iEENHOFSTEEDJE 00 Kanadaboomen, 15 Kanadaboomen, Knevel-Balsem. Ruim 200 Olmenboomsn, Openbare Yerkooping. Uit de moppendoos. itnrgerlijke Stand. Handelsberichten. Advertentien. (Jeer ling, BRIEFSTELLER Openbare Verkooping Geen grijs haar meer. Openbare Verkooping tanten zeer groot, maar niet minder voor den minderen man, die in dezen tijd van 't jaar op eene ruime verdienste li'ad gerekend. Zelfs bestaat in eene der fabrieken het voornemen om een groot gedeelte van 'l werkvolk binnen een paar dagen te ontslaan, terwijl in vorige jaren zij tot het eind van 't jaar volop werk hadden. Nabij Duinoord geraakte iemand in vrij beschonken toestand te water. Hij werd nog bij tijds gered. Toen de man, aanvankelijk bewusteloos ?.ijnde, bekwam, verklaarde hij aan zijn redder, dat hij zijn geld en wat hij bij zich had gehad, ver miste. De politie, bij wie aangifte van deze zaak is gedaan, heeft dus de noodige aanwijzingen om hier aan een ernstige aanranding te denken. De man is ver moedelijk na de berooving te water ge worpen. Id de Czaar Peterstraat te Amster dam zou door een gezin de 25jarige echt vereeniging herdacht worden, en om het aan de noodige feestvreugde niet te doen ontbreken, was moeder de vrouw de stad ingegaan om de noodige inkoopen te doen. Van haar afwezigheid maakte het 13jarig zoontje gebruik om op het dak te klimmen, waar bij een duif wilde pak ken. Hij struikelde belaas, viel en kwam met bet hoofd op de straatsteenen terecht. Een onmiddelijk ontboden geneesheer ad viseerde tot overbrenging naar bet gast huis. Toen men daar kwam, was de knaap reeds overleden. In een branderij te Samter is dezer dagen een ernstig ongeluk gebeurd. Ge durende het stoomen van aardappelen in een stoomkooktoestel, sprong plotseling de veiligheidsklep van den ketel af. waar door de inhoud van het toestel, de gloei ende aardappelpap, met geweld naar buiten bruiste en den directeur der branderij ge heel overdekte. Aan het hoofd en over het geheele lichaam, kreeg hg zulke ernstige brandwonden, dat hij eenige oogenblikken later den geest gaf. De branderij, die eenige dager, vóór het on geluk haar nieuwe campagne had geopend werd onmiddellijk gesloten. Als een in Engeland nog nooit voorgekomen gebeurtenis wordt gemeld, dat zekere vrouw Coles, te Londen, dezer dagen bevallen is van 5 dochters. Twee kinderen kwamen dood ter wereld, ter wijl de drie andere slechts enkele uren leefden. Allen werden welgeschapen. Eerst bestond er gevaar voor 't leven der moeder, doch thans is baar toestand zoo wel, als maar te wenschen is. Een tragischen dood vond een luitenant van het 2e regiment genie in garnizoen te Montpellier. Hij stond op een tafeltje bij een muur om daar een stel revolvers af te nemen, toen eensklaps het tafeltje wankelde, viel en hij een kegel in de linkerborst kreeg, zoodat de dood onmiddelijk volgde. De jonge offi cier zou de volgende week trouwen met eer. jong meisje, dat het vorige jaar haar verloofde even plotseling verloor, Iwee dagen voor haar huwelijk. De jongelui in Montpellier zullen op die wijze bang zijn om verkeering met haar aan te knoopen. Men schrijft aan de N. R. Ct De vee smokkelarij in Belgie wordt van dag tot dag op grooter schaal dreven. Tusschen Boenhorst en Wuestwezel hebben Vrijdag de Belgische kommiez^n veertien stuks vee benaderd, welke men uit Nederland in België trachtte te smokkelen. De smokkelaars, die bij goed gelukken, honderd francs per beest had den ontvangen, wisten te ontkomen. De eigenlijke invoerders, de groote veehandelaars, houden zich buiten schot. Vrijdagmorgen te half acht. dus bij klaar lichten dag, trok een bende smok keiaars met een tiental rundbeesten te Stekene de vaart over in de richting van Sinaai. Een vaars die den overtocht van het kanaal nog niet gedaan had, bleef handen der douanen. Het dier wordt ges 'hat op 450 fr. Meneer Schoyer (tot aardig kinder meisje) Van wie is dat lieve kindje KindermeisjeVan u zelf, meneer. Meneer SchoyerWaarlijk Mijn vrouw verandert ook zoo dikwijls van kindermeisje, dat ik mijn eigen vieesch en bloed niet meer zou herkennen. In een bosch. RooverPardon, meneer, hoe laat is het? Eenzaam reiziger Half negen. RooverIk ben bang dat ik 't vergeet. Ik zal voor sekurigheid uw horloge maar meenemen. Krachtig. A. Is je jongste een sterk kind B. Nou, dat zou 'k meenen. Om drie uur 's nachts haait hij de heele familie 't bed uit. Iemand, die gehangen moest worden, verzocht of men het touw in plaats van om zijn bals onder zijn armen wou vast maken. Hij kon geen kittelen verdragen. Koopman op de kermis schreeuwende: Mooie opblazers 5 centkom, jongens, haal ze er uit Tot een voorbijgaand jongetje Kom, ventje, moet jij niet een opb.... (hij hoest) lazer jongenNeen hoor, die krijg ik alle dagen genoeg thuis. Een patient komt bij den dokter. Waar heeft u pijn vraagt de vorst van de wetenschap. Ik gevoel me niet als gewoonlijk. Vertel me eens iets van uw levens wijs. Uch dokter, ik werk als een paard, ik eet als een wolf, ik ben 's avonds zoo moe als een hond en dan snurk ik ais een os. De dokter, goedig In uw plaats zou ik er eens met een veearts over spreken. Een schoenmaker die sinds eenige da gen last bad, dat de straatjeugd vuilig heid op zijn werktaiel wierp, riep, in woede ontstoken uit Den eersten keer heb ik er mij bij neergelegd, den tweeden keer heb ik het voor zoete koek opgegeten, maar nu zal ik het in handen van de politie geven. Een boer, lid der Provinciale Staten, was te dineeren bij Koning Willem II. Bij ongeluk stootte hij tegen de saus- kom aan, zoodat de inhoud over het prachtige tafelkleed stortte. De kuning vroeg hem of dit altijd zoo gewoonte bij hen was, waarop de boer antwooidde: Neen, sire, maar wanneer zoo iets bij ons gebeurt, dan zegt men er niets véin. Bij de keuring voor milicien. President der commissie: En wat voor gebrek heeft u LotelingEen vrouw en twee kinderen Dit was te veel voor de ernstige mannen en ook zij barstten in lachen uit. Neeltje de Jonge. 28 Oct. Poulüs Ja cobus z. van Leendert Wiilemsen en van Pieternella Dees. Overlijden. 16 Oct. Cornelis Jan de Ruijter, oud 9 d., z. van Jan en van Helena Braai. 28 Oct. Pieler de Vos, oud 3 m, z. van Marinus en van Mechelina Pouiinu van de Velde. 29 Oct. Fran goise Duerink, oud 5 m., d. van Cornelis en van Janna Bolleman. Jacobus Maas, oud 69 j., weduwn. van Adriana Meertens. Overslag. Huwelijks - voltrekkingen 23 Oct. Alphonsius Simoen, oud 24 j., jra en Clementina Maria van Bambost, oud 23 j., jd. Zuiildorpe. Ovei lijden. 18 Oct. Mathilda Maria Joanna Apers, oud 2 j., d.~ van Petros en Fhilomena de Silva. Van 16 tot en met 31 Oct. Iloek. Huwelijks voltrekkingen. 3] Oct. Joost Jacob van Doeselaar, oud 26 j., jm. en Pieternella Johanna de Feijter. oud 24 j jd. Geboorten 17 Oct. Frans Abraham z. van Abraham van Hoorn en Jacoba van Doorn. 19 Oct. Jacobus, z van Jacobus van Es en Cornelia de Bree. Overlijden. 24 Oct. Frangois van Oosten oud 2 w., z. van Leendert en van Janneke Buijze. Zaamslag. Geboorten. 19 Oct. Levinus, z. van Jozias Kohjn en van Dina de Pulter. 20 Oct. Cornelis Johannes, z. van Gerard Westerweel on van Wilhel mina Johanna van Vesseni. 22 Oct. Krina Suzan na, d. van Daniël Riemens en van Magdalena Jansen. 25 Oct. Jan, z. van -lacobus Meijer en Elizabeth van Fraeijenhove26 Oct. Adriaan. z. van Michiel Üe Pooter or. van Elizabeth Axel, 2 November. Ter graanmarkt n lieden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt, jarige tarwe 7. a7.25 nieuwe tarwe 7.25 a 7.50 rogge ƒ0.— a 0, wintergerst ƒ6.60 a ƒ6.75; zomergerst f 0.— a 0. - haver 4.50 a 4.75 erwten 6.75 a 7.25 paar- denboonen 6.25 a 6.75; koolzaad 0. a ƒ0.-; vlas (per a c a-.-, -.- ƒ-.-ƒ-.-), Boter ƒ1.10- Eieren f 4.—. Hulst, 4 Nov. Ter graanmarkt van heden was de prijs als volgtTarwe 7,50, Rogge 5,75. Wiutergerst ƒ6,70 Zomergerst 6,25, Haver 4,75, Erwten ƒ7.-, Paardenboonen 0,—, Duiven- boonen ƒ0, Witteboonen 11, Bruineboonen 9,— Boekweit f- Lijnzaad 0,-. Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 0,95, Eieren per 26 stuks 1,35. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 25 stuks hoornvee 49 varkens verkocht 15 39 Rottebdam, 4 Nov. Ter graanmarkt var. heden waren de aanvoeren klein. Puike tarwe was onveranderd, goede 25 cent en mindere 50 cent lagerhaver was prijshoudend, paardenboonen waren 10 cent en witte dito 50 cent lager, overigens waren de prijzen onveranderd. De prijzen waren als volgttarwe 5.75 a ƒ7.- Canada-tarwe ƒ0.— a ƒ0.-, rogge 3.75 a 4.20 wintergerst ƒ3.— a ƒ3.90; zomergerst 3.10 a 3.50 chevalier -gerst 3.50 a 4.50 haver 1.60 a 2.40. kookerwten ƒ6 a 8 voetstoots 5a 5.60 bruine boonen 8.50 a f 10witte dito 11. a 12.25 paardenboonen 4.80 a 5.20. Gent, 31 Oct. Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in franken en pel 100 kilo. Tarwe 15,00 rogge 1150, gerst 15.75 haver 15 tot 16, koolzaad 22, lijnzaad 22 tot 23, lijnzaadkoeken 16 tot 17, kool zaadkoeken 11 tot 12. Boter per kilo 2,50 fr. tot 0,00 fr. Eieren, de 26, 3,10 fr. tot 3,40 fr. Veemarkt van heden. Goede stalbees ten 1,45 tot 1,60, varkens levend ge wogen 65 tot 82 c. RIJKE INHOUD DE J5 ederlandsche elfde vermeerderde druk, HERZIÉN DOOR SKBVA IS l»E llltl l V. Bevattende Brieven en Opstellen, over alle onderwerpen, benevens voor schriften modellen en formulieren, die in het maatschappelijk leven kun nen voorkomen, enz. enz 520 pag Brijs f ,5m De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder OUD BEOOSTENBLIJ bezuiden, op Dinsdag 26 November 1895, des voor middags 10 ure, verkoopen staande op den dijk van voornoemden polder, 1 oopende van Domien van Grembergen naar den ouden tol in de nabijheid van het waterhuis, gemeente Koewacht, Daarna ten verzoeke van mijnheer R. VAN MOSSEVELDE, grondeigenaar te Gent, aan het land in pacht bij Eduard Arens te Koewacht staande nabij het waterhuis. Te vergaderen in den ouden tol bjj Goossens. F. DIELEIHAA, Axel. in flacons van 1,50 ien 85 cent, bij F. DIELEMAN te Axel. Door aanwending van dit nieuw onfeilb. middel succes verzekerd, binnen eenige weken. Eén flacon voldoende. Zending fr. na postw. a ƒ1,25, remb. ƒ1,40. Gijn. Agent H. v. d. BOGAERT, Nij- mttgen. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van den heer G. WIELAND, grondeigenaar te Ter Neuzen, op Vrijdag 22 November 1895, des voormiddags 10 ure, verkoopen ter dikte van 1 Meter tot 1.90 Meter, staande op den dijK tegen het gehucht de Kijkuit, gemeente Axel. Zeer gemakkelijk ve> voer over kunstweg. Te vergaderen bij I. Clarisse op de Kijkuit. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van David ai Cornelia Galle, beiden overleden te Axel, veilen en veikoopen en AANHOORIGHEDEN, alles in den Oude Ealantierpolder, gemeente Axel, langs den Vaartdijk, gemeente Axel, kadastraal bekend in sectie B nummers 248 tot en met 256, groot 7 Hectaren 94 Aren 77 Centiaren, of 17 Gemeten 251 Roedea Gentsche maat. De kcoper betaalt voor mest ƒ30. Grondlasten 1895 46,565; polderlasten 1895/96 ƒ17,88. Voorschreven goederen kunnen worden aanvaard De gebouwen, tuin, boomgaard en wei land bij de betaling der kooppenningen en de bouwlanden na het roovon van den oogst in 1896, als tot dien lijd in huur, als volgt 2 Hectaren 25 aren 30 centiaren (nummer 50) bij D. van Cadsand voor 176,86 en 1 Hectare 17 aren 60 cen tiaren (nummer 248 en 249) bij L van Cadsand Dz voor ƒ92,28 Beide per

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 3