THERMOMETERS, MELKWEGERS. Handelsberichten. b,8o f 5,50 3,50 3,30 j 2,00 5,30 f 5,30 0,- 13,- 6,50 f 5,- 7,00 f f Advertentie n. Ontvangen s Axel C. P. GAST. Openbare Verkooping. Huishoudelijke Goederen, Een MOESTUIN te Zaamslag, Openbare Verkooping UOEDEllEN, als: Ouders, G. J. YrieM-Yan Dixhoorn, Axel Ontvangen Voorhanden bij F. DIELEiTUAl te Axel, het slik van het gra^ af en heeft men hoop op een redelijken hooioogst, al komt die ook wat later uad dan anders. Men klaagt algemeen dat de waarde van het gold achteruit gaat, dat de ren testandaard daalt, dat het kapitaal ver minde: t. Tot een zekere hoogte bestaat er tusschen deze klachten reeds eenige tegenspraak, maar klagen doen de men- schen toch, en ze schijnen er reden voor te hebben. En tocti - zoo zegt de Haag sche briefschrijver der Arnh. Crt.gaat het den personen en maatschappijen, die van het geld van anderen leven tame lijk voor den wind. De banken geven redelijk hooge dividenden, vrij wat hoo- ger dan de zinkende rentestandaard, en de particuliere bankiers en kassieis heb ben ook geen reden tot klager,. In Den Haag konden in den laatslen tijd geen kapitale huizen op eeiste stand onder den hamer komen, of zo weiden aange kocht om er de kassierskantoren in te vestigen, die vroeger op kleine schaal waren ingericht. Sinds 1 Mei houdt aan de strook >de Huizen", midden in de kom van Hoogeveen, een tweetal gezinnen verblijf iu een zoogenaamden turtbok. Het zijn vrij talrijke gezinnen. Deeenige bedekking van den turf bok wordt aangebracht dooi stukken oud zeil en oud kleed aan de eene zijde verbonden aan en rustende op de onderste romp van een oud kabinet, aan de andere zijde evenzoo op de plecht van een bok. Men zegt, dat de kinderen slapen in de laden van het kabinet, waardoor zij van onder en ter zijde wel licht beschut zijn tegen vocht er, tocht, - als de laden tenminste goed dicht zijn. In de lieve Meimaand. Te Zeven wouden (F.) werden Vrijdagochtend koeien en schapen dood in de weide gevonden. Volgens veler ooideel waren deze dieien, die pas den warmen sial verlieten, door de koude omgekomen. Verscheidene veehouders hebben hun vee opnieuw gestald. Het „Grand theater van Lier* en een daarnaast gelegen winkelhuis te Amsterdam werden Maandagavond eerst afzondei lijk en daarna gecombinoerd geveild. Het winkelhuis werd op 10.000 gemijnd en het tbeater op 122,500. Ten slotte werden de beide perceelen gemijnd op 1330MJ. Men meent dat kooper geworden is de Hollandsche hypotheekbank, die 134,000 op beide perceelen verstrekt heefl. Een Engelsch medisch tijdsehrijft deelt mede, dat in 1893 niettegenstaande in dat jaar meer dan 182,000 slangen en wilde beesten werden afgemaakt, 21,213 menschen in Engelsch Indie ten gevolge van slangenbeet zjjn gestorven en 2804 menschen doo' tijgers, beren en wolven zijc gedood. Dit aantal neemt steeds toe, niettegenstaande premien voor het dooden van verscheurende dieren en slangen worden uitgekeerd. In de laatste vijf iaren zijn dooi slangen, tij/ers beren en wolven meer dan 120,000 menschen in Engelsch Indie gedood. Zaterdagmiddag had te Zaandam het vijfjarig dochtertje van den eigenaar van een hotel het ongeluk door eon open raam uit de tweede verdieping op straat te vallen, met het treurig gevolg dat de kleine reeds na twee uren overleed. - Zaterdagmiddag heeft te Heerenveen en in de omstreken een hevig onweder gewoed. Geweldige plasregens, afgewisseld door hagelbuien, vielen neder. De donder volgde bijna onmiddelijk op den bliksem. Te Oudshooru werd een boerderij door het hemelvuur getroffen. Het huis brandde geheel afvan den inboedel werd slechts weinig gered. In de vlammen kwamen om, een stier, een kalf, en eene koe. Tengevolge van het inslaan van den bliksem brandde te Terwispel eene boer derij en te Nieuwebrug eer, huis af. Te Utrecht kreeg een werkman bij den maaltijd een stukje vleesch in zijn J^eelhij is er aan gestikt. Bij het uithalen van een vogelnest uit een boom onder Gassel, had een zoon van de weduwe te Gra«e, het ongeluk te vallen, tengevolge waarvan hij den rugge- graat brak. Onder zeer hevige pijnen werd bij naar de naastbijzijnde woning gebracht, waar hem spoedig geneeskun dige en geestelijke hulp verleend werd. Men vreest voor het behoud van het jeug dige leven. De politie van Doornik heeft een man opgepakt, die onder sterke verdenking staat den moord op de beide kinderen te Herimes te hebben gepleegd. Het gestolene bedraagt niet meer dan 13 fres. Woensdag nacht, te ruim 12 uren, keerde eene zingende menigte, jongens en meisjes, langs het Oostvestpleinhuis waarts; zij vonden er genoegen in een man, die rustig met zijne vrouw naar de echtelijke woning op den Goudschen- weg wandelde, te hindeien. Dit ging zoover, dat zij de vrouw aangrepen, het* geen natuurlijk een hardhandig protest van haren man tengovolgb had. die een der kwajongens een zoo geducht6n klap gaf, dat hij over de straatsteenen rolde. Dit was voor de anderen hét sein om met hen allen op den man aan te vallen, die erg mishandeld werd, waarbij hem de kleeren letterlijk van het lichaam- gescheurd werden. Op het geroep der vrouw om politie, namen zij ten laatste langs de Goudscbevest de vluchten ver dwenen in eene der stegen aldaar. Nauwelijks is de lente in het land gekomen, of de Jungtrau heeft reeds drie menschen op haar besneeuwden top gezien. Dinsdag 23 April vertrok een Schot, voor zulk een vermetel waagstukje was natuurlijk weer een Biit noodig met de gidsen Josi en Brawand van Grindel- wald. Na een marsch van 12 uur werd de clubhut op den berg bereikt, waar men overnachtte. Den volgenden dag, 's Woens dags, was het weer heel slecht en het gezelschap verliet de hut dan ook eerst om 10 uur des morgens. Zij wilden ten minste trachten den top van het monniksjuk te bereiken. Maar het weer werd onder- tusschen heel mooi, eu de Schot kon nu geen weerstand meer bieden aan de be koorlijkheden der Jungfrau, en de drii sloegen daarom den weg in naar den bekenden top. De weg was buitengewoon slecht, vol blank glad ijs, waarop meestal slechts een heel dun laagje sneeuw lag, en na een langen, vermoeienden tocht kwam men eindelijk, om 8 uur 's avodds op den top dêr Jungfrau. Daar hield men drie minuten stil. Toeu terug, maar welk een afdaling üe nacht was donker, er heerschte eer. sneeuwstorm, men zocht met de handen zoekend en tastend naar de in het ljs gehouwen trappen; zoo ging het vier uur achtereen. Toen kwam men op de vlakte achter de Monnik", uren achtereen liep men zachtkens door in den duisteren nacht, tot de eerste zonnestralen drie wandelaars begroetten op het Monniksjuk." Dr. Moffatt, de gedistingeerde zen deling en schoonvader van Dr. Livingstone, predikte eenmaal een lange sermoen voor een stam in het binnenland van Afrika. Enkele minuten daarna zag hij een talrijke menigte zich om een gewoon uitzienden wilde scharen en tot zijne niet geringe verbazing hoorde hij denjungen Afrikaan zijn sermoen woord voor woord herhalen. De 14 jaiige A. S. wonende in de Lange Waiande, wilde donderdag middag te Rotterdam op de Maasbrug op een sleoperswagen springen. Hij viel en kwam onder den wagen terecht, waarvan een der wielen over zijn linker been ging dat daardoor ernstig gekwetst werd. Te Herimes bij Doornik zijn Zon dagochtend vroeg twee kinderen van acht en tien jaar door dieven vermoord. Te Saint-Albans, in den staat Ver mont, heeft een vreeselijke brand ge woed. Vijfhonderd personen zijn zonder dak. De schade beloopt 750,000 dollars. Dordrecht, 23 Mei 1895. g. en na. 1 arwe Overm Kogge Gerst Haver Paarden boonen' Duivenboonen Witte Boonen Bruine Boonen Blauwe Erwten Kook Voeder Erwten Z. Overm. Koolzaad J J f 7.50 6,20 8,80 3,6ü 3,00 5,60 5,80 17,' 7,50 5,50 8,00 Eene groote partij PRIKKELDRAAD Vlechtwerk, gegalv. Emmers, Putser. en Tobben, Geëm. Petroleumioestellen, Koffiekannen, Theepotten, Ketels enz. Ledikanten en Wiegen, Kook en Vee voedei fornuizen. Alsmede Pijpen en Portemonnaies, Tabakzakken, Zak-, Knip- en Tafelmesjes, Schaien, Elastieke Kaatsballen, Leien enz. enz. Alles aan uiterst lage prijzen. De Notaris F Dregmans, te Axel. zal ten verzoeke van de Erven DANIËL en BARBARA HOUG, in leven echte lieden te Zaamslag, op Dinsdag 4 Juni 1895. des morgens 9 ure, verkoopen als: Tatels, Stoelen, Spiegels, Klok, Bedden, Koper-, Blik IJzer, Glas Geleierd en Aardewerk, Haard Wasch en Scbuurgerief, koperen Waschketel, Winkelbascule met ge wichten, Bascule, Vlasreep, Manu facturen, Behangselpapieren. IJzel- waren, eene partij boeken van Gods- dienstiger, en anderen aard, en meer andere goederen, alles aanwezig ten hunnen sterfhuize te Zaamslag. Naafloopdaarvantenvoormeldensterthuize kadaster sectie no. 776, groot 4 aren 20 centiaren, zijnde de grond belast met 2 cijnsen, te zamen groot 1,64. Te aanvaarden 1 December 1895. Door uitscheiding van bedrijf. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den beer J. VAN BRABAND, aan zijn woonhuis te Rapen burg (Stoppeldijk), op Vrijdag 7 Juni 1895, des voormiddags 9 ure precies, verkoopen de volgende 4 Ledikanten met ressorts, 5 wollen matrassen Bedden, 2 pluimen Badden met ressorts en hoofdpeluw, 7 groote en kleine Tafels waaronder een van mahoniehout, 2 Nachttafels met marmeren blad en mahoniehout, 1 mahoniehouten Toilettafel, 5 Spie gels, 24 Kamerstoelen, eene partij Koper en Tin en verder huiselijk geiief. gij die uwe kinderen ziet verzwakken, bleek worden, hoesten, eetlust verliezen enz. wacht niei. laDg, gebiuikt lei stond de VaNIER SIROOP van Hendrik van Akex, Apotheker te Sclzaetc, welke al de bestandileeien bevat a,vermijdelijk tot. het vormen en voeden var, bet bloed, de spieren en de beenderen. Deze siroop is ook zeer goed voor volwassenen. Frijs f 0,95 de fiesch. Algemeen depót bil HENDRIK VAN AKEN, Apotheker le Selzaeteook te békomen te Ter Neuzen bij D. E. WOL FERT Hz, winkelier en wed. VaN DER WALLE, herbergiersterSluiskil A. BRAKMAN, smid; Westdorpe KERCK HAERT, winkelier. Steeds voorhanden REGULATEURS met bekende prima Junghanswerken van at 6,75 Nickelen HORLOGES van af 4,50. Zilveren HORLOGES van af 8,50 Nickelen WEKKERS van 2,50. Reparatiën aan Uur- en Speelwerken. Horloges Schoonmaken 1,25. Nieuwe veer inzetten f 1,00 Reparatiën aan UURWERKEN met jaar garantie. ZATERDAGS te spreken bij P. Die- lem an, te Axel. It. J. G E R D E S, Horloge- en Chronometer maker Nieuwstraat D 14 Ter Neuzen. Laken, Baai, Bukskin, Flanellen, Franscbe Merinossen, Glas, Porcelein, Geleierd- en meer andere Goederen. Koopen tot en met 3. - kontaut. Het overige op 6 maanden crediet, onder borgtocht desgevorderd. OPNIEUW OMVANGEN eene groote sorteering Kinderschoentjes, Heeren en Damespantofiels, Molière schoenen. Katngaren elastieke schoenen, Werkmansschoenen en pantoffels enz. enz. Voorts alle soorten van Tabak, Sigaren en Thee, Borstelwerk, .Poetspomade, Schoensmeer, Leder-aportuur en vele soorten rail Zeepen, Öunlichtzeep, Wind- sorzeep, Muskuszeep en nog meer verschil lende Artikelen. Alles aan concurreerende prijzen. Aanbevelend Wed. A. SORBER—Frans*. een prachtige sorteering Japansche en Chir.eesche goederen. Kabinetjes, Werk- doozen, Zakdoekdoozen, Handschoer.doo- zen, Wiesdoozen, Sigarendoozen, Kaarten- doozen, Thee- en Lepelkistjes. Bladaur ia alle grooten, vormen en kleuren, met Mozaik en Bedden; Vazen en Stellen, Schalen, Kop en SchoLels,'" met of zonder deksels. VOORTS Sigarenbekeis, Sigarenstellen, Sigaren- kasten, Inktstellen,Thermometers, Album lateis, Salon en Rooktafels, driedoeiige Spiegels, Schrijfcasetten, Cuvré Polie- kannon, Waijers enz Kop en Schotel 5 cent. voor BOTER- en KAASBEREIDING ALSMEDE

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 3