SIIPËRPIIOSPIIMT. Openbare Verkooping. Huishoudelijke Goederen als: («emengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Landbouw. Handelsberichten. 6,- f 0,00 Advertentien. Landbouw-Belang te GRAAUW, aan te besteden ongeveer 175,000 kilogrammen geen overtreding beeft plaats gehad immers de burgemeester had bevel tot opstalling gegeven, terwijl er in het ko ninklijk besluit van opstalling of ophok- king wordt gesproken, dus de keuze aan den deliquent wordt gelaten. Verder stond de verdediger uitvoerig stil bij do artikelen 21 26 29 34 der wet van 20 Juli 1879 Stbl. no. 131, en wees erop dat bekl. aan de opdracht van den burg. nooit kon voldoen, zonder met een der boven genoemde artikelen in strijd te handelen. In het gegeven bovel worden zelfs paard en wagen als vervoermiddel voor bet zieke vee uit de weide aangewezen, ter wijl volgens de wet een gezond paard, als tot de eenhoevige dieren behoorende niet in de weide mocht komen. Ook trachtte pi. aan te tooneu dat de bur gemeester de bevoegdheid om last te geven tot opstallen mist, daaruit alleen en dan nog slechts in sommige gevallen aan den commissaris der Koningin is toegekend. Verder werd uitvoerig be sproken het kon. besluit van 1892 waar op het bevel van den burgemeester was gegrond. Pleiter kwam zóo tot de conclusie dat bovengenoemd kon. besluit in flagranten strijd met de wet is. Hij eindigde met aan te dringen op ontslag van rechts vervolging. Na re en dupliek waarbij de stiijd tusschen het O. M. en den verdediger hoofdzakelijk liep over de uitlegging dei- artikel Sbis, 15 en 12 der wet van 1870, werd de uitspraak bepaald op 24 dezer. Een overgroot aantal landbouwers uit de verschillende dorpen van de Hoekscbe waard woonden de zitting bij. (N. R. Ct.) Uit Vlissingen meldt men aan de M. C. dat binnen enkele dagen de bei de luatste der negen, bi) het op 23 Au gustus jl. voorgevallen ongeluk aan boord van Hr Ms pantserschip Stier, verwon den uit 't hospitaal zullen ontslagen wor den. Zij zijn beiden, na een behandeling van vier maanden, in zooverre hersteld, dat ze met een maand verlof zullen ver trekken Een hunner, Klumper, hoewel beter, schijnt voor sommigen die hem gekend hebben, onkenbaar geworden zijne ooren hebben o. a. zeer geleden. De ander, De Vries, is er beter afge komen, maar toch ook veranderd deze heeft beter het gebruik van zij ne handen wedergekregen. Te Vlissingen doet zich een geval van pokziekte voor, en wel bij een der kinderen van een Ned. loods. Het huis wordt door de politie bewaakt MCt,) Bij het binnenkomen Dinsdagmid dag van den trein uit 's Hertogenbosch te Utrecht bevond zich in een der wa gens eene jonge vrouw, die tjjdens de reis onwel geworden was. Door de wel willende zorgen van den restaurateur werd het damessalon tijdelijk herscha pen in een ziekenkamer, waarin de pa tiënte werd gebracht, en niet lang daar na zag een flink kind het levenslicht. Door de zorgen van den restaurateur werd het kind van kleeding voorzien. Een niet alledaagsch luchtverschijn sel deed zich Zaterdagavond te Apeldoorn voor. Te ongeveer halt negen scheen de maan helder in het Noord-oosten en bo ven de gemeente regende het uit eem donkere lucht, terwijl zich in het Zuid westen duidelijk een regenboog vertoon de, waarvan de kleuren zeer goed te onderscheiden waren. Dit was dus een regenboog bij maneschijn. Nu is een maan regen boog, hoewel niet veelvuldig voorkomende, geen bijzonder verschijnsel, maar bijna altijd is hij flauw wit; een gekleurde maanregenboog is eene groote zeldzaamheid. CU. D.) De marinier, die Zaterdagnacht, bij het fort Oostoever te Helder op schild wacht staande, door drie visschers heette te zijn aangerand, heeft, na een lang durig er. scherp verhoor door dön com. missaris van politie, bekend dat verhaal te hebben verzonnen. Hij heeft zichzelf met vitriool of eenige andere bijtende vloeistof het gelaat gebrand, vermoede lijk met het oogmerk om met pensioen uit den dienst te worden ontslagen. In 1890 kocht een ingezetene van Rotterdam van een kennis 5 obligation, ieder groot 1000, tegen 45%, onder voorwaarde dat hij die niet verkoopen mocht vóór zij 75 stonden. De koo- per die meende solide effecten gbkoclit te hebben, kwam dezer dagen tot de ontdekking, dat zij, in plaats van ge stegen, tot 2 gedaald waren, waarom hij, zich opgelicht wanende, eene klacht bij de politie in de Witte de Withstiaat indiende. Door haar is proces verbaal opgemaakt. Moord te Doetinchem. De in zijne woning bij Doetinchem in October jl. ver moord gevonden Karissien Heres Brou wer was in den loop van dezen zomer zoekende naar een huisknecht. Hij beeft te dien einde herhaaldelijk op adverten- tien geschreven, tengevolge waarvan en kele personen ter kennismaking in Doe tinchem zijn gekomen en bij Heres Brou wer, die geheel alleen woonde, gelogeerd hebben. Reeds hebben eenige dier per sonen hiervan mededeeling gedaan aan de Justitie en zijn deze dooi haar gehoord. Van belang echter is het dat alle derge lijke bezoekers gekend worden, vooral zij die in September van dit jaar met hem in onderhandeling zijn geweest. Zij die alzoo in de maanden Augustus en September van dit jaar met dit doel He res Brouwer bezochten of met hem on derhandelen, evenals zij die omti ent der gelijke bezoeken door andere inlichtingen geven kunnen, worden verzocht hiervan zoo spoedig mogelijk aan den Officier van Justitie te Arnhem mededeeling te doen. Op personen die reeds door de Justitie gehoord zijn heeft dit geen be trekking. De persoon die in den nacht van 28 op 29 Sept. jl. gelogeerd heeft in het logement van den logementhouder Visch te Doesburg en die zich aldaar in het nacbtregistei heeft doen inschrijven als L. Bakkers, handelsreiziger to Amster dam, wordt dringend verzocht zijn adres aan den Officier van Justitie te Arnhem op te geven. Hij moet als getuige wor den gehoord. Groote ontsteltenis is te Freiburg, Saksen, gewekt door een vergiftiging op groote schaal. Na het gebruik van het ontbot zijn daar ter stede ongeveer 15G personen, deels zeer ernstig ziek, deels onwel geworden. In het gebruikte brood moet waarschijnlijk bij ongeluk ralte- kruid in het meel zijn gekomen Het vergift werd door den bakker gebruikt om muizen en ratten in zijn werkplaats uit te roeien. Ook de bakker en zijn gezin werden ziek. Aan de westkust van Jutland. De ne marken, is eenige dagen geleden een lijk opgevischt dat herkend is dat te zijn van den kapitein vaG een in December 1893 verongelukt Amerikaanscb schip. Hoewel dus het lijk een heel jaar in zee heeft gelegen, was het nog goed gecon serveerd men veronderstelt dat het on-' der het zand begraven was. In do zak ken var. den drenkeling vond men be halve scheepspapieren, een som van 180,000 dollars in banknoten. Maandagmiddag heeft te Geut een bloedige broedertwist plaats gehad. George de Keukelaere, eigenaar van e«n drukkerij, een man van onbespro ken gedrag, ontving eenige dagen gele den uit Brussel een bri9f van zijn broe der Ernst, een mauvais sujet, om geld met de bedreiging, dat hij hem zou dooden als het. geld niet spoedig werd gezonden. Maandagmiddag verscheer, Ernst op het kantoor der drukkerij en verlangde 10,000 frcs. Op de weigering van zijn broeder haalde Ernst een revolver uit den zak, schoot af en kwetste George licht aan den schouder. Deze, die, het driftig en gewelddadig karakter van zijn broe der kennend, zich kort geleden een re volver had aangeschaft, verdedigde zich tegen zijn aan vallei door drie schoten op hem af te vuren. Ernstig gewond werd Ernst naar het hospitaal gebiacht. Een bevel tot in hechtenisneming is tegen hem uitgevaardigd. George de Keuke laere bevindt zich op vrije voeten, daar hij naar het schijnt zich in wettigen te genweer bevond. Terwijl tw66 arbeiders Zaterdag in een mijn te Tilleur, Luik, werkten, ge raakte een groot stuk aarde los. waar onder beiden werden bedolven. De eene was reeds een lijk, toen men hem er van onder uitgroefde andere werd le vensgevaarlijk gewond naar het hospi taal vervoerd. De volgende woordenwisseling is niet ontleend aan de Fliegende Blatter maar viel Maandag voor tusschen een politierechter en een gevangene. Rechter. Waarom hebt ge de vrouw mishandeld Gevangene, verbaasd. Waarom E. A.? Wel, het is mijn schoonmoeder. (Gelach.) Stem achter in de zaal. Mooi ZOO, ik zal ie schoon moederen, Jaapie Rechter. Is dat je schoonmoeder? Gevangene. Neen Mijnheer, dat is mijn schoonmoeders zuster. (Gelach.) De rechter, zegt de Globe hierop, kreeg zulk een medelijden, dat hy den gevan gene op vrije voeten stelde. Van 1 tot en met 15 Dec. Koewacht. Huwelijks-Voltrekkingen. 1 Augustus van Goethem, (van St. Jan steen), 36 j. jm. en Johanna Jacoba Kaut, 30 wed. van Antomus Verschelden. Geboorten. 1 Maria Josephina, d. van Augustus Augustinus van Mossevelde en Victoria Cerpentiei. 4 Roinanie Marie, d. van Benignus de Block en Antoinetta Wouters. 12 Margaretha Maria Alphonse, d. van Carolus Ludovicus van de Vijver en Mathildes Maria van Risseghom. Overlijden. 10 Barbara Brijs, 84 j.. wed. uit het le huw. van Johannes Bap- tiste Vermeire en uit het 2e huw. van Leo van de Calseyde. Terneuzen. Huwelijks-Aangiften. 15 Cornelis de Kok, 30 j. jm. en Anna Stoffelina van 't Hoff, 29 j. jd. Huwelijks Voltrekkingen. 6 Robert Limberg, 31 j. jm. en Err.erencia Au denaert, 21 j. jd. 13 Armand Jean Hu bert Keutgens, 32 j. jm. en Maria Su- zanna Leunis, 30 j. jd. Geboorten. 1 Jozias Bernardus, z. van Hermanus Andries Ruben en van Hele na Dieleman. 3 Sua Catalina, d. van Jacobus de Kok en van Aagtje Jacoba Dolk. 1 Suzan ra, d. van Fredenk Donze en van Francoise Oppeneer. 3 Janneke Pieternella, d. van Michiel de Doelder en van Francina Harms. 6 Cornelia Eli sabeth, d. van Arend Dieleman en van Cornelia Elisabeth de Witte Pioternel- la, d. van Jan Stroo er, van Janna Cor nelia Frederiksen. 8 Janna Santina, d. van Abraham Dieleman en van Dina Koole. 12 Helena, d. van Pieter Andries Frederiksen en van Cornelia Sol. 11 A- braham, z van Jacobus de Bruijne en van Maria de Mul. 13 Alphonse Joseph, 'z. van Emilius Siockmam en van Cle- monce Delemarre. 14 Cornelis Pieter, z. van Cornelis Vel en van Willemina van den Berge. Overlyden. 13 Veronica Chiistina Wa- termeule i, 64 j. echtg. van Anthonius Bernardus Goethals. Men schrijft uit Rozendaal aan de N. R. Ct.: Zoolang de drie beetwortelsuikerfabrie- ken alhier bestaan, is nog nooit zooveel suiker in entrepot opgeslagen als dit jaar. De fabrikanten zijn hiertoe wel verplicht, willen zij niet bij de tegenwoordige lage suikerprijzen 10%) aanzienlijke ver liezen lijden. De prijzen voor de volgen de campagne noteeren li1/. £l 11*7». Werd verleden jaar iu het begin van December druk gecontracteerd, thans hoort men daarvan nog niets, In enkele streken van Duitschland heeft men reeds een aanvang gemaakt met het contracteeren van beetwortelen voor de volgende campagne. De fabrie kanten besteden slechts 12 Mark per 1000 kg. wortelen, wanneer de suiker prijs in Oct., Dec. 18 Mark per 100 kg, noteert. Verbeteren de prijzen d6r sui ker, dan krygen de landbouwers voor elke Mark die de suiker per 50 kg. hoo- ger noteert, ook een Mark voor de 1000 kg. bieten meer betaald. Dordrecht, 20 Tarwe Overm. g. en m. Gerst Haver Paardenboonen Duivenboonen Witte Boonen Bruine Boonon Blauwe Erwten Kook Voeder Erwten Z. Overm. Koolzaad Dec. 1894, 6,60 a 5,50 3,50 3,- 3,- 5,- 5,50 10,- ƒ12,- 7,50 5,50 0,00 7,40 6,- 3,90 4,- 4,- 5,10 6,- 13,50 14,— 9,-~ Op Zondag 23 December a. s,, hoopt onze geliefde Vader CHARLES LOUIS SIJS zijn 50sten geboortedag te herdenken. Zijne dankbare Kinderen. Axel, 21 Dec. 1894. Bij myn vertrek naar Indië roep ik aan alle vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel toe. Axel. Dec. '94. E. BERNARD. De Vereeniging zal trachten op .Maandag 7 Januari 1895, des na middags ter, 2 ure, in het Wapen van Zeeland, te Hulst Inschrijvingsöiljetten en voorwaarden te verkrijgen bij H. AUBROECK, Secretaris De Notaris P. Dreginaus, te Axel, zal ten verzoeke van de Erven Mejuffrouw M. A. P. YSEBAERT, in leven grond eigenares te Zuiddorpe, ten haren sterf- huize aldaar, op Dinsdag 8 Januari 1895, des voormiddags 10 ure precies, verkoo pen DE VOLGENDE mahoniehouten Chiffonnière, Bureau, Linnenkasten, ronde en^ .vierkante Tafels, Stoe- llen en Fauteuil met fluweelen zittingen, gewone Stoelen, Haarden en Kachels met toebehooren, Spiegels, Lampen, zwart marmeren Pendule met coupes, Ba rometer, Tapijten, Karpetten, Kleed jes, Vloerzeil, pluimen Bedden met toebehooren, Ledikanten met res sorts, Waschtafels, linnen Goederen, eenig oud Porcelein, een Fransch porceleinen Servies, Geleierd, Glas, IJzer, Koper, Blik en Aardewerk, Haard, Wascb, Keuken en Scnuur- g9rief, Brandhout, 3 Kippen en een Haan, enz. enz. Koopen tot en met 2,50 kontant. Het overige op drie maanden onder borg tocht dèsgevorderd,

Axelsche Courant | 1894 | | pagina 3