Rechtszaken. 350su Staats-loterij, fiemengd Nieuws. lit de moppendoos. Afrikaansche onderneming niet zijn werk washij voor zich stond een andere Afrikaansche politiek voor. Engeland deed indertijd de uitnoodiging om ge zamenlijk den opstand onder Arabi-pacha te onderdrukken. Reeds' in 1885 had de spreker ingezien dat de vlag, eenmaal in Massowah geplant, daar ook moest blij ven. Het gesloten tiactaat met Uccialli strekte Italië tot eer, doch koning Menelik he9ft dit geschonden omdat hem de sla venhandel verboden is geworden. Het heeft nooit in de bedoeling van Crispi gelegen het land der Shoanen te veroveren de nederlaag bij Amhalagi is dus niet aan dit kabinet te wijten. In de gegeven omstandigheden ver langde de regeering slechts de middelen om in de behoeften te voorzien, daarbij de belofte gevende dat zij geenerlei po gingen zal doen om het gebied uit te breiden maar slechts de eer der vlag wenscht te redden. Voor tot beraadslaging over de talrijke moties werd ovei gegaan deelde de voor zitter mede, dat hij geheime stemming ii i 218 tegen 182 stemmen de mi li taire decreten zijn goedgekeurd. Aangenomen werd alsnu een motie van Torrighiani en Garibaldi, van inhoud dat de-kamer overtuigd dat de regeering 't prestige der Italiaansche wapenen zal weten te handhaven, den vrede in Afrika en de veiligheid in de toekomst zal weten te verzekerendaarbij zich verzettend tegen een politiek van uitbreiding, acte nemend van de verklaringen dei regeering overgaat tot de behandeling der arti kelen. De credietwetten werden alsnu in stemming gebracht en met 247 tegen stemmen aangenomen. Inboorlingen van Massouwah in Ita- liaanschen dienst, door de Shoanen bij Ambalagi gevangen genomen, zijn weder losgelaten. Zij deelen mede dat de Ne gus van Abessinie zeer gedrukt is door de belangrijke verliezen die hij in de laatste gevechten goleden heeft. Alleen van de Shoanen onder Combegu zijn duizend man gedood of gewond onder de laatsten is ook diens broeder. De Frankforter Zeit. weet te melden dat de terugroeping van generaal Marti nez Campos uit Cuba aanstaande is, trots alle tegensprekende geruchten. Als opvolgers worden genoemd de generaals Weijler en Prims le Rivera. Uit Cuba komen berichten met afwisse lenden uitslag omtrent de gevechten tus schen Spaansche troepen en insurgenten. In de provincie Santiago kwam het tot een treffen, waarbij de opstandelingen 40 dooden en 90 gekwetsten moesten achterlaten. De Spanjaarden hadden 17 dooden en 53 gewonden Op de grens van Matanzas staat een leger insurgenten van 6000 man onder Gomez gereed om een inval te doen. De insurgenten, ten getale van 10.000 man, onder Gomez, Maceo en andere hoofden, zijn de provincie Matanzas op Cuba binnengerukt. Men verwacht een ernstig gevecht, want talrijke kolonnen Spaansche troepen hebben de grenzen afgezet. Het binnenhalen van den oogst in ge kort deed, zich zelf het leven redde en de kracht in zich gevoelde, zijn nieuwen stand waardig op te houden. Dat hii op deze wijze in Pruisischen dienst trad, kwam hem zeer gewenscht voor, hij behoefde in een vreemden staat en bij de zeer ongeregelde toestanden in de oorlogsjaren geen vrees te koesteren voor ontdekking en hij had van Roda genoeg vernomen over diens familie aangelegen heden, om antwoord te kunnen geven, als ooit iemand, die den naam kende, hem iets vragen zou. De eerste verlegenheid, waarin hij geiaakte, werd veroorzaakt door een brief uit Saksen van de zuster van den overledene, die na verloop van 'ijd in eene courant zijne inljjving in Pruisischen dienst gelezen had en hem overlaadde met teedere verwjjtap, omdat hjj haar zijne t< rugkomst, noch zijn bestaan gemeld had, terwijl zjj zoovele smartelijke noemde provincie is uitgesteld; hierdoor zijn 3000 arbeiders zonder werk De Times verneemt uit Konstantinopel dat de sultan bevolen heeft versterkingen naar Kreta af te zenden. Aan de tegenwoordigers der mogend heden te Konstantinopel ia door d9 Porte mededeeling gedaan dat de bezetting van Zeitoun, bestaande uit 400 Turkschesol daten, benevens 500 inwoners waaronder vrouwen en kinderen, door 12,000 Ar meniers, dio de stad belegerden, zijn vermoord geworden. De sultan beeft aan Mustafa Pacha bevel gegeven om met 10.000 soldaten en twee batterijen geschut tegen de stad op te rukken en de plaats te bombardeeren, 1e huizen te verwoesten en de Armeniërs neer schieten. te WEL. den 24 December 18!»,' - Naar men verneemt zal het afbrengen van het gestrande Engelsche stoomschip York, bij de haven te Tei Neuzen, volgens accoord door den heer P. A. van de Velde aldaar, worden ondernomen, en daartoe bereids een baggermachine aanwezig zijn. Naar gezegd wordt zou de stoomboot binnen 30 dagen te water moeten zijn en daarvoor alsdan 3500 p. Eng. (ƒ42,000) worden betaald. Zaamslag. Bij den landbouwer Edial Dekker alhier, zijn na vprbreking van de deur van het hoenderhok een vijftigtal kippen mede genomen. Als naar gewoonte dief of dieven onbekend. De Z. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Zitting van 24 December 1895. A. F. L., 28 jaar oud, arbeider te Sas van Gent, is wegens huisvredebreuk veroord. tot 5 of 5 dagen. J. B., 33 jaar oud, arbeid9i te Zaamslag, is wegens mishandeling veroord. tot 5 of 5 dagen. E. J. v. L., 41 jaar oud. korenmolenaar te Graauw, is wegens mishandeling ver oord. tot 3 of 3 dagen. le. M. L. v. M., 18 jaar oud, 2e. M. de B., 16 jaar oud, arbeidsters te Stoppel dijk, zijn wegens strooperij veroord. ieder tot 1 of 1 dag. A. J. B., 31 jaar oud, schoenmaker te Hulst, is wegens mishandeling veroord tot 3 of 3 dagen. PRIJZEN van 100 en daarboven. 4de Klasse. Trekking van 23 Dec. No, 12518 18487 4047 9288 9673 4666 6475 15050 17969 3497 3586 3861 1526 4426 4989 6592 8016 10862 16264 18735 20372 1500. 1000. 400. 200. 10G. In een te Rotterdam verschijnend blad wordt het bericht angetroffen, dat een man uit Schoonhoven voor een der substituut-officieren van justitie aldaar bekend heeft den moord op A. F. Hoog steden te hebben gepleegd. De zaak is tranen om hem had geweend. Zij deelde hem mede, dat hunne moeder gestorven was, hen zegenend, dat zij zelve zonder steun en bescherming in de wereld achter gebleven, hare liefde geschonken had aan een Fransch officier, met wieu zij binnen korten tijd in het huwelijk zou treden, en verzocht h in haar zijne broederlijke toe- enegenbeid niet te zullen onttrekken ter wille van dit huwelijk en te bedenken, dat de liefde niet vraagt naar den strijd der volkeren. Ook verzocht zjj hem, om volmacht te zenden, opdat de aangelegen heden der erfenis zouden kunnen geregeld orden en uitte den vurigen wensch, hem nog éénmaal te zien, voor zij haren toe- komstigen echtgenoot volgde naar zijn «Ierland. (Wordt vervolgd-) deze. Bedoelde persoon had in dronken schap zich uitgelaten, dat hjj den moor gepleegd had. Nadat zijn roes voor bij was, heeft hij verklaard zich mets van deze ui lating te herinneren en aan den moor geheel onschuldig te zijn. Geconfronteerd met oe schoolkinderen, die den jongen Hoogsteden kort vóór diens verdwijnen met den persoon van den veimoedelijken moordenaar gezien hebben, verklaarden dezen in hem dien persoon niet te her kennen. n. R. Ct, In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half één werd een molenaar, wonende In de St. Josephstraa; rio. 84, op de Kruiskade te Rotterdam moedwillig aangevallen en mishandeld door eenige jonge mannen. Toen hij zich tegen ziine aanranders verdedigde trok een hunner, een milicien te Bergen op Zoom in garnizoen, zijn mes ei. bracht daarmede den molenaar drie steken in den ïug en een in de dij toe. De dader, door de politie naar het bureau in de Witte de-Withstraat overgebracht is ter beschikking van de militaire autoriteit gesteld. De verwondingen zijn niet gevaarlijk. In den nacht van Vrijdag op Zater dag werd door eene viouw, wonende op de Reguliersgracht, te Rotterdam, bij de politie assistentie verzocht, omdat eenige personen, in schuttersuniform gekleed, haar hadden mishandeld en de deur harer woning ingetrapt, Een agent bracht kort daarna, geholpen door eenige confraters van genoemde gracht, aan het politie bureau twee schutters. De een liep op die gracht met getrokken bajonet en de ander met de sabel, terwijl beiden in licht beschonken toestand verkeerden. Zij hadden aan een perceel de deur ingetrapt en een koperen keteltje mede genomen en aan een ander perceel een glasruit verbrijzeld. Een ager,r is door een der schutters gestoken, teiwijl een ander agent met de sabel is geslagen. De schutters zijn in bewaring gesteld. Men seint uit G.oningen: Het lijk van den agent van politie Van Vliet, die sedert 8 dezer vermist werd, is eindelijk Zaterdagmiddag nog bij toeval in de Oosterhaven gevonden door Kroder en Hollander twee arbeiders die de uitgeloofde premie van 100 uit stekend kunnen gebruiken. De signaalfluit hing op de jas van Van Vliet, waaruit wordt opgemaakt dat hij om assistentie gefloten heeft. De hand- okoenen waren nog aan de handen en de sabel in de schede. Uit de zakken wordt alleen het beursje vermist, zoodat als stellig mag worden aangenomen, dat het voor een paar dageD op een stuk land gevonden beursje, door Van Vliet's vrouw en zijn kameraden ook herkend, aan Van Vliet heeft toebehoord. Het lijk is voorloopig geschouwd in 't Academisch Ziekenhuis door óe doctoren De Waard en Kijlstra. He» neusbeentje is ingedrukt, wondjes zijn op 't voorhoofd en den wang en een buil op het voorhoofd zichtbaar. Het verder onderzoek in deze treurige zaak heeft nog bitter weinig opgeleverd. Men weet nu, dat Van Vliet even na 2 uur een mari en een vrouw is gevolgd, terwijl om dien tijd in de buurt ook 3 mannen zijn gezien. Deze onbekende personen zijn door den commissaris van politie opgeroepen om inlichtingen te geven, maar niemand hunner is ver schenen. Te Antwerpen zijn drie jonge meisjes plotseling verdwenen.] Hei laatste geval van dien aa«-d had, volgens het Hbld. van Antwerpen, verleden Donderdag plaats, doch ditmaal heeft men een spoor dat tot de ontdekking zou kunnen leiden. In een herberg der Hoopstraat, 21, 20-jarige Florentine Wouters, van Kleidrecht als dienstmeid woonde, kwam laatstgenoemden datum een deftig gekleed persoon,binnen,(die Fransch sprak. Noch de vrouw des huizes, noch de meid verstonden hem en toen riep bij een ander persoon binnen, die als tolk zou dienen Deze vertaalde de vraag van den vreem deling, die luidde; Mag het meisje een oogenblik naar buiten komen Ja, was het antwoord der vrouw als het niet te lang duurt. Florentine ging, zooals zij daar was, met den vreemdeling buiten en, toen de hei bergieister een paar minuten later buiten kwam zien, was er zoo min van de twee vreemdelingen als van het meisje nog iets te bespeuren. Volgens eer, later bericht zijn alle drie weei teruggevonden het eene meisje was verdronken, de beide andere waren in een herberg doch deden heel geheim zinnig en wilden niets zeggen. - In den omtrek van het nationale park Yellowstone in Amerika zijn in den laatsten tijd verscheidene stroopers ge arresteerd, die onder het wild in dat park vreeselijke verwoestingen moeten hebben aangericht In het park waren laatste wilde buffels der Vereenigde Staten losgelaten en order de hoede van de ir, het park gedetacheerde regeerings- troepen vermeerderde het aantal buffels tot ongeveer 400 stuks. Thans wordt uit Butte City in Montana gemeld, dat de kudde tot op 10 stuks na, door stroo pers uitgemoord is. Twee heeren zijn in een koffiehuis aan het biljarten een hunner maakt een bal met een prachtig effect, maar die op tuk van zaken toch nog mis is. «Die heeft te veel", zegt de ander. Juist verlaat een eenigszins aangescho ten heertje het koffiehuis. Bij het hooien dier woorden keert hij zich driftig om en roept woedend uit Als je mij be doeld, mot je 't me maar vlak in mijn gezicut zeggen, hoor t Volgende viel vooi in een derAm- sterdamsche ziekeninrichtingen. Tijd Zaterdagavond 10 uur. PlaatsWachtkamer. Er wordt een vrouw binnengebracht met een groote hoofdwond. ZusterDat is aangekomen, vrouwtje. Hoe heb je dat gekregen? Heeft je man je zoo geslagen ?c i vrouwMijn mar, Neen juf frouw, die geeft me nooit slaag. Die behandeld me meer of ie me vrind is, dan als me man. De vrouw had de kwetsuur in een schermutseling met een vriendin opgedaan. Iemand, die zjch in een koffiehuis door n der keilners beleedigd achte, pakte dezen bij den kraag, schudde hem danig heen en weer. en zeide>Ik za! je lee- en, hoe je bezoekers behandelen moet!* - Waarom knipt u dat gaatje in mijn kaartje vroeg een klein mannetje aan Jen conducteur Om u door te laten was hel ant woord. De kleine George is een welopgevoed kind en vooral tegen dames is hij zeer beleefd. Op zekeren dag zit hij met z'n papa, die hem op z'n knieen heeft, in de tiam. Een jonge dame komt binnen en heeft geen plaats ineer. Dadelijk springt het attente jongetje van papa's knieen af, groet met z'n hoedje en zegt heel Mag ik u mijn plaats aanbieden, juf- frouw »Hoor eens, kinalief, ik zal misschien zoo laat op kantoor moeten blijven, dat ik niet thuis kan komen eten. Maar dan zend ik in elk geval oen briefje „Geef je geen moeite, Jan, ik heb 't briefje al in den zak van je overjas gevonden.* „Mama, de oude baron Van Straien beeft mij zijn hand aangebodenzou ik dien aannemen »Ben je gek kind h(j is voel te oud voor je. Die zal ik wel nemen.* Iemand komt een zoogenaamdeu «vetten* restaurant binnen, ergens waar je voor veertien stuivers je «bekomst* kan eten. De mau vindt eén lang haar in zijn soep. Hé, „kellner," roept de gast, „weet, je

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 2