wsfssmsmmmfmw Landbouw. Rechtszaken. Lemengd Nieuws. gemeenteraad te Weenen, verklaard dat de regeering dien maatregel heeft ge nomen uit de vaste overtuiging dat de raad niet in staat was om behoorlijk de belangen der stad te behartigen. De regeering handelde naar recht en plicht De anti-semitiscbe afgevaardigden heb ben vergaderd over de vraag om tot de regeering een interpellatie te richten in betrekking tot de jongste gebeurtenissen iD Weenen. Bij de besprekingen blee^ dat onder de partijgenooten geen een stemmigheid bestond en dat de clericale afgevaardigden Ebenhocb, Dipauli en De Morsey neiging gevoelen om zich af te scheiden van hunne conservatieve partij geuooten en van den leider graafHohen wart. De Times zegt dat met de betaling der schadeloosstelling voor het vermoorden van Stokes daarmede aan de zaak nog geen einde is gemaakt. De openbare meening in Engeland eischt terechtstelling van kapitein Lothai voor een onpartijdige rechtbank. De koning van Portugal heeft Vrijdag Londen verlaten om via Galais naar Pa rijs te gaan. Van daar gaat Z. M. per spoor on middellijk door naar Lissabon In zake d,e uitzetting uit Italië van de meergenoemde Fransche onderwijzeres mej. Sordviliet is het laatste woord Dog niet gesproken De advocaat Rossie heeft aan den raad van advocaten te Milaan een rapport overgelegd, waarin hij beweert dat de verantwoordelijke afgevaardigde Campi in deze gehandeld heeft uit persoonlijke wraakneming. Van alle kanten wordt bericht dat met het oog op de Turksch-Armenische kwes tie alle mogendheden oorlogsschepen in gereedheid brengen. Hel schijnt of men in het Oosten een tweede voorstelling wil geven van de wereldvloot-revue bij gelegenheid van de opening van 't Noord Oostzee-kanaal. Nu wordt weer gemeld dat Rumeensche oorlogschepen ontbra ken die niet in Kiel - in gereedheid worden gebracht. Straks vernemen wij nog dat de Zwitsersche vloot zeil- of stoomklaar wordt gecommandeerd. De New York Herald maakt melding van een Japan9ch Engelsch conflict Een Britsch koopvaardijschip zou door Japanners aangehouden zijn en onderzocht geworden omdat men meende dat het opperhoofd der Zwartvlaggen aan boord was, (lie, naar vermoed werd, vermomd uit Formosa ontsnapt was. Door den vertegenwoordiger van Engeland zouden vertoogen betrekkelijk deze zaak tot de Japansche regeering zijn gericht. Het schijnt dat de Cubaansche vrij buiters, die indertijd naar Venezuela ge gaan zijn om tot aansluiting bij de in- surgentsn aan te sporen, toch nog succes op hun werk hebben gehad. Uit Ha vanna wordt ten minste gemeld dat een expeditie van Venezuslaansche vrijbuiters op Cuba is geland. De manschappen en niet de hand gehad in dit huwelijk, dat dagelijks nog klachten en verwijten van haren echtgenoot in het leven riep, opdat haar lieveling ongezien en onbewonderd verwelkt zou zijn. Zij had niet eerder rust, voor hare dochter aan het hof was voorgesteld en zij was de eenige in de familie, die Marie in haar wenschen en verlangen volkomen verstond en haar aan moedigde om alleen te gaan, als Alexander's verlangen hem tehuishieldDaardoor verkreeg de reeds zoo overwegende trek van Marie tot ongebondenheid en zelfstan digheid steeds meer voedselzjj was om geven van oude en jonge heeren, die, nadat zij reeds proeven gezien hadden van de lichtzinnigheid '.van het meisje, allen men of minder hoopten op guustbetuigingen der vrouw. Hij die het meeste volhield en, naar de ">reld dachl, het meest begunstigd erd. w.M de kamerheer Von Landry, die 11 Ig iihijd een ijverig bewonderaar v as van scbeone of pikante vrouwen en zijne édachten o>er hare zedelijke waarde zoo onbekend schip overgebracht en door sloepen aan wal gezet Blijkens een nader bericht van den gezant te Brussel heeft de Belgische regeering den rechtstreekschen doorvooi- per spoor, zonder overlading, van levende varkens, herkomstig uit Nederland, weder algemeen toegestaan met ingang van 20 November. Men schrijft aan de Midd. Ct Wie meenen mocht dat wegens de scher pe controle aan de Belgische grenzen door een legio kommiezen, zelfs thans in de zoogenaamde tweede linie haast verdubbeld, de smokkelarij van vee zoo goed als had opgehouden, zou tegenwoordig zoo hier en daar aan de grenskanten van Heikant en Koewacht, welke dan ook door het aantal landwegen uitnemend voor smok kelarij geschikt zijn, tegen den avond een loopje moeten maken. Hij zou ras van het tegendeel overtuigd wordeu troepjes meest Belgische jonge mannen van tus schen 20 en 30 jaar, trekken, met hun stokken gewapend en bijna allen met slap pen hoed gedekt, naar de Salie d'attente. Wat die menschen daar gaan doen? het kleinste kind, dat maar wat praten kan weet te vertellen dat er des avonds weer beesten over moeten. Zelts wachten ze niet altijd tot de duisternis is gevallen nog geen veertien dagen geleden trokken er op klaarlichten dag een 20 stuks bees ten de schreef over. Wel worden van tijd tot tijd een paar dieren gepakt, maar de zaak schijnt desondanks toch winstgevend genoeg te zijn om ze voort te zetten Naar men algemeen zegt. zet een rijk Brusselsch veekoopman die heele smokke larijzaak op touw en verdient hij er geld aan als water. Die smokkelaars weten ook van alles partij te trekken zoo werd b. v Zondag, de dag, waarop alles wat Belg is voor de verkiezing in beslag wordt ge nomen, uitnemend geschikt voor vpilig overbrengen beschouwd, en het zou mij niet verwonderen of dien dag passeerden meer beesten de schreef dan bij de opening der grenzen in een heele week. Op de grenzen heeft men eene wei, die in beide landen ligt en na den ver boden invoer in tweeen gedeeld is door een vermaak. Nu zijn beesten uit de Hollandsche wei gebroken en in de Bel gische geraakt, waar zij natuurlijk gepakt, naar Brugge vervoerd en aldaar verkocht zijn om geslacht te worden. Wat gebeurd is. Een mensch begiijpt zich daaraan niet. 't Hollandsch vet is te slecht om in Belgie te worden toegelaten, en dat van wege de ziekte. Er wordt veel vee uit Holland in Belgie gesmokkeld, vee, dat niet gekeurd wordt, en de ziekte neemt door dien invoer in Belgie niet toe. W~>r den er van die slechte Hollandsche bees ten geknipt dan worden ze geslacht en volkomen bevestigd vond. Had ook Katba- rina's reinheid een korten tijd veredelend gewerkt op zijn hart, had zij hem ook een vermoeden geschonken van de waarde der vrouw en van de diepte en heiligheid eener ware liefde, hij was te zeer kind van het oogenblik, dan dat oude vooroor- deelen en zoete gewoonten geen geweld op hem zouden uitgeoefend hebben, zoodra hij ontrukt was aan de nabijheid der jonge vrouw. Hij vond in de schitterende hof kringen geen Katharina weder, en hoeveel schoonheid hem ook tegenschitterde, hij geloofde ten minste niet meer daaraan. Hij knoopte derhalve r.a korte kennismaking met Marie eene dier vluchtige betrekkingen aan, zooals hij zoo vaak reeds had gedaan en even vaak weer opgelost. Dit had reeds af en toe aanleiding gegeven tot lievige tooneelen tusschen de be'.de echt genooten, want Alexander, hoe weinig hij ook zijn vrouw liefhad, maakte met rjver- zuchtigen angst, dat zij niet ten tweeden male hare eer en hiermede de zijne in gevaar bracht. Wellicht echter lag juist Zou onze regeering dan nooit een einde maken aan die Belgische grappenmakerij Weekbl. v. Z. VI. W. D. 4XEL, den 15 November 1895. Op het tweetal kerk B alhier komen voor ds. H. Teerink te Werkendam en ds. J. H. M. G. Wolf te Maaslaud. In de heden voormiddag alhier ge houden raadszitting werden de volgende besluiten genomen I. Werd besloten de rij boomen op ae kaalwal tegen den tuin van P. D Marijs te rooien. IL Werd benoemd tot onderwijzer dhr - B. A. Rolff. J III. Herbenoemd tot bode voor de bestelling van telefoonberichten H. Brakman. IV. Met algemeene stemmen werden tou leden van de nieuwjaarscommissie herbenoemd A. W. van de Bilt. A. van Wijck. C. SmiesjHermz., J. E. Blansaart, F. van Tatenhove, M. Moes, C. Scheele, A. Ramondt en J. K. Vink. Met 7 van de 9 stemmen wordt benoemd P. Deij. A. P de Mul en H. Dieleman verkregen ieder 1 stem Iloek. Zondagmorgen, kwartier over ure, hoorde men op het onverwachts in ons dorp roepen, dat er brand was Ai spoedig bleek, dat de schuur van don andbouwer Lev. Dieleman in lichte laaie stond. De godsdienstoefening even begonnen was spoedig geëindigd, daar iedereen zich naar de plaats desonheiis begaf. De brandspuit rukte onmiddellijk uit om baar blusschingswerk te beginnen, doch aan redden viel niet meer te denken, er? men moest zich vooreerst bepaien, tot het beschermen der belendende ge bouwen De geheele schuur met inhoud is geheel in de asch gelegd. Alleen een wagen, een chais en drie eggen zijn uit den brand gered. Een koe en een vet varken zijn mede in de vlammen omge komen. Alleen de schuur is tegen brand schade verzekerd. Oorzaak van den brand i* onbekend. t. N. Ct. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, Zitting van 19 November 1895. P. H., 40 jaar oud, slachter te Philip pine, is wegens mishandeling veroordeeld tot 10 of 10 dagen. E. J. M., 17 jaar oud. schippersknecht te Sas van Gent, is wegens mishandelin® veroord. tot ƒ3 of 3 dagen. F. B., 40 jaar oud, schipper teCIinge, is wegens mishandeling vrijgesproken. Hr. Ms. stoomschoener Zeehond is Zaterdag met schade aan de brug uit de Noordzee te Nieuwediep binnengekomen. Het schip had met zwaar stormweer te kampen en werd jl. Donderdag bij Dog- in deze angstige bewaking, wellicht ook in de schitterende geestesgaven van Marie, die steeds opnieuw hem wist te verrassen en te boeien, een bijzondere bekoorlijkheid voor den kamerheer. Genoeg, deze betrek king was van langeren en vaster en dnur, dan men dit bij hem gewoon was. Liet Marie ook bij ieder ander hare lichtzinnig heid en luimen den vrijen teugel, zoo hield zij zich toch zichtbaar goed, als zij met haren schoonvader te zamen was,' voor wien zij een niet te onderdrukken vrees gevoelde. De verhouding tot de ouders van haren echtgenoot was bovendien zeer koel en vreemd, zij had zich niet de minste moeite gegeven die te verbeteren. Hare schoonmoeder had weliswaaralhetmogelijke gedaan om het vertrouwen harer schoon dochter te winnen en zoodoende eenjgen invloed uit te oefenen op het koude ijd-le hart van dezezij was bereid tot ieder offer ter wille, van haren zoon, ter wille van dit eenige geliefde kind, dat haar eens vervuld had met trotsche gelukkige ver wachtingen. En daarom had zij gestreden tegen de verachting en den afkeer welke zij voor zijn vrouw gevoelde en was haar vriendelijk toegekomen, ja zelfs had zij zich weder gescheiden van Augusta Schuster, die zij eens een schuilplaats had aangeboden tegen de luimen en den overmoed van Marie, om geen derde te doen treden tusschen haar e.n hare schoondochter. Maar alles was zonder gevolg gebleven. Marie ontving de zachte vriendelijkheid harer schoonmoeder, die beproefde haar ontvankelijk te maken voor het geluk der riselijkheid, als een geheim verwijt, dat zij de achting en bewondering der wereld verloren had en was nooit meer in zichzelf gekeerd, nooit onvriendelijker, dan in den kleinen kring, waartoe zij nu behoorde. .(Wordt vervolgd*) eerste olficier, luit. ter zee le kl. Van Aalst, werd daardoor, van de bruggeslin gerd en aan 't hoofd gewond, terwijl twee matrozen kneuzingen bekwamen. Een dezer laatsten is na binnenkomst van 't schip in he) Marine hospitaal opgenomen. - Men meldt uit Nieuw-Lekk6rland: Vrijdagavond beeft de jonge vrouw van den werkman H. zich met tw0B harer vijf kinaeren van het leven be roofd in de wetering achter haar woning. De vrouw leed aan zwaarmoedigheid en had reeds meer dan eenmaal het voor- riemen uitgesproken om haar vr plan te volvoeren - In de schoenmakerij en leerlooierij van de heeren Van Sieberg te Gilze-Rijen heeft een zekere P., aldaar als schoen maker werkzaam, den looier Willemsen, die hem op bevel van den meesterknecht, wegens dronkenschap zou verwijderen een levensgevaarlijken messteek toege bracht. De dader, ter beschikking van de justitie gesteld, heeft eene volledige bekentenis afgelegd. - Men meldt uit Amsterdam De 8000 piijzen der tentoonstellings loterij zijn in eene der zalen van't Paleis voor Volksvlijt tentoongesteld. De be zoekers dezer expositie en met name de bezitters van loten zullen niet klagen over de keuze der voorwerpen. De ver zameling herinnert inderdaad aan 't beste dat de wereldtentoonstelling le zien heeft gegeven, en de deelnemers in de loterij zouden zich in l'embarras du choix be vinden, indien zij hadden aan te wijzen welken prjjs zij liefst op hun lot toege wezen zouden zien. De tentoonstelling blijft denkelijk tot den trekkingsdag, 13 Januari, geopend. Voor den toegang wordt een dubbeltje betaald. Dat een ongeluk nooit alleen komt ondarvond een vrachtrijder te Ginneken. Vier weken geleden stierf zijn paard. Maan dag verongelukte aan de suikerfabriek te Breda zijn tweede Dinsdag reed hij naar Belgie met een huurpaard van een stal houder. Gekomen tusschen Meir en Min derhout, omstreeks 6 uur des avonds, werd hij door Belgische douanen aangezien voor een smokkelaar er. aangeroepen stil te houden. Of dit geroep gehoord werd, is niet uitgemaakt, doch zooveel is zeker, dat de Belgische douanen door 5 revolver schoten 't paard gedood hebben. Van dat geval is door den betrokken stalhouder aangifte gedaan bij de Belgische politie. De lijders aan zeeziekte gedurende den ovei tocht van het Kanaal zullen wel met bet grootste genoegen vernomen, dat een proef, met een onderzee.sche stoom boot gedaan, goed geslaagd is. Zulk een mailboot, tusschen Calais en Dovres dienst doende, moet honderd passagiers op ijftig voet onder de golven in minder dan een uur vervoeren de daartoe mede genomen lucht zou voldoende zijn voor een reis heen en terug. Om te beletten dat zulk een schip onder water van zijn koers wijkt, wordt een ketting tusschen Calais en Dovres gespannen, waarlangs het zich beweegt, op de wijze, zooals het met veerponten toegaat.

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 2