AANBESTEDING. Openbare Yerkooping 347ste Staatsloterij. Zijne HOFSTEDE, Handelsberichten. Landbouw. Advertentien. Het Verveer 1. 7000 KEISTEEN EN. en 2. 350 KANTSTEENEN. Koningin Wilhelmina Enorm SuccesPrachtige uitYoering Cabinet-formaat fl,-, Visite-formaat f0,50. te Zaamslag. pakken en bij den dag wordt de bende driester. "Wel staal ten raadhuize in gulden letters gebeiteld >Zij dat volck van den Bosch) doen haer lander en van joncx op een ambacht leeren, scholen gaan of leeren comenschappen," doch daarmede is de houding van die kinderen in fla grante tegenspraak. En dat in eene plaats als den Bosch, waar het onderwijs schier uitsluitend in handen der geestelijkheid is, die altijd beweert dat de scnuld ligt bij de open bare school Donderdag der vorige week had de sleepboot Hansweerd korten tijd aan de tabriek van den heer H. J. Koop man aan de Lijnbaan te Dordrecht gele gen tot het ondergaan eenei kleine re paratie aan de machine en zette daarna de reis voort. Al spoedig na zijn ver trek kwam de kapitein tot de min aan gename ontdekking dat uit zijne kajuit ontvreemd was een blikken trommel, inhoudende de scneepspapieien benevens een bedrag van 140 aan geld, Hij keer de daarom terug en deed aangifte bij de politie, die terstond een onderzoek instelde maar zonder resultaat. In den loop van den namiddag, geruimen tijd nadat de boot weer vertrokken was, vond een knaap, bezig met het zoeken van schroe ven, de ledige trommel, welke kennelijk een oogenblik te voren was neergelegd, terwijl Zaterdag in de vuurkast van een ouden stoomketel de scheepspapieren werden gevonden, maar van het vermis te geld is tot dusver niet bet minste spoor gevonden. (D. C.) Maandag morgen bood de veemarkt te Amsterdam een woelig schouwspel aan. Onder luid hoera werd de varken slachter F. van de markt gedrongen door een honderdtai collega's die zich door lagen prijs van dezen slachter, namelijk 35 cent per pond, onderkropen achten. Niet voor de marktmeester en de po litie op het tooneel verschenen, werd de orde hersteld en kon de ongelukkige de linquent zijn plaatsje weer innemen. Wij zijn toch wel een weinig nieuws gierig zegt het Utr. Dgbld. ot de zaak van den Biltschen landbouwer wien op de markt te Leeuwarden de 16 teenen van een koe, met het beest op den koop toe. verkocht zijn tegen 5 cent voor den eersten teen en voor eiken volgenden het dubbele van dat van den voorgaanden, voor het gerecht zal komen. Want voor de rechtbank kon de zaak nog wel eens een h6el anderen loop ne men dan do slimme verkooper, die meent den kooper er zoo aardig te hebben laten inloopen, denkt. De man is al te slim geweest en heeft daardoor niet bedacht, dat als hij eerst de zestien teenen van de koe geleverd heeft, hij het dier zelf niet meer op den koop toe leveren kan. Een koe zonder teenen is natuurlijk geen complete koe, en daarop heeft de kooper rechtal ont brak er maar éen teen aan, dan zou hij nog het recht hebben te weigeren wat hem wordt aangeboden. Als dit geschil een rechtzaak mocht worden, dan zou 't dus wellicht blijken, dat bij slot van rekening de verkooper de gefopte is, omdat hij niet zal kunneD leveren wat hij verkocht en dus niet al leen geen cent zal kunnen vorderen van den koopprijs ad ƒ3276,75 maar nog meer kans heeft tot schadevergoeding wegens wanpraestatie te worden veroor deeld. Een der lezers van het N. v. d. Dag zegt, dat te Amsterdam de prijs van het brood wel weer tot dien »van vóór de revolutie" is teruggekeerd, maar dat nu in vele gevallen het gewicht verminder de. Van zes brooden bij verschillende leveranciers gekocht, woog het zwaarste 60 decagram (lood). Tot dusver was het gewicht 75 decagramVroeger werd het gewicht bij de aankondigingen op gegeven tegenwoordig door sommigen niet meer. Niet alleen het gemeentebestuur van den Haag maakt zich wel oeos iet wat belachelijk b(j het geven van namen aan straten. Het Arnhemsche heeft Za terdag een poging gedaan om het Haag- sche record te slaan en de residentie te overtreffen. Er is daar een straat, die Driekonin gendwarsstraat heet, en eenige bewoners verzochten nu onlangs dien naam te verandeien in Cremerstraat. Doch an dere bewoners kwamen daartegen op, en toon nu deze gewichtige kwestie in den raad aan de orde kwam, stelde 6en der leden voor, beide partijen ter wille te zijn en de straat voortaan te noe men: Cremer- of Driekoningondwars straat. En 6 van de 25 raadsleden stem den daarvoor. Met 21 tegen 4 stemmen werd daarop het voorstel van B. en W. om den naam Cremerstraat aan te nemen, ook ver worpen. Daarna kwam een voorstel van B. en W. aan de orde, om de Wilhelminastraat te verdoopen in Huikesteynstraat, omdat zooals een der wethouders toelichtte aan die straat de gevangenis staat en 't daarom niet wenschelijk was, haar te blijven noemen naar onze geëerbiedig de koningin. Van de 25 ïaadsleden wa ren echter 15 niet zoo teergevoelighet delicate voorstel van B en W. werd e- veneens verworpen. Te Haarlemmermeer aan den Ring dijk onder Aalsmeer ia Dinsdag ochtend de boerenhofstede, genaamd Catharina hoeve, bewoond door de wed. A. N., af gebrand. Gelukkig heeft men het vee dat al gestald was, kunnen redden. Behalve eenig huisraad is alles verbrand. Ook de belendende schuren en twee bergen met koren heeft men niet kunnen behouden. Woning en inboedel weren verzekerd. Te Kapelle a/d. IJsel is bij het aanleggen van een boot eene vrouw be zijden de loopplank gevallen Zij overleed kort daarop aan de gevolgen. Te Groningen is een juffrouw op haar bed in brand geraakt. Zij bekwam zulke he vige brandwonden, dat hare opname in het academisch ziekenhuis nooaig was. Te Dodeward is een loodgieter, die op een dak zijn werkzaamheden vei- ïichtte, gevallen. Zeer ernstig gewond werd hij opgenomen. Door Pruisische grensbeambten zijn tusschen Echt en Saefeler. 14 varkens, die frauduleus waien ingevoerd, in beslag genomen. De smokkelaars konden nog, met, ach terlating van drie petten, de vlucht ne men op ons grondgebied. Sedert eenige dagen zagen de be zoekers van de Nationale Bibliotheek te Parijs met verbazing dat de geëmploy eerden in de arbeidszaal den neus be dekt hadden met een zonderling machi netje, dat zij den geheelen dag aanhiel den. Bij onderzoek bleek dat de beambten bij het opzetten en afnemen der boeker, op de planken veel stof door den neus inademden, dat zeer schadelijk was. Een der leden van de medische faculteit kwam op het idee een werktuig te laten ver vaardigen, een pare microbenasal. dat veel nut doet. Maandag is tusschen Venosa en Hapolla een brug over de Osantorivier ingestort op het oogenblik, dat er een personentrein uit Spinazzola overreed. De locomotief met tender en de meeste wagens vielen naar teneden. Acht per sonen werden zwaar gewond, waaronder zes spoorwegambtenaren. De brug, 20 M. lang, was door het water der sterk gewassen rivier ondermijnd. Een vreeselijk ongeluk vond plaats op de terreinen der artillerie te Bras- schael, Antwerpen. Een tweedeluitenant werd getroffen door splinters van een bom, die hem onderlijf en beenen ver brijzelden. Na enkele oogenblikken be zweek de ongelukkige offiqier. Nog slechts kort geleder, vond bij de oefeningen der artillerie te Brasschaet een ontploffing plaats, waarbij men ver scheidene slachtoffers telde. Dinsdagmorgen is te Brussel in de rue Saint-Lauront een vrouw vermoord in haar woning gevonden. Vermoedelijke dader is een paardenknecht, baar be minde, zekere Emile Bosci, die nog niet is opgespoord. Een Oostenrijksche verwante van den tegenwoordigen president der Fran- sche republiek. Te Engelsberg, een schilderachtig gelegen stadje van Oosten rijksch Silezie, woont mevrouw de we duwe Perier, geb. Sophie Wechelgrocki, uit het naburige Zuckmantel afkomstig. Omstreeks 1848 vestigde zich te Weenen een Franschman, Constant Perier, die er in slaagde vrij goede zaken te maken en op de destijds frissche Silezische schoo ns verliefd geraakte. Na hun huwelijk bezochten beiden meermalen Engelsberg, waar mevr. So phie's naaste familieleden woonden. Het plaatsje beviel den heer Constant zóo, dat hij den wensch uitsprak ddar te worden begraven. Dat voorrecht is hem in 1885 ten deel gevallen. Zijn weduwe stichtte een sierlijk grafmonument op zijn rustplaats en besloot haar leven in het liefelijke Engelsberg te eindigen. Zij kocht er het logement, dat het nommer 119 der huizenrij draagt en leeft er stil met haar eenige ongehuwde zuster. De zusters hebben evenwel de berbergaffaire aangehouden. Door haar huwelijk is mevr. Sophie de verwante van den President der Fran- sche republiek. Het schijnt bovendien, dat de familie Perier steeds de relatie met wijlen Constant en later met diens weduwe heeft in stand gehouden. Deze was dan ook zeer in haar schik, toen de bladen vermeldden, dat haar Deef het hoofd van den Franscher. staat gewoi - den was. Intusschen geen vreugd is onvermengd, want haar bezoekers wil den haar verhalen van zoo hooggeplaat ste verwantschap niet gelooven. Des te grooter was haar blijdschap, toen voor eenigen tijd een prachtig geëncadeerd portret van Casimir met diens eigenhan dig onderschrift te Engelsberg aankwam en bij de weduwe bezorgd werd. Het prijkt nu in de gelagkamer der „Gast und Einkehr Wirtschaft" en de onge loovigen van vroeger zijn nu bekeerd. Mevr, Sophie heeft een contra beleefd heid voor neef Casimir bedacht. Zij heoft een gezicht op 't kerkhof van Engelsberg met het grafmonument van Constant Perier doen vervaardigen en dit naar Pa rijs gezonden. (Zw. Ct.) - Men meldt uit Ruhrort aan de N. R. Ct.: De havenboot Die Ruhr is Maandag tegen den middag op hare vaart naar Dusseldorp met een schip achter zich, op de hoogte van Essenberg verongelukt en met kapitein Kretzer en verdere be manning in de diepte verdwenen. Het springen van een ketel wordt als ;oor zaak aangenomen, aangezien men te Ruhiort den knal heeft gehoord. De eigenaar dier boot, de heer W. Buhren, was juist naar Holland gereisd, ten einde eene nieuwe boot in ontvangst te nemen. Dobdkecht, 13 Tarwe Overm. g. en m. Onder het rundvee van de wed. J. de Dreu te Driewegen is mond- en klauw zeer geconstateerd. Prijzen van f 100 en daarboven. Trekking van Dinsdag 11 Dec. 3e kl. Gerst Haver Paardenboonen Duivenboonen Witte Boonen Bruine Boonen Blauwe Erwten Kook Voeder Erwten Z. Overm. Koolzaad Dec. 1894. 6,70 a 5,70 3,50 3,- 3, 5,- 5,50 ƒ10,- 12,- 7.50 5,50 0,00 7,50 6,10 4,00 4,- 4, 5,30 6,- 13,50 ƒ14,- 9,- 6,- 0,00 Op Zondag 16 December a. s. hopen onze geliefde Ouders MARINUS RINGELBERG EN PIETERNELLA KL AU WENS hun jarige EclitvereeHiging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Axel, 15 Dec. 1894. 25000 no. 6999 1900 1492 16886 400 10790 200 19939 100 2331 2508 5136 18802 Trekking van Woensdag 12 Dec. 200u no. 8534 1000 4276 6903 400 2926 200 2918 100 2786 8622 20398 Trekking van Donderdag 13 Dec. 200 no. 8498 100 20350 Burgemeester en Wethouders van AXEL, zullen op Dinsdag 18 December e. lt. des voormiddags 10 ure, ten raad- huize bij enkele inschrijving aanbesteden Het vervoer moet geschieden van af het station tot aan den Zaaidijk. Inlichtingen te bekomen ter secretarie. Axel, den 14 December 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. J. OGGEL, Burgemeester. J. A. VAN VESSEM, Secretaris. in ZEEUWSCH KOSTUUM. Wordt na ontvangst van postwissel franko gezonden door A. J. M. STEIN- METZ, Photograal, den Haag. Do Notaris VAN DER MOER te Ter Neuzenzal op Dinsdag 18 December 1894, des namiddags te 2 uur in de herberg van G. de Visser te Zaamslag, ten ver zoeke van HERMANUS DE JONGE, land bouwer aldaar, in bet openbaar verkoopen: .in den Zaamslag polder, •bestaande in HUIS, SCHUUR, ERF, TUIN. BOOMGAARD, BOUW- en WEILAND en ZIJKANTWEG, bij het kadaster der gomeente Zaamslag bekend in sectie F nummeis 113. 114, 115biB, 116, 117.118, 120, 120bis, 121, 1531, 1592 en 1406, groot 8 hectaren 78 aren 80 centiaren of ongeveer 20 gemeten. BOOMPRIJS ƒ250,-. Aanvaarding gebouwen, weiden, boom gaard en tuin 1 Mei 1895; het overige met het rooven van den oogst in dat jaar. Belastingen grondlasten van 1 Janu ari en de polderlasten van 1 Mei 1895 voor des koopers rekening. Betaling van den koopprijs binnen drie maanden na de toewijzing.

Axelsche Courant | 1894 | | pagina 3