Chocolade- en Suikerwerken, Stand. llit de moppendoos. Handelsberichten. Advertentien. P. Koster, P. Dekker Fz. A. Schieman Jz. St. NICOLAAS gearriveerd Ml J. H, VAN DHHOORN, Axel. Openbare Verkooping 85 CANADABOOMEN, 41 schoone Wilgenboomen, Voor onze Lezers. E. MARLITi la faal® va» dea Haadelsaaad, voor de Lezers van dit Blad. 50jarige ongehuwde vrouw, vermoedelijk in een toestand van zwaarmoedigheid, uit de derde verdieping van hare woning op straat gesprongen. Inwendig gekneusd en met een gebroken arm en bepn is zij ter verpleging in het stadsziekenhuis op genomen. Uit 's Gravenhago schrijft men Woensdagavond 13 dezer te kwart voor elfuur, van Z.O. naar het N,W. ongeveer bewoog zich een vurige bol, een zeer lange lichtende streep achter latende. Het verschijnsel bewoog zich oogenschijnlijk dicht bij de aarde en kan niet beter vergeleken worden dan bij een in horizontale richting afgeschoten vuurpijl. Het verschijnsel duurde onge veer 4 seconden. Een vrouw heeft Zaterdagavond op de Kruiskade te Rotterdam van een meisje van 6 jaar een mandje met bood schappen weten machtig te worden. Het kind, voldoende aan het verzoek om even voor haar een boodschap te doen, liet haar het mandje in bewaring. Bij de terugkomst van 't meisje was zij natuur lijk daarmede verdwenen. Op den Paralelweg werd Vrijdag avond een meisje door een onbekend per soon aangerand en om geld gevraagd. Op haar hulpgeroep en de komst van spoor wegarbeiders nam de onbekende de vlucht. Een vaste politiepost werd gedurende het verdere van den avond op dien donkeren Woensdag avond werd te Antwerpen op den weg, die buiten de Herenthalssche poort over de vesting loopt, eene 19jarige dienstmeid door vijf deugnieten aangerand en op de schandelijkste manier mishandeld. Het arme meisje heeft eene klacht bij de politie van Borgerhout ingediend, die op dit oogenblik reeds twee der deugnieten bij den kraag heeft gepakt. De drie anderen zijn ook bekend en zullen weldra in handen van 't gerecht zpn Door de Belgische kommiezen zijn Vrijdag zes beste koeien, die men uit Nederland in Belgie trachtte te smokkelen buitgemaakt. Een beruchte veesmokke laar, zekere C. de V. uit Steenbergen (Biezen) viel daarbij in handen der amb tenaren. Het vee werd naar Nieuwmoer gebracht, en de smokkelaar zwaar geboeid naar het huis van bewaring te Antwerpen. Betreffende het voor de Neder landsch-Amerikaansche Stoomvaart Maat schappij lebouwen stoomschip vei neemt men, dat. het, behalve voor eene lading van meer dan 8000 ton, ingericht zal zijn voor 200 eerste 150 tweede-, be nevens een groot aantal derde klasse passagiers. De tweeHngschroeven zullen worden voortbewogen door twee afzonderlijke machines, elk van iuim 2500, dus te zaraen ruim 5000 paardenkrachten. De snelheid zal gelijk zijn aan die van de stoomschepen „Veendam"en „Maasdam" waarschijnlijk deze eenigzins overtreffen De hoofdafmetingen van het schip zijn lengte 470, breedte 53, holte tot hoofddek 34 Engelsche voet. Het stoomschip zal geheel worden in gericht naar de eischen des tijds, met stoomverwarming koudeluchtmachines electrisch licht, enz. In den nacht van Woensdag op Donderdag kwnm nabij Colorado springs een geldtransport van 200000 dollars in goud aan met den sneltrein van Santa Fé. Het geld bevond zich in een kist, die naar het stationsgebouw werd gebracht, en daar overgegeven aan een agent der Express Company. Vijl minuten nadat de trein vertrokken was, traden twee gemaskerde mannen het stationsgebouw binnen en bevalen den agent, dien zij met revolvers bedreigden, het veiligheidslot der kist. te openen. Daarna dwongen zij hem, zich naar zijn slaapkamer op de eeiste verdieping te be geven, zich uit te kheden en naar bed te gaan, zoodat zij tijd hadden de kist weg te voeren. De agent heeft echter 50,000 dollar in bankpapier aan de blikken der dieven weten te onttrekken. Van 1 tot en met 15 Nov. Axel. Huwelijksaangiften. Geene. Huwelijks voltrekkingen. Geene. Geboorten. 2 Nov. Johanna Janna, J. van Jan Pieter Jonkman en Lountje Debora van der Wiele. 3 Nov. Adriaan. z. van Adriaan Mechielsen en Catharina Dieleman. 4 Nov. Egbert Jan. z. van Ferdinandus van Driel tn Ebrina Anna Wolfert. Neeltje. d. van Cornelis van Oort er. Catharina 't Gilde. 6 Nov. Jan Cornelis, z. van Jan den Hamer en Johanna Levina Jansen van Rosendaa! 7 Nov. Ebrina, d. van Cornelis van Hermon en Christina Dieleman. 9 Nov. Jaspert Pieter. z van Willem Dieleman en Sara Verplanke. 12 Nov. Tanneke Levina, d. van Marinus Pieter Kiel en Debora Anna Cornelia Jansen van Rosen daal. Overlijden. 4 Nov. Joannes Baptiste Vettenburg, oud 12 d. z. van Jan Fran- cies en Maria Louisa Lauwens. 7 Nov. Suzanna Markusse, oud 68 j., echtg. van Lambertus Cornelis van Vessem. 10 Nov. Petrus Gerardus Claessens, oud 2 j., z. van Hubert us en Maria Elisabeth van Camper,. Iloek. Huwelijks-aangiften. 12 Nov. Marinus Jacobus Dieleman, oud 26 j., jm. en PieternelL de Meijer oud 22 j.,jd. Geboorten. 1 Nov. Pieternella, d. van Maarten van der Gouwe en van Maria de Meester. 5 Nov. Catharina Laurina, d. van Laurens Kiel en van Catharina van Tatenhove. Zaamslag. Geboorten. 2 Nov. Jan, van Abraham Dees en van Suzanna Willemsen. 5 Nov. Jacobus, z. van Janus Herrebout en van Krinn Snap. 7 Nov. Pieter Johannes, z. van Johannes de Visser en Janna Pietemeila den Ha mer. 11 Nov. Adriana Wilhelmina, d. van Cornelis Penne en van Janr.a van Tatenhove. Maatje, d. van Pieter Diele man en van Maria Allaart. 14 Nov Jozina Hendrika, d. van Jan van de Velde en van Maria Jozina Lensen. 15 Nov. Pleuntje, d. van Dingenus Kempe en van Helena Dieleman. Overlijden. 3 Nov. Hendrik Scheele, oud 4 m., z. van Pieter en Catharina Donze. 8 Nov. Levinus Kolijn, oud 20 i. z. van Jozias en van Dina de Putter. Een pimpelaar bij «en diner neemt iedere geestigheid die verteld wordtjtot aan loop om zijn glas te ledigen, na den uit roep »Die is goede, waarna hij natuur lijk weer inschenkt. De gasten merken dit en als hij zich even verwijderd heeft, besluiten zij te zwijgen.... De snaak komt binnen, bemerkt den toeleg, roept »die is goed* en... ledigt zijn glas Mevrouw Anna, hoor oens, dat moet uit zijn in 't vervolgAl die mannen in de keuken. Ik ker, ze geen van allen. Anna (vroolijk)Gaat u dan binnen, mevrouw, dan zal ik ueven voorstellen. De aangenaamste manier om levertraan in te nemen isEerst duiven er mee vetmesten en die dan gebraden eten. Een advocaat ging 's avonds na een vroolijk partijtje tamelijk opgewonden, om geer. erger woord te gebruiken, naar huis. Onderweg werd hij begroet door een dronken sjouwerman, die hem toeriep Goeien avond, collega Ook advocaat liep de ander. Neen, ook zat! klonk het in den nacht. Een dokter die te diep ln 't glaasje gekeken had, werd bij een zieke geroe pen. Hij pakte in vergissing zijn eigen pols en "zei Die man is niet ziek, hij heeft 'm alleen een beetje om. De meesterJantje, Jantje, doe dat niet weer, anders kom ik eens bij je mama. Jantje: Nou, dat zou ik u uiet ra den, meester, want pa is vn loersch. Dame (in een groot modemagazijn): Hoeveel kost dio zijde, juffrouw? Winkeljuffrouw jpas nog in 't vak): Vier ;ulden de el, dame. Dame Vreeseltjk duur, niet waar Hoe komt dat? WinkeljuffrouwJa, ziet u, er waren dit jaar weinig z ij d ewormen. (De dame vei laat den winkel. Een oogenblik later komt een andere dame en vraagt lint te zien.) Dame: Kost dit lint zestig cent? Vreeselijk duurHoe komt dat Winkeljuffrouw: Ja, ziet u, er waren dit jaar zoo weinig 1 i n twormen... en dus is het lint duurder Mevrouw Dat kan ik u zeggen, pro fessor, sinds mijn man lid van den ge meenteraad geworden is, doet hij 's nachts geen oog meer dicht. ProfessorTrekt hij zich de belangen der stad zoo levendig aan Meviouw: Neen. maar ik geloof dat hij onder de raadszittingen slaapt. Axel, 16 November. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt, jarige tarwe f 0.—a0. - nieuwe tarwe 7.50 a 8.- rogge 0.— a ƒ0, wintergerst ƒ6.60 a ƒ6.75; zomergerst f 0.— a 0. - haver ƒ5.— a ƒ5.25; erwten ƒ6.75 a 7.25; paar- denboonen 6. - a 6.25; koolzaad f 0.- a f 0.— vlas (per a c >-.-,ƒ a Boter ƒ0.95. Eieren 4.40. Hulst, 18 Nov. Ter graanmarkt van heden was de prijs als volgtTarwe ƒ7,50, Rogge ƒ5,50, Wintergerst 6,75 Zomergerst ƒ6,50, Haver 5,-, Erwten ƒ7. Paardenboonen 0,—Duiven- boonen ƒ0,-, Witteboonen Bruineboonen 0, - Boekweit f - Lijnzaad ƒ0,-, Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo ƒ0,90, Eieren per 26 stuks 1,40. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 55 stuks hoornvee 41 varkens verkocht 25 32 Gent, 14 Nov. Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in franken en per 100 kilo. Tarwe 14,00 rogge 11.25, gerst 15.75 haver 15 tot 16, -, koolzaad 22, lijnzaad 22 tot 23, lijnzaadkoeken 16 tot 17, kool zaadkoeken 11 tot 12. Boter per kilo 2,35 fr. tot 0,00 fr. Eieren, de 26, 3,25 fr. tot 0,00 fr. Veemarkt van beden. Goede stalbees ten 1,45 tot 1,60, varkens levend ge wogen 75 tot 82 c. Rotterdam, 18 Nov. Ter graanmarkt van heden waren de aanvoeren ruim. Tarwe was 25 a 40, rogge, wintergerst en zomergerst ieder 10 cent lager cbeva- liergerst 10 cent hooger, biuineboonen 50 cent lager De rest was onveranderd. De prijzen waren als volgttarwe ƒ5.25 a ƒ6.75; Canada-tarwe ƒ0.- a ƒ0. rogge 3.6" a 41.0 wintergerst ƒ3.— a ƒ3.80; zomergerst 3.00 a 3.50 chevalier-gerst 3.50 a 4.50 haver 1.60 a 2.40. kookerwten 6 a 8 voetstoots 5—a 5.60 bruine- boonen 8.— a ƒ9.50 witte dito 11.— a 12.25 paardenboonen 4.80 a 5.20. Voor drie leden in het college van Notabelen der N. H. kerk te Axel worden aanbevolen de heeren VELE KIEZERS. met een prachtige sorteering der nieuwste Artikelen aan concnrreerende prijzen, De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van Mejuffrouw PAULINA BAUWENB, te Koewacht, op Dinsdag den 10 December 1895, des voormiddags ten 10 ure, verkoopen staande te Koewacht (St. Andries.) Te vergaderen bij A. van Rumsté, aan den steenweg van Koewacht naar St. Jansteen. Daarna ten verzoeke van Mejuffrouw L. Vermandel te Koewacht, staande op eene weide aan den tragel te Koewacht. Bij den aanvang van het lees-seizoen, zijn wij in de gelegenheid onze lezers als vervolg op onze vorige premiën. een werk van MARLITT aan te bieden, dat zeker in den smaak van allen zal valleu. Voor slechts 50 Cents kan aan ons Bureau tegen overlegging van onderstaande BON worden afgehaald, het fraai Geïllustreeide werk: met groote letter op best papier gedrukt en voorzien van circa 100 Gravures. De bewerking van dezen boeienden roman is van G. P. KITS VAN HEININGEN en GERARD KELLER, en dus gewaarborgd. Dit werk kostte vroeger minder fraai uitgevoerd en zonder platen 2.40 en nu voor onze lezers slechts 50 Cent. Met meesterhand ontworpen, tintelend van gloed en vol edele denkbeelden in warme taal en in den echten volkstoon en aangenamen stijl geschreven is, is dit pen 'ooek dat rang noch stand, ouderdom noch richting kent en men met volle gerusttieid aan zijn zoons en dochters in nanden kan geven. De circa 100 fraaie gravures luisteren den met grooten letter gedrukten tekst op en do prijs is zoo Taag, dat tb^ns ieder van dit fraaie boek een exemplaar in het bezit kan krijgen. De ondergeteekende wenscht als lezer van dit blad te ontvangen: Ex. 1 liet huis van Ilnmielsraad van E. MARLITT, fraai geïllustreerd op best papier. Prijs 50 Cint afgehaald of 60 cent franco per post. NAAM, WOONPLAATS.

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 3