Handels berichten. Advertentien. Weggeloopen! De Directie dor Eerste Nederlandsche Hagelverzekering Maatschappij F. HON li ACH, te Holst, Ontvangen: prachtige GANGNATTEN, Openbare Verkooping eene partij Huishoudelijke en andere Goederen, gehuwd on reeds vader van twee kin deren is. Brutale inbraak Als ge Peperman over den nacht van 10 Maart spreekt, dan krijgt hij bet land als een stier. Hij sliep. Mevrouw Peperman snorkte Plotseling worden beiden als op hetzelfde oogenblik wakker. Er was iets gevallen, het had een bons gegeven van belang. Het nachtpit je knetterde, was bijna uit. Peperman zijn neus boven de dekens stekende, riep Is daar iemand Alles bleef stil. Groote God riep mevrouw - wie is daar ik zie iets Een enorm hoofd schemerde in het meer dan half duister van de kamer, bijna vlak bij het ledikant. Stil siste het hoofd. Mensch wie ben je voeg Peperman klappertandend. No. 12! Watte No. 12, politieagent - stil er is een inbreker in huis steek geen licht op - hij is de trap afgegaan - houd je bedaaid in twee tellen heb ik 'm te pakken. Het echtpaar Peperman beefde onder de dekens. Het bleef stil, een kwartier, een half uur, een uur, niemand kwam terug. Toen stond Peperman op, stak, trillend, op zijn bloote voeten, de lamp aan on keek rond. Een kast open, geheel uitgeplunderd en de pendule van den schoorsteen was verdwenen, benevens zijn gouden horloge op zijn nachttafel. De kachel lag omver. Hij was leelijk door den inbreker beet genomen die zichzelf voor politieagent No. 12 had uitgegeven Als een opmerkelijk feit deelt De Noorbr. mede, dat in het huisgezin te Orthen, hg den Bosch, waar dezer dagon twee kiDderen aan pokken zijn overleden terwijl de vader ook door die ziekte is aangetast geweest, alleen de vier andere kinderen en de moeder, die eene maand geleden waren ingeënt, tot dusver zijn gespaard gebleven. De twee overleden kinderen, een van ongeveer éen jaar en het andere van ruim twee jaar, waren nog in het geheel niet ingeënt, terwijl de vader alleen in zijn jeugd was gevaccineerd. Bij Entre-Vambre ei-Meuse liep dezer dagen een klein kind voor de paarden van een zwaren, met twee paarden be spannen wagen, die een steile helling afkwam. De moeder, het gevaar ziende, ijlde haar lieveling nate laat echter. Omvorgewoi pen door een klap van den dissel, viel de ongelukkige vrouw onder de hoeven der paarden, die haar gelaat stukscheurden en daarna onder de wielen, die haar de borst vurpletterden. Haar toestand is geheel hopeloos. Het kind, dat tusschen de paaiden gevallen was, kwam er zonder schram af. Op het terrein van de oude ge vangenis der Kleine Carmenieten te Brussel, waar men bezig is eene nieuwe kazerne te bouwen, is een hangar inge storteen der werklieden bleef dood onder het puin. Een andere werd zwaar ge kwetst. In een der nieuwste straten nabij het Sarphalipark te Amsterdam, werdsn de bewoners, die zich vergastten aan de tonen van den „Schoonen Blauwen Donau" en een gedeelte van de „Mascotta" onaangenaam verrast. Het was namelijk op een reusachtig draaiorgel, dat deze stukken werden ten gehoore gebracht, en plotseling, ondanks alle pogingen van den draaienden virtuoos, bracht het orgel niets anders dan een serie van piepende ec blazende geluiden voort. Wat de oorzaak daarvan was? De knecht van den orgelman, een ge zonde stevige knaap, was gewoon, dat zijn moeder, eiken dag op de vastgestelde plaats, waar hij kwam spelen, zijn middagmaal liet bezorgen. Ook ditmaal was door de vrouw correct op tijd het pannetje met de consumptie bezorgd, maar haar Dirk had nog een paar klantjes te bedienen of nog geen trek genoeg, kortom hij zette de pan binnen het instrument om den inhoud zoo straks te consumeeren. Maar. o noodlot Door een schok was het pannetje ge kanteld en was .de inhoud grootendeels eruit, geloopen. Begrijpelijk is, dat de aardappelen, de saus en de stukjes stokvisch, die zich tusschen het mechaniek vast werkten door het draaien, geen oorzaak waren om bet muzikaal geheel te veraangenamen. Dirk kreeg onder groot kabaal zijn ontslag. - Het onlangs van rijkswege ver strekte rijwiel bewees den rijksveld wachter Haak te Halfweg Maandag avond goede diensten. Twee Haarlemscbe jongelieden, leden van de N. W. B, kwamen zich aldaar beklagen dat zij op den Amsterdamsclien straatweg zonder eenige reden door vijf personen, in een rijtuig passeerer.de, waren aangerand en mishandeld éen der rijwielen was daarbij zwaar, het andere minder beschadigd. De veldwachter Haak begaf zich daarop onverwijld op zijn flets het rijtuig dat in de richting Amsterdam was wegge reden, achternanog voor Sloterdijk baalde hij het in, doch bleef het op korten afstand lot die plaats volgen, waar de politie (van uit Halfweg per telefoon der H. IJ. S. M. gewaarschuwd) gereen stond de aanranders aan te houden. Het bleken diamantslijpers uit Amsterdam te zijn. - Al spelende geraakte teGriipsketk een tweejarig kindje in een sloot nabij de woning. De vader merkte nauwelijks het onheil of hij bracht den kleinen drenkeling, terwijl deze nog dreef, op liet droge. Maar 't was belaas reeds te laat. De te hulp geroepen geneesheer vermocht niet weder de levensgeesten op te wekken. - In Schotland is een voorval afge speeld, dat de lachers niet van de zij Ie der wet gerec: uteerd heett. Een schoenlapper vau Fanfai werd vervolgd wegens openbare dioukenschap. Daar het zijn eerste veroordeeling was, legde de echterhern een kleine straf op: vier en twintig uur hechtenis of boete van een halve kroon 1.50). Gelyk een zuinig Schol past, koos de schoenlapper de hechtenisstraf. Daar er te Fanfar geen gevangenis is, moest de veroordeelde naar Perth overgebracht worden. Den volgenden morgen vertrok lnj per trein, onder geleide van een politieagentmaar toen hij bij de ge vangenis gekomen was zeide hij tot den directeur, dat hij zich bedacht.liad en maar liever de boete wilde betalen, gelijk hij dan ook deed. »Gjj zijt vrjj," zeide de diiecteur. »Dat weet iK wel," zeide de schoen lapper, maar ik ga hier niet van daan, vooi dat gij mij het geld voor de terug reis uitbetaalt Ik ben van Fanfar naar Peit.ii gebracht, nu moet ik ook weer teruggebracht worden. Men raadpleegde den rechter van hel hof van politie van Perth, die verklaarde, dat de man in zjjn recht was, daar hji tot hechtenis en niet tot verbanning ver oordeeld was. De directeur der gevangenis kreeg bevel hem drie schillings 1 80) uit te betalen voor zjjn reiskosten 8de klasse. De schoenlapper had juist een kleine zaak te Perth af te doen. Deze zaak bezorgde hij en reisde per avond-trein naar Fanfar terug, had nu zijn boete be taald, gratis gereisd en nog een kleine tegemoetkoming van zestig centimes C.30) bovendien verdiend. Te Paterson, New Yersey, weid verleden week tegen een lantaarnpaal van een elecuisch licht., gevonden het. lijk van een vermoorde vrouw. Bij wijze van proefneming werd bij de oogen die wijd op£ti en op het electrisch licht gericht waren, een photogrnp'iie genomen. Toen men bet negatief ontwikkelde, zag men duidelijk het beeld van oen man met een groote overjas aan, wiens gelaats trekken te herkennen waren. De politie hoopt met behulp hiervan den moordenaar te vinden. Men moet zeggen dat Belgie in den laïitsten tijd door het aantal moorden van zich doet spreken. Thans weer is te St. Nicolaas een moord gep'eegd. Terwijl heur man uit was is een vrouw uit een herberg in de Plaizantstraat midden over dag vermoord. Di> fstal is de drijf veer voor de misdaad geweest Ta Waas munster is een jonge kerel van 20 jaar op wien zwaar vermoeden rust, aange houden Ook de tweede vermoedelijke dader is gevat. - Dwingt ze om in te gaan, denkt het Kammergericht te Keulen. Een in woner dier stad had, evenals zijn vrouw liet lidmaatschap der protestantsche kerk opgezegd en zijn dochtertje niet laten deelnemen aan het godsdienstonderwijs, dat in de openbare school wordt gegeven. Hij werd nu vervolgd wegens overtreding van koninklijke besluiten van 1825 en 1835. Het schepenengerecbt sprak hem vrijevenzoo de rechter in booger beroep, die het in strijd met de gewetensvrijheid oordeelde, kinderen van dissidenten te dwingen het godsdienstonderwijs bij te wonen. Hei openbaar ministerie kwam in ïevisie bij het Kammergericht en dit vernietigde het vrijsprekend vonnis, op grond dat ieder verplicht is zijn kinderen aan het gewoon godsdienstonderwijs in de school te laten deelnemen, tenzij hij aantoont dat de kinderen op andere wijze zulk onderwijs „van gelijke waarde" ontvangen. Dat is wat anders dan ir. de dagen van den ouden Fritz, die ieder vrij liet 'om op zijn'manier zalig te worden. - Een vreeselijke brand heeft Zaterdag nacht de kerk en het hospitaal van Saint Sauveur te Rijssel vernield. De brand is ontstaan in den toren der kerk. Het vuur deelde zich al spoedig mede aan het naast de kerk staande hospitaal. De zieken, ten getale van 200, werden zoo goed mogelijk in andere hospitalen en liefdadigheidsgestichten ondergebracht. Zes patiënten zijn gestorven tengevolge van den schrik en de doorgestane ontroering. Een brandweerman is ernstig, twee mili tairen werden licht gewond. De verwoeste kerk was een monument uit de 14e eeuw en had reeds in 1792 tijdens het beleg van een brand te lijden. Een treurige bijzonderheid wordt nog gemeld. Twintig militairen, wien gelast was de flesschen enz. uit de apotheek weg te brengen, hebben gedronken van eenige vloeistoffen, dien zij voor wijn hielden met het gevolg dat zich onmiddelijke sporen van vergiftiging vertoonden. Zes soldat, n waren reeds besweken en nog vier verkeereu in levensgevaar. De overige tien hoopte men te genezen. - »Oom Tom," uit De Negerhutdo neger Harrison Clark, dien Harriet Beecher Stowe tot model koos voor dien hoofd persoon van haar beroemd boek, verkeert, naar men bericht, te Lexington (Kentucky) in zeer ellendige omstandigheden. Toen hij, in de klacht van zijn laven, door De Negerhut de held van den dag werd en er duizenden kwamen om hem te zien, is er veel geld door zjjn handen gegaan. Maar thans verkeert hij, op zijn ouden dag, in gevaar van gebrek om te komoD. Axel, ?8 Maart. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt, jarige tarwe f O.-a. 0. - nieuwe tarwe ƒ7.- a 7.25 rogge 0.— a ƒ0 nieuwe rogge 4.75 a 5.— jarigo wintergerst -.a nieuwe wintergerst 6.60 a 7. jarige zomergerst fa ƒ--.— nieuwe aomei gerst 6.75 a 7.- haver 5.- a 0, - pairdenboonen 6. - a 6.10 groene erwten 5.25 a 5 75 koolzaad fa kanariezaad a .-,vlas (per --- a c) - a -r.—Boter f 1..— Eieren *f 2.60. Hulst, 23 Maart. Ter graanmarkt van heden was de prjjs als volgtTarwe ƒ7,—, Rogge 4,80, Wintergerst 6,75, Zomergerst 6,Haver 5,— Erwten ƒ0.—, Paardenboonen ƒ6, Duiven, boonen 6,50, Witteboonen Bruineboonen 9, Boekweit f - Lijnzaad Aardappels 0, Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,Eieren per 26 stuks 0,75. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 34 stuks hoornvee 51 varkens verkocht 19 40 Gent, 27 Maart. Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in franken en per 100 kilo Tarwe 15,50 rogge 11.50, gerst 16.50 havbr 15 tot 15,50 koolzaad 24, lijnzaad 21 tot 24, lijnzaadkoeken 15 tot 16, kool zaadkoeken 10 tot 12. Boter per kilo 2,05 fr. tot 2.25 fr. Eieren, de 26, 1,60 fr. tot 1,70 fr. Veemarkt van heden. Goede stalbees ten 1,20 tot 1,55, varkens levend ge wogen 65 tot 75 c. Een zwart HO\DJE (poedel) kortge knipt met lange ooren en pluimstaart, met halsband en belletje, luisterend naar den naam Ami. Wie hem terug bezorgt by ESSELBRUGGE te Axel zal beloond worden. verzekerende tegen vaste premie, geves tigd te Zutphen. bericht bij deze dat zij als haren Generaal - Vertegenwoordiger voor ZEELAAD en omstreken heeft aan gesteld, den Heer en als haren vertegenwoordiger voor St Jansteen en omstreken den heer E. P. STAAL te St Jansteenen voor Axel en Omstreken den heer P. ÜREGMANS te Axelterwijl ook bij de heeren J. en J. M. DREGMANS te Axel nadere inlich tingen omtrent verzekeringsvoorwaarden enz. zijn te bekomen. HUIBERTEVEKINK Junior VAN HELOMA Dir0cteuren. een ruime sorteering DWEILEN, STRAAT - BEZEMSRAAGBOLLEN PLATTE BORSTELS, KARPETVEGERS, SPON SEN, ZEEMENLAPPEN, BEZEMSTOK- KEN, GANGVEGERS met korte en lange Steel, KAMERVEGERS, MATTEN KLOPPERS alsmede eene partij nieuwste soort. Onder aanbeveling R. BLANKER T. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal teG verzoeke van JAN SCHEELE Mz., in de tat>rberg bewoond door W. Dieleman Pz. te Axel, op Dinsdag den 28 April 1896, des namiddags ten 1 ure, verkoopen als: KABINET, 3 KASTEN, 3 KISTEN, TAFELS, STOELEN, Ko per, Blik, IJzer, Glas, Geleierd en Aard- werk, Aardappelen, Geit en verdere Goederen. Konpen tot en met ƒ5,- kontant. Het overige op 3 maanden onder borg tocht desgevorderd.

Axelsche Courant | 1896 | | pagina 3