(«emengd Nieuws. het Wilhelmus door het orkest. Zij onderhield zich met schier alle gasten, wier aantal ruim 200 bedroeg en die zich in de verschillende zalen, welke in alle hoeken met palmen en planten prijkten, bewogen. De Regentes droeg een robe van violet fluweel met witte kanten en verliet te lD/o uur het bal. De prinses, die het bal opende met den heer Y. Rumbold, zoon van den gezant, is gebleven tot na het cotillon, welken zij danste met baron Snouckaert van Schauburg. Deze dans werd geleid door E. graaf van Limburg Stirum. De benoodigdheden daartoe kwa men uit Parijs en de bloemen uitNizza. LomtoOü. Daar het nu bijna een iaar is geleden, dat de troepen van de expeditie naar Lombok zijn teruggekeerd, is het oogen- blik gekomen om eens te resumeeren, welke verliezen gedurende de expeditie en als een gevolg daarvan door het leger zijn geleden. Het aantal gesneuvelden is als volgt 15 officieren, 96 Europeesche, 84 Ara boineesche en 30 inlandsche militairen. Aan bekomen wonden overleden 5 officieren, 18 Europeesche, 10 Am boineesche en 14 inlandsche minderen. Ais een gevolg van daarbij bekomen ziekte, vermoeienis of uitputting zjjn sedert overleden: 175 Euiopeesche, 33 Amboineesche en 38 inlandsche militairen. Van het aantal, door den vijand ge wonden, werden sedert afgekeurd97 Euiopeesche (waarvan aan 71 verhoogd of gewoon gagemant), 16 Amboineescne (waarvan aan 4 4 verhoogd of gewoon -agement) en 45 inlandsche militairen (waarvan aan 41 verhoogd of gewoon cagement werd toegelegd.) De overige 26 man Europeanen werden tijdelijk ongeschikt geacht en naar Nederland op ••ezonden, terwijl aan twee Amboineezen en vier inlanders een enderstand voor eens weffi toegekend. B. Nbl WEL. den 10 Januari 1896. - Bij kon. besluit is met ingang van 1 April aan J. Noest op zijn verzoek uervol ontslag verleend uit zijne betrek king van directeur van het post en telegraafkantoor te Terneuzen. - Bij kon. besluit is aan mej Pothoff te Hulst, onderwijzeres te Gro ningen, een pensioen verleend van 162 Voorm. 9 ur Nam. 2 ure Predikbeurten te Axel. Zondag 12 Januari 1896. Ned. Rem. Gemeente. Voorm. 91/, ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Gereformeerde Kerken Kerk A. Voorm. 9*/i are Nam. 2 ure Ds. A. Doorn Ds. A. Doorn. hij stond 7,00 gebiedend voor haar, dat zij aarzelde en zich vergenoegde met een trotsch zwijgen. Goeden nacht, zeide hij, ik breng den avond door met mijn ouders. Zij deed geen poging om hem te weer houden, maar toen hij heen was, wierp zij zich op haar sola en snikte hevig, rukte met hartstochtelijke gebaren den krans uit hare lokken en trapte daar op ■net den voet. Na verloop van een uur meldde de kamenier den kamerheer aan wien het ongeduld en de vrees, dat Marie ets mocht overkomen zijn, het voorwend sel verleend had, zich van het bal te ver wijderen om te gaan hooren. Marie bloosde oen hij werd aangemeld, zij overlegde bij zichzelf ot zij het kon wagen, hem binnen te laten, maar zij herinnerde zichAlexan Iers dreigenden blik, ten eerste male g< oelde zij iets als vrees voor hem en het vermoeden kwam bij haar op, dat zij oom vernietigend zou kunnen zijn ih-.eef een paar wooiden in het Fiansch >p een visitekaartje en zond dit aan Landry ;.et de betuiging van haar spijt, dat z" eden avond geen bezoek kou ontvange: Onmiddelijk hierop liet zij zich eenvoudig n luiiseïjjk aankleeden, en ging daarna, Kerk B. Leeskerk. Leeskerk. Goed toezien bij bet ontvangen van zilvergeld mag wel eens aanbevolen worden, want er is heel wat valsche muntspecie in omloop. Alleen aan bet rijks-ontvangkantoor der accijnzen te Amsterdam werd6n geduiende het jaar 1895 aangeboden 21 guldens en 15 rijks daalders, waarvan vermoed werd, dat ze aren vervaardigd in nabootsing van echte muntstukken, welk vermoeden, bij het onderzoek door hun muntcollege Utrecht, juist bleek te zijn. Slechts 2 dier stukken waren gegoten, overige waren alle geslagen op valsche stempels en vooral de rijksdaalders wa ren zoo bedriegelijk nagebootst, dat alleen een scherp en geoefend oog ze van de echte kon onderscheiden. Een aardig trekje op het gebied van liefdadigheid kon men gepasseerden Zaterdag aanschouwen in de Taksteeg te Amsterdam. Een .arme grijsaard, die daar voorbijkwam, werd zóó door honger gekweld dat. hij zijn nood kenbaar maakte aan een heer. Deze trad een brooddepöt binnen en verschatte hem een flinke boterham met kaas. Een der buren voegde bierbij nog een glas ine'k. Met graagte verorberde de stakkert deze spijs, terwijl zich allengs oen groepje voorbijgangers vormde, die met medelijden dit tooneeltje gadesloegen. Onder her, bevond zich een werkmansvrouw met een zuigeling op den arm zoodra be merkte deze niet dal de man geen melk meer had, of zij stortte den inhoud van de zuigflesch in hel glasonder goed keurend gemompel van het publiek reikto het den armen man over, die zich niet onbetuigd liet. Zeker een treffend staaltje van liefdadigheid naar vermogen Eindelijk is er licht opgegaan over een familiedrama te Parijs, dat eenige jaren geleden groot opzien baarde waarvan de aanleiding volmaakt onbe kend bleef. Een docent aan het gym nasium, Lucas geheeten gaf zijne vrouw een messteek in den hals en wierp de ongelukkige over de balkonleuning van de vijfde verdieping op straat. Daarop pleegde Lucas zelfmoord, door omlaag te springen. Het drama was des te ge heimzioniger, daar de beide eebtgenooten uitmuntendharmonieorden en mevrouw Lucas niet de minste aanleiding tot boosaardige toespelingen gaf. Bii eene huiszoeking door de politie werd echter een onderteekend schrijven gevonden waarin men Lucas mededeelde, dat zijne vrouw in verboden verhouding tot zekeren Jean C. stond. De polilie-commissaris rustte niet vóór hij achter het geheim was gekomen, dat dezen brief omsluierde en eerst thans is bij geslaagd. Een individu, wiens vrouw maitresse van Jean C. was geweest zocht naar een middel om van dien min naar at te komen en kwam toen op de gedachten om Lucas, wiens opstuivend karakter hij kende, in den waan te bren gen, dat diens echtgenoot hem bedroog. iffe schurk hoopte klaarblijkelijk, dat Lucas den vermeenden rcover van zijn geluk zou aanvallen en dooden, waardoor de bedrogen echtgenoot dan ioor de hand van een roedeminnaar zou bevrijd zijn. Lucas was echter nog op- liegender dan de schrijver had verwacht, want hij pleegde, zonder zijn vrouw over zaak te onderhouden, zijn ontzettende daad. Algemeen vraagt men zich af, welke straf wel in juiste verhouding zou zijn met een zoo afschuwlijk gemeene handeling, die aan bet levensgeluk van ee jonge menschen op tragische wijze een einde maakte. weerwil van het late uur, nog uit haren man, indien hij naar haar mocht vragen, de boodschap achterlatend, dat zij naar hare ouders was gegaan maa Alexander dacht niet aan haar, haar ge drag had opnieuw vergelijkingen in hel leven geroepen tusschen haar en Felicita en nu dwaalden zijn gedachten ver teru m een gelukkigen, gelukkigen tijd, ver sierd met het lieve beeld van Felicita en met de refne zalige liefde van zijn hart Di j herinneringen, ofschoon verbonden met zooveel droefheid, verhieven hem toch boven de kwellingen van zijn dagelijksch leven, hij gevoelde zich beter en reiner in deze belangelooze liefde, in dit ze zuchtig entoch zelfverloochenend verlangen (Wordt vervolgd Zijn adreskaartje achtergelaten Een genie-soldaat te Utrecht, die blijk baar te veel sterken drank had gebruikt, en veel trek had in een hartig stukje, trad de winkel van een spekslager bin een en vroeg om een pondwoist. Ter wijl de winkelier de worst afwoog, greep de soldaat ze op eens van de schaal en ijlde er den winkel mede uit, op den voet gevolgd door den winkelier, die hem ech ter niet durfde aangrijpen, omdat hij be vreesd was voor een slag met den sa bel. Ongetwijfeld zou dan ook het ruw geweld hebben gezegevierd, indien niet de soldaat had vergeten om zijn hand schoenen, die hij op de toonbank had ge legd, mede te nemen, zoodat zij door den winkelier werden gevonden, die als oud militair dadelijk naar het wapennummer keek en daardoor aan de bevoegde auto- iteit het middel in handen gaf om den schuldige op te sporen. Te Zeddam heeft door een onge lukkig toeval een veldwachter zijn vrouw dood geschoten. Omtrent de toedracht zijn verschillende lezingen in omloop. Volgens den een nam de man het wapen van den wand, toen het plotseling afging volgens een ander lag het op tafel en ontnam de vader het een der kinderen die er mede wilde spelen. Intusschen is de veldwachter in hechtenis. Te Pietermarifzburg moet, naar een in Transvaal verschijnend blad mededeelt het volgende geval zich hebben voorge daan De heer Jacobus de Wet moest naar Johannesburg en nam zijn vrouw mede terwijl hij zijn schoonzoon, den heer Smit de zorg over het huis toevertrouwde. Vrijdag jl. nu gingen de heer Smit en zijn vrouw naar eer. buurman, met het voornemen om 's avonds terug te keeren Door een onweder werden zij echter ge- noodzaakt ook 's avonds te blijven. Een kaffer kwam naar het huis van De W., met een zakdoek om zijn gezicht gebonden. Oeroudste dochter een meisje van vijftien jaar beviel het uiterlijk van den kleurling niet en als een waar kind van heldenvaderen laadde zij een geweer en wachtte de dingen af die komen zouden. Zij stak een kaars op, en kort daarna werd ei aan de deur geklopt. De in boorling, (want hij was het) die geen antwoord ontving, begon met een steen op de deur te hameren, maar bet baatte niets, de deur wilde niet wijken. Toen liep hij naar het venster er, sloeg de rui ten in. Het meisje schoot op den in driuger juist toen hij binnenkwam, maar raakte hem ongelukkiger wijze niet. In middels waren de overige leden van het gezin, een jongen van neg6n jaar en twee jongere meisjes, met de kaars naar slaapkamer gegaan. Zoodra nu de kaffer binnen was, ont rukte hij het bevende meisje 't geweer en sloeg er haar mede totdat het drie stukken was. Het kind bleef voor lood liggen. Hierop trad bij de slaap kamer binnen en begon de andere kin deren te slaan met bet gedeelte van geweer jdat hij nog in de hand had. Een der meisjes ontving een diepe snede over het voorhoofd tot aan het oog men vreest voor haar leven. Inmiddels was het oudste meisje in de vooikamer weer bijgekomen. Toen zij de angstkreten van de andere kin deren hoorde, vloog zij naar de slaap kamer en den kaffer grijpende, wierp zij hem op den grond en hield hem vast terwijl haar oudste broertje een der plan ken van de bouten bedstede nam en er den kerel twee malen mede op het hoofd sloeg. Ten slotte worstelde de kaffer zich los maakte zich uit de voeten waarop het meisje aan de naastbijzijnde boerenplaats hulp stuurde. De boer verscheen met oen vriend aan het huis van De Wet en verbond de wonden der kinderen waarna zij den ganschen nacht naar den inboorling gezocht hebben, totdat zij hem ten slotte vonden in de droge bedding van een rivier, ongeveer twee mijlen van het huis gelegen. Toen hij gevangen werd genomen, was hij bezig het bloed uit zijn kleeren te wasschen en de wonden onder zijn haren te verbergen. Hij ontkende in het huis te zijn geweest, maar toen hij onderzocht werd, ontdekte men de wonden op zijn hoofd. - Een ingenieur, Franschm van ge boorte, is op straat te Brussel plotseling krankzinnig geworden. Hij waande zich vervolgd door de anarchisten, omdat hij een wapen had uitgevonden, dat hen allen verdelgen moest. - Uit de stallen der Militaire School te Parijs is Woensdag een officierspaard, 1000 gulden waard zijnde, gestolen. Kort voor het slaan der reveille drong de dief, in uniform, binnen en zadelde kalm het paard, dat hem het beste toescheen. Toen op het oogenbük, dat hij zijn paard wil de beklimmen, dit eenige zijsprongen deed was deze zoo vermetel van zich op de plaats der school door een soldaat te >en helpen - In geleerde vakkringen te Weenen wordt veel gesproken over oen ontdek - King, die prof. Röntgen te Würzburg moet hebben gedaan. Hij laat het licht door eene glazen buis vallen, door welke een electrisohe stroom loopt, en hierdoor wordt dat licht zoo sterk, dat het door hout en door het vieesch van mensch en dieren gaat als door glas, maar niet door metalen en beenderen. Hij kon daarmee metalen gewichten photographeeren, die in een houten kistje gesloten waren evenzoo kreeg hij een lichtbeeld van eene hand, enkel bestaande uit de beenderen. De stralen gingen ook door een dekkleed, dat voor het toestel was gehouden. Men stelt zich van deze ontdekking reeds grootsche gevolgen voor, vooral op geneeskundig gebied Men zou aldus namelijk storingen ir, het lichaam kunnen opsporenbeenderbreuken nauwkeurig kunnen nagaar,de plaat-s van een kogel in het lichaam vinden enz. Te Vieux Condé, bij Rijsel, was Vrij dag een landbouwer, Pureux genaamd, bezig musschen te schieten, toen onver wacht zijne dochter, een meisje van 22 jaar uit een zijlaan te voorschijn kwam. Hij trof haar in de borst. Nedervallende 1 riep zij: 0 God »vader, ik vergeef u" en gaf den geest. In de St. Pieter te Rome geschiedde Dinsdag een vreeselijke zelfmoord. Een oude Napolitaan, voormalig omnibus conducteur. plaatste zich midden voor het hoogaltaar en sneed zich met een scheermes den hals af. Stervend werd hij weggedragen. De kerk, die onmid dellijk gesloten werd, moet nu opnieuw gewijd worden. •BELGIË. De minister van spoorwegen Van den Peereboom heoft een onderhoud toe gestaan aan de afgevaardigden van het gezelschap Antwerpen Linkeroever. Hij verklaarde hun dat de naasting van den spoorweg van het land van Waas zijn liefste wensch was, maar dat de koop nog niet bepaald gesloten is. Na den koop zal een internationale

Axelsche Courant | 1896 | | pagina 2