AO. 884. Zaterdag 26 Januari 1895. I0e Jaarg. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuw se h- Vlaanderen. F. DIELEMAN, AXEL. Buitenland. 5. FEUILLETON. De overwinning der liefde art a a. Binnenland. 4XELSCHE Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 50 centfranco per post 60 cent voor België 80 cent. Afzonderl. numm. 5 ct. DRUKKER - UITGEVER Advertentie n van 1 tot 4 regels 25 oent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterljjk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Onder de nieuwste redenen, welke men voor het nog altijd niet goed op gelost plotseling heengaan van Casimir Perier weet op te noemen, behoort ook deze, dat daarbij eer. vrouw in het spel was. De heer Perier, die in hooge gunst bij de vrouwen staat, moet het smarte lijk ondervonden hebben, dat het Elysée, zooals hij eens tot een vriend zeide, een gevangenis was. Hjj moet een mooie vrouw beminnen, maar onopge merkt kor. zjjne vriendin niet het Ely sée betreden en onopgemerkt kon de president zijn vriendin niet bereiken. Er wordt reeds gesproken over eene schei ding tusschen het echtpaar Perier, waar mede het raadsel zou zijn opgelost. Reeds zeven jaar geleden liep het ge rucht over een echtscheiding tusschen den heer Casimir Perier eu zijn vrouw. Maandagmorgen om elf uur heeft de afgetreden president het Elysée verlaten en zijn woning in de rue Nitot betrok ken. Op dat oogenblik bevond zich een groep nieuwsgierigen voor het paleis, die den heer Perier begroetten, waarop deze glimlachend boog. De familie Faure gebruikte dien mor gen voor het eerst het ontbijt op het Elysée. Toen Felix Faure, uit Versailles te- mggekeerd, in zijn rijtuig het plein Ma- rigny passeerde, riep een troep manifes tanten uit„Leve Brisson 1" Dadelijk stond de nieuwe president op en zeide met warmte„Ja vrienden leve Brisson. Want hij is een goed republikein, zoo als ik vertelling van MAS RING UIT HET HOOGDUITSCH DOOR Weldra zaten de oud« vrienden en lands lieden, de architect Friedrich Kühn en de schilder Paul Selten uit Berlijn, die sedert eenige jaren in München woonde in vertrouwelijk gesprek gewikkeld en vertelden elkander na betrekkelijk lange scheiding hunne ervaringen en herinne ringen. Naar ik vernomen heb, zeide de schil der, hebt gij den hoogsten, door den staat uitgeloofden prijs gekregen, waarmede ik u van harte gelukwensch. En gij zijt professor geworden. Uwe schilderij h jeft ook bij ons op de laatste tentoonstelling van scboone kunsteu alge meene belangstelling opgewekt. Men zeide, dat de Nationale Galerij het zou aanknopen Het is reeds geschied Maar zeg mij nu, hoe kwaamt gij in het pension? Ik ben op reis naar Italië en nu kon ik de verzoeking niet wederstaan, een klein uitstapje in het gebergte te maken, waar mede ik nog niet bekend ben. Daar hadt gij gelijk in. Het Achen- meer is werkelijk heerljjk, Gjj zult toch En dadelijk veranderden de kreten in „Leve Faure Leve de president Het lielangrijkste van den dag vaö Vrijdag was de ontvangst van den voor zitter der kamer, den heer Brisson, den regen-candidaat. Het onderhoud tusschen beide mannen moet zeer harteljjk zijn geweest en duurde bijna een uur. Het jaarlijksch inkomen van den heer Faure bedraagt 120,000 francs, wat met de bezoldiging als president van 600,000 francs benevens een som voor represen tatiekosten voldoende zal zijn. De nieuwe president, die in zijn jonge jaren twee jaar in Londen woonde, is goed bekend met Engeland, de taal, de gebruiken on den handel van dat land. Zijn vrouw, waarmede hij huwde toen hij 23 jaar oud was, wordt geprezen als een beminnelijke, eenvoudige damezijD ongehuwde dochter, de oudste, is een schoonheid. Zij kreeg een goede opvoe ding, is goed ontwikkeld en werkt veel met haar vader, wiens particulier secre taris zij is. Zij is even natuurlijk en eenvoudig als hare moeder. Ook is de heer Faure bevriend met koning Leopold, die hem, tijdens hij in 1893 zich te Brussel bevond, uitnoodigde, hem een bezoek op het paleis te Ostende te brengen. De heer Faure er, zijn doch ter voldeden aan die uilnoodiging. Het schijnen vooral de Congo zaken te zijn, die beiden samenbracht. In 1883 was de heer Faure president van de Fransche afdeeling der koloniale en uitvoertentoonstelling te Amsterdam en maakte zich toen aldaar vele vrienden. De Fransche republiek heeft eerder een nieuwen president dan een menw ministerie gekregen. Bourgeois, die de nog eenige dagen hier blijven Mijn plan was heden nog naar Jembach en vandaar met de Brenner spoor verder naar Innsbruck te gaan. Waar denkt ge over Zoo spoedig laat ik u niet weer los. Ge moet mij ten minste een week schenken, die wy ver trouwelijk met elkander zullen doorbren gen. OnmogelijkAnders kom ik niet uit met mijn tijd. Ook heb ik miin goed reeds naar Jembach gezonden. Het gaat niet, met den besten wil van de wereld niet. Ge komt altijd nog vroeg genoeg in I- talie, waar het juist nu ondragelijk warm zal zijn.Over uw goed behoeft gjj u niet ongerust te maken Jat laat de waard af halen. Kort en goed, ge blijft. Ik weet werkelijk niet, hernam Frie drich aarzelend, of ik Plotseling hield hij op en liet den be gonnen zin ongeëindigd, daar juist in dit oogenblik Martha met hare moeder, ver gezeld van den onvermjjdelijken heer Von Zierel op het balkon kwam, om eveneens hun ontbijt te gebruiken aan een der ge dekte tafels in de nabijheid. Blozend beantwoordde zij met haar be- tooverendst lachje den beschroomden groet van den architect en knikto vertrouwelijk den haar bekenden professor toe, die zij nen verwarden vriend met verwonderde blikken aanzag opdracht had tot de samenstelling van een nieuw kabinet, heeft na eindelooze con ferenties met verschillende politieke per sonen, zich gedwongen gezien den pre sident der republiek te verklaren, dat hij de hem gedane opdracht moest van de hand wijzen. Op aandringen echter van den president en zijne vrienden heeft de heer Bourgeois opnieuw op zien ge nomen een kabinet samen te stellen en weder is het niet gelukt. Een officieel Japansch telegram meldt, dat een Chineesch leger van 15.000 man, uit Lio Jang komende, in den ochtend van den 17den ten noordwesten van Haitsjing op de Japanners stiet. De Chi neezen werden teruggeworpen. Het ver lies der Japanners bedroeg 1 doode en 40 gewonden. Voorts maakten zij zeven kanonnen en een groote hoeveelheid wa penen en ammunitie buit. Japanscke oorlogschepen hebben op de Chineesche stad Tschoe Foe gevuurd, maar geen schade aangericht35 trans port er, 15 oorlogschepen der Japanners zijn in de golf Yoengching aangekomen. Aldaar zijn 25,000 Japanners ontscheept en te Weihai 35,000. De sneeuw bemoei lijkt de operaties. Ongeveer 200 behoeftigen te Scheve ningen, voor het meernndeel weduwen, ontvingen Zaterdag op den geboortedag van wijlen Koningin Anna Paulowna, eene buitengewone bedeeling in kleeding stukken, dekens, eetwaren en brandstof fen. Deze kledingstukken werden vervaar digd door de leerlingen der Kon. Naai- Hoe, zeide de schilder zichtbaar verrast, ge kent reeds mejuffrouw Hubei, de schoon ste der schoonen, de parel van het Achen meer? Wacht maar, gij looze vos 1 Ik heb de ionge dame gisteren voor het eerst gezien. Wat wilt ge mij wijs maken. Zij lachte u zoo vriendelijk toe, als waart ge een ond vriend en hare schoone oogen schitterden zichtbaar van genoegen, toen zij u aankeek. Ge kunt u wel wat verbeelden, want mejuffrouw Huber is even trotsch en koel, als schoon en beminnenswaardig. Daar steekt wat achter. Kom er mee voor den dag Zoo in het nauw gebracht, vertelde Friedrich zijnen vriend zjjn avontuur van den vorigen dag, waaraan hjj zijn vluch tige kennismaking met het schoone be langwekkende meisje te danken had. Daar entegen verhaalde de schilder hem ver scheidene bijzonderheden, die betrekking hadden op de omstandigheden der familie Huber en die in hooge mate de deelne ming van den architect in de jonge dame opwekten. Mijne vrouw, zei de professor, die nog in Morpheus armen rust, een geboren Munchenerin, is een intieme vriendin van mejuffrouw Huber en maakt veel werk van haar. 't Is jammer van het piachtige meisje 1 Wat is er jammer? vroeg Friedrich in spanning. Dat ze zoo goed als verbonden is aan school te ScheveniDgen, welke inrichting thans geheel wordt onderhouden door Koningin Wilhelmina. Ook de geheele uitdeeling geschiedde voor rekening van Hare Majesteit. Aan een particulier schrijven van 10 December uit Magalaug, te Apeldoorn ontvangen, ontleent het N. v. d. D. het volgende Hedenmorgen kwam het zevende ba taljon van Lombok terug. Eene eere- wacht van een paar honderd mindere Javaansche hoofden te paard met vlag getjes kwam voorop. Daarna de troep. Het was een gezicht om nooit te ver geten. 't Was 10 uur en ze waren om vijt uur onderweg gegaan, zoodat ze er vermoeid en bezweet uitzagen. Daarbij hun plunje gehavend, alle officieren zon der sieraden, alleen aan de epauletten en de sterretjes kenbaar (om 't gevaar), alle zonneplaten van de helmhoeden af, en deze zelfs dikwijls ingedrukt of met gaten voorzien, de wapens ver roest, de een op linnen pantoffels, de ander met grove lederen schoenen, allen met 7uile slopkousen tot aan de knieën, maar het fiaaiste, dat allen, zonder onderscheid, bezaaid waren met bouquet jes, hun bij den ingang der plaats aangebo den Op de geweren, op de hoeden, tusschen de epauletten, in de sjerpen, hoofd- en andere officieren, inlandsche en Europeesche minderen, allen hadden overvloed. Stel u voor, de keur van Magelang's ingezetenen, jonge dames en kinderen langs den weg geschaard en overvloed van bloemen strooiende voor de voeten van onze dapperen dien ellendigen gek, den vrjjheer Von Zierel. WerkelijkDat had ik niet gedacht. Hij moet harer wel waardig zjjn Ge doet de goede Martha onrecht, daar zy meer uw medeljjden dan uwen spot verdient. Zij offert zich op uit liefde voor hare ouders, die deze verbintenis wen- schen, op mij onbegrijpelijke gronden. De heer Yon Zierel is de zoon van een, pas tot den adelstand verheven Weentr in dustrieel en grondbezitter,, die meermalen millionair moet zijn. Doch daar komt mjjne vrouw, die ik u zal voorstellen en van wie ge meer znlt kunnen vernemen, als gjj belang stelt in het meisje. De professorsvrouw, een statige dame met volle, bloeiende wangen en verstan dige schalksche oogen, begroette den vriend van haren man met Zuid Duitsche harte lijkheid, niet als een vreemdeling, maar als een ouden bekende, zichtbaar verheugd over zjjn onverwachte aankomst. Mijn Paul, zeide zij vriendeljjk, heeft mg zooveel van u veiteld, dat ik werke- ljjk verlangend was u persoonlijk te leeren kennen. Naar ik hoop, heeft hjj mjj niet te zwart geschetst, zeide Friedrich schertsend. IntegendeelHij heeft u geschilderd met de schoonste en schitterendste kleuren en n aan mg steeds voorgesteld als het ideaal van een joagmensch, als een mo derne Siegfried of heilige George.

Axelsche Courant | 1895 | | pagina 1