Advertentieii. Burgerlijke Stuud. Openbare Verkooping 352s" Staats-loterij.I op Woensdag 22 Juli 1896, Openbare Verkooping Handelsberichten. b. Openbare Verkooping op Vrijdag 24 Juli 1896, Openbare Verkooping io het kanton Paturague nóg meer 1.563-260. Voor het geheele ^truit komt men tot een totaal van 4-768-456 mulders- In eeue kleine Amerikaansche stad werd ongeveer een halve eeuw geleden de velgende Salomonische uitspraak ge daan. Een jong paartje dat in het verre Westen getrouwd was, de wittebroods weken aangenaam had doorgebracht, doch na verloop van eemge maan den inzag, dat aan een vreedzaam samenleven geen denkeD was, vervoegde zich weder bij den burgervader, die het huwelijk voltrokken had, en smeekte om echtscheiding- De waardige man verklaarde vroed en vroom, dat dit niet aanging, want zij hadden gezworen, dat slechts de dood hen zou kunnen scheiden. Daai - tegen bracht het echtpaar in, dat zij zoo en zooveel dollars zonden geven als hij hen van dezen onbezonnen eed zou willen ontslaan. Toen werd het gemoed des vertegenwoordigers van den burgerlijken stand zoo week als was, en hij nam eeu levende aal uit z'n aquarium, en zeide dat de -man den kop en de vrouw den staart moest vasthouden. Daarop greep de burgemeester zijn bowiemes, hieuw de aal in tweeen en sprak ernstig„Nu heeft de dood u gescheiden. Ge zijt vrij Vóór eenige dagen heeft de heer Méline, de Fransche eerste minister, zijn eersten grooten feestmaaltijd gegeven, waarvoor het geheele diplomatieke corps was uitgeuoodigd. Eenige uren voor den maaltijd verscheen, volgens gebruik, een ceremoniemeester in het ministerie van landbouw, om de noodige wenken betref fende de regeling van het diner te geven. Hij herinnerde er o. a, aan, dat het oe- dienend personeel bij een gala-maaltijd altijd glad geschoren moest zijn. De heer Méline liet daarop zijn geheele peisonee! voor zich komen en zag tot zijn schrik, dat ruim een derde van zijn bedienden met min of meer zware snorre- baarden pronkte. Hy verlangde, dat de mannen voor dien eenen dag hun knevel aan den dienst zouden opofferen, maar ondervond heftigen tegenstand. De onderdanigsten verklaarden, dat rij zulk een besluit niet op eigen gezag durfden nemen, maai dat zij er eerst met hun vrouwen over wilden spreken, terwijl de stoutmoedigen beslist weigelden het verlangde offer te brengen en beweerden, dat zij liever op staanden voet ontslagen werden. Geen betoogen en redeneeringen konden de zonen van het land der vrijheid en gelijkheid tot andere gedachten brengen. De beer Méline zag zich dus verplicht voor dien avond een kaal geschoren per soneel te leenen, opdat onbehoorlijk ruige baarden en knevels geen inbreuk zouden maken op de traditie. Een jong advocaatje. Voor een der Londensche rechtbanken verscheen Zater dag een marskramer, die zich had te verantwoorden wegens verstoren van de goede orde. Zijne vrouw was in de zaal aanwezig. Zij had haar tweejarig kind meegebracht, en toen de kleine zijn vader zag binnenkomen riep hij dezen vroolijk toe: »Daddy, Daddy, dear!" (Vadertje, lieve vadertje en stak zijn armpjes naar hem uit. Dat was het geluk van den marskramer. Want toen hij nu begon zijn gedrag te verontschuldigen, viel de humane en menschkundige rechter hem in de rede en zei>Er is hier iemand, die veel beter voor u gepleit heeft, dan gij zelf kunt doen. Toen gij biunenkwaamt, riep uw kind op zijn moeders aim Daddy op een maniei, die mij overtuigd, dat ge een liefhebbend vader zijt. Daarom wil ik u uiet straffeu, maar u nog één kans geven." Sn zoo was het aanvallige kind de advocaat geweest, die bewerkte, dat de marskramer ditmaal vrijkwam met de belofte, zich behoorlijk te gedragen. De dadeis van den mooid te Sint- Pieters Weluwe bij Brussel zijn nog niet opgespoord. Wel werd tegen een land- looper een aanhoudingsbevel uitgevaardigd eu eeu auder gepakt doch de laatste is weer ob vrije voélen gesteld en de aftder is zoek. Toch moet de misdaad gepleegd ziin door tweelandloopers.JuffrouwRoyers had 's ochtends om half negen aan een molenaar verteld dat zij in de buurt twee kerels had zien rondsluipen, maai dat zij haar geladen revolver bij zich had Naar het schijnt, zijn die belde kei els later teruggekomen. Wel heeft zij nog een schot kunnen doen, maar daai op hebben de mannen haar overweldigd en na een hevige worsteling geworgd. Zij hebben weinig meegenomen, boewei kostbare vazen en fijn linnengoed binnen hun bereik waren. Wat het tragische van den moord nog vermeertjuist was het echtpaar Royer onderhandeling over oen andere woning in en zou het binnen kort het afgelegen huis verlaten. Te Galvestow (Texas) doodde onge- ongeveer een jaar geleden zekere Marie Higgins in een vlaag van drift het zoontje van een gebuur. Zij werd in hechtenis genomen, ter dood veroordeeld en opge hangen. Dit gebeurde in Mei. »Na de terechtstelling werd het lijk" aan ue familie overgegeven, die er, met behulp vaD een dokter in slaagde de levens geesten weder op te wekken. Zij was gehuwd, maar een geestelijke deelde haar mede, dat haar huwelijk door het wettelijk certificaat van haar over laden was te niet gedaan, en zij dus op nieuw diende te trouwen. Zoo geschiedde het. Het echtpaar vestigde zich naar een auder gedeelte van den Staat metter woon, maar de waarheid lekte onlangs uit en men liet haar weder in hechtenis nemen, daar de overheid beweerde, dat het doodvonnis niet ten uitvoer was ge bracht. De advocaat der beklaagde zegt echter, dat dit wol degelijk is gebeurd en dat zij eenvoudig wederom levend is geworden. - Een rozenkweeker aa i de Moezel beeft een nieuwe soort gekweekt, een «oudgele theeroos. Hij biedt deze aan andere kweekers aan voor het sommetje van 4000 mark Een remiedie. In een restauratie te Coblenz is op zware schilden met groote letters te lezen »Bij het ontstaan van twist wordt men beleefd verzocht geene glazen en stoelen te gebruiken, daai steeds bij het buffet knuppels klaar liggen." VEEitA.nET van heden. Goede stalbees ten 1,15 tot. 1,50, varkens levend Wogen 60 tot 62 c. lste klasse- Trekking van 20 Juli. No. 8755 ƒ5000. 4968 4Ö°- 1,2610 17024 18922 200- 2210 7291 8208 16687 16890 17029 100. Van 1 tot en met 15 Juli. Axel. Huwelijks - aangiften. 3 Juli. De Notaris P. DREGMANS, te Axel zal ten verzoeke van de Erven van den heer Levinus de Feijter Pz., aldaar, I des namiddags 3 ure, verkoopen Omtrent 3 hektare Tarwe, I Ruim IV2 Haver, 1V2 Paardeboonen, 2V2 Aardappelen, x/2 Koebeetea, V2 2de snede Klaver, alles wassende op hunne landen in den Buthpolder, gemeente Axel. Verdeeld in koopen. Te vergaderen op de hofstede laatst door genoemden De Feijter bewoond ge weest. De Notaris P. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van de kinderen Bonte, op Donderdag 23 Juli 1896, des namiddags 2 ure, verkoopen 47* hektare Tarwe, A X E L, 1 8 .1 u 1 i. Ter graanmarkt van beden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt, jarige tarwe f O.-a. 0. - tiauwe tarwe 7.75 a 8,- rogge ƒ0.- a 0 nieuwe rogge 5.25 a ƒ5 50; jarige wintergerst -•a .- nieuwe wintergerst 6.50 a 7. - jarige zomergerst ».ƒ.-•-; zomergerst ƒ0,— a 0,- haver 5.7-t a 6.- paardenboonen 5.75 a 6.— groene erwten 5.25 a 5 50 koolzaad f 8.— a ƒ820; kanariezaad - vlas (per 44 a 56 c) 30.— f 0.—. 50.- a 70.-. Boter f 0.95. eieren f 2.60. Hulst, 20 Juli. Ter graanmarkt van heden was de prijs als volgtTarwe 7 50, Rogge 5,40, Wintergerst ƒ0,-, Zomergerst ƒ0.-, Haver 5,70, Erwten ƒ0.—, Paardenboonen 5,80, Duiver.- boonen ƒ0,-, Witteboonen ƒ5,80 Bruineboonen Boekweit f - Lijnzaad Aardappels ƒ0,- Kooizaad per zak van 106 liters -- Boter per kilo 1,05, Eieren per 20 stuks 0,80. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 21 stuks hoornvee 46 varkens verkocht 9 21 Gent, 17 Juni. Graanmarkt. De pi ij zen zijn opgegeven in tranken en pel 100 kilo. Tarwe 16,75 rogge 10,75, gerst 15. - naver 15.— tot 17 koolzaad 24, lijnzaad 21 tot 22, lijnzaadkoeken 14 tot 15, kool zaadkoeken 10 tot 11. Boter per kilo 2,25 fr. tot 0,— fr Eieren, de 26, 1,70 fr. tot 0,— tr. Jan van de Velde, 23 j-, jm. en Adriana Maria Butler 21 j., jd. 3 Juli. Daniel Cornells Wolfert, 24 j., jm. en Cornelia Bareman 20 j., jd. 8 Juli Marinus Marcusse, 22 j., jm. en Maria Sara Loof 19 j„ jd. 10 Jui:. Reinier Qieleman, 17 i. jm. en Magdalena de Ridder 19 j.,jd. 18 Juli. Hippolijte van Santberghen, 22 j„ jm. en Hendrika Catharina Steel 21 lïuwelijks voltrekkingen. 2 Juli. Fre- öerik Henricus Petrus Mooyman, 30 j., en Maria Agnes Catharina Claessens 26 j., jd. 2 Juli. Aarnout de Braai, 26 j., im. en Suzanna Hollebek 21 j., jd. 2 Juli. Jaspert Heynsdijk, 27 j., jm. en Tanneke Ringel berg 19 j., jd. 9 Juli. Frangois van Cadsand, 22 j-, jm. en Adriana Jozina de Kraker 21 j., jd. 9 Juli. Louis de Putter, 25 j„ jm. eu Jo zina Adriana de Kraker 24 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Joannes Franciscus, van Laurentius Eggermont en Anna Catharina de Rijk. 1 Juli. JaD, z. van Jan de Visser en Janna van Alten. 2 Juli. Hendrika Cornelia, <1. van Adriaan Witte en Wilhelmina Cornelia Geluk. 3 Juli. Pieter Cornelis Johannes, z. van Cornelis van Bendegem en Maria Magda lena Kotvis. 4 Juli. Johanna Maria, d. van Johannes Engels en Cornelia Jacoba Schieman. 5 Juli. Jan Abraham, z. van Cornelis Levinus de Smidt en Suzanna Moes. 5 Juli. Sander Johannes, z. van Marinus Dieleman en Cornelia Wijna Juli. Frangoise', d. van Pieter Buijze en Catharina Goossen. 11 Juli. Gilles, z. van Jaspert de Feijter en Catharina Schieman. 13 Juli Sara, d. van Mar- tinus den Hamer en Sara Yzebaart. Overlijden. 3 Juli. Eduardus Schoof, 55 ij., echtg. van Catharina Steel. 2 Juli. Dingetje Riemens, 35 j echtg. van Jacobus Haak. 8 Juli. Eugeoius Cornelius Fran ciscus de Clerck, 12 w., z- van Johannes Cornelis en Regina Johanna Staal. 9 Juli. Magdalena Jansen van Rosendaal, 22 m-, d. van Paulus en Maria Kamerik- 10 Juli. Cbarel Herrebout, 3 w-, z- van Jan en Antje Verbeikmoes. 13 Juli Pieter Corneles Johannes van Bendegem' 10 d., z. van Cornelis en Maria Magdalena Kotvis- Hoek. Geboorten. 4 Juli. Adriana Neeltje, d. van Pieter Moes en Maria Neeltje Jansen van Rozendaal. 8 Juli. Jacomina, d. van Dirk Verpoorte en Mart,ha Moertens. 9 Juli. Johannes, z. van Wilhelmus Petrus Smit Sibinga en Johanna Jacoba Völlmar. 11 Juli. Hendrik, z. van Leendert Herrebout en Levina Donze. Overlijden. 7 Jifli. Jacobus van dei- Gouwe, 29 j., echtg. van Maatje Jansen. Zuiddorpe. Huwelijksaangiften. 2 Juli. Emile Dellaert, £1 jjm. en Maria Alina Puljlaert, 24 j., jd. 4 Juli. Dominicus Coone, 64 j-, weó'i|wn. en Rosalia Scho- lastica Verpldocke„,52 j, wed. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juli. Fran ciscus Nuijts, 2§.j.', jra. en Rosalia van Pottelberglie, 26 j., jd. 8 Juli. Alphonsius Josophus do Moor, 20 j-, jm. en Eulalia Maria Aerts, 20 j-, jd. Geboorten. 8 Juli. Anna Maria, d- van Petrus Uaruianus Maria V erbiest en van Delpbina van de Velde- 11 Juli- Anna Maria Rosalia, d- van Alphonsius Barnardus van de Vijver en van Sopbia Maria Pauwals. Overlijden. 13 Juli. Aloijsius de Block, 16 j-, z- van Theophilus Levinus en van Amelia de Koning- 4Vi Haver, 2 Aardappelen, IV, Paardenboonen, 1V» Betteraven, V, Paardepeeën, alles wassende op bij hen in pacht zijnde landen in de polders Beoosten- en Bewes- tenblij en Oud Beoostenblg bezuiden, gemeente Koewacht, ea Moerspui, gemeeDte Zuiddorpe. Verdeeld in koopen. I Te vergaderen hg Dominicus van Grem berge, in de gemeente Koewacht. De Notaris P. DREGMANS te Axel, zal des namiddags 2 ure, verkoopen ten ver zoeke van den WelEd. Geb. heer J. IMulus, te 's Hage op zijn kaveland in den polder Willem III, gemeente Bosch' kapelle. 31/2 hektare TARWE, Mevrouw de weduwe en Erven van den heer J. Leunis Cz. te Ter Neuzen 3 hektaren TARWE, 2 HAVER, alles op hunne landen in den Van Lijndenpolder, gemeente Zaamslag, den WelEd. Get), heer J. Sturm V te Ter Neuzen. 4 hektaren TARWE, 3 PAARDENBOONEN. alles op zijne lauden in laatstgeraelde polder er. gemeente en alles verdeeld in koopen. De Notaris P. DREGMANS te Axel, zal ton verzoeke van Mevrouw de Weduwe en Erven van den heer .1. Bauwen» te Axel, op Zaterdag den len Augustus 1896, des namiddags 1 ure, verkoopen Een paard, rijtuig op veeren, nieuwe en oude harnassures, net, snij molen, lichter, haverkist, lad der, trap, schoppen, vorken, zadel, teugel^ stroo, eüz. enz., alles aan den stal van tut womhuis be woond door voornoemlo mevrouw Bau- WENS to Avd-

Axelsche Courant | 1896 | | pagina 3