"iRöiiEir II IE E S TIA A L. Openbare Verkooping. fatsoenlijk Dagmeisje. Handelsberichten. Correspondentie. ïoiöo ïs'so Adverteutien. Goed bespraakte personen Landbouw- en Stalgereedschap. éene vergoeding ontvangen voor do kos ten, die ze moesten maken, om de mas ten hunner schepen zoo te doen inrich ten, dat ze gemakkelijk de brug konden I passeeren. De burgemeester was in deze aange legenheid de vertegenwoordiger van het rijk. De mandaten, waai op de schippers betaling konden erlangen hij den betaal meestor, moesten ter gemeente-secretarie ir. ontvangst worden genomen. En nu voor dit in ontvangst nemen moeten, naar men zegt, geregeld betalingen ge vorderd zijn, waarop men geen recht schijnt gebad te hebben. De som, daar door geïnd, is vrij belangrijkde toen malige secretaris is reeds lang overleden, doch de eerste ambtenaar ter secretaris, die onlangs door den Raad weid geschorst en tegen wien, naar het gerucht wil, ook door de justitie rechtsingang is verleend, was ook destijds reeds op de secretarie werkzaam. Men zal zich herinneren, dat de comptabiliteit ter gemeente Isecretarie, buiten den secretaris om, geheel door burgemeester en eersten amb tenaar werd behandeld. Het behoeft geen betoog, dat met be langstelling de afwikkeling dezer zaak Pwordt tegemoet gezien. Er is deze week t,nog beproefd een adies te doen teekenen, [waarin de mogelijke onderteekenaars den wensch uitspraken, den tegenwoordigen burgemeester nog lang in het belang dei- gemeente werkzaam te zien. Wij nebben niet gehoord, dat iemand geteekend hbeft, bet adres zal dus ook wel niet verzonden zijn. Thans vragen velen zich af: hoe is bet toch mogelijk, dat bij eemge controle zulk een toestand zoovele jaren heeft kunnen voortduren, hoe enkelen hebben kunnen zwijgen, hoe velen en onder dezen in de eerste plaats de heeren wethouders, niets hebben gemerkt van al wat er gebeurde Dat een hond jonge katten groot- brengt, en 'omgekeerd een kat jonge honden is meermalen gebeurd, maai dat twee katten te zarr.en een jong groot brengen zal zeker zelden voorkomen. In het huis van bewaring op de Beekstraat te Arnhem zijn twee katten, een zwarte een zwartbonte, de zwarte kat wierp tusschen Zaterdag en Zondag twee jongen, twee jongen, beiden levenloos, de zwart bonte wierp Zondag voormiddag een jong (levend) en nu zitten beide katten in één mand met het jong tusschen beide, dat nu eens bij de eene, dan bij de andeie zuigt, en verdragen elkaar uitstekend. Donderdag avond heeft onder A- duard een felle brand gewoed de groote boerenplaats van den beer J. IJ. Hoek- sema Oostwijn werd bjjna geheel door het vuur vernield. Bijna de geheele vee stapel. 26 koeien on 4 paarden, kwamen in de vlammen om terwijl 13 stuks jongvee en paard, die ir, eene bijschuur waren geborgen, gelukkig nog in tijds door eerige spoedig toegeschoten buren en anderen konden worden gered. Bo vendien werd de aanzienlijke voorraad hooi, benevens alle werktuigen, gereed I schappen en r(j- en voertuigen, inede een prooi der vlammen. Een inspecteur van politie ta Rot terdam werd Zaterdagmiddag gewaar schuwd dat zich in den theetuin van der, heer H. aan den Bergweg drie bekende kwartjesvinders ophielden, die een paar heeren in hun gezelschap hadden. Zien derwaarts begevende, trof hij in den koepel van dien tuin aan de drie Kwart "jesvinders en twee Duitscbers, beide Vrjjdag uit Amerika teruggekeerd en op reis naar hun vaderland. De Duitscbers, die op het punt stonden om met het kaartspel een kansje te wagen, werden ingelicht in welk gezelschap zij zich ei genlijk bevonden. Hun eerste werk was, 'zich te verwijderen uit de nabijheid der [gesignaleerden en, onder dankbetuiging [aan den politie beambte, met spoed stad [waarts terug te keeien. Beide waren uiin van geld voorzien. Voor den tuin werd daarop een politie agent geposteerd, )m de woedende kwartjesvinders bij het verlaten daarvan te volgen on zoo noo •dig tegen hen te waarschuwen. De jager F. Larrne, te iLoosdrecht, heeft tusschen Dinsdag en Woensdag een versehrikkelijken nacht doorgebracht. Om des morgens vroeg, zoo mogelijk, eenden te kunnen schieten had hij zich reeds des avonds naar zijne hut begeven, midden op de met een ijslaag bedekte plassen. Gereed zijnde om tot het aan breken van den dag te gaan slapen hoorde hij plotseling het ijs in den Loosdrecbt- schen polder losraken en zich in beweging stellen. Uit zijne hut en naar zijne boot te snellen, was het werk van een oogen- blik, doch het was reeds te laat. Zijne boot was al vernield. Toen begon een onafgebroken worsteling tegen de scherpe IJsschotsen, wind en water van 's avonds half twaalf tot den volgenden morgen zes uur Op eene zodde een klein drijvend eiland werd hij nu eens door het water rneege sleurd, dan door den wind ergens tegen aangekwakt of door de schotsen gebeukt. Gelukkig had hij zich aan eon struik kunnen vastklemmen. Halverwege in het water hangende, gilde hij zoo lang zijne krachten hem dit veroorloofden te vergeefs om hulp. Eindelijk echter moest hij ook dit staken. Na zoo in een stik doukeren nacht te hebben rondgezwalkt werd hij eerst des morgens te zes uren door den visscher Van der Tol in zijn deernistvaardigen toestaDd opgemerkt en gered Met als door priemen doorboorde handen en armen en verder aan vel schillende ledematen hevig gekwetst, verstijfd van koude werd bij te huis en in bed gebracht. Tot laat in den middag bleef hij bewusteloos. Thans is de toestand van den onge lukkigen man - wonder hoven wonder naar omstandigheden vrij bevredigend. N. B. Ct. - Men schrijft uit Rozendaal Donderdagavond was onze gemeente in rep en roer. Twee kinderen van den heer D., vijf en zes jaar oud, waren spoorloos verdwenen. Den ganschen avond en nacht werd gezocht, tot zelfs in de naburige dorpen, doch te vergeefs De politie mengde zich in de zaak, daar er sprake van was, dat de kleinen door vreemdelingen waretT ontvoerd. De oudeis waren radeloos en waanden hunne kinderen reeds verloren. Wat was nu het geval De twee kleinen waren in de kerk geslopen en zijn bij het sluiten door den koster niet opgemerkt, zoodat zij aldaar den nacht hebben doorgebracht. B(j het openen der kerkdeuren lagen beiden nog iD diepe rust. Eenigen tijd geleden raakte in het noorden van de Kaspische zt-e door den wind een groote ijsschots vnn de kust los, waarop zich meer dan zeventig robbenvangers bevonden De schots dreef naar het zuiden, de open zee in Een stoomboot werd van Astrachèn uitgezoo den om de afgedreven te redden, maar ondertusscheu draaide de wind tiaar het zuiden en siuwde de schots met haar bemanning weer naar de noordkust. Alle visschers die erop waren ontkwamen den dood. - Driejaren geleden jwerd t.e Marseille eene oude dame vermoord en van de twee beschuldigden een, Marie Mich'el, de dienstmeid der vermoorde, vrijge sproken. Cauvin, de andere beschuldigde werd veroordeeld tot levenslangen dwang arbeid. Marie Michel werd na haar vrij spraak keukenmeid in een gasthuis dezer dagen bekende' zij nu, getroffen door de preeken eens priesters, dozen, dat zij alleen indertijd de misdaad ge pleegd had en Cauvin onschuldig ver oordeeld waszij heelt thans ook voor den officier van justitie hare bekentenis herhaald. Als nu hier de doodstraf weer eens ware toegepast, wat dan Te New Orleans is den 21 n Maart brand ontslaan in de International Cotton Press. Door den hevigen wind die er woei toen de brand ontstond, verspreid den de vlammen zich met verbazende snelheid over een groot aantal straten. De geheele stedelijke brandweer was Onze gewone verslaggever heeft de raadszitting van Zaamslag Vrijdag niet kunnen bijwonen, wij kunnen ditmaal dus geen uitvoerig verslag daarvan geven. Red. AXEL, 23 Maart. Oude Tarwe 0.— a 0 Nieuwe Tarwe f 5,50 f 6.— Rogge 3,25 3,50 Wintergerst 5,60 6, - Zomergerst 4,75 5, - Haver 4,50 f 5.— Erwten f 6,25 f 6.76 Paardeboonen f 6,— 6,25 Koolzaad ,- Boter per kilo f 1,00 Eieren pei 100 stuks 3,40 Ter veemarkt van heden was niets aangevoerd. HULST, 25 Maart. Middenprijs per 100 kilo. Tarwe 5.75 a f Rogge f 5.- a Wintergerst 6,— a Zomergerst 4, - a Haver 5 a Erwten 7,— a Paardenhoonen 6.75 a Duivenboonen f 7.50 a WittebooDen 12. - a J Bruineboonen 12,— a Boekweit f a f Lijnzaad a Aardappels 0,— a Koolzaad p. z. van 106 L. Boter per kilo 1 20» a Eieren per 26 stuks 0.706 a Er waren ter markt te Koop gesteld 7 stuks hoornvee verkocht 4 20 varkens verkocht 18 paarden verkocht ROTTERDAM, 25 Maart. Tarwe J 3,50 a f 5,30 Rogge 3,40 4,10 werkzaam er. slaagde or in den brand te sii en. Onge.eer 20,OoO balen ka toen weiden door de vlammen vernield. De schade door vuur en water veroor zaakt wordt op 300,000 dollar begroot. - In een hotel te Luxemburg hebben een jonge man en jonge vrouw zelf moord gepleegd. Donderdagnacht heeft hij blijkbaar eerst haar en daarna zich zelf doodgeschoten. Hij was een onder officier uit Thionville Een achtergelaten brief gaf opheldering over hun persoon. - Bij gelegenheid van het bezoek van het Russisch eskader in Frankrijk, gai Czaar Alexander III bevel dat er in de mijnen van den Kaukasus gezocht moest worden naar een stuk jaspis, waai uit een groote vaas gemaakt zou kunnen worden om die aan de stad Parijs aan te iiieden. De vaas is thans, volgens mededeeling van den Rusoiscben gezant aan den minister Hanotaux, gereed. Op den voet staat gebeiteld Kronstadt Toulon. Het kunstwerk bevindt zich te Kronstadt en zal per daartoe aangewe zen stoomschip naar Havre worden overgebracht. - Er moet te New-York een club van aanzienlijke jongelieden gesticht zijn. Th Fresh StartersW6lke zich niet. gelijk men misschien uit den naam zou opmaken, het houden van sportwedstrij den, maar een soort van veel edeler wedstrijd in het weldoen te doen stelt. Ieder lid moei op elke veertiendaagsche vergadering een geval kunnen meedee len, waann hij iemand, die in ongelegen heid vei keerde, in de gelegenheid heelt gesteld er bovenop te komen, a fresh start gegeven heeft. Om de drie maanden worden de gevallen, waarin de hulp gebaat heeft, op het crediet van de getrokken Starters gebracht, en aan het eind van het jaar wordt een zilveren eereieeken uitgereikt aan het lid, dat de meeste menschen met succes geholpen heeft. Indien al niet waar, toch waard ver wezenlijkt te wordon zegt het JNd. D. /Nieuwe wintergerst 2,50 „f 4,- I Haver ,50 2,80 I Erwten c, - 8,25 Kanariezaad f 6,50 f 8,50 Koolzaad 5,50 7,00 Gent, '5 Maart. Graanmarkt. De prij. zen zijn opgegeven in tranken en pe_ 100 kilo. r Tarwe 14,- rogge 10-, gerst 17.25 naver 13 tot 13.50, koolzaad - Jij'nzaad 23 tot 26, lijnzaadkoeken 17 tot 18, kool zaadkoeken 12 tot 14. - Boter per kilo 2,55 fr. tot 0,- fr. Eieren, de 26, 3,50 fr. tot O,- tr. Veemakkt van heden. Goede stalbees ten 1,40 tot 1.60, varkens levend ge wogen 80 tot 85 c. St. NICOLAAS. - Granen per 106 liters. Witte tarwe Rogge Boekweit Haver (169 liters) Wintergerst Duivenboonen Lijnzaad fr. Vlas per 3 kilos Boter per kilo Eieren per 26 Mrt. 14 Mrt. 18.- 13.- 9.- 9.- 10,50 13.50 7.— 7.'- 3.54 3.54 2,27 2,14 2,45 2,63 Mevrouw DREGMANS- Muldek vraagt met Mei een van prachtige ZWARTE LEGHORA- KIPPEA, a 10 ceut per stuk bij J. F. SCHEELE te Axel. wordt eer. gemakkelijk waar te nemen AGEATUUR aangeboden tegen hooge provizie en uitzicht op salaris. Brieven fr. onder lett. B. K., aan het Annoncenbureau „de Vlieger", Dirk v. Hasseltst. 50, Amsterdam. De Notaris P. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van de wed. en Kinderen, P. E VAN DAMME, op de door de Weduwe nog bewoonde hofstede in de Klapstraat, gemeente Koewacht., op Donderdag -is Maart 1895, dos voormiddags 10 ure verkoopen Een Ruinpaard oud 14 jaar. 1 Merriepaaid, i oud 4 jaarT 2 baatgevende «Koeien 2 bekalfdeKoeien, 2 Kalfvaarzen, 2 Runders, 2 vette Vaarzen, lHokke- ling, 2 Kalvers, 5 Zeugvar kens dik van Biggen, 4 vette Varkens 22 Hoenders en Hanen. 1 Menwagen met ijzeren as, Vracht kar, 1 Drirwielskar, Slede, ijzeren Egge, 4 houten Eggen. 1 groote en 1 kleine Ploeg, Peeëmnolen, Wind molen, Snijpaard, Kniebak, Meelkist, Bascule, Rieken, Vorken, Pikken, Zeisen, Spaden, Bijlen enz. Voorts 1000 bossen STROO, 300 wilgen MUTSAARD, 200 bossen SPARRENSNOEL 3000 kilo's BET- TERAVEN eene partij MEST, ver deeld in koopen, enz. enz. AOTA. Koopen toe en met 5, - kontant. Het overige op tijd van betaling met 10% onder borgtocht desgevorderd, waarop streng zal worden gelet. Zij die binnen 8 dagen voldoen, betalen 0° 0. Nalatige schuldenaars worden- niet als koopers of borgen aangenomen.

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 3