Landbouw. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. («emengd Nieuws. de bil de wet van 26 Januari 1! Staatsblad no. 17) bekrachtigde regeling der heffing van tolrecht ten behoeve der provincie Zeeland, \loor net gebruik van bij die provincie in onderhoud zijnde wegen lo. in artikel 1, letter k, vervalt het woord, «verscbe,'' en worden na het woord vervoeren" ingevoegd de woorden „of teiugvoeren 2o. tusschen do letters t ei van artikel 1 wordt ingevoegd de volgende zinsnede: »l. de karren, wagens en dieren waarmede ten behoeve van eene coöpe ratieve fabriek uitsluitend melk wordt aangebracht en teruggevoerd van en naar gebouwen en terreinen in gebruik bij leden der coöperatieve vereeniging 3o. letter l in artikel 1 wordt letter»». Blpkens de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Vei slag der Eerste Kamer over het wetsontwerp op het personeel, is de regeering voornemens, om vóór den afloop van het tegenwoordig zittingjaar aanhangig te maken wetsont werpen: lo. tot invoering der nieuwe personeele belasting op l Januari 1897 2o. tot het nemen van een tijdelijken maatregel, ten doel hebbende om in het tijdvak tusschen de invoering van het nieuwe personeel en het in werking treden van de nieuwe regeling der gemeen- tefinanciën de gemeenten te vrijwaren voor de nadeelige gevolgen van dit tijdvak van overgang 3o. tot definitieve regeling der gemeentefinancien. Uit de Memorie van Antwoord valt verder o. a. op te maken, dat de minister van financien zijn wetsontwerp omtrent het successierecht zal wijzigenen daaruit zal laten vervallen datgene, wat tot sterke oppositie bij hetafdeelingsonderzoek der Tweede Kamer heeft aanleiding ge geven. Verhooging van het recht van overgang van onroerende goederen, na gelaten door niet ingezetenen, en betere bepalingen tegen ontduiking zullen be- hooren tot datgene, wat in het gewijzigd wetsontwerp behouden blijft. De minister van fihancien heeft, blijkens de M. v. A. op het V. V. der Eeiste Kamer over bet wetsontwerp op het personeel, te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage en in eene gemeente der 7e, 8ste en 9de klasse een vergelijkend onderzoek doen instellen naar hetgeen een zeker getal belastingplichtigen volgens de oude wet op het personeel betalen en hetgeen zij volgens de nieuwe wet zouden te betalen hebben. Het onderzoek liep te Amsterdam over 56 personen, bewonende huizen van huurprijzen van 1400 tot ƒ130. Van deze personen zouden 52 volgens de nieuwe wet minder betalen Te Rotterdam werden 75 gevallen onderzochtde huur- knnnen brengen Helde zij maar eenig- zins ovei, dan zouden mijne schatten, mijn aanzien en invloed in de wereld, haai wel geheel tot mijnen wil doen buigen, Ach, ik rampzalige, ik verheugde mij reeds in het bedrog, hetwelk ik den besten der jongelingen, mijnen getrouwen Carlo, zoude plegen. Ik misgunde hem zijn geluk, en konde het hem thans niet vergeven, dat hij eenmaal de vermetelheid had gehad, den zedemeester over mij te spelen. Ware ik slechts zoo gelukkig geweest, om op te merken, dat eene hoogere hand mij voor deze snoode daad wilde bewaren, door bet voorwerp van mijnen hartstocht te verwijderen, en mij hierdoor tijd tot nadenken te geven. Ma.ir helaas, ik verhardde mij geheel ik zwoer met eenen duren eed, niet te zullen ruften, vóór dat ik mijn noodlottig voornemen zoude ten uitvoer gebracht hebben. Thans beraamde ik het plan, om, geholpen door eenige getrouwe bedienden, hetzij door list of door geweld, Dianora van hare ouders weg te voeren, zonder te bedenken, dat het mij ze<-i moeielijk zoude geweest zijn, op zulk eene bedekte wijze tot haar te komen, als ik wel zoude wenschen. (Woidt vervolgd.) prijzen der woningen lagen tusschen ƒ1250 en ƒ117. Van deze 75 zouden 69 minder te betalen hebben. Te 's Gravenhage zouden van 56 per sonen, verwonende huurprijzen tusscüen ƒ900 en 156, 55 minder betalen. In 28 gevallen in eene gemeente der 7e klasse, bji huurprijzen tusschen ƒ500 en 72 zouden 24 personen door de nieuwe wet gebaat zijn in 13 gevallen in eene gemeente der 8ste klasse, bij huurprijzen tusschen 105 en 24, 12 personen. er< in 9 gevallen In eene ge meente der 9de klasse, bij huurprijzen tusschen 250 en 25, alle 9 personen. ATJEH. Het Hbld. meldt het volgende uit Batavia ontvangen bericht De operation op Atjeh zijn aangevangen. De Indische regeering heeft generaal Deykerhof ontslag verleend deze besprak op de Conrad passage naar Nederland. De resident voor Atjehsche zaken Van Langen Is tot tijdelijk gouverneur benoemd. De Times verneemt uit Singapore dat de Nederlanders alle klachten inspannen om de Atjehers te onderwerpen. Algemeen wordt geloofd dat de Nederlandsche regeering de gevolgde politiek zal opgeven en Atjeh coüte qui coüte zal bezetten. Naar uit 's Gravenhage gemeld wordt, luidt een ontvangen officieel telegram uit Atjeh als volgt «Generaal Vetter en het 9e bataljon zijn Dinsdag alhier aangekomen, Gouver neur Deykerhot is eervol ontslagen.Toekoe Djohan, nog in afwachtende houding, versterkt de Zes Moekims geducht." Aan bet departement van marine worden voorbereidende maatregelen ge nomen om, zoo noodig, het korps mariniers hier te lande naar Indië uit te zenden ter versterking der troepenmacht op Atjeh. Volgens een gisteren door hot N. v. d. D uitgegeven bulletin is kolonel J. W.. Stemfooi t met het militair, de heer Van Langen met het civiel beheer belast Met Biloel en Lamkoenjit, posten ten zuiden der linie, is de gemeenschap hersteld. Volgens een later bulletin van hetzelfde blad ondervond de colonne daarbij hef tigen tegenstand. Kapitein Geluk werd gedood, terwijl de eerste-luitenant-adju dant Hoekstein en de eerste luitenant Ten Seldam gewond werden. Voorts zijn 25 minderen gedood of gewond. Generaal Vetter heeft bij een val van zijn paard bet sleutelbeen gebroken; hij blijft echter in Atjeh. Dit bericht wordt door het volgende officieele regeeringstelegram bevestigd: «Woensdag Biloel en Lamkoenjit af gelost; veel tegenstand; eeo officier gesneuveld, twee officieren gewond; on geveer 25 mindere militairen gesneuveld en gewoDd. Generaal Vbtter met paard gevallen. Sleutelbeen gebroken belet alleen paard- tijden". Voorloopig zjjn 600 mariniers aange wezen om zoo noodig naar Indie te gaan. Het hoofdbestuur der Vereemging tot bescherming van dieren" heeft bij den minister van binneniandscho zaken aan gedrongen op eene betere regeling van het veevervoer. Het voorloopig programma is verschenen van de algemeene vergadering dei Maat schappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeelandte houden te Huist op Dinsdag den 9en Juni en van de tentoonstelling van paarden, rundvee, schapen, veulens, pluimgedierte enz, te houden op Woensdag den lOen Juni dooi de afdeeling Hulst van bovengenoemde Maatschappij. De vergadermg wordt gehouden in De wapens van Zeelanden behalve de gewone werkzaamheden zal een bespreking ge houden worden ovei de werking van het bestaande pachtstelsel. De tentoonstelling zal plaats hebben op het glacis buiten de Begijnen poort, daartoe welwillend beschikbaar gesteld door mevr. de wed. D. F. Ph. Seydlitz. Als gewoonlijk zijn verschillende be langrijke prijzen voor inzenders uitgeloofd voor paarden, rundvee, schapen, geiten, varkens, pluimgedierte en werktuigen. Van de laatste worden gevraagd volledige verzamelingen der nieuwste en meest verbeterde landbouwwerktuigen, wale ploegen, beetwortelrooiers en hoefijzers. Na de algemeene vergadering wordt weder een rijtoer aan de bezoekeis van buiten aangeboden en na de tentoonstelling heeft een gemeenschappelijke maaltijd plaats in het raadhuis. Gedurende de tentoonstelling zuilen muziek en zanguitvoeringen plaats hebben door verschillende gezelschappen en 's avonds zal op de Houtmarkt, waar ook muziek wordt gemaakt, een fraai vuur werk ontstoken worden. Id den morgen van den tenloonstellings dag houdt de afd. „Zeeland" van het Neder landsch Paardenstamboek eene ver gadering in het hotel de Graanbeurs. AVEI,, den 10 April 1806. De voordracht voor hoofd der dorps school te Zaamsiag bestaat uit d9 volgende heeren: G. Den Toom onderwijzer te MiddelburgK. Baart onderwijzer te RotterdamJ. Blankert onderwijzer te Rotterdam; en P. C. De Moor onder wijzer te Papend recht. Door de Rederijkerskamer van Stekene werd op Maandag en Dinsdag avond in het Wapen van Zeeland te Hulst eene tooneelvoorstelling gegeven, welke - naar men ons schrijft - jammer genoeg, door zeer weinigen werd bezocht want wat gegeven werd, kan, voor een liefhebberij-gezelschap den toets der critiek goed doorstaan en vooral voor de Hulste naren, die op dat gebied niet al te zeer verwend zijn, was het opgevoarde drama de Koning der Boschjagers, gevolgd door een blijspel de Mislukte erfenisbepaald iets schoons, 't Is te hopen dat het gezel schap zich door het ongunstig succes van deze eerste poging om hier op te treden verkregen, niet zal laten ontmoe- M. Ct. Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Zitting van 10 April 1»96. J. C. D., 14 jaar oud, zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens diefstal ver oordeeld tot 3, of 3 dagt-n. J. P., 12 jaar oud, zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroord. tot 1, of 1 dag. - De raad van justitie te Batavia heeft behandeld eene misdrijfzaak tegen A. B. R., oud 66 jaren, geboren te Koe wacht (Zeeland) gegageerd korporaal der infanterie, wonende op Kwitang te Wel tevreden. Hij was namelijk 30 Dec. 1895 bij dr. Maasland aldaar aan huis gekomen om eecig geld vast te krijgentoen deze weigerde trok R een mes en dreigde en schold den dokter, terwijl hij tevens naar achter in diens woning ging om aldaar vloekend en dreigend uit te roepen„ik zal mijn zoons de cavaleristen van avond hier zenden om je boel kort en klein te slaan." Hét O. M. eisebt een jaar gevangenis straf voor dezen beid. De Z. Predikbeurten te Axel Zondag 12 April 186 6. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. *Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken Kerk A. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Kerk B. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 uro Leeskerk. „Wel kijkriep Muller verheugd, «ben jij 't Meijer Meijer, droogjes«Of ik het ben Wie zou ik zijn als ik het niet was?" Muller, verheugd «Wel, kerel, hoe gaat het, leef je nog „Mij dunkt van ja «Zoo zooen hoe gaat het Je ziet er patent uit!" Meijer, kalm «Wel, ik ben net zooais ik eruitzie." Muller «Wel, wel! Eu kom je nu zoo eens in Amsterdam? Meijer, bedaard «Ja, als ik me ten minste niet in 't station vergist heb Muller«Zoo. zooen heb je je vrouw en Kinderen niet bp je?" Meijer, (ziet even om zich been): „Neen, ten miDste Muller„En konden ze het vandaag in Purmerend wel buiten jou stellen Meijer: «Blijkbaar wel." Muller«Nou, bonjour, wel thuis." Meijer: „Wel thuis? Ik kom or nel vandaan 1" - Naar de N. Fr. Pr. begeert, heeft de grootste man der wereld zich ver leden week in haar redactiebureau ver toond: een Amerikaan, Louis Wilkins uit St. Paul in Minnesota, die 245 cen timeters lang is en breed naar even redigheid. Zoo beoft b.v de ring, dien hij aan den ringvinger zijner linkerhand draagt, „binuenswerk" een diameter nog giooter dan die van een Oostenrijksche gulden De heer Wilkins laat zich niet voor geld zien, maar dooneist Europa «voor zijn genoegen", welk genoegen niet weinig verhoogd wordt door de verbazing van allen, die hem ontmoeten. Dingendie men toch zoo zegt 1 Muller komt op bet Damrak zijn vriend Meijer uit Punnerend tegen, die blijkbaar juist van het Centraal-Station is alge- stapt. Van 16 tot en met 31 Maart. Hoek. Huwelijks-aangiften. 19 Maart. Thomas Meertens, oud 22 j.,jm. en Maria Vinke, oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Maart. Marinus, z. van Jacobus de Groote en van Levina de Blaeij. 22 Maart. Gelein, z. van Cornelis Dieleman en van Elizabeth Scheele. 23 Maart. Pieter, z. van Louis Pladdet en van Maria Cornelia Hendrika de Visser. Overlijden. 16 Maart. Jacobus Klaassen, oud 9 m., z. van Jan Dirk en van Maria de Meester. 24 Maart. Daniel Buijze, oud 2 m., z. van Pieter en van Adriana Heijnsdpk. Helena Meertens, oud 76 jwed. van Pieter Vinku. 28 Maart Pieter van Doeselaar, oud 17 j., z. van Jozias en van Jelijntje de Witte. 31 Maart. Jacomina Haak, oud 70 j., echtg. van Renier van Alten. Koewacht. Huwelijks - aangiften. 20 Maart. Emile Remerij, oud 43 j.,jm en Eleonora Colpaert, oud 53 j., jd. Geboorten. 18 Maart. Leonie Marie, d. van Dominicus Antonius de Bourre en van Prudentia de Meijer. Valentina Maria, d. van Dominicus van Pottelberghe en van Maria Seraphina de Gronckel. 20 Maart. Maria Ooleta, d. van Alphonsius Stuitewagen en van Emma van Hoeije. 26 Maart. Camillus Josephus, z. van Augustus Rotthier en van Marie Louise Verschraegen. 31 Maart. Josephina Maria, d. van Joannes Valient en van Paulina van Damrae. Overlijden. 22 Maart. Virginia Maria van Haelst, oud 71 j., wed. van Seraphinus van Putte en van Gillius Bonte. Zuitldorpe. Geboorten. 27 Maart. Irma Maria, d. van Alphonsua de Coninck en van Regina Dominica Tolleneer. 29 Maait. Margaretha Maria, d. van Antonius Fran- ciscus Gijsel en van Justina Seghers. Overlijden. 28 Maart. Joannes Fran- ciscus Herman, oud 69 j., echtg. van Natalia Audenaert. Zaamslag;. Huwelijks - aangiften. 30 MaartPieter Sol, oud 64 j., wednwn. van Neeltje Oppeneer, en Neeltje den Beer, oud 65 j., wed. van Jan van Aalst. Huwelijks - voltrekkingen. 19 Maart. DirK Dees, oud 24 j., jm. en Catharina Zegers, oud 20 j., jd.

Axelsche Courant | 1896 | | pagina 2