dhanis en Pelagie Goethals. 15 Jan. Karei Hendrik z. van Hendrik de Koeijer en Elizabeth Pladdet. Overlijden. 8 Jan. Leijntje Nieuwelink, 77 j., echtg. van Jacobus Kolijn. 9 Jan. Joban Arie Pieter Bakker. 1 m., z. van Flox-a Henriette. 11 Jan. Hippolijt* Louisa de Pauw, 25 j., echtg. van Petrus Francies Leenkuegt. Anna Carolina Scheffer, 83 j., d. van Andries en Maria van Kampen. 1 Jan. Willem van der Klooster, 17 m., z. van Ai entje. Koewacht. Huwelijks aangiften. 1 Jan Albertu3 Bernardus Seghers, 22 j., jm. en Catharina de Brouwer, 22 j„ jd. 2 Jan Albertus de Caluve, 36 j., jm. en Maria Josephina Coone, 26 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 4 Jan. Ludovicus van Regenmortel, 30 j., jm. en Philomena van Damrae (van Moerbeke, België,) 24 j., jd. 13 Jan. Albertus Bernardus Seghers, 22 j., jm. en Catharina de Brouwer, 22 j., id. Albertus de Caluwe, 36 j., jm. en Maria Josephina Coone, 26 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Magdalena Mathilda Maiia, d »an Florentinus Remery en Emma Tacq. 3 Jan. Maiia Francisca, d. van Theopbile Raes en Maria Cedonia Anne. 6 Jan. Henricus Dominicus, z. van Aloy sius van Regenmoi'tcl en Maria Coleta Verstiaeten. 10 Jan. Maria Louiza Mat hilde, d. van Adrianus Geerards en Rozalia Adriaansens. Overlijden. 1 Jan. Leonie Marie de Bouvre, 9 m., d. van Dominicus Anionius en Pruderitia de Meijer. 9 Jan- Coleta Hofman, 70 j., echtg van Benedictus Waumans. 10 Jan. Pharailda Maria Martens, 43 j., d. van Petrus Joannes (overleden) en Maria Christina Sinank 13 Jan. Gustavus de Smet, 69 j., echtg. van Natalia Wauters. Zuidilorpe. Geboorten. 1 Jan. Elvira Maria, d. van Ivo Bavo van Vooren en Clotilda Maria Boddaert. Overlijden. 15 Jan. Leopoldus Seghers. 57 j., echtg. van Melania Lecluse. Axel, 16 Jan. Ter graanmarkt van lieden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt, jarige tarwe f 0.— a 0.— i.ieuwe tarwe /7.75 a 8.—, rogge ƒ0. a ƒ0—nieuwe rogge 5.— a ƒ5 10, jarige wintergerst a f nieuwe wintergerst 7.— a 7,25 jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 6.— a 6.50; haver 6,- a 5.60 paarden boonen 6,25 a 6,50 groeDe erwten 6,50 a 7,— koolzaad - a kanariezaad vlas (per 44 a c) /0.—. a Boter ƒ1,— Eieren 3,40. Hulst, 18 Jan. Ter graanmarkt van heden was de prijs als volgtTarwe ƒ7,50, Rogge 5,25, Wintergerst 6,75 Zomergerst 0. Haver 5,80 Erwten ƒ6,80, Paardenboonen ƒ7,—, Dutven- boonen 7,50, Witteboonen Bruineboonen 8, Boekweit f -, Lijnzaad 8,—, Aardappels ƒ0,- Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 0,95, Eieren per 26 stuks 0,90. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 16 stuks hoornvee 26 varkens verkocht 5 24 18 paarden Gent, 15 Jan. Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in franken en per 100 kilo. Tarwe 19,50 rogge 12,25, gerst 16,50 haver 17,00 tot 18,50 koolzaad 28, lijnzaad 20 tot lijnzaadkoeken 16 tot 17, kool zaadkoeken 12 tot 15. Boter per kilo 2,25 fr. tot 2,35 fr. Eieren, de 26, 2,25 fr. tot 0,— fr. 106"* ^oor ve'e bewijzen van belangstelling deD 17 dezer ontvangen, betuig ik mijnen hartelijken dank. VAN DISHOECK. Bij gunstig weder vertrekt schipper I PROVOOST op Donderdag 31 Januari a. s. zal trachten op Maandag den 25 Januari 1897, des namiddags le 2 ure, in het Wapen van Zeeland te Hulst, Inschrijvings-biljetten te bekomen bij secietaris II AI ItKOECK. De Notaris P. DREGMANS, te Axel, zal'ten verzoeke van de Erven Jan Bakker en Elisabeth Verstrate, in leven echte- liecfén 'te Axel, aldaar ovórleden en na verleend rechterlijk bevel, op des namiddags 2 ure, verkoopen KOOP 1. SCHUUR, ERF en TUIN, te Axel kadaster sectie G no. 99 ged., groot ong&veer 4 are 65 centiaren. KOOP 3. gelegen tegen koop 1, kadaster sectie G no. 99 ged., groot 5 aren 25 centi aren. KOOP 3. Het recht van voortdurende linur eener vrouwenzitplaats in bank 36 nummer 71 in de Neüerduitscbe Hervormde kerk te Axel. Te aanvaarden b(j de betaling der koopsom. De^verkooping wordt gehouden in het i logement »uet Gulden Vlies," bewoond door mej. de wed. Rolff te Axel.

Axelsche Courant | 1897 | | pagina 3