met Toebehooren BROEDEIEREN Openbare Verkooping NIEUWE PLANKEN, Afloop Yerkoopingen en Aanbestedingen. Openbare Verkooping BËESTIAAL. ^in^6™^r^lta,.dl,«uWe..MelkgCreedSch»p Idvertentien. Openbare Verknoping Zaterdag het voorste)Geel hoed t was, dat elke een wijziging in zijn voorste! mag brengen. DOlder de helft zou betalen van het tegen- Dhr Van de Ree zal tegen het voorstel woordige onderhoud. Van dit voorstel I van B. en W. stemmen, omdat de G H. mag niet worden afgeweken. Dhr. Van en Z. polder niet in evenredigheid van de Ree vindt dat B. en W. dit voorstel de wegslengte betalen. De Voorzitter toch kunnen wijzigen. De Voorzitter I antwoordt dat B. en W. hun advies antwoordt dat B. en W. dit niet kunnen. I gegrond hebben op het in de vorige ver- Aan bet voorstel mag niets gewijzigd gadermg gedane voorstel Gee hoedt Dh Pen dt, d;lt dit een aanvulling is van het de beeren het niet goed, Van Dixboorn zal om dezelfde reden als wooicu, Han kunnen zij er niet van atwijken, dhr. Van de Ree tegenstemmen. Daarna I vooisrei dan kunnen zij het afstemmen. Dhr. De kan men dan toch wel op nieuw een Rniilor meent dat er in dit voorste! toch voorstel doen. De Voorzitter stemt dit. we wijziging gebracht kan worden. De toe. Dhr. De Ruijter weet nog een Voorzitter antwoordt dat er volgens de voordeel voor de gemeente Als de keiweg gemeentewet geen wijziging ingebracht in plaats van door den Kleinen Huissens. kan worden, omdat in de vorige ver- polder, door den Val wordt gelegd, dan I is de weg nog iets korter, en dan kan er ook een bijdrage van de Griete-polder gevraagd worden. De Voorzitter zegt dat dit een geneel meuw voorstel is. Dit heeft in bet geheel geen verband met bet vooistelGeelhoedt. Dhr. Geel- hoedt meent dat de leden van den raad toch wel wijzigingen mogen voorstellen; De Nptaris P. Drogmans. te Axel. zal P. te antwoorden, dat I 0p Zaterdag' 3 Mei 1896, des namiddags ure^ aan Sp0orwegStation te Axel, verkoopen EENE GROOTE PARTIJ aan alle afmetingen. behandeling van bet verzoek, doch een zijdelinvscbe. De Voorzitter ontkent dit. B. en W. adviseeren om op het verzoek van den G. H dit slechts voor gedeeltelijke inwilliging vatbaar is. Dhr. Van de Ree begrijpt dit wel doch hoe komt dat voorstel van den keiweg er bij? De Voorzitter ant Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met zes tegen éen stem. Tegen dhr. Geelhoedt. IV. De Voorzitter cteelt mede, dat hij het voetpad van den Reuzenhoek naai den Kamperschenhoek heeft opgenomen bn dat de plankjes zullen verbetei'd worden en sluit de vergadering. gadering besloten is het voorstel-Geel hoedt in deze vergadering te behandelen. Dhi. Van de Ree vraagt hoe lang den weg is in den G. H. P., en hoe lang in den Zaamslagpolder De Voorzitter ant - uij .7'"»"" I Vrijdag word alhier ten overstaan woordt: in den G. H. F. 1760 Meteren met bet voo.ste-Geelhoedt Dbr. Geel- J J Dregmans en ten in den Zaamslagpolder 3500 Meter. Dbr. hoedt meent dat de leden vanden raad vanoe Wed. R. Blankert De Ruijter merkt op dat de weg in den I toch wel wijzigingen mogen vooisteben, openbaar verkocht Zaamslagpolder tweemaal a» lang is B. er, W^ven ^vies woonhuis, verdere.aanhoorig toch wel door hem gewenschte veranderin gen in een dergelijk advies aannemen. De Voorzitter acht de thans voorgeslagen veranderingen zoo groot, dat daarvan zoo in eens met het gevolg kan worden voorzien. Dhr. Geelhoedt vraagt of B. en W. de voorgestelde wijzigingen, dan willen overnemen en in een volgende vergadering willen adviseeren. De Voor zitter antwoordt dat eerst moet beslist worden omtrent het thans gedane voorstel. Dhr. Van de Ree vraagt wat dan moet gebeuren, als het voorstel van B. en W. eens verworpen wordt. Dbr. De Ruijter meikt op, dat dan de G. 11. P. niets krijgt. De Voorzitter zegt dat bij ver werping B. en W. een ander voorstel uoio 10 u ujo gereöd hebben Dhr. Geelhoedt zou gaarne hun wegledgte""De Voor ziUenant woord t I de door den heer de Ruijter voorgestelde I 9.291/2 P. A. Adriaanssen Pz. te Honte dat spreker dan zijn voorstel in de vorige wijziging in het voorstel zien. Hij is er niss0 voor 9 281/2 J. Maijers te St. Jan vergadering zoo had moeten doen. Dhr. tegen om de polders de helft te doen steen Voor ƒ9 26. Geelhoedt acnt het slechts een kleine betalen van het onderhoud van het laatste Aan de laagste inschrijver is de leve- wijziging van zijn voorstel en neemt hei jaar. Nu B. en W. echter weigeren om ring gegund, voorstel van De' Ruijter over. De Voor in het voorstel op te nemen om de pol zitter zegt dat dit een nieuw voorstel is. ders te doen bijdragen in eyenreaigneid Dhr. Geelhoedt noemt het slechts een van de wegslengie, zal spreker des on danks voor het voorstel stemmen, omdat er anders van de keiweg niets komt. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor dhrn. Dekker, Geelhoedt en de Kraker. Tegen dhrn. Riemens, de Ruijter, Van de Ree en Van Dixboorn. De Voorzitter deelt thans mede dat B. en ,W. oen nieuw voorstel hebben, name lijk om aan den Grooten Huissenspolder kennis te geven, dat niet geheel aan bun verzoek kan worden voldaan, doch dat de gemeente den weg door den G. H. P. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal op Maandag 11 Mei 1896, des namiddags 2 ure, in de »Graanbeurs" te Hulst, ver- koopen 1 liektare 86 aren r>0 centiaren of 4 gemeten 55 roeden als in den G. H. P. en dat de Zaamslag polder dus ook tweemaal zooveel zou I moeten betalen. De Voorzitter antwoordt, I dat dit niet aan de 01de is. Dhr. Geel hoedt zegt dat hij in de vorige vergadering er niet over gedacht heeft, dat de weg in den Zaamslagpolder zooveel grooter is, dan die in den G. H. P. Daarenboven I werden toen door B. en W. veel grooter sommen genoemd als onderhoudskosten van den Zaamslagpolder. Hij vindt dat het onbillijk zou zijn tegenover de G. H. P. om deze in verhouding tot de lengte van den weg zooveel meer te doen betalen dan den Zaamslagpolder. Het prseadvies van B. en W. slaat wel is waar geheel op zijn in de vorige vergadering gedaan I voorstel, doch hij wenscht thans de pol ders te doen bjjdragen in verhouding van VtiiS rnmmumtkmn in de gemeente Clinge, kadaster sectie A nummers 1936 en 1939. In pacht bij Eduabd Pauwels tot het rooven van den oogst dezes jaars voor ƒ80, Boom prijs 44, Grondlasten ad 6,92 van 1 Januari 1897. Polderlasten ad ƒ3,- van 1 Mei 1896 voor kooper. Betaling koopsom en opleg pacht over 9 maanden, 1 Juli 1896. Onkosten 71/2 o/° eD V2 o/° g0la8i 8 daSen' lo. heden en erf, in de Gentsche Vaartstraat alhier, groot 1 are 56 centiaren. Kooper hiervan werd W. Vercouteren Wz. te Axel, voor 1625 en 2o. Een woonhuis en ert te Axel, groot 25 centiareD. Kooper hiervan werd Abr. Haak te Axel, voor ƒ430, Graiinw. Maandag had in de wapens I Opt*II 1)8Fe V erkOOplllg ,n Zeeland" te Hulst van wege het Bestuur „Landbouw Belang" de aanbe steding plaats van 36,600 K.G. Chili- Salpeter waarvoor werd ingeschreven door de volgende heeren E. P. Staal te St. Jansteen voor ƒ9.40 F. Francke- Goedhari te Graauw voor ƒ9.SS1^ P- De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de wed. EUGs DOMs YSEBAERT, op de door haar nog bewoon de goederen te Koewacht, wijk »Oude molen" op Donderdag 7 Mei 1896, des voormiddags 11 ure, verkoopen G. Adriaanssen te Bergen op Zoom voor ƒ9.30 M. J. de Jonghe te Axel voor kleine wijziging. De Voorzitter antwoordt dat deze wijziging zooveel verandering I in de berekening maakt, dat daaromtrent hier dadelijk geen opgave kan geschieden. Dhr. Van Dixhoorn brengt in herinnering I dat de Voorzitter in de vorige vei gadermg heeft gezegd, dat de landbouwers het meeste belang hebben bij den keiweg en nu worden de landbouwers en den Zaamslagpolder ontlast ten koste van de overige gemeentenaren. Dhr. De Ruijter vindt ook dat wat de Voorzitter thans I zegt, strijdt met hetgeen hg in de vorige 1 tweejarig Merriepaard, 1 vijfjarig Runpaard, 1 Jaarlingpaard, 2 Koeien, waaronder een bekalfd, 2 vette Rur.ders, 2 Jaarlingrunders, 2 Kalvers 2 Varkens met biggen, 2 Varkens dik van biggen, 2 Loopvaikens, 30 Hoenders en Hanen, 1 Bandhond m9t Ketting. onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot- vader CHRISTIAAN M I A J O Namens de familie C. P. MINJON. Axel, 28 April 1896. vergadering gezegd heeft, toen bij het onderhoud van oen weg niet van de landbouwers op de burgerij wilden over brengen. De Voorzitter ontkent dithij heett gezegd, dat het onbillijk zou zijn het geheeie onderhoud op de gemeente te brengen een gedeelte op de gemeente over te dragen, zooals B. en W. ook thans voorstellen te doen, is billijk. Dhr. De Rujjter zegt, dat het daarenboven onbillijk is, den G. H. P. 300 te doen betalen, waar het onderhoud van dien weg tien jaar geleden 500 kostte, zou hij het billijk vinden, dat de polder 250 betaalle. Dhr. Dekker antwoordt, dat de kosten van den G. H. P. zijn opge nomen over het laatste jaar. Dhr. De Ruijter vindt het een losse trek om slechts op een jaar te rekenen. De jaren verschillen toch door weers omstandigheden vee) aan onderhouds kosten. Dhr. Dekker antwoordt dat dit in den Zaamslagpolder ook zoo is. Dhr. De Ruijter acht ook de ligging van de landen die met bieten bezaaid zijn van invloed op den weg. Dhr. Geelhoedt stelt voor zjjn voorstel in dezen zin te wijzigen, dat wat den Grooten Huissens polder per Meter betaald ook zal betaald worden door den Zaamslagpolder. Daal de beide wethouders (Dekker en Riemens) zich niet met dit voorstel kunnen ver eenigen, kan de Voorzitter liet niet over nemen en dus niet in behandeling brengen. Dhr. Geelhoedt meent dat hij toch wel in onderhoud wil nemen, mits de polder jaarlijks 300 aan de gemeente betaalt. Dhr. Geelhoedt kan zich niet met dit voorstel veieenigen. Er kunnen jaren z(jn dat het onderhoud 800 Kost, doch er kunnen ook jaren komen dat het onderhoud slechts 300 kost. In beide gevallen zou de G. H. P. 300 betalen en de gemeente zou in het eene geval veel meer betalen dan de polder, in het andere jaar veel minder. Spreker stelt voor den Grooten Huissenspolder, de helft van bet onderhoud te doen dragen Dhr. De Ruijter stelt voor dat als de keiweg er komt, de polder zal ophouden met betalen, zoodra bet renteloos voor schot is afgelost. De Voorzitter zegt, dat na dien aflos, de polder toch nog de helft van het dan kostende onderhoud moet betalen. Dlir. Do Ruijter beaarnbt dit. Dhr. Van de Ree vindt dan het voorstel van Geelhoedt beter, om de polder steeds de helft te doen betalen. Dhr. De Ruijtbr ziet liever een vaste basis. De Voorzitter Deemt het voorstelDe Ruijter, met goedvinden der wethouders, bij het voorstel vau B. en W. over. Dhr. Van de Ree begrijpt het niet boe dit kan. In de vorige vergadering toch was er een verzoek van den Giooten Huissens polder, om het gehoele onderhoud aan de gemeente te brengen eu nu stellen B. en W. voor, om don G. H. P. ƒ390 te doen betaleü. Dit is geen rechtstreeksche Hedenavond werd ons een welge- schapen dochter geboren. C. DIELEMAN. S. W. DIELEMAN - Cornelis. Breskens, 27 April 1896. van prachtige Patrijs Ital. Leghorn. Haan en kippen onverwant, a 30 cent per stuk bij F. DIJELEMAN, Axel. te A X E L. Notaris VAN DER MOER te Ter Neuzen, zal op des namiddags te l1/2 uur in de herberg I van P. Koole, ten verzoeke van S. de Bruijue te Axel, in het openbaar verkoopen EEN te Axel, aan den Oostelijken buitenweg, kadaster sectie G 110. 1688 groot 92 j centiaren, bewoond door A. Schieman Betaling koopsom binnen 3 maanden. Aanvaarding na de betaling. Verdere inlichtingen ten kantore den Notaris. 2 Vrachtkarren met ijzeren assen, 1 zoo goed ais nieuwe Driewielskar, 1 Tilbury met getuig, 2 Ploegen, 1 ijzeren en 1 houten Egge, 1 Slede, Sleper. Kruiwagen, Stroosnijmolen, Raapmolen, Windmolen, 3 I/adders, Haverkist, 2 Basculen met gewichten, 2 Balansen. 2 Huissels, Weegbak voor varkens, Graanmaat, 5 Graas- ziften, Balen, Rieken, Vorken, Mest- haken, Spaden, Paardentuig, Netten, Rijtoom, Wan, Reepen, Slijpsteen, Scheltbalken, Eikenhout, Schaafbank met. baak, Ti mmerger eedschap, ijzeren Latten en Bouten, Waschkuip, Kaarn met toobehooren. Me'ikkuip, Teelen, Emmers, Vleeschkuip, Baktrog met toebehooren, Teeltuin,Fornuis (inhoud 125 liters), 2Varkensbakken enz. enz. V «GUTS: Eene partjj STROO en RIET, 500 di ooge SPARRENSNOEI, ÏOOOMUT- SAARD, 5000 kilogram VOEDER- BEETEN en 3000 dito AARD APPELEN. HUISR AAD. 2 eiken Commodes, 2 kleine Kasten Glazenkast, 2 Kleerkasten. 2 Huis klokken, waaronder 1 met eikenknst in snijwerk, 2 Bloemvazen, 1 Ther mometer, 1 Gemak, 2 Ledikanten, 3 Tafels, eenige Stoelen, Ka merkachel, Lessenaar, Prenten, Lantaarns, 12 oud porceleinen Borden, Koper-, Tin Blik, IJzei-. Glas, Geleierd- en Aardewerk, Wafelijzer, Plaat met staand ijzer, Komfoor en meer andero goederen. K.LAVBR. 1 2 nectare KLAVER te velde, wassende in den polder Oud Beoosten bl(j, gemeente Koewacht. Koopen tot en met ƒ5,— terstond te betalen. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht dosgevoi dti d. f

Axelsche Courant | 1896 | | pagina 3