AANBESTEDING. Burgerlijke Stand. 350ste Staats-loterij, Handelsberichten. Advertentien. K-Weeltellngen aanbesteden; 350 M3 Ondcrhoudsgrind, LANDBOUW-BELANG te Graauw, ik het begrijp. Nou zegt Bet loop even na buurman want twen joden weten wat een bril kost. Ik doe 'het maar, want anders zeit ze later weer „ziejehadnou maar gedaan wat ik zee." Maar buurman zeit zooveul as tegen me dat ie dal ding ook niet begrijpt of het most voor kleine Gerrit zijn om te loten maar Gerrit is pas tien met' paasch dus dat kan niet. Maar weet je wat zeit buurman, jij leest tog Haarlem's Dagblad ja zeg ik wat zou dat - wel zeit ie schrijf die een brief en vraag het hem dan schrijft ie in de krant wat je weten mot en toen heb ik dat maar gedaan en hoop dat uwe mijn niet asstrantig vint. Eerst staat er op het pepier allemaal van wetten, maar buurman zeit dat is maar larie dat gaat je niks an. wat je in mot vullen, dat is het em. Eerst staat er je naam en je voornaam maar dat is zeker maar voor de lol, want dei- staat boven aan den heer G. Kloen, dus dat wist de Koningin al, en dan staat er 2e Indien gij niet Nederlander zijt, aan de wetten van welken Staat zijt gij onderworpen. Nou denk ik daar ben ik nou tog zoo zeker van as wat dat ik Nedei lander ben of zouen ze denken dat ik een sociaal was omdat ze zeggen dat die geen land hebben en wat die wetten van andere staten beduien dat weet ik niet of be doelen ze daarmee dat Biesmark ons al ingepakt heb tenminste me vader zaleger was nog al op de hoogte van poletiek en die zee dat zou vandaag of morgen wel gebeuren. Dan vragen ze zijn er onder de hiervoren bedoelde u in eigendom toebehoorende paarden, zoodanige die zich voortdurend, dat wil zeggen jaarlijks gedurende meer dan zes maanden, in eene andere ge- meonte bevinden Nou mot je welen meneer Dagblad dat ik elke dag na de meer ga, mot ik dat er nou achter schrijven Dan staat erhet aantal paarden van elk der hicrbedoelde categorien afzonderlijk in te vullen, met mededeeling tot welke categorie zij behooren, maar wat is dat een categorie, meheer, ben ik dat, want de zwart behoort mijn, vraagt u maar aan Dirk Driessen en ik heb ook oen kwitansio. Bij cyfer vier vragen zeIs het bij eene vroegere keuring ongeschikt be vonden voor den militairen dienst en zoo ja, in welk jaar Hoe Weet ik nou of de zwart al meer gekeurd is, mot ik dat nou eerst an Dirk Driessen vragen of zal maar dood- katoen zetten. Ik weet et niet? Waar ik heelemaal niks van snap dat is b« b. De maat der paarden moet worden genomen onder een galg of met eer. stok. Nou zeit me buurman dat ik mot de zwart onder een galg zetten, zooals vroeger gebruikt is om de moordenaars op te hangen, maar ik voor mijn geloof dat er niet meur zj)n, as dat zoo is wil u dan asjeblieft zeggen waar of ie staat? Ik docht dat ze met die galg meende zoon ding waar ik ma broek mee ophou, maar dan wist ik niet of ik die van kleine Gerrit of van mijn most neme. Dat ge meet met een stok geeft niks, want as ik een stok neem en ik schrijf, hij is (de zwart natuurlijk) twee ot drie stokken lang en as ik er de stok dan niet bij stuur dan weten ze nog niks. Bp cijfer zes staat of ze volstrekt noodig zijn voor Rijks-Provinciale-of Gemeente dienst maar nou vraag ik je hoe weet ik dat nou en al was 't zoo as ze geen geld bieec dan geeft al dat geleuter tog niks. Meheer Dagblad ik zie uwesantwoort te gemoet en na groete van mijn en Bet en Gerritje. U Vriend, GERRIT KLOEN. - Een dertienjarige knaap in de Friesche gemeente Schoterland kreeg eene brandwonde aan de rechterhand, die maar niet wilde heelen. Op aanraden van eene buurvrouw werd op de wonde een lap met Haarlemmer olie gelegd. Toen de lap er vpf minuten hadopgele- gen, begon de hand geweldig te zwellen. Met den meesten spoed kwam een ge neesheer, ter hulper bleek bloedver giftiging te hebben plaats gehad. On vermoeid paste de deskundige afdoende middelen toeer is hoop dat de knaap behouden blijft. Een danseres onder de bandieten Wladimir Fischka was een der ver metelste bandieten, die ooit in Rusland gehuisd hebben. Hij was vroeger lakoi van vorst Paskiowitsch, bezat een zekere beschavlDg. had een innemend uiterlijk en verstond ook een beetje Duitsch en Fransch. Hij toonde in zijn optreden steeds een nobel .karakter, had eer. afkeer van moor den en was weldadig jegens de armen. In de jaren lusschen 1830 en 1840 was zijn naam op ieders lippen. Toen was het ook, dat de beroemde danseres Taglioni gastspelen gat in de Russische schouwburgen. De danseres was juist op weg van St. Petersburg naar Warschau, toen zij door de bende van Frischka overvallen werd. Frischka opende met eigen hand het portier van het rijtuig en vroeg naar den naam van haai-, die binnen in zat. »Ik ben de danseres Taglioni c, luidde het antwoord. »0, wat een gelukt, riep Frischka, »Vergeefs heb ik moeite gedaan uw god delijke kunst in St. Petersburg te be wonderen, nu voeit het lot u op mijn weg.« En hij smeekte de danseres in volle ernst hem op den landweg, in den nacht, midden in den stroomenden regen een proef harer kunst af te leggen. »Bent u gek Hier iu de modder zou ik dansen*, riep de kunstenares uit. Maar Frischka wist haar te overreden; hij liet uit haar bagage tgpijten te voor schijn halen en op den weg uitspreiden en terwijl Taglioni in het donker in den wagen haar costuum aantrok, ontstaken de bandieten van Frischka fakkels, waar mee zij rondom het zonderlinge toonoel verlichtten. De danseres trad uit bet portier van haar rijtuig als een tooveifee onder de zonen der wildernis. Zij maakte een pas, nog een als een nixe danste zij tegen den donkeien achtergrond, in het zwartgrijs van den nachtelijken regen in h9t flikkerend schijnsel der fakkels. Toen zij geëindigd had, knielde Frischka verrukt voor haar neer, en kuste haar hand. Daavop mocht zij ongehinderd verder rjjden, een lichte verkoudheid was de eenige prijs, dien zij betaalde voor haar avontuur met de voovers. Kranlenschrijvers in Amerika, die er niet op gesteld zijn, het doel langs een omweg te bereiken, boudon er een eigen aardige manier op na om zich van aile mogelijke sollicitanten te ontslaan, die de wachtkamers van het redacciebureau plat- loopen. De directie van een in Arkansas verschijnend dagblad plaatste onlangs het volgend verzoek aan het hoofd der courant: „Den heer Dickinson wördi verzocht ons niet te dikwijls in ons heiligdom te komen lastigvallen, daar anders zijn zit vlak wel eens ker.nisjzou kunnen maker, met de zolen onzer schoenen." Een dagblad te Nieuw Mexico heeft aan de deur der wachtkamer een gedrukt biljet doen aanplakken, luidende>Toegang wordt slechts verleend aan personen dio zich willen abonneeren of een advertentie wilieü plaatsen. Zij, di9 niet op decou rant geabonneerd zijn of personen, d-ie in konnelijken staat van dronkenschap verkeeren, worden onvoorwaardelijk bui ten de deur gezet." Van 1 tot en met 15 Januari. Hoek. Geboorten. 2 Jan. Da»iel, z van Pieter Buijze en van Adriana Heijns- dijk. 10 Jan. Janneke, d. van David de Putter en vaD Adriana Scheele Koewacht, Huwelijks - aangiften. 4 Jan. Alphonsius Sturtewagen, oud 22 j., jm. en Emma van Hoeye, oud 19 j-» i^. Huwelijks - voltrekkingen. 15 Jan. Alphonsius Sturtewagen, oud 22 j-, jm. en Emma van Hooije, oud 19 j., jd Geboorten. 6 Jan. Camillus, z. van Petrus Franciscus de Vos en van Cle mentina de Canne. Overlijden. 12 Jan. Joseph Schaut, oud 43 j., 7. van Jacobus Franciscus en van Pauline de Bruijne. Zaamslsig. Huwelijks - aangiften. 9 Jan. Willem Anthony Wisse, oud 68 j., weduwn. van Cornelia Dees, en Fr-tngoise van Keikvoorl, oud 41 j., jd. Geboorten. 4 Jan. Janneke, d. van Marinus de Bokx en van Adriana Ver- berkmoes. 9 Jan. Johannes, z. van Cornells Leunis en van Helena Buijze. 10 Jan. Jacobus, z. van Pieter Potters er: van Johanna Schoonakker. 14 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Jan Var- poorte en van Tanneke Magdalena Haak. 15 Jan Janna, d. van Hermanus Zegers en Tanneke Bakker. Overlijden. 11 Jan. Pieter Geelhoedt, 54 j., echtg. van Sara Elizabeth van Dixhoorn en weduwn. van Aaltje Donze. 13 Jan. Jacobus Leendert Kense, oud 3 m., z. van Jacobus Frangois en van Adriana Willemina de Vos. Zuiddorpe Huwelijks - aangiften. 4 Jan. Johannes Herman, oud 30 j., jm. on Ema Maria Baert, oud 36 j., jd. Huwelijks-voltrokkingen. 8 Jan. Petrus Bogaert, oud 44 j., weduwn. en Maria Christina Schaut, oud 33 j., jd. 15 Jan. Johannes Herman, oud 30 j., jm. en Ema Maria Baert, oud 36 j., jd. PRIJZEN van 100 en daarboven. 5de Klasse. Trekking van 17 Jan. No 2308 14057 1000 16484 400 2690 2981 5189 10538 18179 200 681 5268 5347 7101 8709 895313035 100 Axel, 18 Januari. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt, jarige tarwe 0. a0.- nieuwe tarwe 7.— a 7.25 rogge /O.— a ƒ0—, nieuwe rogge 5.— a 5.10 jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 6.40 a 6.60 jarige zomergerst a nieuwe zomei gerst 6. - a 6.10; haver 5.- a 5.20 paarden'ooonen 6. - a 6.10 groene erwten ƒ6.— a 650 koolzaad a kanariezaae a -,vlas (per a c) a Boter 1.05. Eieren ƒ3.60. Hulst, 20 JanTer graanmarkt van heden was de prijs als volgtTarwe 6,80 a 7,20, Rogge 5,20 a 5.70, Wintergerst 6,40 a 7, Zomergerst ƒ5.70 a ƒ6,-, Haver 4,70 a ƒ5,25, Erwten ƒ6.- a ƒ7,-, Paardenboonen 6,50 a 7,50, Duiver.boonen 6,75 a 7,50, Witteboonen 11,—a ƒ11,50, Bruineboonen 10,— a 11, Boek weit - Lijnzaad Aard appels ƒ2, Koolzaad per zak van 106 liters - Boter per kilo 0,90 a 0,96, Eieren per 26 stuks 1,05. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 36 stuks hoornvee 50 varkens vei kocht 21 36 1 schaap, verkocht 1 schaap Gent, 17 Jan. Graanmarkt. De prij. zen zijn opgegeven in franken en pei 100 kilo Tarwe 16,25 rogge 1125, gerst 15.50 haver 16, tot 17. koolzaad 25, lijnzaad 22 lot 24, lijnzaadkoeken 16 tot 17, kool zaadkoaken 11 tot 12. Boter per kilo 2,— ft. tot 0.— fr. Eieren, de 26, 2,70 fr. tot 0,00 fr. Veemarkt van heden. Goede stalbees ten 1,80 tot 1,50, varkens levend ge wogen 70 tot 80 c. Heden middag ten ééu ure over leed zacht en kalm na een langdurig lijden onze geliefde Moeder, Mejufirouw TANNEKE CRANSBERG—SCHEFFER, in den ouderdom van 53 jaar. J. CRANSBERG Axel, H. CRANSBERG Schoonhoven, L (CRANSBERG Groede. Axel, 21 Januari 1896, Den l April, e k. kannen aan de RIJKSN0R1NAALEES SEN te Axel geplaatst worden. Zij, die aan het toelatings examen wenschen deel te nemen, moeten zich bij den ondergeteekende aanmelden voor 20 Februari a. s. Zij hebben daarbij over te leggen 1°. hunne geboorte-acte 2°. een of moer getuigschriften, waar onder een van het hoofd der school die zij bezoeken 3°. eene verklaring van ouders of voogden, dat deze voornemens zijn hem of haar voor het onderwijs te bestemmen. De adspiranten moeten op 1 April e. k., den leeftijd van 14 jaar bereikt hebbeD. Axel, 21 Januari 1896. De directeur, B. VAN RUIJVEN. Opnieuw ontvangen echte Bredase he ONTBIJT-, SNIPPER SUCADE EN CANDIJKOEK. Vriendelijk aanbevelend Axel. J. F. SCHEELE Jzn. Het Bestuur van den polder COEGORS c. a., zal op Donderdag 3» Januari 1896, des namiddags 3 ure, iu de herberg bij P. Dieleman Wz. te Axel dé levering van van 1 tot 3 c.M., op den wal te leveren, de helft aan de Biikstiaat in de nabijheid der kinderen Buijsse, gemeente Ter Neuzen, en de helft omtrent de hofstede van den heer Fr. Dekker Pz. gemeente Axel. Biljetten in te leveren tot voormeld uur b(j den Ontvanger-Griffier te Axel. Axel, 16 Januari 1896. Het Bestuur voornoemd, P. VAN HOEVE. Dijkgraaf. P. DREGMANS, Öntv.-Griffier. Het BESTUUR der Vereeniging zal op den 27 Januari 1896, des namid dags 2 uren, in het „Wapen van Zeeland" te Hulst, trachten aan te besteden Inlichtingen en voorwaarden te beko men bij H ALBROECk, Secretaris.

Axelsche Courant | 1896 | | pagina 3