mmi nomen. MINI) H0MB1CD, F. FRUJTIER, IJSERAERT P. Aloes P. F. Fruijtier. C. IJsebaert. P. Moes, D. J. O^el 1). J. Oggel P. F. Fruijtier J. Vogelvanger, P. Aloes, I». F. Fruijtier, C. IJsebaert en 1 F. Houibaeh. I Verkiezing. Fruijtier. F. Houibaeh. IJsebaert. P. AIOES F. li O Al BACH, (i emengd Nieuws. Rechtszaken. Advertentie ii. KIEZERS, Staten Verkiezing. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. Medekiezers P. F. FRUIJTIER. C. IJSEBAERT, F. HOMBACH. P. MOES. Landbouwers Teriicuzenschc Kiezers. Kiezersz MedekiGzers! J. Vogelvanger, P. F. Fruijtier, P. Moes en D. J. Oggel, J. VogGlvangGr, P. P. Fruijtier, P. Mogs, D. J. OggGl. rytoer gemaakt. Donderdag van 11 tot 4 uren is de tentoonstelling geopend, op het terrein waarvan door de stafmuziek van het 3e regiment infanterie een muziekuitvoering wordt gegeven. 's Middags van dien dag heeft de ge wone gemeenschappelijke maaltijd plaats Zoowel Woensdag als Donderdagavond zullen in Parklust concerten worden ge geven Behalve voor paarden, rundvee, scha pen, varkens, geiten enz, worden ook prijzen uitgeloofd voor paardentuig, hoef beslag en voor werktuigen. 's Morgens van den dag der tentoon stelling is er eene vergadeiing van de afdeeling Zeeland van het N P. Stamboek welke afdeeling dien dag op het terrein der tentoonstelling eene keuring zal houden. AXEL, den 10 Mei 1805. Door de kerkeraden dei Gerefor meerde kerken A. en B. en van de oud Gereformeerde gemeente alhier, is bi) de gemeenteraad een rekest ingediend, hou dende verzoek de kermis te willen af schaffen. Tot leeraren aan de Rijksnormaalschool te Axel zijn benoemd de heeren Imandt, hoofd der school te St. Jansteen en Kar stel, hoofd der school te Zuiddorpe. Bij het dezer dagen gehouden examen voor roeier der dranken zijn geslaagd de commiezen bij 'srijks belas tingen B. J. ten Bokum te Sluis, tijdelijk te Schiedam, M. H Hulmer te Hontenisse, L. Michielsen te IJzendijke, J. Schuiling te Philippine, B. 'tHart te Axel en K. Spijkerman te Hulst. St. Jansteen. Tot onderwijzer aar. de openbare acbool in het dorp alhier is benoemd de heer A. van Waterschoot te Zeeuwsch-Clinge. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. L. v. d. L., 29 j., kommies bij 's Rijks belastingen, wonende te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroord. tot 1 boete of 1 dag hecht. C. S., 26 j., reiziger te Arnhem, ge detineerd te Middelburg is wegens het plegen van 4 feiten van valschheid in geschrift oplichtingen te Hulst en te Koe wacht veroord. tot 6 maanden gevang. Predikbeurten te Axel. In de fabrieksbode van de Delftsche gistlabriek wordt medegedeeid, dat de rijksontvanger beslag heeft doen leggen op de uit te betalen weekloonen van eenige werklieden, die verzuimd hebben hun aanslag in de bedrijfsbelasting te voldoen. Dit ia geschied op grond der wet van 1845, volgens welke ieder die eenig geld van een belastingschuldige onder zich heeft, voor dezen moet beta len, wanneer hij daartoe, vanwege den ontvanger, door den deurwaarder, wordt aangemaand. Om verdere kosten van deurwaarders zegels 9nz. te voorkomen, is het ver schuldigd bedrag van het weekloon afge houden. ^Wij laten in het midden, zegt de Fabrieksbode, in hoeverre het ooit in de bedoeling van den wetgever heeft gelo gen dat deze wet zoo toegepast zou worden. Dit is een punt dat elders ter sprake kan gebracht worden vooral ook, omdat het soms gebeurt dat personen, die niet in de termen vallen, toch worden aangeslagen. De fabrieken moeten zich voor het oogenblik bij deze wetsuitlegging nederleggen. Een troep dronken sigarenmakers' zette Maandag namiddag de buurt van de Tolbrug-straat nabij het kanaal te sHertogenbosch in repen roer. De politie, die tusschenbeide trad, werd uitgejouwd, met steenen geworpen en toen zij den belhamel wilde arresteeren, sprong deze in de Zuid-Willemsvaart, welke ma noeuvre door hem nog eenige malen werd herhaald voor men hem kon vatten. Dit vatten" ging echter niet dan na «en gevoelige kennismaking met de sa bel van een der agenten, waardoor eene verbinding van den patient in het gast huis noodzakelijk werd. Met hem werden nog vier zijner metgezellen in de doos gestopt en het spoedig daarop aange- gevangen verhoor hield vergclieidene uren aan. De verwonde, zekere Van der Ven, is betrekkelijk licht gewond. Zondag 13 Mei 189 5. Ned. Herv. Gemeente. Voorin. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz (Catech. Zondag 2.) Gereformeerde Kerken Kerk A. Voorin. 9 ure Ds. A. Doorn. Nam. 2 ure Ds. A. Doom. Kerk B. Voorm. 9 ure Dhr. W. J. Guillaume. Nam. 2 ure Dhr. W. J. Guillaume 's Av. 51/» ure Dhr. W. J. Guillaume, Evangelist te Vlissingen. volgden zijne oogen haar onophoudelijk, en waarom zeide hij haar reeds hekeud te zijn Zekerheid moest zij hebben Felicita mocht zich met haar geld ver werven wien zij wilde, deze eene zou, moest voor haar verloren zijn. Dezen eenen wilde Marie bezitten en haar harts tocht kende geen hinderpalen. Ge zijt reeds aan mijn zuster bekend en alleen van aanzien, naar ik meen vraagde zij zich in het gesprek mengend. Is zulk eene veronderstelling niet eenigs- zins stoutmoedig l Mijne zuster Felicita kent nauwelijks die heeren, welke haar in alle piechtigbeid zijn voorgesteld, dat wil zeggen, zij kent ze naderhand niet weer, daar zij vermeent, dat het tot dus verre de moeite niet waard geweest is, zich hunne woorden, noch hunne verschij ning te herinneren. Houdt ge u na deze mededeeling nog door mijne zuster voor gekend (Wordt vervolgd.) Over den Heer FERNAAD w HOMIIACH, lid der Provinciale Staten, moet andermaal gestemd worden op Dinsdag a.s., zonder zitting te hebben kunnen nemen. Het zou dus zeer ondank baar zjjn, wanneer de Kiezers hem niet in staat stelden te toonen wat hij voor ons vermag. Kiest dus met de andere aftredende leden den Heer iemand door zeer velen geacht en bemind- De vereenigde Kiezers uit Hontenisse. de heeren EN allen trouw ter stembus, de strijd is zeer hevig nu de antirevolutionnairen zich van van de Katholieken afscheiden. Stoort U niet aan onzinnige praatjes van een jong- mensch die pas komt kijken, en denkt dat geld beter dan bekwaamheid is, handelt zoo als ge voorheen hebt gedaan en stemt op de Heeren Bij de a. s. verkiezing stemmen wij op twee ledon uit het kanton Ter Neuzen, EN Bij de a.s. verkiezing voor de Provinciale Staten bevelen wij ten zeerste aan, de Heer die altijd toont warm de belangen van landbouw voortestaau. Kiezers uit den HOEK en TERNEUZEN. De ondergeteekonde noodigt zijne Me dekiezers ten driugendste uit op 14 Mei a. s. hunne stem uit te brengen op de Heeren aftredende leden, en ■j oud lid Mr. P. H. W. v. ALPHEN. en op twee leden uit het kanton Hulst de heeren EN dan worden beide deelen van het kies district gelijkt lijk vertegenwoordigd. Kiezers Plaatst deze vier namen op uw stembiljet, want elke naam die er minder cp slaat, is eene kans voor den tegen-candidaat. Met gerust vertrouwen kunnen wij de aftredende leden hun mandaat hernieuwen, ]ai stemt daarom de heeren eD VELE LANDBOUWERS. Wij bevelen ten zeerste aan bij de a.s, verkiezing van leden voor de Provincials Staten de heeren Eenige landbouwers van Axel, Zaamslag en Ter Neuzen. hebt gij niet verstomd gestaan, over het geen ge gelezen hebt omtrent de verga ring van onze kiesvereeniging V Het gaat nu waarlijk al te ver de persoonlijke kwes ties, en het wordt tijd dat de Kiezers be- wijzen dat zij zich aan niemand te storen hebben, hun stem is blijft geheim, en dat zij stemmen die hun geschkit voorkomen, zonder te vragen of dit hun landeigenaar al dan niet aangenaam is. Daarom Kiezers kiest onpartijdig en brengt met mij uwe stemmen uit op de Heeren EEN KIEZER UIT HULST. Wat zullen de liberalen bij de aaustaande verkiezing doen? Niet stemmen is plicht verzaken. Op antirevolutionnaire stemmen dat nooit! Op de aftredende leden, dat is ook moeilijk. Het beste zal zijn, de goeden er uit te nemen, en alleen te stemmen op de Heeren beiden gematigde lieden, die de bekwaam heid bezitten ous district goed te verte genwoordigen, Wij stemmen alleen op EN De vrije antirevolutionairen, die ziel niet door drijvers laten regeeren. Met aandrang wekken wij de kiezers op. Dinsdag te stemmen op den heer die by de jongste verkiezing de candidatuui heeft aanvaard en van wien wij vertrouwen, dat hij zich eene keus zal laten welge vallen. Wij zijn verzekerd, dat de heer VOGEL VANGER een open oog heeft voor di volksbelangen, die in de Provinciale Stated behartigd moeten worden en dat hij met de provinciale belangen en plaatselijke, toestanden bekend is, terwijl zijn karakteij ons borg is dat hij overal en altijd hel algemeen belang zal trachten te bevorderen! In bekwaamheid behoeft hij voor geel der andere candidaten achter te staan. f Naast hem zullen wij stemmen op heeren die wel is waar onderling en met dei heer VOGELVANGER van richting ver schillen, doch ieder op hun standpunt h« vertrouwen der kiezers waardig zijn. j Komt dan trouw ter stembus en steml met ons op de heeren Worden deze heeren gekozen, dan zjj« wjj goed vertegenwoordigd. Eenige onafhankelijke kiezen te Hulst.

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 2