Uitslag der Verkiezingen. Rechtszaken,. Uemengd Nieuwi bundel »Etsen naar het leven" schreef, Noord-Brabantsche schetsen, welke kort na zijn vertrek door den heer A. C. Loffelt werden uitgegeven met eene ets van Jozef Israels. Donderdag morgeu arriveerde met de nachtboot Prinses Elisabeth te lissinjjen Z. K. H. de kroonprins van Griekenland die door den consulair ageut, den heer P. Smidt Visser, van wiens woning de GrieKSche vlag wapperde, ontvangen en naar den trein geleid werd. Aan den heer J. Wilkens, inspecteur der Mij. Zeeland,die aan hem werd voor gesteld. betuigde hjj zijne tevredenheid over de reis met de mailboot. Z. K. H. maakte van de vorstelijke wachtkamer geen gebruik en vertrok te 6,46 in een gewoon rijtuig naar het slot Friedrichshof bij Frankfort, waar zijne echtgenoote en schoonmoeder verblijven Het muziekgezelschap Ons Genoegen bracht Woensdagavond den herkozen gemeenteraadsleden een serenade. - Donderdag is het 25 jaren geleden dat wijlen Z. H. Pius IX de pauselijke onfeilbaarheid afkondigde. - In den nacht van Woensdag op Donderdag is Stamboeloff te 3 uur 85 min. te Sofia bezweken. De doodsfrijd trad Woensdagavond om 10 uren in. Stamboelot stierf zonder een woord meer te hebben kunnen spreken. AXEL, den 19 Juli 189.». Woensdagavond bracht „Concordia een serenade aan onzen burgemeester als blijk van ingenomenheid met ZEds. herkiezing als raadslid. - Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. C. Harte tot lid van den gemeenteraad van Ter Neuzen gekozen werd. Talrijk waren de blijken van belang stelling die den jubilaris ten deel vielen. - Met ingang van 1 Augustus is o. m. verplaatst de kommies J. van Moort van Hulst naar Schiedam. Predikbeurten te Axel. Zondag 21 Juli 1895. Ned. Herv. Gemeente. Voorin. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds- J- T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken Kerk A. Voorn. 9 ure Ds. A. Doorn. Nam. 2 ure Ds. A. Doorn. (Voorb. H. Avondmaal.) Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. 8. Dwarshuis Nam. 2 ure Ds. S. Dwarshuis. Axel. De uitslag der Dinsdag gehouden verkiezing voor drie leden van den ge meenteraad is als volgt vriend te zien, hoe moeiljjk die gang haar ook viel. De dokter was nog aan wezig, die te vergeefs pogingen had in het werk gesteld, om de levensgeesten weder op te wekken, en de bedienden stonden voor een deel ernstig zwijgend, deel zuchtend om het bed van hunnen goeden heet, wiens groot hart door zoo weinigen gekend was in zjjn diepte en in zijn schoonheid. Toen Katharina het bed 'naderde, maakten allen eerbiedig plaats. Zij wisten het, niemand had den zaligen heer zoo na gestaan, niemand had hij liefgehad als haar. Hij had geen vrouw gehad, wier liefde zijn leven ge tooid had met een krans van onverstoor baar geluk maar een kind zijns harten had hij gevonden in Katharina en de tranen van smart, door dit kind geschreid vielen als schitterende paarleD in zijn graf. (Wordt vervolgd). Getal kiezers 347. Ingeleverd 218- Onwaarde 3 Volstrekte meerderheid 108. Herkozen werden de heeren D. J. Oggel met 161 en P. Koster met 127 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tus schen de heeren P. van Dixhoorn 94 en K. de Fejjter die 67 stemmen bekwamen. Verder verkregen de heeren L. du Feijter Jacz. 58, J. C. Vei bruggen er, L de Regt ieder 17, P. de Putter Jz., Pieter van Fraaeijenhove ieder 5, Th. van Wiemeersch 4, Arie de Mul, Petrus van Fraijenhove, J. Cransberg, A. Luteijn, ieder P. Dekker Fz., P. de Klerk, J. C. Slijpen en J. Aubroek ieder 2. F. Harinck, .1. van de Veke, L. van Ves-sem, Dr. Trouw, Ph. J. van Dixhoorn, L. J. van Vessem, C. de Putter Lz., A. van der Vliet, P. Zijlstra. M. J. van Vossem, Jac Wolfert, Joz. Wouters, Arie de Putter, Jan Martin, Adr. Vinke, D. Cornelisse, Martinus 't Gilde, J. Ver ijzer, W. Visser en Al. Saman ieder 1 stem. Ter Xeuzen. Getal kiezers 504. Inge leverd 381. Onwaarde 3. Volstrekte meer derheid 190. Herkozen werden de heeren J. A. Ta zeiaar met 219, Jac. de Feijter met 208, H. C. E. van IJselsteijn 197 en P. Moes met 192 stemmen. Verder verkregen de haeren M. van den Hoek 159, J. Lrjbaart 153, J. P. van Herp 73, D. J. Dees 55, P. van Wijck 55, J. C. J. Kolijn 14 en J. van de Ree 11 stemmen. Zaanislag Getal kiezers 268, uitge bracht 192, geldige biljetten 198, vol strekte meerderheid 98. Herkozen de heer J. van de Ree, altre dend lid met 113 stemmen. Herstemming tusschen de heeren W. de Klerk aftredend lid, die 94 en C. van Dixhoorn die 64 stemmen verkreeg. De heer F. de Rujjt-r verkreeg 50 stemmen. Hoek. Aantal kiezers 159, ingeleverde geldige biljetten 96. Volstrekte meerder heid 49. Herstemming tusschen de heeren Jac. Dieleman Jz. aftredend lid die 46, H Wolfert Hz. aftredend lid die 43, Jac de Feijter die 38 en F. Haak die 29 stemmen bekwamen. Honteiiissc. Aantal kiezers 340, uit gebrachte geldige stemmen 266, volstrekte meerderheid 134 stemmen Herkozen de aftredende leden Jos. Hiel met 202, J- van Bekkum met 187 en P. A. Adriaansens met 184 stemmen. De heeren P. van Leuven verkreeg 62 en P. Verstraaten 24 stemmen. Hulst. Herkozen de aftredende leden de heeren J. Vogelvanger met 120 en H Wauters met 106 stemmen. De heeren P. A. Boel verkreeg 66 en mr. van Alphen 51 stemmen. Sas van Gent. Aantal kiezers 105, uitgebrachte geldige stemmen 98. Herkozen de heer C. J. Warrens aftre dend lid met 52 en gekozen de heer Ch. Verhaak met 59 stemmen. De heer Schils, aftredend lid verkreeg 38 stemmen. Clinge. Van de 102 kiezers stemden er 53 met geldige biljetten. Herkozen Jac. Lockefeer met 48 en C. F. de Deckere met 46 stemmen. Graauw. Aantal kiezers 124. Inge leverde geldige biljetten 88- Herkozen P. Bouwens met 82 stemmen. Gekozen H. Francken met 55 stemmen. Het aftredend lid P. A. Bogaert ver langde niet in aanmerking te komen, doch verkreeg nog 25 stemmen. Hengstdijk Van de 37 kiezers stem den er 15 met geldige biljetten. Herkozen L. Kerckhaert met 13 en J van Wesemael met 15 stemmen. Koewacht. Van de 140 kiezers lever den 62 geldige biljetten in. Herkozen J. J. van de Vijver met 55 en J. Pieters met 52 stemmen. Osseuisse. Van de 61 kiezers namen er 49 met geldige biljetten aan de stem ming deel. Herkozen P. J. Adriaanssens met 41 stemmen. Herstemming tusschen G. de Wael (afrr. lid) die 24 en P. J. Bogaert die 12 stem men verkreeg. Stoppeldijk. 86 kiezers van de 104 leverden geldige biljetten in. Herkozen T. C. Serrarens met 71 stem ïn. Gekozen T. P. F. van Haelst met 53 stemmen. St. Jan steen. Van de 128 kiezers le verden er 99 hunne biljetten in. Herkozen A. van der Pluijm met 78 en J. Vael met 66 stemmen. Westdorpc. Getal kiezers 91. Ingele verde geldige biljetten 39. Herkozen C. van Waes en P. van Waes. Zuiddorpe. Getal kiezers 58. Ingele verde geldige biljetten 45. Herkozen C. van Waes met 41 en C. L Puylaert met 42 stemmen. Arrond issements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 19 Juli 1895. C. L. D., oud 43 j., schipper op het tjalkschip »Vertrouwèn" te Ter Neuzen, is wegens diefstal vrijgesproken. Men meldt uit Vlissingen Het bezoek, Donderdagmorgen door ongeveer 200 mecschen uit Rotterdam en tusschengelegen plaatsen met een goedkoopen trein aan onze stad gebracht, werd door prachtig weer begunstigd. Van dat laatste profiteerden ook onge veer 500 kinderen van de openbare lagere scholen uit Goes, die lot het doen van zoo'n prettig uitstapje door de Vereeniging tot weiing van schoolvérzuim uit die plaats waren in staat gesteld en, verge zeld van een paar leden van genoemd comité en hunne onderwijzeressen en onderwijzers, met een extratrein te 1.40 uur, (G.t.) hier aankwamen- Met de muziekvereeniging »Euphonia" aan het hoofd, toog men langs de voornaamste straten naar strand en ouin, waar de jeugd, op ververschingeu onthaald, zich uitstekend vermaakte. De matinee, door »Euphonia" aan het stedelijk badhuis gegeven, werd druk bezocht. De kinderen keerden te 7 uur huis waarts, terwijl de Rotterdamsche trein 20 minuten later volgde. Dat de betrekking van agent van politie te Rotterdam een allesbe halve aangenaam baantje is, bleek voor de zooveelste maal Zaterdag nacht. Een paar agenten achtten zich verplicht eenige vrouwer. van verdacht allooi, die het den voorbijgangers op de Blaak lastig maakten, te verdrijven. Vier be schonken lieden kwamen hiertegen op en trokken voor de vi ouwen partij. Onverwachts bracht een hunner een der agenten eon hevigen slag in het aangezicht toe. Daarna liepen zij haid weg het Zijl op, door de agenten achter volgd. Een hunner, zekere S., die reeds meermalen blijken van autipathie tegen de politie gaf, liep zijne woning aan de Zijlsteeg binnen en kwam er weder uit, met een hamer gewapend om de agenten ce lijf te gaan. Voor tiij evenwel van dit wapen georuik kon maken, hadden de agenten hunne hartsvangers getrokken en gaven hem daarmede een houw over bet hoofd en een over de hand, waarin hij den bamer hield. Z(jne karnuiten namen daarop de vlucht, doch twee er van werden ge grepen en met S. naar het bureau van politie gebracht. Te 's Hertogenbosch zijn weer drie gevallen van pokken voorgekomen. Te Waalwijk kreeg dezer dagen een schoenmaker in het aangezicht een puistje dat hem veel pijn deed. Toen hij het met een els doorprikte, begon het aange zicht eensklaps schrikbarend op te zetten De geneesheer constateerde bloedvergif tiging. Niet lang daarna is de ongelukkige onder vreeselijk lijden bezweken. - Ten huize van een der leden van de rechterlijke macht te Amsterdam tracht Zondag middag een vriend der familie in eene vlaag van verstandsver bijstering den heer des huizes met een gesloten mes eenige wonden aan het hoofd toe. De waanzinnige beeft daarna getracht zich door verdrinking in een der vijvers van het Vondelpark van het leven te berooven hij werd echter door toeschietende voorbijgangers op het droge gebracht en bij prol. Korteweg ingedra gen. Hier maakte hij van de gelegenheid dat bij in de hadkamer was gebracht, gebruik om een tweede poging tot zelf moord te do9n. Men vond hem nog levend in de badkuip, waarvaD hij de waterkraan had laten openstaan maar enkele oogènblikken daarna gaf hij den Te Oudehorne gingen eenige knaap jes toen de schooluren voorbij waren, baden, een 9-jarige knaap waagde zich om te toonen, dat hij niet bang was. op eene gevaarlijke plaats en zonk in de diepte weg. Na eenigen tijd werd hij levenloos opgehaald. Straatroovers te Amsterdam. Maandagavond had een der meisjes, die op de tentoonstelling in bediening zijn, een rijtuig genomen, om huiswaarts te keeren, aangezien zij wel eens op haar weg werd lastig gevallen. Het was na het sluiten der tentoonstelling, tegen half twaalf, toen in het plantsoen van de Stad houderskade tegenover de TesseDchade- straat een man op de trede van het rijtuig sprong en het meisje een gouden ketting ontrukte toen zij zich verweerde, sprong aan den anderen kant een tweede roover in het rijtuig en greep haar vast. Door haar geschreeuw werd de koetsier opmerkzaam gemaakt, en deze sloeg zoo duchtig met de zweep op de straatroovers dat deze loslieten en het hazenpad kozen. Toen Zondag de heer Joris, gezant van Belgie te Bern, een rijtoertje deed op den oever van het meer nabij Thun, met Robert Boillot. consul van Belgie, te Neufchatel, en diens echtgenoote, ging het paard op hol. Het rijtuig werd verbrijzeld. De heer Joris werd erg gekwetst aan het hoofd en heeft eene zware operatie ondergaan. Hij is thans buiten gevaar, denkt men. De heer Boillot werd met gebroken ribben opgenomen mevr. Boillot werd aan het rechterbeen gekwetst. Te Luik heeft dezer dagen een blinde met grooten lof het oxamen van candidaat in de letteren en wijsbegeerte afgelegd. Zijn schriftelijk werk, een vertaling uit het Latijn en een opstel over een vraag stuk van psychologie, behoorde tot het beste dat ingeleverd werd, er. hij was er veel eerder mede gereed dan de meeste aan bet examen. Het mondeling onder zoek viel even gunstig uit, zoodat den blinden student, na de bijzonder loffelijke uitspraak der faculteit, door zijn talrijk opgekomen kameraden een warme ovatie werd gebracht. Te Berlijn is groot schandaal ver wekt door de arrestatie van den groot handelaar Köller, eigenaar van een aan tal fabrieken beklaagd van ontvoering eener minderjarige. Een soortgelijk schandaal is te Antwerpen het onder werp van alle gesprekken. Daar is zekere Louis Oedenkoven in hechtenis genomen, een maD die mede in de handelswereld een hooge positie innam. Zijn slachtoffers zijn jonge meisjes van wie zelfs twee beneden 14 jaren. Men zegt, dat Oedenkoven morphinomaan is. In een korenveld, in de nabijheid van het kerkhof, te Glad bach ontdekten twee arbeiders de lijken van twee jeugdige personen, die reeds in staat van ontbinding verkeerden. Het bleken de overblijfselen te zijn van een jongen beeldhuuwer uit Stettin en van de zestienjarige dochter van een Gladbacher winkelier. De jongeling, die ten huize der ouders van het meisje inwoonde,

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 2