MANUFACTUREN, fa nieuwen StlniiÉ! te Axel roefkistjes, ïan 100 Sigaren, Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Handelsbericht' n. Advertentien. Lange Noordstraat wijk A no. 25. aanbesteden RUHRKOLEN Door verbouwing. Donderdag 3 September 1896, Openbare Verkooping Huishoudelijke Goederen, Openbare Verkooping Door vertrek naar elders. best gewonnen Hooi, Stroo, 25 a 30 voer Mest. Kunsttanden. Kunstgebitten. Docter UIItSCHEL zijn te verkrijgen: Wed. A. SORBER-Franse. G. J. Yrielink-Yan Dixhoorn, Axel. Ontvangen Porselein-, Glas-, Aardewerk, Artikelen, Tabakzakjes en Doezen, delt op Zondagmorgen droogvoets door den Braakman naar den kansel. Voor de boeren is het echter te hopen dat liet plan by hoog water of spring vloed lukken moge. De Z. Te Driewegen (gem. Ovezande) is benoemd tot veldwachter den heer G Andriessen, thans politieagent to Ter- neuzen. Door Gedeputeerde staten van Zee land is, met intrekking van hun besluit van 7 December 1895, aan den provin cialen-veearts der 3de klasse. Leendert Louter, tot standplaats aangewezen de gemeente IJzendijke en tot dienstkring de gemeente IJzendijke Schoondljlte, Wa terlacdkerkje, Biervliet, Hoofdplaat en Breskens. Voor het gerechtshof in Den Haag stond Woensdag terecht een in België wonend koopman (Nederlander) die op ver schillende hofsteden te Axel, in Zeeland, in vereeniging met andere personen on geveer 100 kippen ontvreemdde en des wege door de Middelburgsche rechtbank tot 3 jaren gevangenisstraf was veroor deeld. Bekl.'s verdediger, mr. C. Feith, achtte de straf te zwaar, o. a. op grond dat zijn cliënt niet de hoofddader was, maar tot medeplegen van het misdrijf verleid is geworden. NR. Ct.) A T J E H. De correspondent van de A. R. Ct. te Batavia seint onder dagteekening van 27 dezer Onze troepen keeren terug. Indrapoeri is genomen. Twee minderen zijn gewond. Samabani en Sibreh zijn door ons bezet. Bij het depaitement van koloniën zijn ontvaugen de beide volgende van 27 dezer gedagteekende telegrammen van den gouverneur generaal van Nederlandsch Indie betreffende de krijgsverrichtingen in Atjeh. Het eerste telegram luidt Eergisteren eene colonne naar Moeroe en Gleieng, alwaar gebivakkeerd werd. Andere colonne heeft, Moekim Sihou onge stoord doorkruist. Verscheidene hooiden hebben zich aangemeld." En het tweede „Moeroe, Gleieng en omstreken getuch tigd vijf militairen beneden den rang van officier gewond. Troepen heden ter ug naar Kota Radja, behalve die in bivak te Samahani blijven, tot dat het bestuur der Moekims Baid zal geregeld zijn." Dit is een mooie tocht geweest, waardoor bewezen werd, dat de XXII Moekims weinig geneigd zijn tot verzet. Een colonne trok door het terrein langs der, rechteroever der rivier van Indiapoeri oostelijk naar Glieng, den zetel van Pangliraa Polim, het hoofd der Sagie. De and.'re volgde den linker rivieroever en doorkruiste het terrein ten Zuid Westen van Indrapoeri. Behalve met hun marsch naar Selimoen, drongen de troepen van generaal Van der Heyden nooit verder in do XXII Moekims door en daarbij hadden zij vee! heviger tegenstand te overwinnen, vooral in Moeroe. - Woensdagmorgen omstreeks half acht ontlastte zich boven Zwolle een hevig onweder. De bliksem sloeg in den Rooden molen, aan do Nieuwe Vecht buiten de Diezorpoort. Een der knechten verloor zjjn bewustzijn en de kap van den molen geraakte in brand. Het personeel van den stoomoliemolen schoot onmiddellijk toe om den haas van den Rooden molen behulpzaam te zijn met blusschen. Daar het juist op het oogenblik geschiedde dat het nachtper soneel door dagploeg zou worden afgelost, was er nog al heel wai volk bij de hand en werd men den brand gelukkig spoedig meester. - Door de politie in Den Haag is aangehouden de 17-jarige dienstbode van een horlogemaker in de Piet Heiustraat aldaar, verdacht zich in dienstbaarheid te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van verschillende gouden en zilveren horloges en horlogekettingen. Zij is naar het Huis van bewaring overgebracht. De ontvreemde voorwerpen, ter waarde van ruim 600, zijn door de politie op gespoord. Verschillende sieraden had het meisje beleend in huizen van verkoop met het recht van wederinkoop. Het verkregen geld, ongeveer 100, had zij omgezet in snoepgoed en snuisterijen Men meldt uit Maastricht Dinsdag heeft eene schermutseling pl rats gehaa tusschen de politie, die een niet stakenden glasslijper naar de fabriek vergezelde, en stakende glasslijpers en en glasblazers. De politie, die met steenworpen werd begroet, maakte ge bruik van hare wapenen, waardoor twee personen door sabelhouwen werden ver wond; zij moesten geneeskundig behandeld worden. Door den burgemeester zijn thans alle samenscholingen op den openbaren weg verboden Vrouw W., wonende in de Water straat ie Utrecht, die zich dikwijls te buitun gaat aan sterken drank, en daar door reeds herhaaldelijk met da politie kennis maakte en verschillende hechter,is- straffen onderging, wierp Dinsdagavond in eene vlaag uit „dronkenmans"waanzin in hare woning eene brandende petro leumlamp in het bed. De huisgenooten sprongen spoedig toe, haalden de lamp van die gevaarlijke plaats vóór deze nog door de vlam was aangetast, en wierpen haar op de straat. De vrouw werd op verzoek van de buren en de huisgenooten, ter voorkoming van verdere onheilen, door de politie in verzekerde bewaring genomen. (U D.) Een koemelker te Terhoroe vond in den laatsten tijd meermalen zijn vee ziek, zonder dat men den aard daarvan kon bepalen. Een nauwlettend onderzoek leerde, dat het ongeveer 20 jarig buur meisje, tot een goede familie behoorende, doch waarmede de koemelker op vijan- ligen voet stond, fijngemaakt glas mengde in pas gemaaid gras, dat den volgenden morgen tot voedering van bet vee moest dienen. Er is proces verbaal opgemaakt. Dinsdagmorgen liepen acht aan het station Beurs werkzaam zijnde arbeiders groot gevaar overreden te worden door een spoortrein. Bezig zijnde met werk zaamheden op de spoorlijn, merkten zij oen van Dordrecht komenden trein niet op, welke hen al heel dicht genaderd was. De op het perron aanwezige men- schen, het dreigend gevaar ziende, schreeuwden zoo hard zij konden, waar door de werklieden gewaarschuwd werden. Hel was t09n nog juist tijd voor hen om zich te bergen. Vrijdag, Zaterdag, Zondagen Maan dag kwamen in Egypto 539 nieuwe ge vallen vooi van cholera, terwijl 484 per sonen aan de ziekte overleden. Te Kaïro werden 3 gevallen aangegeven, te Alex andre 15, te Port Saïd 4, te Ismaïla 3, e Suez 1, te Soeakin 1 Predikbeurten te Axel Zondag 30 Augustus 18 9 6 Ned. Herv. Gemeente. Voorin. 9 ure Da. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Ds. A. Doorn. (Bed. H. Avondmaal.") Ds. A. Doorn. (Nabetrachting.-) Kerk B. Ds. Stealing. Ds. Stealing. Voorm. 9 ure Nam. 2 uro Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Dordrecht, 27 Augustus 1896. Tarwe /O,- a 0,- Overm g. en m. 5,50 6.— Rogge f 3,20 3,70 Gerst /!,-»/ 4,50 Haver 2,50 2,. Paardenboonen 4,50 4,70 Duiveuboonen f 4,50 4,70 Witte Boonen 4,50 4,'?0 Blauwe Erwten Kook 6,- 6,60 Het kantoor der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen alhier, is van af heden verplaatst naar het huis De Ontvanger W. VAN HEUVEN. Axel," 27 Augustus 1896. Het Algemeen Burgerlijk Armbestuur te Axelzal op Zaterdag 29 Augustus a. s., des voormiddags 9 ure, teu Raadhuize de levering van 13000 K G. te levereD voor i November a. s. Notaris VAN DER MOER te Ter Neu zenzal op des voormiddags te 10 uur, ten verzoeke van den heer Goudstikker, aan diens winkel aan de Nieuwstraat te Ter Neuzen in het openbaar verkoopen EENE GROOTE PARTIJ als: Japon en Broekstoffen, ge kleurde en witte Flanellen, Baai, Bever, Gras- en ander Linnen en meer witte Goederen, wollen en chitsen Dekensgemaakte manskieeren en hetgeen meer zal worden geveild. Kijkdag: Woensdag 2 September van 10 12 uur en van 2-5 uur. Koopen tot en met 5 contant. Het overge mei 6 weken credietbehoud ns het gebruikelijke recht orn van ieder, dus ook van koopers boven 5, contante betaling of borgtocht te vragen. De Notaris P. DREGMANS, te Axel. zal ten verzoeke van de Erven van .Susanna de Putter, weduwe van Pieter Raijmond, ten haren sterfhuize te Axel, op Maandag 7 September 1896. des namiddags .1 ure, verkoopen EENE PARTIJ als Kabinet, Kabinetbureau, Lin nenkasten, Commode, Friesche Klok, antieke Pendule, Pluimeu- bedden en toebehooren, oud Por celein, alstien Borden, 1 stel Potjes van 5 stuks, Schoteltjes, Kopjesen Schoteltjes, Fruitmandje, Schilderijen, Boekenrekken, Ka chels, Spiegels, Stoven, Bloem vazen, Koper-, Tin-, Blik Uzer, Glas—, Geleierd-, Keulsch-, en Aardewerk, Haard-, Wasch Keu ken- en Schuurgerief. Vlaggestok, Ladders, Ziften, Laurierboom* Beelden, 3 Kippen en 1 Haan euz enz. De Notaris P. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van Gijsbreclit Ileijusdijk aan zijn woonhuis aan den Vaartdijk, gemeente Axel, op Zaterdag 39 Augustus 1896, des namiddags 3 uren, verkoopen EENE GROOTE PARTIJ Eene partij puike Paardenpeeen, Lucern en Gras in de weide tot December a. s. te gebruiken, alles wassende op land van het hofsteedje van P. Galle. BE BLADEREN van omtrent 3 a 4 hektaren oppervlakte Suikerpeeen, nadat die zullen zijn geruimd. VOORTS; Snijbak, Snijmolen, Windmolen, Geeselsteen met Raam, Balken, nieuwe en oude Planken en verder nieuw gezaagd Hout voor alle gerief, Vlas, Kaf, Dakpannen, Mutsaard, Klinkerpuin, Kooktoe- stel, 2 steenen dubbele Varkens- bakken, Winkelgerief en verdei e goederen. geëxamineerd tandarts is te spreken de lste Dinsdag van elke maand, van 's mor gens 10 uur tot 's middags half twee, in Het Gulden Vim, bij de wed. Rolff, voor het inzetten van kunsttanden en kunsrgebitten, naar de nieuwste systeem, aan gematigden prijs. Op aanvraag komt Dr. Hirschel aan huis, zonder verhooging van prijs. alle soorten van Kinder laarsjes en Schoentjes, prachtige gele en bruine Kinderschoentjes in soorten Stoffe Da mes pan toffe Is en Schoe nen met bandjes en kruisbandjes, (laatste model), allerlei soorten van Dames- en Heerenlaarzen met knoopen en elastieken, allerlei Muilen, verschillende soorten van Pantoffels, euz. Aanbevelend EENE RUIME KEUZE Tabak, Sigaren, Cavendish, en Thee ad f 0,90 f 1,10, f 1,15 f 1,20, f 1,25, 1,30, f 1,50, f 1.60, f 1,90 f2,— 2,10, f2,30, f2,40, f2,50, f3 enz. enz. Tabak— en Sigarenpijpen, Meerschuimen Tabak- en S i g a r e n p ij p e n in E t u i' s, Echte Olie- en Calsemekoppen. lage: prijzen.

Axelsche Courant | 1896 | | pagina 3