TWEE BRUIDEN. No. 914 Tater dag 11 1895. lle Jaarg. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwse h -Vlaanderen. F. DIELEMAN, AXEL. Ituitenland. 12. FEUILLETON. Landbouw. ÏISCIIE Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 50 cent; franco per post 60 cent; voor België 80 cent. Afzonderl. numm. 5 ct. DRUKKER - UITGEVER Advertentie n van 1 tot 4 regels 25 oent; voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. De gemeenteraad van Antwerpen be raadslaagde Maandag over de Schelde- kade en de overeenkomst met den staat en over een door het college van B. en Schepenen voorgestelde resolutie ter zake van het wetsontwerp betrek kelijk de vermindering der vuur en baken rechten. In deze resolutie woidt ver klaard, dat de gemeenteraad van Ant werpen, betreurende de nieuwe econo mische richting, door de regeering inge slapen echter overwegende dat de be schermende rechten in het regeeringsont wem niet van dien aard zijn dat ze don vooruitgang van de scbeepvaartbe weging van de Antwerpsche haven zullen strem men, zich vei plicht voor het geval dat de wetgevende kamers de voorstellen van de regeering niet verzwaren door de granen mbt beschermende rechten te treffen, om van 1 Jan. 1896 af de scheepvaartrechten te beperken tot den netto tax van 30 centiem per ton voor de iegelmatige diensten, met roducMe naar mate van het getal in den loop van een jaar volbrachte reizen, en tot den tax van 50 centiem per ton, maar zon der geleidelijke reductie, voor de zooge naamde onregelmatige schepen. De 15 centiem opcenten, die thans op de scheep vaartrechten komen, zullen woiden op geheven. Met 15 tegen 8 stemmen werd tot verdaging van de behandeling van dit voorstel besloten. In de Belgische kamer doel zich een zonderling geval vooreen werkstaking van president en vice presidenten. Alle Roman van GrOLO RAIMUND. UIT HET DUITSCH VERTAALD DOOR AlIVA. Een herhaald glopp-n van de kleine Sophie wekte haar op uit haar gepeins en zij haastte zich nu om haar toilet te maken. Zij koos een zeer eenvoudig wit kleed, alleen deed zij een snoer kostbare paarlen, een erfdeel barer moeder, om haren vollen blanken hals, en donkerroode camelia's sierden hare zwarte lokken, verder zag men geen versiersel aan baar. En toch was zij nooit schoonet geweest dan beden, nu de verwachting aan hare trekken een bijzonder levendige uitdrukking verleende. Reeds waren eeu menigte personen verzameld, toen zij de zaal bin n6ntrad haar vader dreigde schertsend met zijn vinger, mevrouw Gerland daaren tegen scheen ontevreden te zijn. Marie wao omringd door vele jonge en oude heeren, die zoo in het onderhoud met haar verdiept waren, dat zij de binnenkomende volstrekt niet bemeikten. Mevrouw Ger land was hartelijk verheugd Marip zag er bij avond werkelijk zeer aardig uit in haar blauw kleed, hare oojjen schitterden drie de heeren Beernaert, Snoy en Tack zouden deelnemen aan het debat over bet voorstel betrekkelijk de invoerrechten enz., dat Donderdag aan de orde kwam Het reglement verbiedt hun echter, als zij eenmaal deelgenomen heb ben aan het debat, te presideeren. Moet nu de oudste in jaren het presidium voeren Over deze vraag zou de kamer Woensdag beslissen. Te Bazel hebben bijna alle metselaars ten getale van lUOO het werk gestaakt. Alle optochten en samenscholingen door de werkstakers is door de politie verbo den. Ter handhaving van de orde zijn zelfs 3 brandweercompagnieen, 360 man sterk, opgeroepen. Door de Servische Skoepschtina is een voorstel aangenomen om exkoning Milan een jaarlijksch6 toelage van 300,000 400,000 fres. te verzekeren. Sedert lange jaren vond Maandag weer voor het eerst een groote revue op het Marsveld te St. Petersburg plaats. De czaar verscheen te paard op het terrein en liet de troepen voor zich defileeren. terwijl keizerin Alexandra in een rijtuig gevolgd door tal van grootvorsten en grootvorstinnen, do parade bijwoonde. In de Transvaal heeft men zich weer eens te beklagen over de hebzucht der Engelschen. Door hen werd een stuk van Zoeloeland ingelijfd, ofschoon de Britsche regeering het recht van de Zuid Afrikaansche republiek op de streek er kend heeft in zooverre dat die republiek het recht had eeu spoorweg aan te leg. gen door de ingelijfde landstreek der zee, naar de Kosi-baai. Om inlichtingen gevraagd over de an van genot en levendigheid, als zij aan hare scherts en luimen den vrijen teugel lief en Felicita kwam te laat, om den gunstigen indruk te verzwakken, door Marie's verschijning teweeggebracht. Deze bedoeling was echter ook verre van het jonge meisjezij wilde niet schitteren, minder nog verduisteren, *ij wilde alleen bemind zijn. De kleine groep die om den heer Gerland verzameld was, verwelkomde haar deels vriendelijk, deels zelfs hartelijk, want op oudere personen, wie zij naderde in al hare natuurlijkheid en met eene bijna nog kinderlijke vriendelijkheid, maakte Felicita in den regel eer. hart- veroverenden indruk. Langzamerhand trok zij ook de blikken der jongere heeren tot zich het was niet mogelijk op den duur, haar niet op te merken, hare schoonheid deed steeds opnieuw hare iechten gelden, al hield mer. haar ook voor trotsch en zonder hart. De een na den ander naderde haar toe, 't was bijna plicht de dochter des huizes, tot. de schoone rijke erfdochter iets aangenaams te zeggen, en dezen avond viel het den jongen mannen licht, want Feilcita was nog te kort hier, dan dat hare moeder gelegenheid gevonden zou hebben, haar door bitterheid opnieuw wantrouwend ot schuchter te maken Zij nam het vriendelijk, bijna dankbaar aan, het lief dat men tot haar zeide, ja, zij geloofde zelfs daaraan naar de wijze dei- meisjes, maar teveigeefs zocht zij in den kring der jünge mannen, die haar omgaf, nexatie van dit gebied, zeide lord Ripon, de minister van Koloniën, in het hoo- gerhuis, dat Engeland niets anders doen kaD dan dit gebied annexeeren, omdat de regeering van Transvaal niet bij machte was aan hare burgers te beletten invallen in dit gebied te doen. Er is geer, twijfel aan, zeide de minister, of deze streek ligt binnen den Britschen kring van invloed. Voor ongeveer veertien dagen legde de president van de republiek Ecuador, dr. L. Cordere, zijn ambt neder en vice president, dr. P. Herrera, belastte zich met de leiding der regeering. Tegelijker tijd brak in het noorden der republiek een opstand uit en de opstandelingen maakten zich van de hoofdstad Quito op slechts 200 Km. afstand gelegen haven stad Esmeralda meester, waar zij de kazernes met dynamiet in de lucht lieten springen. Naar de New York Herald thans uit Panama verneemt, trekt de regeering in Guayaquil troepen samen om Esmeralda terug te nemen. De revolutionnairen moeten ook .Columbiaansch gebied heb ben geschonden en de regeering van Columbia moeten troepen op hen hebben afgezonden. Aan hetzelfde blad woidt uit Guayaquil bericht De voornaamste dagbladen zijn afge schaft, de redacteurs over de grenzen gezet. Verscheidene regimenten maken gomeene zaak met de opstandelingen. Een honderdtal vrouwen hebben de ka zerne van Conar aangerand en de poli tieke gevangenen losgelaten. De revolu tionnairen hobben 1000 man generaal hem te vinden, die pas geleden de arme verlatene Augusta zoo vriendelijk getroost had. Geen enkele kwam overeen met de voorstelling, die zij zieli van hem gemaakt had, en zij moest lachen om zichzelve, dat die voorstelling steeds opnieuw over eenkwam met het beeld van dien jongen officier, dien zij weinige uren geleden ook gezien had als een vriend der armen en bedroefden. Intusscben hadden alle vertrekken zich met gasten gevuld, in het gegons van het praten en lachen mengde zich het zachte stemmen der instrumenten, die opeens gelijktijdig met een ruischenden wals in vielen. In een oogenblik was de dans geregeld, dien Marie opendeFelicita aarzelde nog, onwillekeurig begaf zi] zich met haren danser in de achterste rijen, zij was in spanning om Augusta's vriend te zien. Hare blikken hingen aan de breede vleugeldeur en nu verscheen op den diempel een bekende gestalte, een vriendelijk gelaat met goedige oogen, die even aanmoedigend de kleine bescheiden danseres, die aan zijn arm hing aanzagen, als voor' korten tijd de arme verlaten vrouw met hare kinderen. Felicita ge voelde een geheime vreugde, dat hij htt was, dat hare fautazie niet had gelogen en zij trok zich nog verder terug, opdat niemand zien zou hoe zij bloosde door die plotselinge verrassing. Hij stond dicht bij haar, met den rug naar haar toe gewend en hg bemerkte haar niet Barana ls te Babalao met 500 man. Het bestuur der provinciale Groninger Pelmolenaarsvereeniging heeft zich bij adres gewendtot den minister van water staat met bet dringende verzoek het daarheen te leiden dat onze grenzen voor den uitvoer van het Nederlandsch rundvee, hetzij naar Duitscbland, hetzij naar Belgie. opnieuw worden geopend, en 2o. dat, zoodra dit het geval mocht worden, het uit te voeren vee, vóór het de gienzen overschrijdt, op 's rijks kos ten aan eene strenge keuring worde onderworpen, opdat de Nederlandsche veehouder verzekerd kunne zijn, dat zijn vee gezond in het buitenland aankomt en de naburige regeeringen niet zoo spoedig termen vinden om de grenzen opnieuw op het onverwachtst te sluiten. - Wij ontvingen het programma van de algemeene vergadering der Maatschappij tot bevordering van Land bouw en veeteelt, in Zeelandte houden te Zierikzee op Woensdag 26, en van de tentoonstelling van paaiden rundvee, schapen, varkens enz. op Donderdag 27 Juni a. door de afd. »Zierikzee" van bovengenoemde maatschappij op eene weide van den heer L. ten Haaf aan den Graohtweg te Zierikzee. Woensdag te 10 uren wordt de alge meene vergadering gehouden waarop zullen worden besproken de volgende onderwerpen»Bimetalisme" in te lei den dooi den heer jhr mr. W. F. Rochus sen, en »De tiendheffing.* Na de vergadering wordt de gewone eerder, dan toen zjj zich gereedmaakte om te gaan dansen. Vluchtig keek ze hem aan en toen trof haar zijn blik en een blijde verrukking schitterde daarin, zoodat Felicita beefde van een onbekend gevoel. Zij waagde het niet hem opnieuw aan te zien, maar zij gevoelde, dat zijn blik nog altoos op haar gericht was, vast en doordringend, zij gevoelde) dit aan haar hart en dit sloeg sneller bij dit bewust zijn. Alleen Marie had dit zwijgend tooneel opgemerkt, en deze waarneming had opnieuw om haren trotschen mond al dien hoogmoed gelegd en die hardheid, nog even verborgen in den diepsten hoek van haai hart. Zoodra de dans geëindigd was, leidde de ritmeester zijn danseres naar het schoone meisje, wier naam hij zooeven van haar had vernomen. Juffrouw Felicita, zeide zij verlegen, want veler oogen waren op haar gericht, ritmeester Von Roda wenscht aan u voor gesteld te worden. Alleen genoemd/eido hij, terwijl hij zich lachende boog, ik ben zoo gelukkig> reeds aan juffrouw Gerland bekend te zijn. Mirie stond dichtbij en was zeer ver baasd. Zij waren mm elkandei bekend Dat was haast niet mogelijk, de ritmeester was eerst voor weinige maarden, terwiil Felicita op Barnrode was, hier geplaatst en sedert den tijd, dat de zusters nog kinders waren, niet in de residentie geuee.4. En toclij waarom bloosde Felicita, waaioui

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 1