«WARAPLUIES. 8UPEBPH05PMT. DE KROON. In fa nien SctamiÉ! te tel Handelsberichten. Hurgerlijke Stand. 352ste Staats-loterij. Advertentien. Openbare Ver hooping Voor Najaarsbemssting. 5 a 10 duizend kilo Vleeschguano, 5 a 10 duizend kilo gedroogd Bloed, Aires: W, A. W. yan Kooten, talirikaiit, Rotte rdain- eene groote sorteering Axel. J. Wie land. Land bon vv - Be I ai vg TE GRAAUW, a a n te besteden: Ontvangen GANGLANTAARNS, NOG ONTVANGEN: Luier-, Werk-, Papier-, Stofdoek- SPOOIiMAN DEN. Pijpen, Portemoniiaies, Sigarenkokers, Messen enz. enz. J. D. DIJK, Mtadel, GRONINGEN. zijn te verkrijgen: Wed. A. SÜRBElt-Fiause. lijke bedragon bij het faillissement be trokken zijn Hot vertrouwen heeft een groote schok gekregen. Wat vooral ergernis wekt, is dat de bankier eenige dagen voor het faillissement zich met zijn familie nog in een open landauer over het kermisveld liet rijden. Dezer dagen is gemeld, dat de land bouwer v L. uit Elsbout, verdacht van een kind, van hetwelk zijn dienstbode bevallen was, kort na de geboorte het leven te hebben benomen, was gevangen genomen. Het N. v. Hemden meldt thans dat de man heeft bekend de misdaad te hebben gepleegd en het kind in den koestal te hebben begravenalwaar het, op zijne aanwijzing, ook is gevonden. Maandagmorgen werd hij overgebracht naar het huis van arrest te's Hertogenbosch en ter beschikking gesteld van den offi cier van justitie. De beklaagde, een man van oiica dertig jarigen leeftgd, behoort tot de meest ge goede ingezetenen te Elshout. De moeder van het kind, die ten huize van v. L. ziek ligt, kan vooralsnog niet vervoerd worden. Naar men zegt, is zij aan de misdaad onschuldig. Het schuldige feit moet Viijdag 11. ge pleegd zijn. Aanvankelijk stil gebleven, schijnt men toch op de een oi andere wijze lont geroken te hebben, tot de zaak ter oore kwam van den brigade commandant, die direct een onderzoek instelde en de geheimzinnige zaak spoedig tot klaarheid wist te brengen. De laatste dagen trekt te Amster dam een troepje wielrijdeis db aandacht, die, gekleed in nette, grijze uniformen, op bun transportwagens (driewielers) ge zeten door de stad rjjden, om zich te oefenen. Het zjjn de bestellers van de nieuw opgerichte naami. vennootschap Algemeen? Besteldienst", welke maat schappij binnen enk6le dagen haar nieuwe dienst zal openen. Het doel is voornamelijk het verge makkelijken der betrekkingen tusschen particulieren en neringdoendenen teveus het vervoer van pakketten in de stad, tegen een laag tarief en binnen den kortst mogelijken tijd. Vooi het vervoer zullen driewielers (carriers) gebruikt, worden, van lucht banden en alle nieuwigheden voorzien, die elk uur, van 's morgens 8 tot 's avonds 9. zullen rijden in alle richtingen. Er zijn 150 bestelkantoren in alwaar pakketten ter bezorging kunnen worden aangeboden, tegen betaling van 15 cent per pakket Ook kunnen de pakjes voor zien worden van een zegel, welke zegels door de maatschappij worden verkocht en waardoor het tarief nog iets lager wordt. Voor winkeliers en kantoren, die groote verzendingen hebben, worden afzonderlijke tarieven gemaakt. De maatscnappjj zal zich ook belasten met het. afhalen van pakjes en brieven van huis bij geabonneerden, die dan slechts een aan hun huis bevestigden „waar schuwer" hebben te stellen, waardoor de besteller, die elk uur op zijn rijwiel voor bijkomt, ziet dat hij iets ter bezorging moet meenemen. Voorloopig begint de dienst met 36 be stellers, die zich eerst in het Willemspark terdege geoefend hebben en nu druk bezig zijn ook het rijden door volle straten goed te leeren verder zijn er 5 controleurs, behalve het administratief personeel. De maatschappij heeft haar centraal bureau gevestigd op de Keizei sgracht bij de Hartenstraat. Men meldt uit Roden (Dr.): Dinsdag ontlastte zich boven deze ge meente een kort, docb hevig onweder, waarbij de boerenhofstede, bewoond door de erveü Van der Laan, werd getroffen, en tot den grond afbrandde. Er kwamen 3 paarden, 7 kalveren en 4 varkens in de vlammen om. Van den oogst en het hooi bleef niets gespaard. Ofschoon de brandspuit der gemeente spoedig ter plaatse wao, kon deze wegens- gebrek aau water geen hulp bieden. Huis en inboedel waren verzekerd. Het verwijderen van vreemde voor werpen uit het oog. Indien mem onder het onderste ooglid een lijnzaadje doet, en dan het oog dadelijk sluit, wordt dit zaadje weldra met een slijmerig vocht bedekt, waardooi het in alle richtingen glijden kan. Na eenige oogenblikken ver wijdert men het uit den binnenhoek van het oog, waarheen het zich bewogen heeft, het vreemde voorwerp, zooals een klein deeltje stvoo of koolstofje, medevoerende Zoodra men het lijnzaadje onder het oog lid gebracht heeft, houdt alle pijn op. Een tweede middel bestaat in het ge sloten houden (gedurende minstens een minuut) van het oog, waarin iets geko men is. De afgescheiden traanvlooistof maakt, dat het voorwerp gemakkelijk verwijderd kan worden. (M. i. d. V.) Dezer dagen werd verteld dat eenden eieren hadden gelegd met zwarten dooier. Dit uijkt juist te zijn. De zwarte kleur is daaraan toe te schrijven dat de eenden eikela hadden gegeten deze toch bevatten veel looizuur en in den dooier is veel ijzer aanwezig. Met de chemische ver binding dezer twee stoffen ontstaat looi zuur-ijzer, de grondstof vroeger veel ge bruikt voor de bereiding van inkt. Men kan volgens proefnemingen eiei en krijgen met een schitterend rood gekleurden dooier, door aan de kippen den afval van kreeften te ge-ian, waarop zij zeer ver lekkeid zijn. W(j gelooven evenwel niet dal de smaak zal winnen door deze kunst matige kleuring. Mt. d. V.) In den nacht van Maandag op Dins dag omstreeks 3 uur is uit de strafge vangenis op den Noordsingel te Rotterdam ont&napt zekere Harmsen, die nog 2 jaar aldaar moest doorbrengen en reeds vroeger uit de gevangenis te Vlissingen was ont vlucht. Op zijn blcote voeten is de man bij zijne in hot Proveniershuis op de Schie wonende zuster geweest, daarna naar een zwager gegaan, heeft er een zwart pak aangetrokken en is sinds spoorloos ver dwenen. De recherche is druk in de weer om den man weder ie vangen, doch of zij zulk een slimmeri vogel spoedig krijgt is de vraag. Maaandag had hij in de gevau genis nog 121/2 cent verdiend aan zgne zuster had hij verleid dat het hem speet deze in den steek te moeten laten. Een maand was hij bezig geweest om zijne ontvluchting voor te bereiden. Van zijn beroep is hij meubelmaker. (Ned.) Men meldt uit Den Haag Toen Donderdagvcormiddag een officier met een tioep van den Waaisdorper weg kwain marebeeren, liep hij, gelijk ge bruikelijk is, eenig6 meters vooruit om zich op de stoomtrambaan der Staats spoor, welke langs dien weg leidt, te vergewissen of de baan vrij was, ten einde zijn detachement een veiligen voort marsch te kunnen verzekeren. Hij keek daartoe het eerst naar de zijde van Écheveilingen, waardoor hjj niet tijdig ge noeg ontdekte dat er uit de richting van Den Haag een tram aankwam- Hij werd aangereden, viel en kreeg een slag van de machine tegen het hoofd. Na voorloopig in het gebouwtje van het sctiietgezelschap St. Hubert te zijn binnengedragen werd h(j per biancard naar Den Haag vervoerd. Het pakje effecten ter waarde van fr. 58,CU0, dat voor oen paar dagen in ben spoorwagen was blijven liggen en naar men dacnt gestolen was, isterecit. Een werkman aan het Noorderstation Le Brussel keerde 's avonds naar Lebbek - terug en vond bij het overstappen te Denderleeuw op de bank onder zijn eigen goed een klein pakje. Hij maakte het thuis open en liet den volgenden ochten aan een buurman zien wat er in zat papieren van waaide. De buurman ried hem, met de papieren naar een senator te gaan die te Lebbeke de buitenlucht geniet, en deze zag dadelijk dat het de vermiste effecten waren. De weikman stelde ze aan der. stationschef te Ninovo ter hand, en de Brusselaar heeft zijn geld terug. Laten we hopen dat hij er den workman een godoelte van hoeft afgestaan. Dordrecht, 6 Augustus 1896. Tarwe 0,- a 0,- Overm g. en m. f 6,50 6.80 Rogge 3,50 4,- Gerst 4, 4,50 Haver 3,- 3,50 Paardenboonen 4,50 5, Duivenboonen 4,50 f 5,— Witte Boonen 'f 4,50 5, - Blauwe Erwten Kook 7,20 8,20 Predikbeurten te Axel o n (1 a K 'J Augustus 189 0 Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. A. Doorn. Nam. 2 ure Leeskerk. Kerk B. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. A. Doom. Van 16 tot en met 31 Juli. /aamslag. Hu velijks voltrekkingen. 16 Juli Cornells van Dixhoorn, 28 j., wedn. van Helèna Hamelink, en Janneke Diele- man, 22 j., jd. 23 Juli. Jan Daniël de Feijter, 29 j., im. en Hebrina Dieleman, 27 j., jd. 30 Juli. Pieler Faas, 28 j., jm. en Catbarina Adriana Haak, 27 j., jd. Geboorten. 23 Juli. Elizabeth, d. van Johannes de Visser en van Jacomina Cornelia van de Voorde. 30 Juli. Jan Michiel, z. van Lambertus Johannes Geelhoedt en Neellje Johanna Jurrjj. 31 Juli. Willem, z. van Markus de Bokx en Leentje Hamelink. Overlijden. 16 Juli. Pleuntje Kempe, 8 m., d. van Dingenis en van Helena Dieleman. 24 Juli. Geeriruida Pieternella de Pooter, 24 j., echtg. van Pietei Oppeueer. ?de klasse- Trekking van 4 Augustus. No. 4223 ƒ5000. 10919 2000. 2.138 11266 16048 18405 1000. 19345 400. 13590 13673 17065 200. 1125 7881 9074 20479 100. Trekking van 5 Augustus. No. 9767 ƒ20000. 5965 400. 13260 200. 1183 1382 3689 6798 14666 100. Trekking van 6 Augustus. No. 4841 f 400. 6663 11616 100. De Notaris P. DREGMANS te Axel, zal op Zaterdag 8 Augustus 1896, des namiddags 5 ure, aan hetMaréchaussée gebouw in de Oosterstraal te Axel, ver- koopen als: bakpannen, Ramen, Deuren, Kozijnen, Planken, Ribben, Stijlen, Platen, Latten, enz. enz. bevattende 8 pet. a 9 pet. stikstof ei. 10 pet. aÏ1 pet. 'phosphorzaur. Alsmede bijna reukeloos, a 14 pet. stikstof, van Liet Abattoir Rotterdam. VOORHANDEN: HET BESTUUR zal trachten in liet Wapen van Zeeland" te Hulstt op Maandag 24 Augustus 1890, des namiddags ten 2 uren, Ongeveer 50,00» Kilogrammen Inschrijvings biljetten en voorwaarden te bekomen bij H. AUBROECK, Secretaris. eene prachtige sorteering n alle soorten en prijzen. een groote sorteering EN AXEL, C. P GAST, Ernstig en Luimig VOORDRACHTENBOEK. is het beroemdste Voordrachtenboek, dat ieder voordrager moet bezitten. Het bevat 67 ernstige en luimige stukken, de keur van alles, de beste uit de besten, die beurtelings tranen doen lachen en tranen doen schreien. Dit boek spant de kroon boven alle andere Voordrachtenboeken, omdat alle stukken geschikt zijn om te worden voorgedragen, zoodat men 67 beste, degelijke, uitgezochte voordrachten bekomt, tegen den zeer lagen prijs van 1,30. Dit pas verschenen boek van 256 blad zijden met 67 voordrachten vol diepen ernst en opgewekten humor, dramatische en komische stukken, biedt ieder voor- diager de scnoonste en rykste keuze succes stukken. Het geheele boek, 256 bidz. met 67 stukken, wordt goed verpakt franco per post toegezonden, na ontvangst van 1.30 per postwissel ol in blauwe post zegels door alle soorten van Kinderlaarsjes en Schoentjes, prachtige gele en bruine Kinderschoentjes in soorten Stoffe Damespantoffels en Schoe nen met bandjes en kruisbandjes, (laatste model), allerlei soorten van Dames- en Heerenlaarzen met knoopen en elastieken, allerlei Muilen, verschillende soorten van Pantoffels, enz. Aanbevelend

Axelsche Courant | 1896 | | pagina 3