Burgerlijke Stand. Ilandelsberichteii. de Russische steppen. De hem toe behorende 1,500.000 schapen worden door niet minder dan 33,000 honden be waakt en beschermd tegen de wolven. - De chef van politie te Brooklyn, wien klachten ter oore kwamen over de ruwe wijze, waarop de politieagenten hunne arrestanten plachten te behande len, wilde zich daarover zekerheid ver schaffen. Hij verkleedde zich, stelde zich aan als een beschonkene en maakte in zijn „dronkenschap'' rumoer. Twee politieagenten schoten toe, wierpen hem op den grond en sleepten hem eer eind ver over den gronddaarop sleurden-zi] hem op ejn dreven hem met vuistslagen in den rug verder naar bet politiebureau. Daar werden zij tei stond door hun arrestant in arrest gesteld en ontslagen uit d6n dienst, tei wijl hij proces-verbaal tegen hen opmaakte wegens openbare geweldpleging en misbruik van ambts bevoegdheid. (U. D.) - Te Weenen is een kassier van een bankiershuis onder vreemde omstandig hedeD overleden. Hem was opgedragen een pak bankbiljetten te tellen en niet tegenstaande hij was gewaarschuwd, be vochtigde bij daarbij telkens vinger en duim met speeksel. Des avonds deden zjjne lippen hem pijn, maar niemand gaf daar acht op. Den volgenden morgen was een der lippen ontstoken en raad pleegde hij een geneesheer, doch drie dagen daarna was de man reeds over leden - De jongste inbraken te Amsterdam blijken het werk te zijn van een bende jeugdige deugnieten reeds is een deel van hen opgeborgen in de gevangenis, maar er loopeo er nog eenigen rond In de afgeloopen week is weder een vijftal van die gevaarlijke jongens voo; het hof verschenen. Twee van hen, C. Marinus, oud 17 jaar, er. J. C. Halebei, oud 18 jaar, bad den door inbraak zich meester gemaakt van een hoeveelheid tabak, opgeborgen in bet pakhuis var, den heer Manus, aan den Kloveniersburgwal. Marinus kreeg één en Haleber een recidivist twee jareu. Hiermede niet tevreden kwamen zij in liooger beroep, echter met het gevolg dat hunne straffen wer den verhoogd onderscbeidelijk tot twee jaren en negen maandeu en drie jaren. Een ander tweeial G. Th. van Nuus en P. A. Freiers, 19 en 17 jaar oud, hebbeu getracht bij de firma van Zuijle- kom Levert Co, op de Westerstraat in te breken. Zij hadden de deur van het naburige perceel wetep te openen, waren toen op een erf gekomen, hadden een ladder tegen die likeurstokerij gezet, waren zoodoende in de goot en op het dak gekomen en waren juist bezig eenige ruiten uit te snijden, toen zij weidon ontdekt. De rechtbank veroordeelde Van Nuus tot 3 jaren en Freieis tot 2 jarer, (de eerste was reeds vroeger veroordeeld) en bet hof bekrachtigde die uitspraak. Een ]7jarige diamantslijper, die een vaatje margarine* gevonden had, dat bleek afkomstig te zijn uit een spoor wagen. kreeg ook in hooger beroer 6 maanden. Hbld. Bij het baden is re Huisduinen een heei, wonende te Helder, verdron ken. De oorzaak van het ongeluk wordt aaD kramp toegeschreven, waardoor hij in hot water zou zijn overvallen dit is echter niet geconstateerd Kunnen worden daar zijn lijk nog niet gevonden is. De ongelukkige was gehuwd eD vader van drie kindreen. Iu de Kurzaal te Ostende had Woensdagavond, niet onder bet straat publiek, neen onder de badgastenhet volgende schandaal plaats: Zij hadden reeds eenige malen het verzoek gedaan om de concerten, die om half zeven be gonnen, om acht uur te doen aanvangen De administratie van het Kurhuis wilde daaraan niet voldoen. De dames en heeren maakten kabaal bij het con eert en floten alle nommeis op een hevige wijze uit, terwijl tevens de bui gemeester werd uitgejouwd. De politie en de overheid stond volkomen machte loos tegenover dit tumult. Het is in Lithauen, evenals in vele andere streken, de gewoonte, na de begra fenis van een rijk persoon een overvloediger: maaltijd te houden. In een dorp van Rusland werd onlangs de vrouw van een rjjk grondbezitter begraven. Bloedver wanton, vrienden en bekenden waren in het sterfhuis verzameld men at en dronk naar hartelust en de overledene werd uitermate geprezen. Dit thema gelaakte echter spoedig uitgeput en men verdiepte zich in de vraag of de weduwnaar spoe dig zou hertrouwen. Plotseling kwam deze binnen en reikte de hand aan eene dame, die tot de gasten behoorde, en die hij aan het verbaasde gezelschap als zijn bruid voorstelde. Yele moeders trokken een lang gezicht, het feest ging echter door er werden muzikanten ontboden en men danste, at en dronk twee dagen achtereen. Weldra zal het feest weer beginnen, bij gelegenheid van het huwe lijk Voor de Parijsche rechtbank wer den deze week twee individu's ter ver antwoording gbroepen, die met succes een „vei borgen schat in Spanje, uit den tijd der Carlistische oorlogen" wisten te exploiteeren. Talriike slachtoffers van de brutale bedriegers, die allen meer of minder tot de kapitaalvorming der schurken hadden bijgedragen, waren als getuigen gedagvaard. Onder deze bevonden zich goedgeloovige burgerlieden, die 100, 150 a 400 hadden betaald om het verborgen plekje, waar de schat begraven lag, te weten te komen. Een braaf officier betaalde zelfs 2600 en ging op reis om den schat op te graven. Aan den voet vanden aangewezen boom kwam bij eerst tot de conclusie, dat hij leelijk beet genomen was. De beide booswichten werden ieder tot 5 jaar gevangenisstraf en ƒ1500 boete veroordeeld. De Parijsche politie heeft een dytia- mietaanslag verijdeld. Een anarchist Perir genaamd, wilde het huis van zekere juffrouw Peters te Asnières in de iucht latei springen, op grond dat deze dame onlangs voor den rechter een bezwarend getuigenis had afgelegd tegen zijn broe der, die dientengevolge tot levenslangen dwangaibeid werd veroordeeld. Het gelukte echter der geheime politie bij tijds de bom te ontdekken, die de mis daad moest veroorzaken. Perir is in hechtenis genomen. Te A niche in de nabijheid van Douai heeft een anarchistische aanslag plaats gehad ter gelegenheid van het vijftigjarig dienstfeest van den mijn-inge nieur Vuillemin. Bij het uitgaan dei- kerk loste een man een pistoolschot of Vuillemin, die ernstig werd gekwetst Een bom die de anarchist zich gereed maakte onder de menigte te werpen ontplofte in zijn hand, tengevolge waar van de moordenaar vreeselijk verminkt, een eind werd weggeslingerd. Een twaalf tal personen bekwamen lichte verwon dingen. De moordenaar, die tevens het slacht offer weid van zijn verfoeilijke daad, was een door de mijn maatschappij ont slagen werkman. Hij was ongehuwd, 26 jaar oud en heet Clement Decoux. Zijn vader was bij den aanslag tegen woordig en keerde zich hevig veront waardigd tot zijd zoon, dien hij een moor denaar noemde. Clement Decoux werd zwaar gewond opgenomen en naar bet gasthuis gebracht, waar hij weldra over leed. Men zegt, dat Elias Howe zijn hersens had afgetobt, voordat hij ont dekte, waar het oog van de naald der naaimachine geplaatst moest worden. Zijn oorspronkelijk denkbeeld was het model van de gewone naald te volgen, namelijk het oog aan den kop. Het k«am niet bij hem op het aan de punt te plaatsen en bij zon misschien nooit geslaagd z(jn, als hij niet gedroomd had, dat hij een naaimachine voor een koning van 6en wilden volksstam moest ma ken. Evenals in zijr. wakenden toestand, was hij over de plaatsing van het oog der naald in verlegenheid. Hij droomde, dat de koning hein vier en twintig uur ijd had gegeven om de machine kant en klaai te maken. De doodstraf stond er op, als zij dan niet af was. Howe werkte zoo haid als hii kon, tevergeets zijn geest pijnigend, en eindelijk gat hij het op. Toen droomde hij, dat hij ter dood gebracht zou woiden Hij morkte op dat de krijgslieden speren hadden, die aan de punt doorboord waren. Oogenbhkkelijk had hij de oplossing van het raadsel gevonden, en terwijl de uitvinder om uitstel van executie vroeg, ontwaakte hij- Het was vier uur in den ochtend. Hij sprong liet bed uit, liep schielijk naar zijn werkplaats en om negen uur was er een ruw model gemaakt van een naald met een oog aan de punt. Daar na ging het gemakkelijk Dit is de ware geschiedenis van een gewichtige omstandigheid in de uitvinding van de naaimachine en wel waard ver meld te worden. - In de omstreken van Socorro, in Nieuw-Mexioo, heeft Woensdag jl. e9n wolkbreuk ontzettend veel schade aange richt. Acht personen verdronken, ter wijl verscheidene inwoners vermist wor den. De aangerichte sclmde moet ong6 veer 1.750,000 bedragen. Boven Ade laide, in Colorado, had eveneens een wolkbreuk plaats, waardoor 50 huizen instortten en drie bewoners het leven veiioren. Verscheidene andere personen werden gekwetst. De stad Caspar in Wyoming had het tengevolge eener wolkbreuk ook zwaar te verantwoorden. Viei inwoners kwamen in deze laatste plaats om het leven. Van 16 tot en met 31 Juli. Axel. Huwelijks aangiften.' 19 Juli. Joost den Engelsman, 25 j., jm. en Catharina Elisabeth Witte, 21 j., jd. 26 Juli. Simon Jansen, 23 j., jm en Maria de Feijter, 24 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 18 Juli- Daniel Fran5ois »an Cadsand, 29 j., jm. en Catharina de Klerk, 23 j jd. Geboorten. 18 Juli. Pieter Abraham. van Minikus Loof en Hendrina van der Welle. - Cornelia Helena, d. van Domi- nicus Jansen en Cornelia "Helena van der Welle. Maria, d. van Willem Agathus van Ham en Elizabeth van Doeselaar - Kiijn Willem, z. van Jozias Jan de Feijter en Adriana Cornelia de Mul. 19 Juli. Abraham Jacobus, z. van Jacobus van Hoorn en Maatje Dees. Elizabeth, d. van Adriaan Dieleman en Maatje Jansen. 25 Juli. Andries, z. van Levinus de Visser en Neeltje Bliek 26 Juli. Maarten, z. van Jan van Fraaijen- hove en Wilhelraina Dieleman. Overlijden. 17 Juli. Marinus Cornells Jongejan, oud 4 m., z. van Huig en van Suzar.na Mertens. 19 Juli. David Galle, 67 j., z. van David Galle (overl.) en van Leuntje Verheule (overl.) 21 Juli. Suzanna De ij, 49 i., echtg. van Willem den Exter. Hoek. Geboorten. 17 Juli. Daniel, z. van Leendert Riemens en van Willemina Dieleman. 19 Juli. Pieter, z. van Leendert Herrebout en van Levina Donze. 26 Juli. Maria, d. van Jan de Ritter en van Maatje Adriana Meertens. Overlijden. 24 Juli. Geerard van Alten, oud 2 m., z. van Jan en vaD Jauna de Meester. KoewachtHuwelijks-voltrekkingen 31 Juli. Eduardus van Grimberghe, oud 26 j., jm. en Leonie Marie Vlyminck, oud 25 j„ jd. Geboorten. 25 Juli. Romanie, d. van Dominicus Antonius Elegeert en van Maria Eugenia Kegels. 29 Juli. Martha Florentina d. vau Theophile Raes en van Maria Cedonla Auné. Overlijden. 21 Juli. Paulina OoofleAf, oud 75 j., wi-d. van Amandus van Pointe'en. 24 Juli. Charles Louis van Rumste. oud 78 j., echtg. van Mmia Josephn van Bun deren. 26 Juli. Rudolph os Wijnacker, oud 2 m., z. van Josepliina Maria Wijnacke: 31 Juli Desidetius Abmisi: - de Block- oud 1 m z. van Petrus ei van Maria Josepha Rombaut. Overslag. Oveiljjdeu. 25 Juli Petrus Schaut, 71 j echtg. van Rosalia Migom. Zniildorpe. Geboorten. 18 Juli. Al phonsns, z. van Paulina van Gaveren. 24 Juli. Alphons Joseph Marie, z. vHn Eduardus Antonius Waelput en van Honorinp Kamoen. 25 Juli. Louisa Re gina Maria. d. van Antonius Versijp en van Wilhelnuna Verplancke. Overltider. 19 Juli. Joanna Paulina Moerdyk, oud 78 j., wed uit het eerste huwelijk van Carolus Gijs en uit het tweede huwelijk van Joannes Baptista van Dpck. Graauw. Huwelijksaangiften. 12 Juli. Honoré Joseph D'hooghe, (van Stekene, Belgiej, oud 39 j.. jm. en Rosina Francisca van Eerdenburgh, oud 34 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 30 Juli. Ho noré Joseph D'hooghe, (vaD Stekene, Belgie) oud 39 j., jm. en Rosina Francisca van Eerdenburgh, oud 34 j., jd. Geboorten. 8 Juli. Petrus Johannes, z. van Alphonsiu» Andries d'Haens en van Mathilde Rosalia Verhoeven. 12 Juli. Huigje Antomet, d. van Aarnout de Feijter en van Tanna Jacoba Geluk. 16 Juli Petrus, z. van Jacobus Adriaansens en van Cornelia Hofman. 28 Juli. Judocus, z. van .lacobus van Denderen en van Stephanie Beekman. Overlijden. 25 Juli. Jacobus Boogaart oud 86 j weduwn. van Adriana van Over- straten. 28 Juli. Andries de Bakker, oud 59 j., weduwn. van A. M. C. van den Brandde, laatst echtg. van Apolonia Neeve. /.amusing. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Juli. Hermanus de Zeeuw, oud 23j .jm. en Adriana Dekker^ oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Adriana, d- van Hermanus de Jonge en van Maria Pijpelink. 22 Juli. Catharina, d. van Jacobus Schoon- akker en van Pieternella Oppeneer. 25 Juli. Kiina Margaretha, d. van Jan Wisse en van Elizabeth van Dixhoorn. 26 Juli. Pieter. z. van Marinus de Vos en van Mechelina Poulina van de Velde. 28 Juli. Jan, z. van Cornelis Hofman en van Tanna Klaassen. 29 Juli. Jan, z. van Anthonij de Pooter en var. Janna Klasina Kempe. Overlijden. 19 Juli. Cornelia Verpoorte, oud 3 m-, d. van Adriaan Jacobus en van Adriana van de Ree. 23 Ju'i Maria Christina Staal, oud 25 j., d. van Fianciscus (overl.) en van Joanna Catharina van den Bulck. Frederik van Tatenhove, oud 67 j., echtg- van Geertrui Scheel. 29 Juli. Licea Catharina Dees, oud 3 j., d. van Abraham eD van Maria Verlinde. Axel, 3 Augustus. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt oude tarwe f a. nieuwe tarwe 7.25 a 7.50 rogge 5.5U a 5.75 wintergerst 6.50 a 6.75; zomergerst ƒ5.75 a 6. haver 6.50 a 7.00 erwten 7.25 a 7.50 paar- denboonen 7.00 a 7.10koolzaad 6.75 a 7 35 vlas (per 44 a 56 c ƒ-.-,ƒ a-.-, Boter Eieren ƒ2.90. Hulst, 5 Aug. Ter graanmarkt van heden was de prys als volgtTarwe 6,75, Rogge 5 50, Wintergerst 6,50 Zomergerst ƒ0, Haver 6,25, Erwten 7,50. Paardenboonen 0,—, Duiven- boonen ƒ0, Witteboonen Bruineboonen Boekweit ƒ-,— Lijnzaad Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo ƒ1, Eieren per 26 stuks 0,85 Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 15 stuks hoornvee 49 varkens verkocht 9 37

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 3