mifTom THERMOMETERS, Een Weger gevraagd Rechtszaken. Advertentie». Openbare Verknoping Huishoudelijke Goederen, Een MOESTUIN te Zaamslag, Handelsberichten. Openbare Verknoping GOEDEREN, ais: Voorhanden voorafgegaan door een-muziekkorps, begaf zich naar het kerkhof, «aar een priester de gebruikelijke gebeden opzegde. - Donderdagmorgen ontstoud er bi] de muziekuitvoering van het Doornsche fanfarecorps, ie Doorn, twist tusschen den 22 jarigen L. K. Roodhuizen aldaar en den 17 jarigen Corn, van Doorn te Maarn, wat ten gevolge had dat, toen eerstgenoemde zich verwijderde hij door Van Doorn, die hem achterop ging, zoo danig met een ines in den rug werd gestoken, dat de dood bijna omniddelyk volgde De dader weid ir. hechtenis ge nomen en naar de cellulaire gevangenis te Utrecht overgebracht. Een droevig ongeluk wordt uit Cook stown in Ierland gemeld E-n pachter te Ballybriest Mountain ongeveer zes mijlen van de stad bracht zijn vee op stal, toen bij werd aangevallen door een stier Eenige buren die in de nabijhe id aan liet werk waren, boorden de angstkreten van dan ouden man en snelden hem ter hulp. Voordat echter de sti-r kon worden ver jaagd had de pachter zulke vreeseiijke wonden door de scherpe horens van het dier bekomen, dat hij, terwijl men hem in huis droeg, den geest gaf. Te Renkum zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag aan koeien in de weide verwondingen toegebracht door met een mes twee spenen bijna geheel at te snijden. De politie is den dader van deze wreedaardige mishandeling nog met op het spoor. Gisteren is de 71 jarige smid K., wonende Smidsplein te 's Gravenhage dood in zijn bed gevonden met eene bloedende wonde aan den neus. Daar de ontboden geneeskundige den dood toeschrijft aan gepleegd geweld, is het lijk door de politie in beslag genomen. Te Veur verloor een man, door een deurwaarder ter bewaking gesteld over goederen, gisteren op treurige wijze het leven. Zich naar zijne slaapplaats wil lende begeven, viel hij dour een open staand luik en overleed aan de gevolgen van dien val. - Gisteren avond is te Woerden vrouw v. d. B na eerst in huis alles vernield te hebben, in een vlaag van waanzin in het water gesprongen, waaruit zij een poos later levenloos werd opgehaald Twee voorbeelden. In de Provincie Groningen en ook el ders wordt voortdurend geklaagd over „vreterij" m het jonge koren. Nu wonen in genoemde provincie twee boeven, die hunne landerijen naast elkaar hebben. De een heeft geen akker van het jon ge gewas behoeven om te ploegen; ja zijn graan staat veeleer te ,.dik". Hy prijsten beschermt de molier.. De ander heeft den ploeg in ondeischeidene stukken moeten zetten; zijne overige gewassen staan te „dun". Hij is een vijand der mollen en vervolgt zijne eigenlijke bondgenooten, waar hij maar kan. Hij doodt de vlytige insectenjagers, die hem ieder etmaal van zoovele vij anden hadden kunnen bevrijden. Want een mol verslindt er eiken dag zooveel larven, 9melten, ritnaalden enz. als de zwaarte van zijn lichaam bedraagt. Wanneer zal de r.u klagende boer eens begiijpen, dat hij het schadelijk ge dierte beschermt als hi] de mollen doodt! W. B.. werkster te Hulst, is wegens hius vredebreuk veroordeeld tot 9 boete of o dagen gevang. De Hooge raad te 's Gravenhage d^ed gisteren uitspraak in de volgende zaa, betreffende het vissch-n of rapen van mosselen of mosselzaad in de Grevelmgen binnen een zekeren afstand van de zee wering. Schipper De R. uit Hontemsse was door door den kantonrechter en en de recht bank te Zierikzee, en, na vei wijzing dooi den Hoogen raad van de zaak naar het gerechtshof te 's Gravenhage, ook door dit College veroordeeld tot geldboete wegens het visschen van mosselen in de Grevelingen onder Dreischor, binnen ze keren afstand dei zeewering, zonder schriftelijke vergunning van den minister van waterstaat. Van een en ander was hij in cassatie gekomen. Mamens hem had mr W. van Rossem Bzn een paar cassatiemiddelen ontwikkeld, daaibij bestrijdende de beslissingen van het hof, dat het met een slagreif bemach tigen van mosselzaad valt ondpr het vprbod van mosselen te visschen, en dat de plaats waar gevischt werd, staat onder beheer van het rjjk. De Hooge raad heeft heden de K, ontslagen van rechtsvervolging. Door denzelfden Raad is verworpen het beroep in cassatie van De W. en P- J- wage.imakersknecht te Hontenisse veroor deeld wegens meiueed. - Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft hst verzet, door heer J. A. van Haaften, burgemeester var. Sliedrecht ingesteld tegen de verwijzing zijne: zaak naar de openbare terechtzitting dei arrend.-rechtbank ie Dordrecht, gegrond verklaard: de heer Van Haaften is mits dien uit zijne voorloopige hechtenis ont slagen, waarin hij 22 Maart jl. verkeerde Zooals men weet werd de heer Van Haalten verdacht san het plegen van onregelmatigheden, welke in de gemeente administratie t9 Sliedrecht waren ont dekt. ƒ4.- a ƒ5.60: Canade-larwe ƒ4.50 a ƒ5-, rogge 3.30 a 3'90 wintergerst f 2.25 a 2.80zomergerst 2.4-0 a 2.8< ichevalier gerst, f 3 - n ƒ410: havi r ƒ1.50 a 2.60 paarden-."onen f 4.50 a 5.- witteb'ionen ./'71U a 10 - brui neboo oen 8 15 a - - kookerwten 6.50 a 8. vomerwten 5 60 a 5.90 canai iezaad 7 25 a ƒ8-, Voor de vele bowjjzen van deelneming ondervonden hij bet overlijden var onzen geliefden, echt genoot en vader, betuigen wij onzen hartelijke» dank. Wed. J. DE SMIDT Jz en Kinderen. Ter Neuzen, Mei 1895. Heden overleed tot mjine innige I droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden, mijne geliefde Echtgenoote, Jenneke Goverdiua de Haan in den ouderdom van 66 jaren. J. SCHOTMAN Azn Dordrecht 25 Mei 1895. De Notaris P llrejrmans. te Axel. zal ten verzoeke van de Erven DANIEL en BARBARA HOUG, in leven eehte- lieden te Zaainslag, op Dinsdag 4 Juni 1895. des morgens 9 ure, verkoopen als: Tafels, Stoelen, Spiegels. Klok, Bedden, Koper-, Blik IJzer, Glas Geleierd en Aardewerk. Haard Wasch en Schuur gerief, koperen Waschketel, Winkeibascule mei ge wichten, Bascule. Vlasreep, Manu facturen, Behangselpapieren, IJzel- waren, eene partij boeken van Gods dienstige!. en anderen aard, en meer andere goederen, alles aanwezig ten hunnen sterfhuize te Zaamslag. Naafloop daar va u ten voormelden sterfhuize kadaster sectie no. 776, groot 4 aren 20 centiaren, zijnde de grond belast met. 2 cjjnsen, te zamen groot 1,64. Te aanvaarden 1 December 1895. voor de Weegbrug aan het station te Axel van 15 Sept. tot 15 Dec. '95 met prijsopgaaf van het Weekloon. Aanbiedingen worden ingewacht tot 15 Juni bij een der leden van het bestuur. Arrondissement-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 28 Mei 1895. L. Dh., oud 21 jwerkman te Zuid dorpe, is wegens mi-hmdeling veroord. tot 1 maand gevang. D. Dh., oud 15 j. arbeid r te Overslag, is wegens mishandeling veroord. tot 14 dagen gevang. lo. P. J. S., oud 26 j., werkmar te St Jansteen, 2o. C. v. d Koud 23 j., polderwerker te Chnge, zijn wegers: twee feiten van mishandeling gepleegd door 2 vereenigde personen verooi d. ieder tot 3 maanden gevang. A. E. W., oud 59 j., huisviouw van Axel, 25 Mei. Ter graanmarkt van lieden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt oude tarwe -a nieuwe tarwe 7D0 a 7.40 rogge 5.25 a 5.50 wintergerst 5.25 a 5.o0; zomergerst 4.75 a 5.— havei ƒ5. a ƒ5.25; erwten ƒ6.75 a 7.- paar den'ooonen 6.25 a 6.50koolzaad f a f - vlas (per a - c Boter ƒ0.90. Eieren ƒ2.60. Hulst, 27 Mei. Ter graaumarkt van heden was de prijs als volgtTarwe f 6'75, Rogge 5 - Wintergerst 6,-r Zomergerst 4,50, Haver 5,75, Erwten ƒ7,50. Paardenboonen 7,—, .Duiver, boonen Witteboonen - Bruineboonen Boekweit f Lijnzaad Aardappels Koolzaad per zak van 196 liters - Botpr per kilo ƒ0,85, Eieren per 2b stuks 0,90. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 21 stuks hoornvee, 59 varkens verkocht 9 20 Gent, 24 Mei Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in tranken en pet 100 kilo. Tarwe 15,25 mgge 12.50, gerst 15.2» haver 13 tot 13.50, koolzaad - lijnzaad 23 tot 25, lijnzaadkoeken 17 tot 18, kool zaadkoeken 11 tot 13. Boter per kilo 2,— ft', tot 2,10 fr. Eieren, de 26, 1,80 fr. tot 1,90 fr. Veemarkt van heden. Goede stalbees ten 1,40 tot 1,65, varkens levend ge woget. 70 tot 75 c. Door uitscheiding van bedrijf. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ton verzoeke van den heer J. VAN BB ABAND, aan zijn woonhuis te Ra pen - burg (Stoppeldijk), op Vrijdag 7 Juni 1895, des voormiddags 9 ure precies, verkoopen de volgende 4 Ledikanten met ressorts, 5 wollen matrassen Bedden, 2 pluimen Bedden met ressorts en hoofdpeluw, 7 groote en kleine Tafels waaronder een van mahoniehout, 2 Nachttafels met marmeren blad en mahoniehout, 1 mahoniehouten Toilettafel, 5 Spie gels, 24 Kamerstoelen, eene partij Koper en Tin en verder huiselijk gerief. Laken. Baai, Bukskin, Flanellen, Rotterdam, 27 Mei Terg r a a nm a r kt van heden was tarwe, met ruimen aanvoer, in pvike kxval. 20 cents, rogge 25 cents, cbevaliergerst, met kleinen aanvoer. 25 cents, alles hooger, overige artikelen bleven, met kleinen aanvoer, onveranderd. De prijzen waren als volgttarwe voor BOTER- en KAASBEREIDING bij F. DIELEHAN te Axel. Apotheek-Drogerij „de Goede Hoop" van H. VAN AKEN, Oud-leerling der bijloke (gasthuis) te GentWesttragel belzaete. Zeer goede en kloeke breukbanden te beginnen van af f 1 Borstsiroop uitste kend middel tegen verkoudheid en kinkhoest ƒ0.45; Melktraan bereid met zmveie levertraan zeer aangenaam om nemen, bijzonder goed voor kmeeren die moeihik of zwak op de beenen staan en aan aiie menschep, lijdende aan boistkwalen. Priis f 0 50 de fleschTandensïroop vergemakkelijkt het, komen ter tanden, stut alle pijnen en voorkomt alzoo de ongevallen die er uit voortspruiten. ^ys /O dO het flêsctije Slijm en wormpoeiers aan 0,05 Odontalgique stilt oogenblikkelijk de hevigs e kiespijn ƒ0,25: Koortspoeiers tegen koortsen en fleresijn in het hoofd en op de tanden ƒ0,50 de doos; Maagpülen tegen maagpijn, spijsvertering enz. f 0 50 cent de doos Bioedverkloekende pillen teger. verlies van eetlust, bloodgebiek, droefgeestigheid, zenuwkwalen, witte vloed, onregelmatigheid der stondeni 0,50 de doos Purqeer en bloedzuiverende pillen tegen gal, slijmen er. verstoptheid 0,uO de doosUitmuntend middel tegen 't zuur der Kinderen, verzacht van den eersten dag en geneest op ko. ten tijd het hevigste koperzuur 0,45 het fleschje Muidel tegen lintworm Deze is op min dan twee uren uit bet lyt gejaagd met de kop; verzekeiden uitslag. Prijs 1.50. Balsempillen tegen he™|®n L'antirhumatismale, tegen jicht, rhumalisme, geschot. styfte enz. ƒ0,50. Puppe van Jacob tegen ga! enz. voor een liter genever ot schiedam 0,25 Noordsche Collodion tegen eksterogen en wraten 0.50. Verzmvenngs- of maag zout aan ƒ0 37»/ de kilo. Beste saffraan aan ƒ0,10 het pakje. -Gezondheids- of gallenthee voldoende voor twee puigathie ƒ0,10. Migraimpoeiers onieilbaai middei tegen losse hooidpijn gepaard met brakingen 0.62»/., de doos. Lantiasthmatique tegen hevig asthma in doozen van 0,50 en een gulden. middelen ten dienste van den landbouwer. Poeier voor 't aanvaarden van koeien en paarden 0.50, poeier om t uchtig te worden fo 30 Poeier tegen den afgang ter kalveren. Middel om de zeugen te temmen f 0 35 het tleschje. Echte kalfsmikkel voor spoedig vetten der kalveren 0,31»/,. Tegen dikworcien der koeien. VAntikohek tegen balgpijn, krampen en ongesteld heid der paarden in flesehjes van J U.40 en 0,75. Spattmzalf voor oude en jonge snatten 0,65 en een gulder. 25 cameu. Longerpoeder tegen het hoesten en influenza der paarden en vee. een gulden de kilo, Purgeerdranken voor koeien on naardon aan ƒ0,25: Poeier om te beletten cte melk te gauw zuur te woiden. 050 de dooi. Boterkleursel in flesschen van 0,15, 0,25 en 0,50 Masser ot tarwepoeder tegen brand, woinn n en andere ziekten der tarwe, 0,30 de ZZ. Stremsel voor kaas te maken ƒ0,55 de flesch, in poeier en doozen van ƒ0,25, 0,50 en een gulden. 4

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 3