Keurige BOTERLETTERS Burgerlijke Stand. Landbouw. Uandelsbericluen. Rogge 4,- Advertentien. ABRAHAM HAAK Pas Ontvangen; Mooi Vloerzeil en Wasdoek en afgepaste Kachelkleedjes. Toen Vrijdag namiddag het stoom schip Spindriftvan dezelfde reederij als de Seagullvan een Belgischen zeeloods zou worden voorzien, op de hoogte van Blankenberghe, werkte zij zoo onvoor zichtig, en kwam zij met zulk eene vaart op de loodssloep aanstoomen, dat deze op hare zijde sloeg en half vol water raakte, terwijl de loodsleerling A. over boord geslingerd werd. Gelukkig kon deze goed zwemmen en was de zee kalm, want zonder die gunstige omstandigheden zou het Belgisch loodswezen eon slacht offer meer geteld hebben. (VI. Ct.) Vrijdagavond werd in de Lamber- tusstraat te Kralingen de werkman D. bij het verlaten zijner woning door twee mannen onverwacht aangevallen en op den grond geworpen. Hij werd tot bloe dens toe getrapt cn geslagen en daarna in het water geworpen, waaruit hij met moeite door een voorbijganger werd ge red. De daders zijn bekend. Men schrijft aan de Pr. Dr. en M«s. Ct. uit Bellen, dd. 30 Nov De geurmakerij in het zand van Ter Horst houdt op. Op last van het gemeen tebestuur zou de keet Zaterdag gesloten worden. De eigenaar J. Wagner zag toen zekerlijk het ophoudbare van zijn posi tie in en heeft dadelijk manschappen aan 't werk gesteld om de hut af te bre ken en den inventaris te vervoeren. Dit zaakje is dus nu uit. De heer G. P. te Rozendaal (N. B.) is Vrijdagavond, op het dak eene duif willende grijpen, uitgegleden en van eene aanzienlijke hoogte op een steenen vloer gevallen Hij werd zwaar gewond en ver keert in zorgweükenden toestand. De vrachtrijder en boodschaplooper van Kloetinge op Goes is Vrijdag op het binnenpad aan de z. g. weidjes bewus teloos gevonden. Het bleek dat hij een hoeveelheid carbol had gedronken. Of het eene vergissing of opzet is kan niet met zekerheid gezegd worden, want de man ligt sprakeloos en hoogst bedenkelijk. (N. R. Ct.) Door den provincialen raad van Oost Vlaanderen is eene heilzame maat regel genomen. Hij heeft eene provin ciale kas van onderlinge herverzekering voor het vee ingesteld. Die kas zal wor den uitgemaakt door de Boerenbonden of de vrije maatschappijen van verzeke ring tegen sterfgevallen van vee, en de provincie zal er alle jaren een bijdrage aan toestaan. Voor het. eeiste jaar is die bijdrage op 10,000 francs be paald. In naam der Belgische landbouwers, drukt do Gaz. v. Eecloo haren dank aan den provincieraad over dien maatregel uil in het algemeen en aan de afgevaar digden, die hem ondersteund en gestemd hebben, in het bijzonder. Nabij het dorp Besdonnaja, in het Russisch gouvernement Tulawerden negen boerenmeisjes, van 14 tot 26 jaar oud. benevens twee boerenknapen op den terugweg van den akker door 6en sneeuw storm overvallen. De elf personen zon - ken uitgeput op den weg neer en vro ren alle dood Een Parijsche courant heeft twin tig jaar noodig gehad om van Parijs naar Gent te komen. Het nummer dezer courant, dragende den datum 9 September 1874 en op dien datum afgestempeld, is bij het centraal postbeheer in België aangekomen met deze mededeeling»Vertrokken zonder adres." De persoon, aan wien het blad gezonden is geworden, is dan ook reeds eenige jaren dood. De eene zijde der courant is geheel bedekt met stempels en bijsehi ïften het laatste stempel is: „Graide Cential 1894." Invoer van Australisch rundvleesch. De proef om bevroren Australisch rund vleesch naar Duitschland in te voeren, schijnt geheel mislukt te zijn. Het vleesch viel niet in den smaak van de gebruikers. Ook de verkoop van het vleesch is door eenige steden in Duitsch land verboden geworden. Denemarken heeft evenals Duitsch land den invoer van levend vee en versch vleesch uit Amerika verboden. Worstfabricatie. In Duitschland maakt men tegenwoordig worst van versche rundervellen. Eet smakelijk Van 16 tot en met 30 Nov. Axel. Huwelijks-Aangiften. 23 Karei Haraelink, 19 j. jm. en Adriana Over- dulve, 18 j. jd. Jan den Hamer. 21 j. jm. en Johanna Levina Jansen van Ro- sendaal,20 j. jd. 29 Abraham van Wijck, 65 j. wedn. van Leentje Koster en Pie- ternella Suzanna Verberkmoes, 43 j. jd. Huwelijks Voltrekkingen, 22 Jacobus de Braai (van Hoek), 59 j. wedn. van Cornelia Lensen en Aartje de Regt de Kraker, 57 j. wed. van Frangois Hame- link. Abraham Goossen, 30 j. jm. en Cornelia Rooze, 24 j. jd. Geboorten. 16 Willem Mattheus z. van Wiliem Dieleman en Neeltje de Mul. 17 Janna, d. van Jacobus Cové en Eli sabeth Rouw, 18 Adriana, d. van Cor nells Haak en Paulina Wolfeit. 26 Dina, d. van Egbert Bakker en Janna Maria van Dixhoorn. 28 Anna Cath-arina Eliza, d. van JanFrancies Vettenburgen Maria Louisa Lauwens. 30 Santina Dina, d. van Jacobus Verpoorteen Santina Bakker. Overlijden. 27 Elisabeth Maria van den Bergh, 44 j. echtg. van Adriaan Jansen. Hoek. Huwelijksvoltrekkingen. 22 Marinus Nijssen, 26 j. jm. en Neeitje Meeusen, 26 j. jd. Geboorten. 19 Janna, d. van Andries Westerbeke en Johanna Scheele. 22 Janna, d. van Abraham de Fouw en Ju liana Goeihals. 26 Hendrik, z. van Ja cobus Verpoorten en Levina Scbeele. 28 Jacobus, z. van Marinus de Jonge en E lisabeth Verstraten. Koewacht. Hu welijks-Voll rekkingen 28 Pieter Joannes Raes, 25 j. jm. en Philomena van Hove 24 j. jd. Geboorten. 16 Polydorus, z. van Au- gustinus Thuij en Maria Ludovica de Nijs. 27 Anna Maria en Wilhelmus The- odorus, d. en z. v. Josephus Antonius Bod- daert en Maiia Rosalia Piscé. Henricus Dominicus, z van Judocus Wijnacker en Coleta Josephina Picavet. 28 Agnes Theresia, d. van Lodewijk Geelen en van Anna Catharina Gossen. Overlijden. 20 Nathalia van Bunde ren, 5 mnd. d. van Philomena. 28 Edu- ard Joseph Fermont, 3 mnd. z. van Henricus en Leonia Maria Ysebaert. Ter Neuzen. Huwelijks-Aangiften. 22 Armand Jean Hubert Keutgens, 32 j. jm. en Maria Suzanna Leunis, 30 j. jd. 24 Robert Limberg, 31 j. jm. en Eme- rencia Auóenaert, 21 j. jd. Geboorten. 16 Cornelis Pieter, z. van Joos van Vijven en Jacomina Maria Ma- chielsen. 19 Johanna, d. van Martinus Verhelst en Johanna de Doelder. 18 Joost Dirk, z. van Johannes van de Velde en Janneke Elisabeth de Zeeuw. 19 Joban nes Jacobus, z. van Jacobus Allaart (o- verleden) en Neeltje Wiemes. 20 Ge- rardus, z. van Jacobus Kouwijzer en Helena de Smidt. Marinus, z. van Cor nelis van Alten en Martha Catharina Cornelia Mangold. Maria Rosalia, d. van Josephus Kamoen en Johanna Rosalia Wingender. 26 Rokus Jan, z. van Ro- kus Jan Harms en Janna Cornelia Pie- ternella Micbielsen. 27 Maria Christina Rosalia, d. van Francois Harms en Ma ria Clemminck. 28 Martuins Cornelis, z. van Jacobus de Doelder en Maria Lan sen. 30 Andries, z. van Cornelis van de Velde en Adriana Dieleman. Overlijden. 17 Adriaan Lagroe, 84 j. echtg van Reine de Waele. 2<j Jaco mina Hameiink, 64 j. echtg. van Jaco bus Dieleman. 22 Adriaan Verschelling, 61 j., echtg. van Margaretha P'atteeuw. 25 Jacobus Cornelis Tissot van Patot, 64 j. gescheiden van echt van Louisa Ca rolina Drogmans en echtg. van H enriette Frederika Asselman. 27 Leendert de Regt, 8 j. z. van Maarten en Pieternella Dieleman. 30 Elisabeth Adriana Kaijser, 3 mnd. d. van Willem Frederik en To- na Frederiksen. Zaamslas;. Huwelijks Aangiften. 21 Pieter var. Driel, 19 j. jm. en Magdale- na Maria Brandes, 19 j. jd. Geboorten. 18 Cornelis, z. van Jaco bus Meijer en Elisabeth van Fraaijenho- ve. 20 Jan, z. van Piete1' van den En de en Anna Florussen. 24 Daniel Eg- bert, z. van Dirk Dekker en Clara Wol- fert. 26 Maiinus, z. van Augustinus Verstraten en Elisabeth Hamelink. 27 Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Cornelis Elve en Anna Adriana Moens. 30 Hermanns Jozias, z. van Herman us Zegers en Tan- neke Bakker. Mechelina Christina, d. van Jan Bavekoo en Cornelia Jacoba de Vos. Voor de algemeene vergadering der Hoilandsche Maatschappij van landbouw op 17 December, heeft de afdeeling Lei den en omstikken het voorstel gedaan De algemeene vergadering benoeme eene commissie, bestaande uit land bouwers en veeartsen om maatrege len te beramen ter voorkoming van moeilijkheden en schade, die de toepas sing der wet, in zake mond- en klauw zeer, den veehouders veroorzaakt. Het hoofdbestuur zal het volgende voor stellen Het hoofdbestuur is van oordeel dat de vragen, welke het in zake de maat regelen tegen mond en klauwzeer aan uw oordeel wenschte te onderwerpen, thans mipdei tijdig zouden zijn, nu de minister van binnenlandsche zaken blijk baar besloten heeft om de doorzieking, zooveel mogelijk, vrijen loop te laten. In deze omstandigheid moet afgewacht worden, wat de ondervinding leeren zal, om latei, wanneer wij volkomen op de hoogte zijn, meer in het bijzonder na te gaan, hoe in het vervolg dient gehandeld te worden. In het belang van den veestapel acht het hoofdbestuur het noodig, dat alle be perkingen tegen de bewuste ziekte ver ordend, tijdelijk worden opgeheven en het vraagt de machtiging der vergade ring, om zich tot den heer minister van binnenlandsche zaken te wenden, met ernstigen aandrang om le. Alle beperkingen die de doorzie- king thans kunnen vertragen te doen ophouden 2e. Geen desinfectie van stallen te doen plaats vinden, omdat de kosten daaraan verbonden, niet geëvenredigd zijn aan de voordeeler. daardoor verkregen 3e. Eene gemengde commissie van deskundige landbouwers en veeartsen te benoemen, welke zal nagaan in hoever re wetswijziging noodig is, om voor het vervolg bij bet weder intreden van tong blaar onder het vee, de bezwaren te ont gaan, die zich bij de tegenwoordige epi demie hebben voorgedaan. AXEL, 1 December. Oude Tarwe 7.25 a Nieuwe Tarwe 6.25 f Wintergerst 6,— Zomergerst 5,75 Haver 5,- Erwten 7- Paaide boonen f 6,40 Koolzaad - Boter per kilo 1,00 Eieren pei 100 stuks/ 4,50 HULST, 3 December. Middenprijs per 100 kilo. Tarwe 7.25 a Rogge 7.75 a Wintergerst 6, - a Zomergerst 5,75 a Haver f 6 a Erwten 8,— a Paardenboonen 6,50 a 7.50 6,50 4,10 6,25 6, - 5.50 7.75 6,75 Duivenboonen Witteboonen Bruineboonen Boekweit Lijnzaad Aardappels 7.- a 0. - a 18,- a a ƒ13,- a 0,00 a Koolzaad p. z. van 106 L. 14,— Boter per kilo 0.95 a Eieren per 26 stuks 1.40 a Er waren ter markt te koop gesteld 17 stuks hoornvee verkocht 7 62 varkens verkocht 56 0 schapen verkocht 0 ROTTERDAM, 3 December. Tarwe 6,— a 6,50 Rogge 2,75 „f 3,75 Nieuwe wintergerst 2, f 3,25 Haver 1,35 2,75 Erwten 5,- „f 8,25 Kanariezaad 8,— 9,— Koolzaad 0,00 f 0,00 Veemarkt van heden. Goede stalbees ten 1.40 tot 1 fr. 65 varkens levend gewogen 80 c. tot 90 c. Gent, 30 Nov. Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in tranken en per 100 kilo. Tarwe 14,50 rogge 11. -, gerst 15.75 haver 14 tot 14,50, koolzaad 22, lijnzaad 23 tot 26, lijnzaadkoeken 17 tot 18, kool zaadkoeken 13 tot 14. Boter per kilo 2,15 tot 0,00. Eieren de 26, 3,50. Middenprijzen van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie, gedu rende de week van 26 November tot 1 December 1894 ossen 69 tot 96, stie ren 60 tot 80, koeion eu runders 59 tot 79, kalvers 85 centimen 1 fr. 20 per kilo levend gewicht. Onveranderd. Mark ten minder bezet Vette varkens 80 tot 90 centimen, opslag 2 c. per kilo. Graan- en zaadmarkten. Goed bevoorraad. Voor tarwe en rogge ging de handel iets stiller. Meest vraag naar haver. Gerst, boekweit en boonen regelmatig. Zaden en zaadkoek helden eenigszinsnaar afslag over. Aardappelen hielden stand op 5 fr, 50 tot 6 fr. 50 per 100 kilos. Boter en eieren vast. St. NICOLAAS. Granen per 106 liters. 22 Nov. 29 Nov. Witte tarwe fr. 12.50 12.50 Rogge 10.- 9.50 Boekweit 15. Haver (159 liters) 10,— 10.- Wintergerst Duivenboonen 15.50 15.50 Lijnzaad 20.- 19.50 Aardappelen p. 100 k. 5.75 5.75 Vlas per 3 kilos 4.31 3.81 Boter per kilo 2,31 2,72 Eieren per 26 2,18 2,63 Op Donderdag 6 December 1894 hoopt onze geliefde Vader zjjn rosten Jaardag te herdenken. Axel, 3 December '94. Zijne dankbare KinderenBehuwd en Kleinkinderen. Corn. HAAK. W. HAAKDe Jonge. P. HAAK N. HAAK—Dieleman. worden op verlangen warm thuis be zorgd door J. F. SCHEELE Jz. Vriendelijk aanbevelend. Een mooie sorteering Alles aan uiterst lage prijzen bij J. K. VINK, Axel.

Axelsche Courant | 1894 | | pagina 3