Rechtszaken. («emengd Nieuws. te voorkomen. Dit betreft ook den in een geneeskundig tijdschrift besproken zonderlingen aftrek van het zuiver inko men van geneesheeren. De aangiftebil jetten zullen aan eene herziening worden onderworpen. Het beginsel van geheimhouding wordt niet geschonden door de wijze, waarop door de inspecteurs der registratie aan die der diraotebelastingen mededeelingen worden gedaan omtrent vermogenstoe standen. Dit is onvermijdelijk en aan de com missies van aanslag kan niet worden ont houden, wat zij voor juiste nakoming dei- wet behoeven. Zoo noodig zal dooreen wijziging van de wet van 1845 worden voorzien in eventuëele misbruiken, welke burgemeesters mochten maken van het voorschrift tot afkondiging van het ko hier. De persoonlijke aanslag van iede ren belastingplichtige naar zijne inkom sten is, behoudens eene uitzondering voor echtelieden, een rechtstreeksch gevolg van het systeem van nieuwe belastingen. Verder deelt de minister mede dat de toestand van rijksfinanciën niet toelaat afschaffing der staatsloterij. Een nieuwe regeling der Personeele be lasting zal de oorzaak moeten wegnemen van de oninbaarheid van vele posten. De minister van flnaocien is, naar wij vernemen, voornemens eene belang rijke verhooging voor te dragen van de zegelbelasting op binnenlandsche er. bui- tenlandsche effecten. Hbld. Van den gouverneur generaal 7an Nederlandsch Indie is gisterochtend bij het departement van koloniën ontvangen het navolgend telegram betreffende de expeditie op het eiland Lombok „Colonne bezocht Goenoeng Sari met verkenning noordelijk. Overal rust. Pas sers druk bezocht. Order gegeven tot terugkeer van zevende en negende ba talons en veldartillerie." AXEL, den December 18»4. In de maand November werden door het rijkstelephoonkantoor alhier behan deld 125 telegrammen waarvan ontvan gen 60 en verzonden 65. De ontvangst bedroeg 21,93. - Zaterdag werd op de bovenzaal van het hotel Willem III alhier eene vergadering gehouden van voorloopig ver bondenen tot oprichting eener coöpera tieve suikerfabriek om drie afgevaardig den te kiezen voor de commissie die verder zal hebben te handelen in deze zaak. Tot leden dier commissie werden gekozen de heeren K. J. A. G. baron Collot d'Escury en J. A. Pateer te Hon- tenisse en Mr. J. F. Heemskerk te Sas van Gent. Daarna hield de heer A. F. Marlet van Delft eene voordracht over veevoe dering. De heer Marlet is hier een oude bekende en een goede bekende ook. Op duidelijke wijze behandelde hij zijn on- nu begreep zij wat Richard haar gezegd had Dat hare moeder het huis had ver laten, toen haar vaders ljjk nauwelijks koud vras Met door den schrik verlamde leden poogde zij op te staan. Zij wilde heen Hem te ontmoeten, daartoe gevoelde zij den moed niet te bezitten, en hem, den dief, hier openlijk aan te klagen, in bjj- zijn harer moeder ook dat vermocht zjj niet. v Op hare dienstmaagd steunend wankelde zjj door het salon. En nu viel haar te binnen, waarom zij hier gekomen was Pablo Ook hjj moest zich hier bevinden een vermoeden zeide het haar. Had zij dit doorstaan, dan kon zij Dog meer ver dragen Zich oprichtend met inspanning van alle krachten schreed zij de lange tatels op en neder, van de eene naar de andere angstig, gedekt door de omstanders, keek zjj tusscben de hoofden door. En daar eindelijk daar zat hij dien zij zocht! Met strakken blik, maar de hand op de borst gedrukt, beschouwde zij hem. Pablo met verwarde over het voorhoofd derwerp en gaf daaibij menigen practi- scben wenk. Ieder toehoorder zal wel tot de overtuiging gekomen zijn, dat goed voederen een eerste vereischte is, wil men wat van zijn beesten trekken Met groote aandacht werd de rede van den heer Marlet gevolgd. Zaterdag waren op de wekelijksche veemarkt alhier aangebracht 18 stuks rundvee en 9 varkens. Verkocht werden 4 stuks rundvee en al de varkens. - Zaterdag werd te Hontonisse door de vereeniging Eigen Hnlp aldaar aaute steed het leveren var, 27*2.000 KG. su- I perphosphaat a 14 70. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren Salomonson te Rotterdam voor 2.82, Maatschappij tot verkoop van hulp meststoffen te Dordrecht voor f 2.82'/j, Coenen en Schoenmakers te Uden voor' 2.88, H. Vlaeminck te St Jansteen voor ƒ2.84, J A, Pateer Ez. te Honter.isse voor 2.96Vj en Vaesen en Steinhoussen te Rotterdam voor ƒ3.01 per 100 KG. Aan den minsten inschrijver is de levering gegund. M. Ct. - Ten aanzien der haven te Philip pine wordt door den minister van water staat op het vetslag der Tweede Kamer geantwoord, dat van geen andere dan tijdelijke hulp voor de gemeente Philip pine sprake kan zijn. Een onderzoek is ingesteld omtrent h6t maken van een kanaal van de haven naar den dijk van den Lovenpolder, en verplaatsing der ha ven naar een beter gelegen punt, in de onmiddellijke nabijheid van Philippine. Inmiddels wordt die gemeente tegemoet gekomen in de kosten van de uitdieping der haven. Bij kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan A. Lombaard als dijkgraaf van het waterschap Groot en Klein Baarzande c. a., provincie Zee land, met bepaling dat het ontslag zal ingaan 1 Februari 1895. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van heden de volgende vonnissen uitgespro ken C. L. d. W., schipper te Oautei (Clin- ge), is wegens beleediging en vernieling veroordeeld tot ƒ15 of 10 dagen. lo P. d. G., 66 j., huisvrouw van L. O., zonder beroep, 2o L. P. O., 19 j., werkman, beiden te Axel, zijn wegens mishandeling, de le veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf, de 2e tot eene gevangenisstraf van 1 maand E. B. v. W., 20 j.. werkman te Ter Neuzen, is wegens dronkenschap en mis handeling veioordeeld tot ƒ3 of 3 dagen en 1 maand gevangenisstraf. L. V., 31 j., huisvrouw van A. d. B., te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot 14 dagen gevangenissti af. hangende lokken, waarin hij met de lin kerhand had gewoeld, bleek, ontdaan, hield zijn oogen gevestigd op een hoopje goud en banknoten, dat voor hem op een der tafels lageen jonge vrouw met schitte rende goudblonde lokken, de hand ver trouwelijk op zijn schouder geleund, boog zich tot hem over, een andere, schoon als deze, maar met den stempel dei ondeugd op het aangezicht, met bruine weelderige lokken en zinnelijke lippen, boog zich tot hem over en staarde als hij op het goud, waarover de volgende seconde beslissen zou. En de kaarten vielen, terwijl Corde- lia bewegingloos verstijfd met stilstaanden hartslag toekeek. Een zenuwachtige stem verkondigde de beslissing de schop van den beambte raapte goud en banknoten weg. De blonde fluisterde, zich tot hem buigend, Pablo iets in het oor, de andere strekte de hand naar de voor hem liggende goudstukken uit en Pablo schoof ze on- verschilig naar haar toe voor nieuwen inzet. Hij lachte haar toe. maar met een woest door hartstocht vertrokken gelaat en zjj sloeg hem dankbaar met den waai er op den schouder. L. d. F. Pz., 33 j., landbouwer te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroordeela tot 1 maand gevangenisstraf. - Bij bevelschrift der Arrondisse ments Rechtbank ie Middelburg van den 30 November 1894 is naar de openbare terechtzitting dier Rechtbank vei wezen: J. H., oud 35 jaren, koopman in kip pen, geboren te Clinge (Belgie) wonende te Hontenisse gedetineerd te Middelburg ter zake dat hij in den avond van 2 No vember jl. omstreeks 11 uur te Koe wacht van het erf van D. Baert, dat rondom is afgesloten door heiningen, eene sloot en een damhek en waarop diens woning staat, met het oogmerk van we derrechtelijke toeeigening heeft weggeno men twee kippen, aan genoemden Baert toebeboorende en vervolgens, toen hij op heeterdaad op dien diefstal betrapt, door Aloijsius Baert en Henri Baert werd ach tervolgd en aangehouden, voornoemden Henri Baert in den duim heeft gebeten om zich aan die aanhouding te onttrek ken en aan zichzelven de vlucht moge lijk te maken. Aan den beklaagde is Mr K. W. Bie- vet, advocaat te Middelburg ambtshalve als verdediger toegevoegd. - Ter openbare terechtzitting der Ar rondissements-Rechtbank te Middelburg van Vrijdag den 14 December a. s. des voormiddags te 10 uur zal worden be handeld de zaak tegen C. v. G. oud 28 jaren, bootwerker, ge boren te Hulst, wonende te Te» neuzen, gedetineerd te Middelburg ter zake dat hij in de maanden Sep tember October en November 1894 op verschillende tijdstippen te Terneuzen opzettelijk wederrechtelijk zich Heeft toe geeigend een bedrag van ruim 89,- welke som hij als peninvmeester der vereeniging »Hulp in nood" in zijn be zit had en welke aan die vereeniging toebehoorde, door die gelden ten eigen bate aan te wenden. Aan den beklaagde is Mr. F. N. van der Bilt, advocaat te Middelburg ambts halve als verdediger toegevoegd. In deze zaak zijn vanwege het Open baar Ministerie 4 getuigen gedagvaard. Gemeenteraad van Zaamslag. Zitting van 30 November 1894. Tegenwoordig alle l6den benevens de secretaris. Voorzitter dhr C. de Bokx. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd I. Ingekomen stukken. a. Missive van Ged Staten ad 8 Nov. 1894, houdende terugzending van een exemplaar der goedgekeurde gemeente- rekening over het jaar 1893 met een goed slot van 1329.61. b. Idem van den 16n November, hou dende goedkeuring van het Raadsbesluit betreffende onderhandsche verhuring van Daar ontstond plotseling beweging aan de tafel achter de spelers. Pablo hoorde het niet, met gloeiend gelaat sprak hij tot zijn buurvrouw. Een dame in onmacht, klonk het nu aan de tafel. Eenige bedienden sprongen toe om de radelooze dienstmaagd te helpen en men droeg de bewustelooze naar den dichtst- bijzijndeu divan. 'Ga voort met spelen, mijne heeren, weer klonk opnieuw de halfluide stem van den beambte, en de hier zoo dagelijks voor vallende gebeurtenis was vergeten. Alleen de blondine richtte zich op en wierp een half medelijdenden blik op Cordelia. Arme vrouw, zeide zij, hare met don kerrood atlas bekleede schouders ophalend. Zij heeft verloren En terwijl ook zjj hare hand, waarin zich een waaier bevond, op die van Pablo legde, voegde zij er bij Ga voort, mijn waarde. (Wordt vervolgd.) den tuin achter het gemeentehuis. c. Brief van Ged. Stater, dd. 16 No vember 1894 houdende mededeeling, dat zij zich hebben gewend tot H. M. de Koningin Regentes met verzoek om in onderhandeling te treden met de Belgi- siche Regeering ten einde der, invoer van rundvee en varkens in Belgie te verze keren. d. Idem dd. 16 November 11. houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot re geling der jaarwedde vair eene onder- wijzeres aan de school te Othene. Worden voor kennisgeving aangeno men. e. Idem van Ged. Staten dd. 23 No vember 11. dat het hun voorkomt dat de gemeente Zaamslag zich wel eenig gel delijk offer zou kunnen getroosten ten einde eene nieuwe haven aan de Griete te krijgen, en wel voor de helft in d< kosten daartoe zou kunnen bijdragen, In dat geval zullen Ged. Staten het voor stel bij de Regeericg doen eveneens in de kosten voor de helft te voorzien. De voor2.: Dus mijne beeien zullen wij de helft doen Dhr GeelhoedtMij dunkt de keuze is niet moeilijk. Dit voorstel wordt in omvraag ge bracht en met algemeene stemmen aan genomen. Als nu stelt de voorz. voor om juist den ingang der haven, waar zoo'n hoog te zit, een gedeelte te laten uitdiepen. Dhr Geelhoedt vraagt hoeveel dat zou kosten. Nadat de voorz. gezegd heeft, dat dit ongeveer 30 zal beloopen, wordt het voorstel met algemeene stemmen aan genomen. Circulaire van Ged. Staten houden de mededeeling dat voor iederen doof stomme uit de gemeente naar een ge sticht opgezonden 50 uit de provinciale kas zal worden toegekend. Wordt voor kennisgeving aangenomen. II. Verzoek van C. F. MicbielS6n e a. tot aanlegging van een voetpad in de Groenstraat. Dhr De KrakerDie weg ligt niet te slecht daar maar behoort die niet aan den polder, ik meen dat de aanpalende eigenaars dien weg moeten onderhouden, en 't pad ligt toch goed. De voorz.Als 't regent ligt het slecht. Maar we zullen 't adres zoo omzetten, dat ze de specie van de gemeente krij gen maar ze zelf op het pad moeten brengen. Dhr De KrakerDe burgemeester wil daar zeker ook wel aan helpen. De voorz.Neen, ik praat niet over mijn eigen, wel over die menscben van Spui, die zijn braaf, maar ik kan er al tijd door. Wordt met algemeene stem mer» tot hot voorstel van den voorzitter besloten. III. Wijziging van het tarief der los en laadgelden. Wordt met algemeene stemmer, besloten voor pulp een tarief te heffen van 5 cent per 1000 KG. IV. Verleenen van eene suppletoir subsidie aan het algemeen Burgerlijk Armbestuur. Met algemeene stemmen werdt beslo ten de gevraagde subsidie ad ƒ382.83 te verleenen. De voorz. sluit hierop de openbare zit ting, welke overgaat in eene met geslo ten deuren. De zitting weder geopend zijnde vraagt de voorz. of nog iemand iets 'in het be lang der gemeente heeft mede te deelen. Dhr Geelhoedt vraagt of er reeds sol licitanten zijn opgekomen voor de be trekking van onderwijzer. De voorz. antwoord ontkennend. De vergadering wordt gesloten. Een gevangene tot raadslid gekozen Dit zeker zeldzaam voorkomende voor val heeft zich voorgedaan ter, opzichte van den heer J. van Krieken Dz., die nog altijd, wegens de in den afgeloopen zomer te Herwijnen plaats gehad heb bende ongeregeldheden, gevangen zit, en dezer dagen toi lid van den raad dier gemeente gekozen werd.

Axelsche Courant | 1894 | | pagina 2