St. Hicolaas-gesclienkei Suiker- en Chocoladewerken. Omtrent 90 Kanadaboomen, 1*. Koster, J. Vlaander. P. Dekker Fz. Chocolade- en Suikerwerken, ADEAUX, Gemeenteraad van Axel. Handelsberichten. Advertentien. P, Koster, P. Dekker Fz. A. Schieman Jz. ONTVANGEN 3penbare^V erkooping Openbare Verkooping St. NICOLAAS gearriveerd bij J. H. VAN DIXHOORN, Axel. Openbare Verkooping 100 Kanadaboomen, 15 Kanadaboomen, G. J. YrieM-Yan Dixhoorn, Axel. Kinderspeelgoederen, enz SISAREN in kistjes van 25, 50, en 100 stuks St NICOIiAAS is gearriveerd Openbare Verkooping 85 CANADABOOMEN. 41 schoone Wilgenboomen, Opnieuw Ontvangen: H AINGLAMPKN. wordt, wanneer men de jas met warm water in aanraking brengt of baar dicht bij een warme kachel houdt. De 24 jarige schippersknecht M. van L., werkzaam bij den beurtschipper L. Hortensius, liggende met zijn schip aan den Open Rijstuin te Rotterdam is Donderdag namiddag te een uur bij het aan boord brengen van een vat stroop van circa 200 Kg. uitgegleden en met bet aangezicht op de trap gevallen, waardoor het vat hem over het hoofd rolde. Zyn neus werd verbrijzeld en bovendien kreeg hij nog verschillende verwondingen in het. aangezicht. Hij werd Daar het ziekenhuis gebracht. daarvoor te klein is. M- a. s. wordt alsnu aangenomen het voorstel van R. en W, en den Voorz de verlangde machtiging verleend. VI. Z. h. s. wordt besloten het verzoek vau C. Wiest tot atkoop van cijns, in te willigen. VII. Vaststellen verordening op de heffing en invordering van den hoofd. Zitting van 19 November 1895. Tegenwoordig alle leden uitgezonderd dbr. Dregmans met kennisgeving. Voorz. dhr. D. J. Oggel. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge- I. Mededeeling van ingekomen stukken a. Brief van dhr. C. T. Dieleman, waarin hij zijne erkentelijkheid betuigt voor het vernieuwde blijk van vertrouwen dat de Raadsleden in hem stelden wat betrjft de verhooging zijner jaarwedde. b. Kennisgeving van dhr. P. Dregmans dat hij door ambtsbezigheden verhinderd is de zitting by te wonen. c. Brief van Ged. Staten dd. 19 Oct. 11 houdende goedkeuring van het Raadsbesluit betreffende de regeling der jaarwedde van een onderwijzer. d. Idem dd. 26 Oct. 11. houdende terug zending van een exemplaar der rekening en verantwoording dienstjaar 1894. e. Idem dd. 19 Oct. 11. houdende terug zending van een exemplaar der door hen goedgekeurde gemeentebegrooting voor 1896. Missive van Ged. Staten dd. 19 Oct. 11. houdende terugzending van het goed gekeurde kohier der schoolgelden over het 4e kwartaal 1865 g. Idem van het suppl. kohier van den bootd. omslag dienst 1895. h. Idem houdende goedkeuring van een raadsbesluit betreffende af- en over schrijving van posten op de begrooting van 1895. II, Vernietiging van stembriefjes. Hier toe worden aangewezen de hb. Dieleman en Van Dixhoorn, als oudste en jongste lid III, Aanvraag machtiging om te he schikken over den post van onvoorziene uitgaven. IV, Aanvraag buitengewoon subsidie voor het algemeen Burgert, armbestuur. Van dit lichaam was een schrijven inge komen dat er een vermoedelijk tekort zal zijn van 249,081/2, waarvoor subsidie wordt gevraagd. Als reden van dat tekort wordt opgegeven het verwijzen van be hoeftigen door verschillende kerkgenoot schappen naar het Burgerl. Armbestuur, er. de voortdurende toeneming van de bevolking. Z. h. st. wordt de subsidie verlpend. V. Rooien van hoornen op de Kaaiwal. De Voorz. zegt dat B. en W voorstellen ééne rij hoornen te doen rooien en wel daar, waar die huizen gebouwd zijn tegen den tuin van P. Marijs, benevens een boom aan F. Wiest, die vermoedelijk toch dood' gaat. Dhr. Van Dixhoorn vraagt ot 't niet beter was ze allemaal op te ruimen. Dhr. Wolfert vraagt of er dan weer in de plaats zullen komen, als die rij hoornen uitgedaan is. De Voorz. antwoordt ontkennend, Dhr. Jansen zegt zich goed met het voorstel van B en W. te knnnen vereeni gen alleen voor dat reekje hoornen, maar de andere uitdoen daar zou hij tegen zjjn. De Voorz. vraagt alsdan machtiging om de gerooide boomen onderhandsch te vtrkoope'n. Spr. zal zorgen dat er con currer.tie bestaat, door ze aan meer dar éen persoon te koop aan te biedeu. Dhr. Weijns: Zou die verkoop met by inschrijving kunneu gaan De Voorz. is van oordeel dat de party Z. h. s. wordt besloten dezen te bepalen op 6000 maximum. VIII. Het rekwest van G. W. Hottinga, lantaarnontsteker, wordt ter zijde gelegd als zijnde geschreven op ongezegeld papier. IX. Met algemeene stemmen (stembureau Jansen—Smies) wordt benoemd tot onder wijzer aan de openb. lngere school dhr. L. B. A. Rolff alhier. De infunctietreding wordt bepaald op 1 December 1895. Dhr. Dixhoorn vraagt of die onderwijzer op 't oogenblik ook dienst doet. De Voorz. zegt, dat hij zich daar bereidwillig voor heeft aangemeld, omdat hij dit liever deed dan bij de straat loopen, wat in zijn oog zeer in hem te prijzen is. Dhr. Dixhoorn vraagt of hij hiervoor eene aparte bezoldiging krijgt. De Voort.Neen, maar heb je soms het een of ander op 't oog Dhr. Smies zou er niet voor zijn hem daar eene gratificatie voor te verleenen, omdat het eigen vrije wil is. Dhr. Dieleman zegt dat hy nu ook weer gauw in dienst treedt. Dhr. Van Dixhoorn trekt zijne woorden hierna in. X. Met 9 van de 10 stemmen wordt benoemd tot besteller van telefoonberichten de eenige sollicitant H. Brakman. Eene stem was blanco. Dhr. Jansen vraagt den Voorz, of deze een ander in zijne plaats aan het stembureau wil aanwijzen, daar hij weg moet, De Voorz.Mhr. Jansen, het is de gewuonte dat aan het hoofd der nieuw jaarscommissie een raadslid staat, pd daar 'dhr. Wolfert zich nu twee achtereenvolgen de jaren bereidwillig heeft getoond, en er toen besproken is, dat het van af dhr. Wolfert zonder benoeming zou rondgaan, wilde ik u vragea nog even te wachten. Ik betuig mijn dank ondei tusschen aan dhr. Wolfert, die zich zoo ijverig en nauwgezet van zijne taak heett gekweten. Dhr. Jansen Het is wel wat voorbarig, maar 'k moet zeggen, dat ik het toch niet aan zou nemen, als ik benoemd mocht worden. Dhr. Jansen vei laat de vergadering. Dhr. Lamaitre bestrijdt de bewering van den Voorzitter dat het rond zou gaan van at dhr. Wolfert; hij meent nl. dat aangenomen is met den oudste te beginnen om zoo vervolgens met den jongste te eindigen. Op die voorwaarde beeft dhr. Wolfert het ook aangenomen. De meeste leden herinneren zich dit ook. De Voorz. Dan is nu dhr. Dieleman aau de beurt, die heelt de meeste dienst- Jan Groothaert, wanneer het veel regent, altijd zooveel water blijft staan naast het spoorpadie. Dat zou remakkelijk kunnen verholpen worden door twee huizen te leggen onder door het padje naar dien duif naast den spoorweg. Dhr Van Dixhoorn zegt dat het spoor padje zelve ook zoo slecht wordt, De Voorz. zegt dat deze week het suikerpeeen mennen ophoudt, dat hij dan dat padje eens zal laten schoonmaken. Dhr. Van Dixhoorn vraagt nog of het niet mogelijk zou zijn om de begraafplaats met gaas of eene omheining af te zetten, er wordt toch zooveel over geklaagd. De Voorz Wij zijn toch verplicht de toegang altijd open te latenbovendien kunnen we dat niet afmaken, zoolang het Nieuwe diep verpacht woidt. Dhr. SmiesAl is het rondom afge rasterd, dan zijn er toch hoofd openingen en die moeten openblijven voor het pu bliek. De Voorz. zegteen en ander in overwe ging te zullen nemen. De vergadering wordt hierna gesloten. Dordrecht, 21 November 1895. Tarwe 6,— a 6,50 Overm g. en in. 6,— 6,50 e 4,00 4,50 Gerst 4,30 4,70 Haver 2,- 3,- Paardenboonen 5,- 5,50 Duivenboonen 5,— f 5,50 Witte Boonen IR- 12,- Blau we Erwten Kook 7,50 f 8,50 Voeder Erwten 5,- f 5,50 Z. Overm. koolzaad 6,50 7,50 Voor drie leden in het college van Notabelen der N. H. kerk te Axel worden aanbevolen de heeren VELE KIEZERS. voor St. Nicolaas eeD ruime sorteering van de nieuwste soorten L. DEIJ Lz. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe en Erven van den heer L. VAN DIXHOORN, in leven wethouder te Axel, op Donderdag den 5 December 1895, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen geschikt voor werkhout en leverantie, staande op hunne hofstede in de gemeente OsseDisse, bewoond door Franqois Bakker. Te vergaderen op voormelde hofstede. Bij de op Vrijdag 3» No vemiter a. s. verkiezing voor drie Notabelen der N. H. Kerk te Axel worden dringend aanbevolen de heeren jaren. Dhr. Dieleman meent dat de burgers m Axel veel beter tijd hebben dan de boeren. Dhr. Wolfert zegt dat het toch maar eens per week is. De Voorz. zegt dat liet hier in Axel eene veel gemakkelijker taak is dan in Terneuzen. Daar wordt n.l. door den Burgemeester een Raadslid aangewezen om eene lieele nieuwjaarsconimissia te vormen, terwijl het hier maar adsistentie verleenen is. Dhr. Dieleman wordt alsnu z. h. s. aan gewezen, en laat zich de benoemii g wel gevallen. In plaats van dhr. Jansan wordt als lid in het stembureau benoemd dhr. Dieleman. XI. Met algemeene stemmen worden tot leden der nieuwjaarscommissie herbe noemd A. W. van de Bilt,, A.vanWiiek, C. Smies Hzn, J. E. Blansaart, F van Tatenhove, M. Moes, G. Scheele, A Ra mondt en J. K. Vink. In plaats van J. Dregmans. die heeft bedankt, wordt be noemd met 7 van de 9 stemmen P. Deij. A. P. de Mul en H. Dieleman verkregen ieder 1 stern. Bij eventueel bedanken van een dei- benoemden wordt de aanvulling aan B W. opgedragen. Op de gewone rondvraag van den voor zitter zegt dhr. Koster, dat er vlak vooi De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de Wed. en Erven van den WelEd. Zeer Gel. Heer Dr. H. J. VAN ECK. grondeigenaars te Oestgeest, op Donderdag den 13 December 1895, des voormiddags ten 11 ure, ver koopen 106 Canadaboomen, 1 Olm, 2 Ksschen 3 Notenen2Fruitboomen en eone partij drooge en groene Mutsaards, alles op de weide behoorende bij de hofstede »de Punt", gemeente Zaam- slag, bewoond door de Wed. W. van Tatenhovb. Te vergaderen op de hofstede. met een pijachtige sorteering der nieuwste Artikelen aan concurreerende prijzen, De Notaris P. Dregmans, te Axel, za ten verzoeke van het Bestuur van den polder OUD BEOOSTENBLIJ bezuiden, op Dinsdag 36 November 1895, des voor- middags 10 ure, verkoopen staande op den dijk van voornoemden polder, loopende van Domien van Grembergen naar den ouden tol in de nabijheid van het waterhuis, gemeente Koewacht, Daarna ten verzoeke van mijnheer R. VAN MOSSEVELDE, grondeigenaar te Gent, aan het land in pacht bij Eduard Arens te Koewacht: staande naby het waterhuis. Te vergaderen in den ouden tol bij Goossens. ONTVAN GEN een ruime sorteering in ruime keuze. met een mooie sorteering hij de wed. L. ROLFF-VAN tlIOFF. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mejuffrouw PAULINA BAUWEND, te Koewacht, op Dinsdag den 10 December 1895, des voormiddags ten 10 ure, veikoopen: staande te Koewacht (.St Andries.) Te vergaderen bij A. van Rumsté, aan den steenweg van Koewacht naar bt. Jansteen. Daarna ten veizoeke van Mejuffrouw L. Vermandel te Koewacht, staande op eene W9ideaan dentwgel te Koewacht. een groote sorteering AXEL, C. P. GAST,

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 3