HOIJTVERKOOPING. Ifii KNOTWILGEN AAHBE5TE1M. METSELAARS-INVENTARIS. Herberg met Vergunning, 10 Millioen 746,990 Mark Handelsberichten. RECLAME. BELANGRIJK Advertentie». op Dinsdag 3 November 1896, Verkoopen Openbare Verkooping Een volledigen Ter overname aangeboden Een welbeklante Zaak, J. ROLFF, Axel. Men biede het geluk de hand. Uitnoodiging tot deelneming in de Kansen, een half origineel lot slechts Mi 1.75 29 October o. li. Samuel Heckscher senr Ontvangen GANGLANTAARNS, NOG ONTVANGEN Luier-, Werk-, Papier-, Stofdoek- SPOORMANDEiN. Pijpen, Portcmoniiaics, Sigarenkokers, Messen enz. enz. meer te herkennen was. Kort daarna is hij onder vreeselijke pijnen gestorven. In den Damespolder nabij het station Woensdrecht (N.-B.) zal een groote suiker fabriek gebouwd worden. Door de eigenaren is vergunning gevraagd om een spoorlijn te mogen aanleggen in verbinding met genoemd station. Voor de betrekking van veldwachter te Bergambacht hebben zich niet minder dan 9u sollicitanten aangemeld. Voor de assises te Antwerpen is Woensdag begonnen een proces dac tame lijk de aandacht trekt. Een gewezen non, mej. Fabry, geboren Wargé, en een candidaat notaris Dierckx worden beschul digd van het vervalschen van een testa ment. Het is een onverkwikkelijke zaak. De candidaat notaris schijnt het mocel van de valsche stukken te hebben gemaakt en het door de non, die zijn minnares was, te hebben laten overschrijven. Toen hij de 100,OOu fr. binnenhad, weigerde hg zijn trouwbelofte aan baai te houden, waarop zij hem aanklaagde. Maar toen bleek, naar 't schgnt, dat zij de valsche papieren had geschreven, zoodat zij nu als hoofdschuldige, en hij als medeplichtige terechtstaat. A. R. Ct. De botsing tusschen twbe treinen bij het station Ottignies is betrekkelijk goed afgeloopen. Geen dooden, een paar licht gekwetsten en weinig schade. De helling en de mist krijgen ditmaal de schuld. Een ander spoorwegongeluk, een ont sporing van een goederentrein tusscben Dendermonde en Wichelen heeft geen persoonlijke ongelukken ten gevolge gehad, maar de schade is aanzienlijkvier waggons met bun lading zijn vernield In een kazerne waren twe6 sol daten die steeds met elkander vochten, niettegenstaande de pogingen van den kapitein om hen tot betere inzichten te brengen. Alle mogelijke straffen waren reeds op hen toegepast, maar nauwlijks waren zij weer vrij, of zo vlogen elkander aan. Eindelijk kreeg de kapitein een goeden inval. Toen de beide vechters bazen weer bij hem gerapporteerd werden gaf hij hevel ze de glazen van do Kazerne te laten schoonmaken, de een van binnen en de ander van buiten, en met de be paling dat de een niet voor den ander met een nieuw raam mocht beginnen. De beide soldaten togen aan het werk en zij hadden elkaar nog geen vier ramen aangestaard of het koddige van het geval werd hun te machtig en zij barstten in lachen uit. Na dien tijd bleven zij altijd goede viienden. Eene bende van zes gemaskerde bandieten heeft Zaterdag de stad Carney in Oklahoma overvallen. Zij drongen de stad 's avonds binnen, plunderden twaalf der voornaamste winkels m9t het post kantoor, en bemachtigden ongeveer 3000 dollars. Hoewel de sheriff met zijne manschappen hen achtervolgd heeft, is tot nog toe geen spoor van hen gevonden. De stad Parijs heft nog steeds accijnsen van levensmiddelen, welke een belangrijke bron van inkomsten vormen en nevens alle reusachtige bezwaren en onrechtvaardigheden, een voordeel hebben, Dl. dat de bezoekers der wereldstad toch iets bijdragen in de gemeentekas, welke zooveel doet om Parijs Parijs te doen blgven. Met de Russische feesten heeft men dat ondervonden. Men berekent namelijk, dat na aftrek van de kosten der feestviering nog twee miljoen francs winst overblijven. Op die manier is het nog eens mogelijk, bij een pretje diep in de gemeentekas te tasten. Te Palermo is de onschuld aan het licht gekomen van iemand die sinds 14 jaar wegens moord op de galeien zat. De man werd daarop in zijn boevenpak voor de rechters gebracht, en daai on schuldig verklaard. Hij was zoo aange daan, dat hg, hoewei vrij man, toch dooi de gendarmes moest worden weggeleid. De aanstaande koningin van Italië zal bij haar aankomst in haar nieuwe vaderland eene niet te pleizierlgen indruk krijgen. Door de vele regens is de Tiber overstroomd, zoodat een deel van Rome onderwater slaat. Trouwens uit alle deelen van Europa komen berichten over hoogwater en andere gevolgen van de vele regens. Bij Monaco is ren stuk van een rots los gewoeld en op een spoorweg neergestort. Een trein is dientengevolge ontspoord. Te Londen zoekt de politie naar de oplossing van een vreemd ïaadsel. Op een groot kantoor verdween omstreeks acht maanden geleden de kassier, iemand die sedert drie maanden in dienst was, en zijn kas in de meest gewenschte orde achterliet. Alle nasporingen waren te vergeefs, zoodat zijn plaats door een ander werd ingenomeu. Na een half jaar verdween ook deze op een geheimzinnige wijze, en ook nu bleek de kas in orde. Weer werd een ander aangesteld, maar deze is na vijf weken te hebben gearbeid ook verdwenen. Men verdiept zich in gissingen, daar men moeilijk kan aannemen, dat alle drie door een noodlottig toeval zouden zijn omgekomen. Een zeer vermogend Arraenier, de advocaat Coloiian te Konstantinopel, kreeg voor eemge weken een brandbrief van het Hintscha-comité, dat onder bedreiging m6t den dood 400 Turkscbe ponden eischte. In overleg met de politie verliet Coloiian daarop zijn huis, dat door ge wapende politie wei d bezet. Zondagavond werd aan de deur geklopt; de politie opende die, en zagen 4 Armeniërs, die door hen werden teiuggedrongen. De Armeniërs vielen daarop de politie aan en doodden twee agenten terwijl een ge heime agent doodelijk werd gekwetst. Dordrecht, 22 October 1896. Tarwe Overm g. en m. Rogge Gerst Haver /O,- a 0, 6,30 6.50 3,80 4,50 4,50 5,00 3,00 4,00 Blauwe Erwten Kook f 7,00 8,00 Witte Boonen Paardenboooen Duivenboonen 10,00 11,50 5,50 6,00 ƒ0,-» ƒ0,- Predikbeurten te Axel Zondag 25 October 18 9 6 Ned. Herv. Gemeente. Voorin. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. (H. Avondmaal.) Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. (Nabetrachting.) Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorin. 9 ure Nam. 2 ure Voorin. 9 ure Nam. 2 ure Kerk B. Ds. A. Doorn. Ds. A. Doorn. Ds. A. Steijling Ds. A. Steijling is de geluksaankondiging van Samuel Hekscher senr. in Hamburg, welke zich in het huidige nommer van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in den omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op zijn huidige advertentie acht t6 geven. De Ontvanger der Registratie en Do meinen te Hulstzal v. m. 10 uur en zoo noodig den volgenden dag, ten overstaan van den Notaris DREG' MANS te Axel publiek bij opbod staande 250 langs het zijkanaal naar Hulst en wel 97 op dèn noordelijken dgk nabij de Tweede Verkorting en 153 tusschen de Tweede en Eerste verkorting benevens: 238 °p f1en 0osteliJken ^Ük van het kanaal van Terneuzen vóór den Koegors- of Nieuwen Zevenaarpolder zoomede op den oostelijken dijk van het kanaal van Ter Neuzen. Aan te vangen bij no. 1 op den voor melden noordelijken dijk. Onraad 10 °/0. Betaling der kooppen ningen 15 April 1897. Inlichtingen verstrekt voornoemde Ontvanger, bij wien de voorwaarden ter lezing liggen evenals ten Raadhuize te HulstAxel, Ter Neuzen, Sas van Gent en Westdorpe, alsmede in eenige herbergen in die Gemeenten. Zie verder de biljetten. De Notaris P. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van de weduwe en erven A. Soiber, aan haar pakhuis in de Molen straat te Axel, op Zaterdag 24 October 1896, des namiddags 1 ure, verkoopen Voorts eene partij NIEUWE BOUWMATERIALEN, als Rijselroondsche Steen, Hardsteen, Regen baksteenen, enkele dubbele Varkensbakken, Pannen, Plavuizen, enz. enz. Het Algemeen Burgerlijk Armbestuur te Axel, zal op Zaterdag 31 November 1896, des voormiddags negen ure, ten raadhuize anbesteden de levering van: 30 Meter Keterbaai, 30 Drol, 10 Gebloemd katoen, 80 Geel katoen, 6 Doeken, 10 paar Vrouwenkousen. De stalen naar welke de goederen moeten geleverd worden, alsmede de voorwaarden waaronder de aanbesteding zal plaats hebben, liggen ten raadhuize ter bezichti ging en ter inzage. ZIJNDE en nog veel aanverwante zaken, staande en gelegen in de gemeente Graauwonder zeer voordeelige conditiën. Te aanvaarden 1 Januari 1897. Voor verdere inlichtingen vervoege men zich bij H. AUBROECK, winkelier te Graauw (Zandberg.) BIJ De prijzen zijn door den Staat gegarand. van de door den Staat Hamburg ge waarborgde groote Geldloterij, waarin zeker gewonnen moeten worden. De prijzen van deze veel voordeel biedende Geldloterij, die volgens het plan slechts 112,000 loten bevat, zijn de volgende De hoogste prijs is eventueel 500,000 Mark Premie van 300,000 M. 46 prijz. a 5000 M 1 prijs k 200,000 Mark 106 k COOO M 1 prijs a 100,000 Mark 206 a 2000 M 2 prijz. i 75,000 Mark 782 a 1000 M. 1 prijs k 70,000 Mark 1348 a 400 M 1 prijs 65,000 Mark 42 a 300 M 1 prijs a 60,000 Mark 138 pr. k 200, 150 1 P- !s A 5o,000 Mark 35327 a 155 M 2prijz. k 50,000 Mark 8961 pr. 4 134 104 100. 1 prijs a 40,000 Mark 9249 pr. a 73, 45 21 M 1 prijsk 20,000 Mark totaal 56,240 prijzen. 21 prijz. a 10,000 Mark I en worden deze in eenige maanden in 7 klassen uitgeloot. De Hoofdprijs in de le klasse be draagt 50.000 Mark, stijgt in de 2e kl. tot 55,000 M., in de 3e tot 60,000 M., in de 4e tot 65,000 M., in de 5e tot 70,000 M., in de 6e tot 75,000 M., in de 7e tot 200000 M. en met de de premie van 300,000 M. event, tot 500,000 Mark. Voor de eerste prijstrekking, die officieel is vastgesteld, kost De inleggelden voor de volgende klassen zoo als de slipte lijst der prijzen zijn uit het officieele trekkingsplan voorzien van het Wapen van den Staat blijkbaar en verzend ik dezen Plan op aanvrage gratis. Ieder deelnemer in de loterij ont vangt ongevraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele trekkingslijst. geschiedt door mij direkt en prompt aan de winners en ouder de strengste geheimhouding. Iedere bestelling kan men een voudig per postwissel op geven. Men wende zich dus met de aan vraag om toezending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in Hamburg. (Duitschiand.) eene prachtige sorteering in alle soorten en prijzen. een groote sorteering AXEL, C. P GAST.

Axelsche Courant | 1896 | | pagina 3