Binnenland. Rechtszaken. Bemcnsd Nieuws. vierde district den heer Crispi een banket aan. Tegenover Crispi stellen de radica len en socialisten de candidatuur yan De Felice, den ongelukkigen veroordeelde door de militaiie rechtbank van Sicilië. In strijd met berichten uit Washington, dat alle door het Japansch Chineesche vredesverdrag ontstane moeilijkheden zijn uit den weg geruimd, zoodat er geep vrees voor verdere geschillen, hetzij tusschen China en Japan, hetzij tusschen Japan en de drie mogendheden bestaat, verneemt de Frankf. Ztg. uit vertiouwbare bron. dat nog voortdurend onderhandelin gen worden gevoerd, waarbij Frankrijk een groote rol speelt. Zelfs is er sprake van het afstaan der Pescadores 6i!anden aan Frankrijk. Zoo zou men dus beproeven, Japan nog een deel van den buit afhandig te makeu om 't alleen in het bezit te laten van bet eiland Formosa, dat moeilijk zal zijn te bedwingen, en de krijgsschatting. Zooals men weet eischen de Russen benige havens op Korea eu opdat Duitscb land in dit annexatielustig gezelschap niet met leege handen blrjft zitten, schrijft men hel van Fransche zijde de bedoeling toe. dat het onderhandelt over een kolen station in Oost Azie. Engeland scbynt bij dit alles stil te willen toekijken. Prins Komatroe, de opperbevelhebber van bet Japansche leger, heeft Port Artnqr verlaten en is naar Japan voltrokken. Van de zeven divisies op het schiereiland Liano Tong zullen er twee slechts blijven. Een brigade komi te Wei-Hai-Wei in garnizoen. De keizerlijke garde vertrekt naar Formosa Dit eiland moet in een toestand van volkomen anarchie verkeeren Generaal Koehoengkoeh hoeft zich zelf als koning van het Noordelijk doel uilge roepen. Hij beschikt over verscheidene duizenden soldaten. De beweging tegen de Chineesche overheid zoowel als tegen de inlijving door Japan breidt zich uit. Verscheidene bladen in Japan mogen nog niet vei schijnen wegens hun ci itiek op de regeeringspolitiek betrekkelijk het toegeven aan de eischen der drie groote mogendheden. Krachtens een besluit van den keizer van China worden alle Chineesche mi litaire en burgerlijke ambtenaren met den gouverneur aan bet hoofd van For mosa teruggeroepen. Volgens bericht uit Seoel, hoofdstad van Korea is de toestand aldaar kritiek. De minister president heeft zijn ambt Doorgelegd- De minister van binnenland sche zakon heeft de hulp van de vieemdo vertegenwoordigers ingeroepen. Voor New Foundland is de Kans ver keken op een inlijving bij Canada. Deze kolonie verkeert zelve in zulke ongunstige financieele omstandigheden, dal het de voorwaarden van New Foundland niet kan aannemen. Canada zelf heeft op zijn begrooting van dit jaar een tekort van 47» millioen, zoodat het reeds veelbe- leekent, als het onder deze omstandig- voor de woorden en het voorbeeld dei heiligen! Welke gevaarlijke drogredenen verkondigt gij in plaats van het kinderlijk geloof en hoe strafbaar maken u trot'ch en hoogmoed, In zondigen lust hoont ge God en uw geloot en hangt uw verblind hart aan iemand, die geen deel heett aan den zegen der kerk, die staat buiten de genade en verlossiug. Maar God, die de zonden der vaderen straft aan de kinderen tot in het tierde lid. Hij zal u wakker maken met Zijn gericht. Het jonge meisje zag hem droevig aan, maar bare stem beefde niet. Mijn grootvader heeft liefgehad en is gelukkig geweest, hij is zalig er. begena digd gestorven en grootmoeder is protes tantsch mijne moeder, ge spreekt nog van het gelui, barer liefde, heeft mijn vader haar hart gegeven en is haar geloot getrouw gebleven, het kan niet verkeerd zijn een mensch lief te hebben, die goed is en braaf, lod dient en Hem beieidt, zij het dan ook op een andere manier dan wij. Zoover is het dan gekomen, riep de Jezuiet buiten zichzelve. Een protestant heden zich bereid verklaart W der staats schuld van New Foundland. welke 15 millioen bedraagt, voor zijn rekening te nemeD. Toen de kans op een inlijving bij Canada was verkeken, heeft de beer Emerson, voormalig speaker van de New Fouudlacdsche volksvertegenwoordiging, zich naar Engeland ingescheepc om te beproeven met Engelsche financiers een regeling aan te gaan. Daar echter, zooals de Daily Chronicle terecht opmerkt, En- g9lsche financiers zich bij hun zaken zelden door philantropische overwegingen laten leiden en New Foundland, na het verpanden zijner invoerrechten, geen waarborgen meer heeft aan te bieden, zoo valt er r.iet veel op e' n gunstig resultaat dier onderhandelingenterekenen. Er schijot. voor New-Foundland niet anders op te zit ten, dan zich tot een kroon kolonie te later, maken. Door deze regeiing zou bovendien een einde komen aan dn eeuwigdurende kwestie over de rechten der Fransche visschers aan de french shorewelker oplossing steeds afstuit op den tegenstand der New Foundlandei s. Blijkens een Woensdag by 'het departe ment van Koloniën van don gouverneur- generaal van Ned. Indië ontvangen telegram, is de gewezen Radja van Lombok ten gevolge van hartverlamming overleden. De ministers van binnenlandsche zaken en van financiën gelet op het koninklijk besluit van 8 December 1870 (Staatsblad no 194) brengen ter kennis van belanghebbenden, dat afwijking van de verbodsbepalingen, vervat in het aange haald koninklijk besluit, wordt toegestaan ten aanzien van den invoer uit Duitsch land en België van rundvee en schapen bestemd voor de slachtbank, daaronder begrepen de export slachterijen, op de volgende voorwaarden lo. dat aan het grensstation worde over gelegd eene ambtelijke verklaring van de plaats van herkomst, binnen de laatste 8 dagen afgegeven, ten bewijze a. dat het vee, waarvan de leeftijd en het signalement te vermelden zijn, gedurende de laatste 20 dagen aldaar verblijf heeft gehouden, en b. dat aldaar, benevens binnen een afstand van 10 K.M., in de laatste 120 dagen geen besmettelijke longziekte en in de laatste 20 dagen geene veepest, geen mond en klauwzeer en geen schaapspokken zijn voorgekomen 2o. dat het vee: bij aankomst aan het grensstation, door den districtveearts of een zijner plaatsvervangers zij gekeurd en gezond bevonden, ten bewijze waarvan door hem, die het orderzoek heeft verricht, eene aanteekening op de bovenbedoelde verklaring is te stellen. 5o. dat het vervoer van het vee van dient God niet en beijjdt Hem niet. hij verraadt en verloochent Hem, hij wordt gestraft hier en ginds, hij is verloren in alle eeuwigheid. Was het niet Gods stratgericht dat uw grootvader trof, toen hij het eene kind na het andere in het grat moest leggen, ook het laatste het meestgeliefde Was het geen strafgericht, dat uwe moeder sloeg, toen «ij haar kind niet mocht aanschouwendat God haar riep voor Zijnen troon, eer zij het hoogste geluk der vrouw had gesmaakt Heeft Gods vinger niet zichtbaar geteekend en gij wilt die schuld vermeerderen in plaats van verminderen en stoutmoedig den toorn des Eeuwigen over uw hoofd brengen De heilige maagd wendt haar genadig aanzicht van u af, de kerk stoot a uit, gij zijt verloren voor altijd Uitgeput zweeg hij en naderde het jonge meisje, den vragenden blik op haar gericht. Felicita had het hoofd gebogen als een bloem in den torin, zij was doodsbleek geworden, maar toen hij nu zweeg en zij de oogeu tot hem ophief, toen straalden die oogen van een bovenaardsclien glans, het grensstation naar de plaats van be stemming geschiedde per spoor zonder overlading, in afzonderlijke gesloten en verzegelde wagens 4o dat het vee op de plaats van be stemming onder politietoe/ichi zoowel ont laden als vervoerd worde naar de slacht plaats alwaar het van ander vee afgezon derd is te houden en binnen 24 uren, mede onder politietoezicht, moet worden geslacht, alles onverminderd zoodanige voorzorgen van bijznnderen aaxd, als ter wering van besmetting wegens plaatse lijke omstandigheden door Hater Majesteits Commissarissen in de onderscheidene provinciën bovendien mochten worden voorgeschreven. (Stct.) AXEL, den 24 Mei I860. Ter gelegenheid van de inhuldi ging van zijn vaandel door bet faniaren gezelschap „Vlijt en Volharding* te Hulst op Zondag 23 Juni e. k. zal naar men verneemt oen muziekfeest worden gege ven van harmonie- en fanfarengezel schappen, verschillende vereenigingon zijn tof deelneming uitgenoodigd, Woensdag is te Zaamslag een kind van nagenoeg 6 jaren van Jac. Verhelst dat. op «eg was naai school door een met trut beladen wagen over reden. Een ter achterwielen reed dwars over het hoofd tengevolge waarvan het kind eogenblikkelijk overleed. Met ingang van den len Juni a.s. is verplaatst de kommies der 3e klasse bij 's rijks belastingen J. van Beveren vau Philippine naar Groes'oeek en die der 4e klasse J. van Geem van Breda naar Torneuzen (tijd.) Bij de herveiling op Dinsdag 21 dezer te Ter Neuzen van de hofstede enz in de polders Eendragt en Groote Huissens, gem. Zaamslag is geen genoeg zaam bod gedaan, de verkoop heeft geen voortgang gehad In de Dinsdag gehouden vergade ring van stembevoegde ingelanden van den polder Beoosten blij benoorden werd het voorstel om de wegen in dien polder door bekeiing te verharden, met 11 tegen 16 stemmen verworpen. By gelegenheid van de opening der haven van Biervliet en de voltooiing van den keiweg door den Koninginnepolder naar die gemeente, werd gisteren aldaar onder begunstiging van het prachtigste weder een festival gehouden, waaraan door acht gezelschappen werd deelgenomen, waaronder ook het fanfarengezelschap Concordia uit onze gemeente. Ieder ge zeischap ontving een fraaie zilveren her inneringsmedaille, welke aan de een'- zijde de beëltenis draagt van Koningin Wil helmin.i en aan de andere zyde den naam der gemeente waar en den datum wanneer het feest heeft plaats gehad. Het marktplein en de muziektent waren vol zalige liefde, vol trotschen moed. En komt hy, die slag, dan zal ik het hoofd huigen en hy mag mij treffen, en stervend zal ik God nog prijzen, dat Hij mij die liefde gat. En is het ook slechts een kortstondig geluk, ik gevoel het, bet sluit de vreugde in van hemel en aarde mij za de boete niet berouwen. Liefde maakt vroolijk en rijk aan hoop, stoot de kerk mij ook uit, God zal barmhartig zijn. De priester zag haar verrast aan hoe nauwkeurig hij ook de mer,schen kende en de weield, in Felicita had hi| zich ver gist en hij had ge -n vermoeden gehad van den krachtigen haitstocht, die gesiui meid had in de diepte vau dat gemoed. Nu had de liefde den be&chermenden dam gebroken, onbeteugeld vloeiden de golven over haar innerlijk leven en brachten met het aanzien der kerk ook het demoëhig geloot van het onervaren kind in gevaar. Op dit oogeu blik zag de ei varen man dat hij te ver gegaan was en behoedzaam ging hij terug. God is baimlmrtig, zeide hij, Hij straft, uiaar Hy v-rstoot het berouw niet. Moge smaakvol versierd, enkele eerppoorten waren opgericht, tal van vlaggen wapper den uit de huizen, zoodat het plaatsje een recht feestelijk aanzien had. Honderden waren toegestroomd en bewogen zich over h°t marktplein en door de straten. Des avonds was de kiosk geïllumineerd en werd een fraai vuurwerk afgestoken Predikbeurten te Axel. Zondag 26 Mei 189 5. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholts. Gereformeerde Kerken Kerk A. Ds. A. H. ran Minnen. 1 Leeskerk. Kerk B. Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Leeskerk. Leeskerk Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Zitting van 24 Mei 1895. J. Roud 23 j., cement werker te Bas van Gent, is wegens mishandeling ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Een Engelsch zeeman moest Woods dagnacht in een bierhuis te Rotterdam voor schuld zijn horloge achterlaten, het welk de houdster in eene kast wegloot. De zeeman vertrok en de houdster kreeg denzelfden nacht twist met een bij haar inwonend persoon, die zoo hoog liep dat de politie tusschenbeide moest komen om hein t« verwijderen. Dit geschiedde] en rust en vrede keerden weer in het bierhuis, doch slechts voor korten tijd, daar de vrouw weldra moest ontdekken dat de verwijderde man haar kast open gebroken en het horloge van den zeeman ontvieemd had. Wecterom werd de hulp der politie ingeroepen en de ver moedelijke dief aangehouden, doch het, horloge is niet teruggevonden. Uit Eemnes wordt aan het U. D gemeld H. M. de Koningin-Regentes heeft steeds een open blik voor het welzijn harer onderdanen en stelt het hoogste j belang in hun wedervaren Nauwelijks had zij uit de dagbladen de ramp verno men, die doze gemeente trol, ot zij ver zocht den burgemeester een ui'voeng rapport over de nadeelen welke daaruit voor den landbouwerstand in dezen om trek konden voortspruiten. Die nadeelen zijn nog niet op te geven, en voor de bewoners dezer gemeente zeker onmiddel lijk niet zoo groot als voor de nabuur schap Hier heeft men gelegenheid, het vee op do driesten te laten weiden en kan men het zakkeu van het water af wachten. Voor de bewoners var. Gooiland is de toestand geheel anders, daar die zich steeds van gras voorzien uit den polder, en hun dit ten eenemale onmo gelijk is gemaakt. Zij moeten eene andere gelegenheid zoeken, maar waar zullen zij die vinden Vee! zal er van afhangen, of het land spoedig boven komt I en het gras van de zeeslib niet te veel heeft geleden. Over het algemeen is het gevoelen, dat 6r niet véei klei met het zeewater is modegekomen. Is dit zoo, en het land eenmaal droog, dau kan nat weder er veel toe bijdiagen om de schade te verminderen. Dan spoelt Hy u dan behoeden, Felicita, en Zp gelicht zacht zijn. Er was een tijd, waarin uw verlangen naar Hem al Leen was, waarin de pooi ten \^ui het klooster u een rijk ontsloten van vrede en geluk voor de vermoeiden openen zij zich ten alle tijde. Uwe wenschen voeren nimunr tot heil, zij voeren tot tranen en berouw, maar het berouw voert tot God. (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 2