Landbouw. Rechtszaken. RennMigd Nieuws. mededeeling des voorzitteis dat de ■sentielijst der vergadering van Ged. ten ter griffie is nedergelegd. Hierna wordt overgegaan tot de split* g der vergadering en bij loting bepaald a deel zullen uitmaken van eeiste afdeeling de heeren Vader van Gravenpolder, J. G. van Deinse,Klop- rs, Hennequin, Oggel, Maas, Van •ute, Van der Meer, Moerdijk, Van oelderen en de heeren De Casembroot Van Rompu als leden van Gedeputeerde aten tweede atdeeling de heeren Van der k do Clercq, Fruytier, M. Bolle LLz mbach, Ysebaert, Hammacher, Noor se, De Jonge, Moes, Kakebeeke, Van uren, met de heeren Siegers od Lu- se, als leden van Gedeputeerde aten derde afdeeling de heeren Erasmus, A. Bolle, Van Voorst Vader, Pompe n Meerdervoort, Den Boer, Snijders, Bats, Heijse. Huvers, Dronkers, V. Have, benevens de heeren Van Lynden Van Waesberghe Janssens als leden n Gedeputeerde Staten - De invoer in en doorvoer door Bel van runderen, schapen en varkens, omstig uil Nederland is verboden verbod is niet van toepassing op zen gen rundvee en schapen in recht- sekschen doorvoer, zonder overlading spoor, door Belgie verzonden. - Dat de opening der Fransche gren i voor vee uit Nederland op de markt Straten uitgevonden en vervaardigd kogelvrij pantser. Op een afstand van ongeveer 15 meter werd door den be kenden schutter Rodonnet op de borst des heeren Van Straten geschoten, die dat lichaamsdeel met zijn pantser had bedekt. De schutter gebruikte een kara bijn, die 500 meter draagt, en compositie kogels. Bij voorbereidende proefnemingen bleek, dat de kogels door een plank van ongeveer 1 decimeter en door eene ijzeren plaat van ongeveer lx/2 millimeter heen drongen. De lading was bij t schieteD op het pantser zoodanig verzwakt, dat het effect gelijkgesteld kon worden met kracht van een schot met normale lading op afstand van tirailleui linie, dus op een afstand van 100 150 meter. Rodonnet schoot 5 a 6 gaten in het pantser; tweemalen schoot hij zelfs in gat, dat door een vorigen kogel reeds in pantser was geslagen. Er was een geneesheer by de hand, wiens hulp echter niet behoefde ingeroepen te worden. De ongedeerd. Eene zonderlinge rechtsquaestie zal terzake: dat hij in den nacnt van i Dondei(jag door den kantonrechter te 81 October op 1 November jl. omstreeks Terborg moeten worden beslist. Tusschen een uur te Ter Neuzen zich den toegang I tw00 gerechtigden tot het laten grazen heeft verschaft tot de woning bewooDd door B. Koevoets, buiten diens weten, door diens raam op te schuiven en daar door in de woning te klimmen en ver volgens aldaar in eene kamer eene ge slotene kast met geweld heeft openge broken en in die kast nog een ander gesloten kastje eveneens met geweld heeft opengebroken en uit die kasten, met het oogmerk van wederrechtelijke toeeigening heeft weggenomen 56 franken Arrondmements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 9 November 1895. lo. A. A., 16 jaar oud, dienstknecht, 2o. H. v. S., oud 29 j.. klompenmaker, betdeo te Sint Jansteen, zijn wegens mis handeling de le veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, de 2e vrijgesproken. lo. H. K-, 19 jaar oud, werkman, 2o. P. K., 20 jaar oud, landbouwer, beiden te Axel, zijn wegens mishandeling de lo vrijgesproken, de 2o veroord. tot 2 maan den gevang. P. M., 30 jaar oud, koopman te kapelle brug, is wegens afpeising veroord. tot 5 oi 5 dagen. Bij bevelschrift der Arrondissements Rechtbank te Middelburg van don 6 dezer is rechtsingang verleend met ge vangenhouding en verwijzing naar de terechtzitting tegen Henri Cornelis Seb, oud 32 jaren, her bergier, geboren te Turnhout, wonende te Antwerpen, gedetineerd te Middelburg hij in den nacht van neer Van Straten bleef van koeien op den zoogenaamden marke grond het Hamburgerbroek te Deutichem is n. 1. verschil van gevoelen ontstaan over "'t bezit van eene koe. Beide par tijen maken aanspraak op eene en dezelfde koe, terwijl beiden weder hun eigendoms recht op de overschietende koe ontkennen. Daar de eene partij thans de koe thuis gehaald heeft, is door de andore een eisch tot schadeloosstelling ingesteld. - Te Leeuwarden is eene 23 jarige Rotterdam Dinsdag van grooten iu- ed was, blijkt hieruit, dat éen koopman I in Belgische pasmunt, verpakt in pakjes gearresteerd die zich had i__imOQA roorvan an mntftn I -ii- O om r»anfön VA makt I UienbLUUUC schuldig gemaakt aan diefstal van eene portefeuille met 30«» aan bankpapier, die baar huisheer op eene tafel had neergelegd Er bestaat vermoeden, dat zij in denzelfden dienst en ook in vorige diensten nog meer diefstallen heeft ge pleegd. Zij heeft den eerstgenoemden dietstal volledig bekend. Zij zou in 't huwelijk treden en wenschte 't geld voor 't op te richten huishouden te gebruiken. Zondag middag zou een vrouw te Harkstede (Gr.) oen bezoek brengen aan haar onlangs gehuwden kleinzoon, die haar met een wipkar kwam Men zette voor het oudje een leunstoel daarop. Pas had zij daarop plaats genomen, toen het paard op hol sloeg. De oude vrouvr viel van de kar en is Maandag aan de gevolgen van dien val overleden. Men schrijft De controle langs de grenzen op Duitsch gehied is in den laatsten tijd zoodanig verscherpt, dat de smokkelarij, die dooi de grensbewoners nog steeds werd ge dreven, nu te bezwaarlijk wordt en zij zich niet meer aan durven wagen Het rundvee en de varkens zijn in een controle-boek ingeschreven, en ieder vee kalfkoeien, 280 vaarzen eu 230 pinken cht. - Te Rozendaal is uit Belgie bericht tvangen. dat de doorvoor door Belgie n levende varkens uit Nedeiland, langs schen, voorloopig is toegestaan. - Terwijl het voorkomen van longziekte de laatste maanden in België tot de idzaamheden behoort, blijft die ziekte onderscheidene Duitsche staten, vooral Pruisen en Beieren, heerschen. Bij den aanvang dezer maand heerschte ziekte daar te lande in 52 erven en lien in 35 gemeenten, het hevigst in olmirstedl (provincie Maagdenburg) en Duren (provincie Aken: Predikbeurten te Axel. Zondag 10 November 18 9 5. Ned. Herv. Gemeente. orm. 91/, ure Leeskerk. m. 2 ure Ds. J. B T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Leeskerk. >orm. 9 ure iru. 2 ure Kerk B. norm. 9 ure im. 2 ure Ds. Yan Minnen van Zaamslag. Leeskerk. elk van 2 franken, 2Ü0 centen verpakt pakjes, een bedrag van 16 gulden in guldens en rijksdaaldeis, een bedrag van 231/2 franken in franken en halve franken, een gouden Engelsch muntstuk van een pond en een bedrag van 61/ shilling in Engelsche zilveren muntstuk ken, een zilveren broche, een gouden kettinkje, een gouden medaillon, een zilveren sigarenpijpje gemerkt B. A. K. twee ringetjes van een geldbeursje, de helft eener knip van een sigarenkoker, alles toebehoorende aan voormelden Koe voets, althans niet aan hem beklaagde. Aan den beklaagde is Mr. C. de Witt Hamer JGz., advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Dinsdagmiddag viel te Vlissingen eene vrouw uit het raam van hare woning op de binnenplaats, waar zij dood op genomen werd. Haar man. roeier bij het Belgisch loodswezen, blijft met vier jeugdige kin deren achter. In het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam is Dinsdag eene proef ge nomen met een door zekeren heer VaD ge aanduiding is voor het streven va ee achtgenooten om een waar en oprecht voel voor elkander te vinden. Hoe het i ook zij, ik heb gisteren hem beloofd n vrouw te zijn niet voor de wereld een en voor den schijn, maar voor God onze harten en ik zal dit woord land doen, dat mijn geluk grondvest owel als het zijne. Het zijne vroeg de gravin spottend, et ge dat zoo zeker? Een jaar geleden had hy geheel andere plannen, geheel lere verwachtingen, wie weet, of zij t, verwezenlijkt zouden zijn, ware het licil voor de' verklaring zijner liefde in ats van daal na gevonden en ware het elykertijd waarheid geweest, dat gij neigd waart terug te treden. Ik ben het nor, heden nog, zeide Katha- i bevend over al hare leden, hij is vrij i.lra zijn geluk het gebiedt. Vi ik ei i 'k riemde ara vin verheugd uit, daar zich niet het geringste spoor van het codicil liet zien eu op deze wijze het huwelijk onoplosbaar was, als hij zijn vermogen niet wilde opofferen, dat hij wenschte, de gunst te bezitten der vrouw, die nu eenmaal de zijne was, die hij dage lijks zag en die buiten twijfel bovendien wel in staat is, bij een jong hartstochtelijk wenschen op te wekken. Maa terwijl hem met de vrijheid ook de liefde van andere vrouwen wenkt, nu is bel de vraag, of hij heden nog datgene voor geluk erkent, wat hij gisteren als zoodanig begeerde en niet liever uw aanbod tot een scheiding aanneemt. Ik moet tusschen de opmerking maken, dat hij lamelyk nauwgezet is en uw geschenk gewis zal afwijzen, als ge hem laat gevoelen dat het een offer is. Het is mogelijk dat ge gelijk hebt, hernam Katharina somber, ik zal door zelfzuchtige wenschen zijn besluit niet goeddunkt ik zal Leo niet schrjjven, maar afwachten wat hij doet. Dat is braaf gespreken, zei d" gravin verzoend, geet mij uw woord daarop, hem niet in het geheim, zonder mijn weten te spreken van het codicil en van uwe gevoelens en voornemens. Ik heloot het, hernam de jonge vrouw gy geloott dus dat alleen de eer, die een gegeven woord houdt, hem aan ray kon boeien De gravin knikte Onder deze omstan digheden, ja. Katharina verbet spoedig daarop de kamer, vol kommer en vol zorg en eerst boven aan bet bed var, den zieke kreeg haar beklemd hart in tranen lucht. De kame. heer sloeg de oogen op, keek een oogenblik mat en zoekend rond, als kon hy zich niets herinneren en zei toen, Katharina herkennend, met inspanning Gy zit aan mijn sponde Hoe goed houder is verplicht dat op zware boete bij te houden. Alleen lungs de gemeente Eibergen zijn drie gendarmeposten ge vestigd. Te Velp bij Arnhem is in den nacht van Zondag op Maandag ten huize van den kruidenier J. 't H- in de Schoolstraat r.gebroken. De dief, die zich door op schuiving van een zijraam toegang tot de woning verschafte, ontvreemdde uit le winkellade acht of negen kwartjes en zette zijne onderzoekingen tot in de slaap kamer der bewoners voort. Hier gekomen, werd hij door de inmiddels wakker ge worden echtgenoote van H. opgemerkt, dadelijk zooveel leven maakte,^ dat de diet het geraden achtte om ijlings door het raam waardoor hij binnengekomen was, weder te verdwijnen. Men schrijft uit Amsterdam: Ahier is eene dame gearresteerd, die eerlang in het huwelijk zou treden met een bekend wielrijder. De couranten hadden reeds gemeld, dat jongelui en getuigen per fiets naar het Raadhuis zouden rijden. De a.s. bruid, G. H had verteld, tot een vermogende familie te bebooren zij had o.a. een oom wonen te Kwadijk in Noord-Holland, een baron. Het blijkt nu echter, dat zij oplichtingen heeft ge pleegd, en in een voornaam hotel der hoofdstad logeerde, zonder de rekening te voldoen. Een zuster van den wielrijder, met wten G. H. zou trouwen, had onlangs het bruidskleed reeds aan, toen haar aanstaande man, bleek een bedrieger te zijn, zoodak ook dit huwelijk niet kon doorgaan. Aan de Lutherschevest to Rotterdam sprong Woensdagnacht een knaap van 17 jaar. die twist met zijn meisje had, het water. Op het hulpgeroep van zijn meisje wei d hij gered, en het minnende paar, alle geschil vergetende, keerde in liefde en vrede huiswaarts. - Men meldt uit IJmuiden Op het post en telegraafkantoor alhier is diefstal gepleegd. Maandagochtend 28 Oct. jl. ontdekte de directeur dat de bankbiljetten uit de portefeuille verdwe nen waren die buiten de brandkast ge vonden was terwijl er noch buiten noch binnenbraak te bespeuren was. On middellijk heeft de directeur 't vermiste bedrag aangezuiverd on er de justitie van in kennis gesteld die nog steeds onderzoek doet, maar tot heien zonder gewenscht gevolg. Woensdag heeft eene vrouw te Amsterdam, in een vlaag van waanzin haren man, tijdens deze lag te slapen, met een bijl drie verwondingen aan het hoofd toegebracht. De man is ter ver binding naar het Binnengasthuis vervoerd en vandaar naar zijne woning terugge bracht. De vrouw is wegens waanzin meermalen verpleegd geworden. Te Esschen werden dezer dagen zeven koeien door de tolbeambten in beslag genomen. Zij werden naar het slachthuis van Antwerpen gebracht, en daar verkocht aan een bewoner der Looybroeckstraat, die de dieren onder toezicht der douanen slachten moest. in die aan sluimer gelijkende afmatting, waarin hy den ganschen nacht gelegen had. Katharina week niet van zijn bed, zij sliep in een grooten leunstoel wel nu en dan een beetje, maar was steeds even geduldig en liefdevol. Ge zult u ziek maken, zeide de dokter bezorgd, want als de kamerheer er ook het leven afbrengt, het gaat toch langzaam vooruit met zijne genezing. Doch zii liet zich niet afschrikken, zy gevoelde, dat de dood van dezen man steeds als een verschrikkelijke herinnering zon staan tusschen haar en Leo, zij kon niet aL hij de noodzakelijkheid inzien van een voldoening, zooais Leo gevorderd had. w. oi dt vervol

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 2