MUfACTUm, Handelsberichten. Burgerlijke Stand. Adverteiitieii. aanbesteden RUHRKOLEN Openbare Verkooping Door vertrek naar elders. best gewonnen Hooi, Stroo, 25 a 30 voer Mest. Door verbouwing. Donderdag 3 September 1896, De overeenkomst werd dus ontbonden verklaard en de juffrouw moest dus haar 2125 terugkrijgen en de meneer zijo 1.75. Eonige jaren geleden had te Venlo nu wijlen Dr. Blumenkamp, het ongeluk op de Nieuwetraat te vallen en een been te breken. Hg werd toen door een vier tal bewoners dier straat naar huis ge bracht. Bij testamentaire beschikking is door hem aan ieder dezer personen een som van 25.— vermaakt. Voor hen een onverwacht en aardig buiten kansje. Dat had hij niet gedacht. - Hij werd soldaat en kwam in garnizoen te 's Gravenhage, werd verliefd op eene visscbersdochter te Seheveningen, had daar een puik leven, at en drenk dikwijls ten haren huize, werd hoe langer hoe intiemer met de familie en niet het minst met zijne uitverkorene. De gevolgen bleven niet uitzij schonk hem een kind en eindelijk had hij zijn tijd uitgediend en kon naar huis terug keeren. Zonder afscheid te nemen van moeder en kind, vertrok hij naar het oudei'.ijk huis te Oudehaske. Gewoon dagelijks bezoek van hem te ontvangen, liet hij thans op zich wachten dag in dag uit. Een onderzoek leidde spoedig tot de waarheid en een besluit was ras genomen. In gezelschap van hare zuster en haar kind reisde zij hem na. Bij aankomst was hij evenwel niet thuis. De buren, spoedig op de hoogte van een en ander, trokken partij voor baar en gingen hem zoeken te Joure, waar zij hem in het logement van ït. v. d. V. vonden Hij werd in triomf meegenomen en met ketelmuziek de reis aanv ard. Bij aan komst moest hij in tegenwoordigheid van de talrijke buren, bij een waarvan zij haar toevlucht had gezocht, zich met haar verzoenen en haar trouw beloven. Toen mocht bij met haar in den arm naar het ouderlijk huis en nadat de buren zich na 't openen dot buiienblindon hadden overtuigd, dat. de verzoening wel gemeend was, verlieten allen pl.m. 12 uur het amusante tooneel. Een man en eer. jong meisje gingen eenzelfden weg zij kenden elkaar niet en hadden elkaar toevallig ontmoet. De man droeg in de eene hand een levende kip, in de andere een stevigen stok en op den rug een grooten, koperen ketel ook had hij nog aan een touw een geit bij zich. Toen hun weg door een donker ravijn zou leiden, zei het jonge meisje, »ik ben bang, ik durf niet met u op dit eenzame pad te gaangg zoudt me misschien met geweld willen kussen." De man antwoordde: »hoe zou ik dat kunnen, als ik wou, ik ben beladen met mijn kip, mijn ketel, mijn stok, mijn geit, ik ben als aan handen en voeten gebonden. „Dat is zoo", zei het meisje, »maar als gij uw stok in den grond staakt en daar liet geitje aan vastbond en de kip onder den omgekeerden ketel zettet, dan zoudt gij goddeloos genoeg kunnen zijn om mij niettegenstaande mijn verzet te kussen." »G, zeger,d zij do vrouwelijke scherpzinnigheid'' riep de man verheugd uit. „ik was daar nooit opgekomen. Èn toen zij het ravijn betraden, stak hij zijn stok in den grond, bond daar het geitje aan vast, zette de ketel over den kip heen en kuste, dat het klapte, het jonge meisje niettegenstaande haar verzet. Bij de laatst gehouden Engelsche vloot manoeuvres deed zich het volgende vermakelijke voorval voor, De oorlogs schepen waren bij Longh Toyle gestatio neerd toen het bericht kwam, dat een torpedoaanval in de nacht zou plaats hebben. Dadelijk werden de kanonnen gericht en een verwoed vuur op de ver meende aanvallers geopend. Den vol genden morgen moest iedere kapiteiu een rapport indienen, waarop gemeld stond, hoeveel torpedobooten hij gezien en hoe veel ammunitie dij verschoten had. Deze rapporten waren zeer interessant. Som migen hadden zes booten gezien, anderen vier, nog anderen drie. Alleen een kapitein had geen torpedobooten gezien noch ge schoten. De overige kapiteius hadden een enorme hoeveelheid ammunitie verbruikt. Het mooist vaD het geval was, dat geen torpedoaanval had plaats gehad en uat de torpedobooten, die de kapiteins ver meenden gezien te hebben, een kolen- schuit bleek te zijn. Men zal zich herinneren, dat verleden jaar in September een groote juweelen- diefstal te Ostende werd gepleegd. Of schoon de dieven gevat en veroordeeld weiden, was men tot heden niet in 't bezit gekomen der ontvreemde voorwerpen. Deze zijn Vrijdag naar men vandaar meldt - te Ostende teruggevonden, cp aanwijzing van een der medeplichtigen. Zij lagei. bedolven onder een dikke laag zand, nabij een der dokken. Doch niet alleen een rijke collectie juweelen werd ontdekt, maar ook eenige liassen bank papier. Alles werd natuurlijk door de politie in beslag genomen. Volgens het New-Yorksche Journal doet Walter W. Feltz, een electiicien, alie mogelijke moeite, en hij heeft kans van slagen, om eene som van een millioon dollars te verdienen, door den blinden miilionair Charles Broadway Rouss uitge loofd aan dengene, die hem het vermogen om te zien kan teruggeven. Sedert dit vorstelijk aanbod bekend is geworden, ontvangt de heer Rouss ontzaglijk veel brieven, wel duizend op een dag. De heer Feltz nu wil zijne blindheid genezen door middel van een primaire electrischebatterij van zijne eigen vinding. Te dien einde heeft hij eerst proeven genomen met een jongen blinde, John F. Martin, en in weinige dagen, naar men verzekert, merk waardige resultaten bereikt. Martin moet zeer langzaam maar zeker het gebruik zijner oogen terug krijgen. De heer Feltz zegt, dat hjj met zijne batterij electriciteit in zulk een vorm naar de zieke gezichts zenuwen kan vooren, dat zij weer voor het gebruik geschikt worden. De batte rijen zijn zes bij acht duim groot. De vloeistot in de batterijen is eebter zijn geheim. Zijne vrouw beeft de heer Feltz volgens zijne methode genezen van een verlamming der wangzenuwen en hij gelooft nu hetzelfde te kunnen doen met de gezichtszenuwen. Hij gebruikt echter een sterker stroom voor de wang dan hij voor de oogen durft aan te wenden, daar de stroom in het laatste geval door de hersenen moet gaan. Den sterksten stroom, dien bij tot nog toe bij Martin neeft gebruikt, was 10 voltz bij 15 ampères. De blinde jonge man kan nu reeds b(j sterk licht een gestalte als een flauwe schaduw onderscheiden. Elite electrisatie duurt een uur en de pati> ut wordt tweemaal daags behandeld. Indien bet mogelijk was een sterkeren stroom door de hersenen te laten gaan, dan zou Martin, volgens den heer Feltz, in twee weken genezen kunnen worden nu zal het wel twee maanden duren. De heer Etouss wacht natuurlijk met spanning den uitslag af. Opr. Haarl. Crt.) Lucifers waren naar veler meening wel het goedkoopste voortbrengsel dei- nijverheid en men verbaasde zich, dat voor 10 centen of zelfs nog minder 10 doosjes zijn te verkrijgen met pl. m. 70 boutjes. Thans echter heen men ontdekt, dat de lucifers nog te duur waren wegens den hoogen prijs van het hout. dat er voor gebruikt wordteen nieuwe goed- kooper soort is uitgevonden. Het nieuwe artikel bestaat uit over langs samengerold papier, gedoopt in een mengsel van was, stearine en dei gelijke zelfstandigheden, waardoor het vaat sa menkleett en met een heldere, rook en reuklooze vlam brandt. Strooken van een 1/2 duim breedte worden eerst door deze iicnt brandbare massa getrokken, en het aldus verzadigde papier door een machine tot lange, dunne pijpen ineengerold De machine Snijdt deze pijpen dan in stukjes ter lengte van de gewone lucifers. De aldus gesneden stukjes worden, insgelijks dooi de machine, in do phosphor-oplossing gedoopt. Zij zijn dan door wrijven op de een of andere ruwe oppervlakte gemak kelyk te ontsteken. Het gevaar om brand te veroorzaken dor lucifers, wat bij zoogenaamde Zweed sche lucifers zooveel geringer was, is nu weder in volle kracht. Zekere P. baadde Zondag in de rivier Elorm bij Landerneau, met zijn tienjarig zoontje op de schouders. Hij, evenals het knaapje verdronk vooi de oogen van zijne vrouw en vijf andere kinderen. Door de hitte zijn te New-York in 't geheel 1810 personen omgekomen, waaronder 552 kinderen van nog geen vijf jaar. De geldelijke schade in New-York. Chi cago, Philadelphia en St. Louis wordt door de Herald op 25,000,000 dollars geschat. Aan den burgemeester van Ant werpen Jan van Rijswijck, werd Vrijdag door de bewoners van de De Keyzerlei, waar hij sedert jaren woont, zijn portret in koper gravure aangeboden. De geheele buurt vlagde. De hcogste prijs, die ooit voor een scbaap betaald werd, is den 7 Juli te Sidney op de openbare verkooping van den Tasmaanschen fokram President ge boden. Reeds het eerste bod liep 500 guintjes en ten slotte werd het dier voor de som van 1600 guintjes of meer dan 40,000 frs. toegewezen. Het jacht »Meleor," dat in aan varing is geweest met de >Isolde,''welk ongeluk den eigenaar van dit laatste vaartuig het leven kostte, zal, op last van keizer Wilhelm, dit seizoen niet meet aan wedstrijden deelnemen den man schappen moet het volle loon voor het geheele seizoen worden uitbetaald. Het zelfde gebeuil met de „Britannia," van den prin van Wales en de »Isolde." Axel, 22 Aug. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt, jarige tarwe/" 6.75 a. 7,— nieuwe tarwe ƒ7.- a 7,25 rogge ƒ0.— a 0 nieuwe rogge 4.75 a ƒ5.— jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 6.50 a 6.75 jarige zomergerst - a ƒ-.-; nieuwe zomergerst 5,75 a 6,- haver 5.25 a 5.50 paardeDboonen 6. a 0. groene erwten ƒ7.- a 7.25 koolzaad f 0. a ƒ0.-; kanariezaad -vlas (per 44 a 56 c) f f 0.—. -.- a Boter' 1.05. eieren f 8,20. Hulst, 24 Aug. Ter graanmarkt van heden was de prijs als volgtTarwe ƒ7,25, Rogge 5,-, Wintergerst ƒ6,40, Zomergerst ƒ0, Haver 5,75, Erwten ƒ7,-, Paardenboonen 5,60, Duiven- boonen ƒ0,-, Witteboonen ƒ0,- Bruineboonen Boekweit f - Lijnzaad Aardappels ƒ9,- Koolzaad per zak van 106 liters f - Boter per kilo 1,15, Eieren per 26 stuks 0,90. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 89 stuks hoornvee 32 varkens verkocht 24 29 Gent, 21 Aug, Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in franken en pei 100 kilo. Tarwe 15,- rogge 10,75, gerst 11.75 haver 15.— tot 17 koolzaad 2?, lijnzaad 19 tot 22, lijnzaadkoeken 14 tot 15, kool zaadkoeken 11 tot 12. Boter per kilo 2,45 fr. tot 0,- frJ Eieren, de 26, 2,- fr. tot 2,10 fr. Veemarkt van heden. Goede stalbees ten 1,20 tot 1,35, varkens levend ge wogen 72 tot 76 c.| Koewacht. Huwelijks - aangiften. 14 Aug. Bemardus Brejjaert, 56 jweduwn. van Fidelia Cai pentier, en Joanna Coleta Blommaert, 48 j., jd. Geboorten. 4 Aug, Palmijce Mane, d. van Eduardus Alphonsus de Jonge en van Meiania Schelfhaut. 6 Aug. Emilius Joanues, z. van Jan Franoies de Kraker en vaD Piudentia Clemancia de Cock. 13 Aug. Maria Christina, d. van Petrus Picavet en van Leonia de Rechter. Overlijden. 7 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw, geslacht van Judocus van Pottelberghe en van Regina van Meelen. 11 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw, geslacht van Dominicus Alphonsius van den Eeckhout en van Odilla Emerentia IJsebaert. Het Algemeen Burgerlijk Armbestuur te Axelzal op Zaterdag 29 Augustus a. s., des voormiddags 9 ure, teu Raadhuize de levering van 13000 K.G. te leveren voor t November a. s. De Notaris P. DREG MANS te Axel, zal ten verzoeke van Gijsbrecht Ileijnsdijk aan zijn woonhuis aan den Vaartdijk, gemeente Axelop Zaterdag 29 Augustus 1896, des namiddags 3 uren, verkoopen EENE GROOTE PARTIJ Eene partij puike Paardenpeeen, Lucern en Gras in de weide tot December a. s. te gebruiken, alles wassende op land van het hofsteedje van P. Galle. DE BLADEREN van omtrent 3 A 4 hektaren oppervlakte Suikerpeeen, nadat die zullen zijn geruimd. V O O R T S Snij bak, Snij molen, Windmolen, Geeselsteen met Raam, Balken, nieuwe en oude Planken en verder nieuw gezaagd Hout voor alle gerief, Vïas, Kaf, Dakpannen, Mutsaard, Klinkerpuin, Kook toe stel, 2 steenen dubbele Varkens- bakken, Winkelgerief en verdei e goederen. Notaris VAN DER MOER te Ter Neu zen, zal op des voormiddags te 10 uur, ten verzoeke van den heer I. Goudstikker, aan diens winkel aan de Nieuwstraat te Ter geuzen, in het openbaar verkoopen EENE GROOTE PARTIJ als: Japon en Broekstoff'en, ge kleurde en witte Flanellen, Baai, Bever, Gras- en ander Linnen en meer witte Goederen, wollen en chitsen Dekensgemaakte manskieeren en hetgeen meer zal worden geveild. Kijkdag: Woensdag 2 September van 10 12 "uur en van 2-5 uur. Koopen tot en met 5 contant. Het over ge met 6 weken crediet, behoud ns het gebruikelijke recht om van ieder, dus ook van koopers boven 5, contante lietaling of borgtocht te vragen.

Axelsche Courant | 1896 | | pagina 3