ƒ-. ƒ-.—ƒ-.—). heele en gedeelten van LOTEN ê80 Canadaboomen, tiemengd Nieuws. l]it de inoppendoos. Handelsberichten. A (herten tien. Fraaie doozen Letterpost ïau deCologne, Portretlijstjes enz. enz. P J KLruiJsse, 350s,e Ned. Staatsloterij. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping 150 zware Canadaboomen, 75 zware Olmenboomen, afgescheiden, vrije uitvoer worde ge waarborgd. Yan anderen kant werd gewezen op het gevaar van besmetting uit het buiten land, dat voor onzen veestapel kan ont staan, wanneer wij ons met opzicht tot voorzorgsmaatregelen de banden te vee] binden. Ook zonder bepaalde overeen komsten zijn middelen aan te wenden tot verkrijging eener billijke reciprociteit. Do bepaling, dat paaiden, die van Nederland in Duitschland worden inge voerd, te voren door een Duitschen vee arts geneeskundig moeten worden onder zocht. wordt in dien zin toegepast, dat ook de paarden van reizigers, die per as of te paard de grenzen overschrijden, aan zulk een onderzoek zijn ondei worpen. Men gaf den wensen te kennen dat er bij de Duitsche Regeeiing op worde aan gedrongen, aan de daaruit voortvloeiende bezwaren te gemoet te komen. Men schrijft uit Biervliet aan de Midd. Ct. Vrijdag en Zaterdag kreeg de bevol king een bezoek van een brutaal heer schap, dat onder voorgeving van doofstom te zijn, gelijk een gedrukt biljet te lezen gaf, zijn koopwaar presenteerde. Zij [die kochten noch een aalmoes gaven werden met de vuist - zelfs met een groot mes bedreigd. Een arbeiders vrouw werd in het gezicht gespuwd; bij een niet koopende boerin worden de ge schonken twee centen over de straat geworpen. Grootere giiten werden aan vaaid. Den eenen dag was de onwelkome bezoeker in het grijs, don volgenden dag deftig in het zwart gekleed. In een buitengewoon Politieblad ver zoekt de commissaris van politie in de 3de sectie te Amsterdam opsporing en aanhouding van P. R.. 31 jaren corres pondent. Hollander, knevel blond, gezet, nette spraak, gekleed met bruine demi- saison en dito hoed, zwart pak en dito das met ring, zwart verlakte of bruine schoenen. Hij wordt verdacht van ver duistering van f 1500 ten nadeele van mejuffrouw D P. C., Hoofdstraat aldaar, met wie hij den 24 dezer in bet huwe lijk zou treden. De politie te Leeuwarden heeft de hand gelegd op een 40jarig manspersoon genaamd Hart Pokkens, zich ook noemende M. van der Meer, die in den laatsten tijd op onders'heidene plaatsen bestellingen deed bij neringdoenden en zich daarbij introduceerde o. a. door het vertoonen van valsche schriftelijke borgstellingen. Verscheidene personen werden op deze wijze door hem opgelicht. Vrijdagnacht 'geraakte in het ha ventje te Geersdijk (N. B.) het schip van den beurtschipper op Rotterdam, den heer H. Schippers, gedurende het opkomen van den vloed aan de achterzijde, nabij het roer, in onzachte aanraking met een ander in hst haventje liggend schip, dat suikerpenen moest laden. Eerstgenoemd vaartuig dat dien dag juist met eene lading uien naar Rotterdam zou vertrekken, kreeg een lek, ter grootte van eene vuist, onder de waterlijn, zoodat dadelijk eene massa zoutwater naar binnen drong. De schipper, noch zijn knecht waren aan boord, doch laatstgenoemde zag bij zijne komst aan de kaai het ongeval het eerst. Men zal de lading voorloopig lossen het gat is voorshands met eene zinken plaat dichtgemaakt, terwijl men het vaartuig later naar de werf zal brengen. Te Carmaux bracht de tijding van het resultaat der interpellatie in de Kamer groote teleurstelling te weeg of schoon de rust verder ongestoord bleef De drie socialistische afgevaardigden hebber, bericht dat zij Maandagmorgen zouden overkomen en wenschten tegen dien middag een meeting te beieggen. De werklieden schenen blijkbaar besloten (te werkstaking voort t9 zetten. Toen de vorige week de jongelingen t9 Amiuerstol zich naar Schoonhoven begaven lot deelneming aan de nationale militie, was er onder hen een. die het ouderlijk huis als eer.ige zoon meende te verlaten, maar wien de ooievaar voor zijn vertrek nog een broertje bezorgde. Hetis wel geen onheil, maai' 't hindert je toch Te Wijchbn is een moord gepleegd Zekere Gerritsen leefde in onmin met zijne vrouw en dwong haai Zondag zijn huis te verlaten zij keerde naar haar ouders terug 6n hij nam zijn intrek bij de zijne. Des avonds brachten buurjon gensdenmao ketelmuziek hierover ver stoord trad een broeder van Gerritsen met een geladen geweer naar buiten en schoot dit af. Hij trof een spoorwegbeambte Jan Derks, die enkel als nieuwsgierige de serenade bijwoonde. De man viel doode lijk getroffen neder* Hij laat zes kinde ren onverzorgd achter. De dader is in arrest. Vrijdag heeft in de bossschen op Conrieux eene jacht op wilde zwijnen plaats gehad. De jagers waren prins van Chimay en zijne genooden. Het eerste wildzwijn, door de honden opgejaagd, werd gekwetst en was zoo razend, dat een der wachters slechts den tijd had eenen boom op te klauteren om aan het dier te ontkomen verscheidene menschen, die in de bosschen werkten, werden in zijne vlucht door het zwijn gewond, tot een jonge boer de lans van eenen drijver in de mui) van het woeste dier wrong tot ze erin brak. Ge lukkig dat prins de Chimay het daarop met een geweerschot nedervelde. In een gesticht te Bern woonde een juffrouw met zwakke geestvermo gens. die een kapitaaltje van 30,000 fr. bezat. En in diezelfde stad woonde, pas uit de gevangenis ontslagen wegens be driegeri], zekere heer B. met zijn maïtres V B., die veel sympathie gevoelde voor de sluwe praktijken van haren levens gezel. Dit paar stelde zich tot ideaal een weelderig, lui bestaan, fijne dinétjes, een glas goeden wijn,, en 's avonds naar komedie's en concerten, mits zij daar toch vooral geen van tweeën voor boef den te werken. En omdat zij nu geen cent op de wereld hun bezitting konden noemen, peinsden en confereerden ze altijd maar dooi over middelen, keurig in "elkaar gezette intriges, die zouden kunnen uitloopen op een kapitaaltje dat bun don aardschen hemel bracht en geen rechterlijk vonnis. Toen kreeg een van tweeën een inval, die beiden aanstond. Heer S. trok een onberispelijke scheiding dooi zijn snorren, en hij deed zich een das om met kun stenaa'-pflarden. Zoo wandelde hg naar het gesticht en vroeg er de juffrouw met de zwakke geestvermogens te spreken, die door al zijn vleierijen en zijn schnei - dig uiterlijk al gauw verliefd geraakte. S. herhaalde zijn bezoeken, zette de vrij age handig voort en het erg bescheiden doorschemeren, dat hij eigenlijk iemand van groote familie was met nog grooter vermogen. Hij sprak van trouwen, de juffrouw zei van ja, en verleden week liet het paar zich aanteekenen bij den burgerlijken stand, bij welke formaliteit de bruid den naam droeg van B's maïtres, en omgekeeid, om alle booze vermoedens regen te gaan. Maar kort daarop merkte de politie de bedriegerij, en nu krijgen S. en zijn ware geliefde broed en water in de gevange nis, in plaats van fijne dinétjes met een glas goeden wijn. Te Eghezu. in Belgie, is - ver haalt de Etoile Beige een werkman aan de beetwortelfabriek plotseling dood ge bleven tengevolge van uitputting. De man had 36 uren achterer-r. slechts met tusschenpoozen van enkele minuten om haastig wat te eten, het zwaarste werk verricht, dat ei, naar zeggen van zijne kameraden, aan de fabriek te doen was! De geneesheer, die den dood constateerde, beval dat de vrouw van den ongelukkige die met een kind van zeventien maanden achterblijft, voorzichtig voorbereid zou worden op den slag, die haar had ge troffen. De eigenaar van de fabriek oor deelde dij echter niet noodig en liet het lijk in <fën nacht naar de woonplaats van den overledeue overbrengen door twee werklieden, die de weduwe wekten, hun dioeven last neerlegden en vertrokken. Daar zat nu de ongelukkige in het holst yan der. nacht met haar kind bij het lijk vAn haren man. In de wachtkamer van een station kun je soms vreemde zaken hooran» Lüatst hebben we ten minste aden vei bluft ge staan bil het verhaal van een mededeel zaam reiziger. Hij vertelde namelijk, dat hij eens voor een weg staande, den tol niet verkoos te betalen en dus met het rijtuig met vier paarden, dat hij bestuurde, ovei de boom heen sprong. Een van de hooi ders beweerde dat hij iets sterkers gedaan had en nog wel bij denzelfden tol, toen hij eens met een sjees en een ponny reed. Nou ja, zei de vreemdeling, jij zal er natuurlijk óob overheen gesprongen zijn Neen, meneer, zei de ander, dat niet, maar wij kropen er onder dooi FietBrit overzee. Ik heb eens een baas gekend hij heette Jansen maar dat zegt je nog niet veel - die ontzettend langzaam kon fietsnjden als hij 't erop zette. Em schildpad had hem een paar duizend meter voor kun nen geven op een mijl. en hem gemak kelijk inhalen. Hij reed zoo langzaam, dat hi) van Vlissingen naar Londen is gereden over het kanaal en ik zal jelui dat vertellen hoe hij dat opgeknapt heeft. Hij reed aan boord, juist toen de boot t>ij Vlissingen afvoer en hij was het eerst aan 't andere eind van 't dek, toen de boot in Queeusboro was, waar hij precies aan wal reed en kalmpjes verder ging of er niets gebeurd was. Een boerenmeisje kwam aan het post kantoor van een landstadje om drie gul den te halen, die haar beminde haar voor haar verjaardag stuurde. Toen de beambte," een jongmensch den postwissel in ontvangst nam, zag hij dat de coupon niet afgescheurd was en zei daarom tot het meisje Wil u dat strookje niet mee naar huis nemen Och neen, ik kan toch niet lezen, ant woordde het meisje Deze bekentenis van onkunde bracht den beambte er toe om meer op de cou pon te lezen dan er eigenlijk stond. Dat is erg j .mmer, zei hg, want er staat iets heel moois op. Zoo meneer, leest u het mij dan eens voor. De beambte zette een ernstig gezicht en lasH i e r b ij zend i k j e drie gulden met duizend kussen... Kijk eens kind, hier zijn de driegulden, kom nu maar wat dichter voor 't raampje, dan zal ik 't andere uitbetalen. Het meisje voldeed er aan, de uitbe laling had plaats en onze dorpsscnoone ging naar huis terug, vol lof ovei de uitmuntende inrichting der fosierijt n. TA.V.E.N.Ü. Axel, 26 October. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen nis volgt, jarige tarwe f 7. a. 7.25 nieuwe tarwe 7.25 a 7.50 rogge ƒ0.— a 0, wintergerst ƒ6.60 a ƒ6.75; zomergerst 0.a 0 haver 4.50 a 4.75; erwten 6.75 a 7.25; paar den'ooonen 6.25 a 6.75; koolzaad 0.- a 0.- vlas (per a c Boter 1.10. Eieren f 2.- Hulst, 28 Oct. Ter graanmarkt van heden was de prijs als volgtTarwe 7,50, Kogge ƒ5,50, Wintergerst ƒ6,70 Zomergerst ƒ0, Haver 4,85, Erwten ƒ7. Paardenboonen ƒ0,Duiven boenen ƒ0,-, Wifteboonen Bruineboonen 9,— Boekweit f Lijnzaad 0,-, Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo ƒ0,95. Eieron per 26 stuks 1,35. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 71 stuks hoornvee 42 varkens verkocht 32 29 Rotterdam, 28 Oct. Ter graanmarkt var. heden was de aanvoer geringtarwe was 50 cent en rogge 20 cent honger, wintergerst was 10 cent lage; en zomer 20 cent hooger haver was 10, witteboonen waren 65, bruine dito 50 en erwten 25 cent hoogerde rest was onveranderd. De prijzen waren als volgttarwe ƒ6.— a ƒ7.— Canada tarwe ƒ0.— a ƒ0.-, rogge 3.75 a 4.20 wintergerst 3. a 3.90 zomergerst 3.10 a 3.50 chevalier gerst 3.50 a 4.50 haver ƒ1.60 8 ƒ2.40. kookerwten ƒ6 a 8voetstoots f 5—a 5.40 bruine- boonen 8.50 a f 10witte dito 11.50 a 12.75 paardenboonen 4.90 a 5.25. Gent, 25 Oct. Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in franken en pet 100 kilo. Tarwe 14,00 rogge 11.25, gerst 15.75 haver 15 tot 16. koolzaad 22, lijnzaad 22 tot 23, lijnzaadkoeken 16 tot 17, kool zaadkoeken 11 tot 12. Boter per kilo 2,50 fr. tot 0,00 fr. Eieren, de 26, 3,00 fr. tot 3,10 tr. Veemarkt van heden. Goede stalbees ten 1,40 tot 1 60, varkens levend ge wogen 80 tot 87 c. Ontvangen: met ENVELOPPEN, Boek- en Papierhandel, Axel. Van af heden zijn te bekomen bij den Debitant J. K. VINK te Axel. te ZAAMSLAG. Notaris Van der Moer te Ter Neuzen, zal op Dinsdag 5 November 1*95. des voor middags 10 uur, ten verzoeke van den heer C. J A. EERCKEN te 's Graven- hage, in het openbaar verkoopen wassende op de hofstede, >Pauw vliet* in den Zaamslagpolder, aan den grintweg van Zaamslag naar Axel. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de wed. van den WeiEd. Geb. Heer D. F. Ph. SEIJD- LITZ, grondeigenares te Hulst, verkoopen: Up Donderdag 31 October 1895, des morgens 9 ure, staande op den Havendijk, gemeente Hontenisse, nabij het Kraaike. Te vergaderen ter plaatse der hoornen. bOp Donderdag 7 November 1S95, des morgens 9 ure. staande op den Zeedijk, nabij Hulst, tegen den Havixpolder. Te vergaderen ter plaatse der boomer.

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 3