346ste Staatsloterij. Handelsberichten. opgesteld een juffrouw met drie spruiten die alle drie eens gehoopt hadden tegen I den bruidegom die zoo netjes in 't zwart was, papa te mogen zeggen. De bruid was reeds uit 't rijtuig ge- stegen en naar binnen gegaan om met I het standje niets te doen te hebben. De bruidegom riep plotseling verteederd de I wachtende moeder met haar drie kinde- I ren, liet zo in 't rijtuig plaats nemen I en met een flinken zweepslag werden I door den koetsier de paarden aangezet I die als de wind er van door gingen. Het teleurgestelde bruidje keerde I schreiend huiswaartswaar onze brui- I degom met zijn oudere liefde en dier panden is heengegaan, is onbekend. Eenige Oud Beierlandsche boeren I wilden Donderdag het hooi van hun land binnen halen, maar de politie verhinder- f de hun dat, op grond dat het land ge i legen is binnen den wegens mond- en I klauwzeer besmetten kring. I De burgemeester vroeg toen per tele- I graaf dispensatie van dat verbod, maar I ontving geen antwoord. Ondanks het I verbod besloten de boeren, indien er geen I antwoord inkomt, toch het hooi in te I halen en de gevolgen af te wachten. Aangaande het hevig onweder, dat Woensdag op verschillende plaatsen woed I de, valt nog het volgende te vermolden. Te Zutfen brak de bui om half zes los. De hemel was één en al vutirde regen viel in ontzettende stroomen neer I en was vergezeld van tallooze hagelkor- I reis, zooals daar in twintig jaren niet waren gezien. Korrels ter grootte van een I klein kippenei kon men in massa opra I pen. Geen wonder aan ook, dat zeer I veel ruiten bezweken een photograaf I verloor in zijn atelier voor eene waarde fi van minstens 200. Dat onder zulk een bombardement vele teere planten hebben geleden, is licht te begrijpen. - Een nieuwe manier van stelen en zich met den buit uit de voeten maken, is te Parijs door zekeren Hector Wuyts I in toepassing gebracht. Deze is een jong- mensch van 22 jaar en beschikt over een inderdaad Herculische kracht. Andere dieven naderen behoedzaam het voorwerp, dat hen aantrekt, nemen hot tersluiks 1 weg en doen het in hun zak of onder hun kleederen verdwijnen, maar zoo doet Wuyts niet. Met vasten tred ging hij het algemeen magazijn Au bon Marché" I binnen, greep daar een zeer zwaar stuk -I kleedingstof, boog het hoofd als een stier I en liep alles omver wat hem in den weg trad. De bedienden en politieagenten, die I den dief wilden grijpen, werden bij do zijnen tegen den grond geworpen en e I veneens de koopers, die zich toevallig I daar bevonden. Zesmaal herhaalde Wuyts steeds met nieuwen aanloopdeze a krachtsoefening, zoodat de vloer als een 8 slagveld met gevallenen was bedekt. Bij 8 den zesden aanloop brak hij door de me nigte heen en bereikte met het gestole 8 ne de straat. De geheele politiepost werd fi gealarmeerd, maar den agenten, die hem fl nazetten, ging het niet beter, ook al 8 trekken zij hun sabels, want Wuyts ren I de hen, steeds met gebogen hootd tegen den grond. Eindelijk namen alle voor Bbijgangers deel aan de iacht, maar elk die dezen vluchteling wilde opvangen, 1 kwam in de modder terecht. Eindelijk I bad Wuyts het ongeluk te vallen en toen was hij een gevangen man. Alles stortte zich op hem en nu kon bij met zijn I stierennek niets meer uitrichten. Hij I- werd gebonden en naar het bureau g6 I bracht. j Een Fransch horlogemaker te Ge I nève heeft oen horloge g6maakt, dat met I hulp van den phonograaf in plaats van I de uren te slaan ze uitspreekt, bijv. het 1 is acht uur, het is half zes enz. - Te Cadix was een dierentemmer, Mal'eux genaamd, aan de politie als a narehist aangewezen eenige dagen geit den kwamen de agenten hem arresteren Malleux begon met te verklaren dat hj) geen anarchist was, en toen de agenten dit niet wilden gelooven, begon hij naar de dieretihokken te gaan, en sprak ervan, zijne zestien leeuwen een toertje door de stad te laten maken. De agenten bleven nu niet aandringen en steldeD de ten uitvoerlegging van hun dwangbevel tot een andbrroaal uit. Eeni ge uien later ontving zij gelukkig beWe inlichtingen, zoodat zij den dierentemmer niet behoefde te verontrusten. Malleux had nog iets beters gedaan, dan zijn tanden te laten zien hij had hun ook de tanden van zijn wilde beesten laten zien. Het nieuwe 130 ton stalen kanon dat Krupp levert, kost 478,000 gulden het kan maar 50 a 60 keet 'afgevuurd worden, en is dac versleten en onbruik baar. Twee schoten kunnen er in de mi nuut mee gelost worden, zoodat het stuk bij geregeld doorvuren in minder dan een uur waardeloos wordt. Ieder projectiel kost 17,000 gulden en weegt 2600 kilo het schot draagt 15 Engelsche mijlen. Te Londen heeft een kleine danse res a la Loïe Fuller veel succes, die pas vier jaar is, alleen in salons optreedt en zich Little Ruby laat no<#nen zij komt uit Amerika. Zij is zelfs op Marlbourough House opgetreden, voor het hof, dat zeker wel een beter voorbeeld mocht geven, dan het exploiteeren van wonderkinderen te begunstigen. In den laatsten tijd zijn in Enge land en op het vasteland van Europa tal van zeer bediiegelijk nagemaakte geldswaardige papieren uitgegeven, die volgens de Frankfurter Ztg. door een in ternationale bende zwendelaars vervaar digd en vei spreid worden. Te Parijs, Brussel, Frankfort, Keulen en Barcelona zijn op denzelfden dag tal van valsche kasbriefjes, naar het heette afgegeven door bet huis Coutts en Co. te Londen, aangeboden. Te Frankfort is een man aangehouden, die vermoedelijk tot de bende behoort. Opnieuw zijn een aantal gebouwen der tentoonstelling t6 Chicago door een vreeselijke brand in de asch gelegd. Het vuur ontstond in het voormalige eind station van den electrischen luchtspoor- weg, en voordat de eerste spuiten aan wezig waren, stond ook reeds de nabu nge machinegalerij en het reeds half af gebrande lanabouwpaleis in vlammen. Door den sterken wind sloeg het vuur over naar bet directiegebouw, en toen de geweldige koepel daarvan instortte, staken de vonken ook bet marine en het electriciteiisgebouw aan die spoedig eveneens in asch lagen. Men beschouwt het als zeker, dat de brand aan moedwil is toe te schrijven. De schade treft al leen de maatschappij, die de nog staande gebouwen, indeitijd voor 78.000 dollars heeft overgenomen. De zaak Jomaux Perrin, directeur van de Maatschappij Gresham, die een verzekering op het leven van Alfred Ablay sloot, is Zaterdag in het kabinet van den rechter van instructie te Antwerpen geconfronteerd met mw Joniaux. Deze confrontatie duurde ver schoidene uren. Naar de Ind. uit vertrouwbare bron verneemt, zal de instructie in deze zaak binnen een paar dagen worden gesloten. Den 14en Aug. a. zal dan de raadka mer te Bmssel eene definitieve beschik king nemen ten opzichte van mw Jo niaux. Bij het maken van een wandelrit te Bader, nabij Weenen is aartshertog Wilhelm die daar vertoefde, Zondag raid dag van zijn paard gevallen, dal voor de electrische tram schrikte. De aartslieitog werd zwaar gewond naar zijn kasteel vervoerd, waar hij te halfzes overleed. Aartshertog Willem Frans Karei was een zoon van een oudoom van keizer Frans Joseph en inspecteur generaal der ai tillerie. Hij was 47 jaar oud. In een café te Gent is Woensdag nacht een poging tot moord gedaan door zekere Batsleer, herhaaldelijk veroordeeld wegens het onbevoegd openen van een danshuis Woensdag morgen opnieuw wegens dit feit veroordeeld, uitte hij al lerlei bedreigingen tegen de politie. Batsleer kocht een ponjaard en voor zag zich van een revolver. In genoemd café ontmoette hij twee politieagenten, die hij begon te tergen en te beleodigen. De agenten wilden hem in arrest nemen, doch Batsleer bracht hun leder met zijn ponjaaid een wonde toe. Ten slotte werd hij opgepakt en achter slot en grendel gezet. Zondag had te Parijs een zonder linge wedstrijd plaats, nl. een van voer tuigen zonder paaiden, uitgeschreven door het Petit Journal. De mededingende voertuigen werden voortbewogen door stoom of petroleum en waren van elke grootte en vorm, van de elegante victoria, tot de zware coach toe. Te acht uur vertrokken de voer tuigen van de Porte Maillot en te 5 u 40 m. kwam het eerste rijtuig, van den graaf de Dion, een victoria voor 4 per sonen, door stoom voortbewogen te Rou- aan aan. Vijf minuten later kwam een dooi petroleum voorbewogen rijtuig aau. De eigenaardige stoet werd langs den ge- heelen weg vergezeld door tal van wiel rijders en wielrijdsters. Twee voertuigen, gedreven door gasoline, kwamen pas in de 12de en 13de plaats aan. Vreeselijke nacht. - Dezer dagen was de tuinman Boek te Fulda in een jongen kerseboom geklommen om de viucht te plukken, toen hij eensklaps afgleed en, met zijn voet tusschen een mik, met bet hoofd naar beneden bleef hangen. Hij behield ocht9r zijn tegen woordigheid van geest en begon den stam met zijn zakm6s door te snijden toen hij ten halve in dit werk gevordeid was gleed ongelukkigerwijs het mes uit de hand. Nu trachtte hij zich los te wrin gen, wat hem niet gelukte, daar bij de eerste pogingen zijn enkel brak. De on gelukkige werd den volgenden morgen, nadat hij 16 uur lang in dezen vreese- lijken toestand verkeerd had, meer dood dan levend en geheel buiten kennis op- gemeikt en verlost. Men hoopt hem, hoewel zijn toestand ernstig is, echter in liet leven te be houden. Voor de rechtbank te Berlijn is dezer dagen een voor reizigers belangrijk vonnis gewezen, De bekende .schouw burg directeur Wallner had een abonne ment genomen van Berlijn naar Ham burg Op de abbonn6mentskaart stond behalve het traject, vermeld de klasse en den prijs waarvoor zij was af gegeven met de hij voeginggeldiu voor alle trei nen. De heer Wallner vertrok met den „harmonica-trein"' en werd toen door de spoorwegdirectie opgevorderd tot bijbe taling van 2 Mark voor zijn plaats, Dit weigerde de heer Wallneren dienten gevolge diende de spoorwegdirectie een aanklacht tegen hem in, met eisch tot bijbetaling. De rechtbank besliste, dat de gedaagde blijkens de vermelding in zijn schriftelijk aangegaan contract (in casu do abonnementskaart) recht had met al le treinen, zonder bijbetaling, van Ber lijn naar Hamburg en terug vervoerd te worden en dat dus de eisch der spoor* wegmaatschappij met kon worden toege wezen. Indien de directie enkele treinen van dit contract wilde uitzonderen, dien de zij dat op de abonnementskaarten te vermelden. Twee jeugdige, knapen hebben Don- dei dagavond bij Je Brandenburger Poort- te Berlijn eene ontploffing veroorzaakt en zijn gevat. Beiden weiden gewond, oen hunner aan den arm en de beer.en zoodanig, dat men hem niet goed in ver hoor kon nemen. Hij verklaarde zijn metgezel niet nader te kennen. Hij gaf allerlei, op uitvluchten gelijkende en op een dwaalspoor brengende aanwijzingen betreffende de ontplofbare stof, zijne be weegredenen enz. Over de geheele zaak ligt een zekere geheimzinnigheid, zoodat men niet weet of men hier te doen beeft met een eenvoudige kwajongensstreek. Een familiedrama. Een jonge vrouw verdronk zich te Neubolheim, Wurtemburg, met haar beide kleine kin deren, een knaap en een meisje, in het kauaai. Toen de man 's middags, uit de fabriek thuis komende, deze ramp ver nam, schoot hij zieh een kogel door het hoofd. Huiselijke twisten moeten de oor zaak zijn geweest van deze vreeselijke ontknooping. Een ander familiedrama werd in een dorp bij Saint Claude in de Jura afge speeld. E6n zesjarig meisje werd door haar grootmoeder met strychnine vergif tigd. Het onmensch vluchtte, toen de gendarmen kwamen om haar op te pak ken, in een mestput waar zij stikte. Zij leefde In oneenigheid met haar schoon dochter, die hei kleine meisje reeds voor haar huwelijk had. In de uitgestrekte houthaven te Marseille js brand uitgebroken. Het vuur tartte ook de nabijgelegen huizen aan. De geheele voorraad opgeslagen hout en 15 woningen zijn een prooi der vlam men geworden. De schade is zeer aan zienlijk. Men vermoedt dat de brand door kwaadwilligen aangestoken is. De bewo ners der afgebrande huizen, meest werk- liedengezinnen. kampeeren in ae aan grenzende straten. Een studentenadvertentie. Drie gewone tantes zoekt men te ruilen tegen éen gewone erftante. Prijzen van f ÏOO en daarboven. Trekking van Maandag 30 Juli. 2e kl. 5000 no. 1367 1500 364 1000 1654 7722 400 15329 200 3420 100 4449 12456 19496 AXEL, 28 Juli. Oude Tarwe 0.— a 0 Nieuwe Tarwe 7.25 7,50 Rogge 5,- 5,25 Wintevgerst 0,00 0,00 Zomergerst 0,00 0,00 Haver 7,50 7.75 Erwten f 7,50 7,75 Paardeboonen f 7.25 7,50 Koolzaad 7,40 8, Vlas per 44 A. 56 cA. Boter per kilo 1,10 Eieren per 100 stuks 2,80 HULST, 30 Juli. Middenprijs per 100 kilo. Tarwe 7. - a Rogge 5.75 a Wintergerst 0,00 a Zomergeist 0,00 a Haver 6 75 a Erwten a Paarden hoonen a Duivenboonen "f 0.00 a Witteboonen 0. - a Bruineboonen 0.00 a Boekweit f a Lijnzaad 0.00 a Aardappels f 0,00 a Koolzaad p. z. van 106 L. Boter per kilo 1.02s a Eieren per 26 stuks 0,85 a Er waren Ier markt te koop gesteld 4 stuks hoornvee verkocht 0 29 varkensverkocht 19 0 paarden verkocht 0 ROTTERDAM. 30 Juli. Tarwe f 5,- a 6.- Rogge f 4,60 4,90 Wintergerst 0,00 0,00 Zomergerst 0,00 0. Haver f 2,00 3,50 Paardeboonen 0,00 0,00- Bruineboonen 0,00 f 0,00 Gent, 27 Juli. Graanmarkt. De prij zen zijn opgegeven in franken en per 100 kilo. Tarwe 14, rogge 12.-, gerst 16.— haver 16.50, tot koolzaad 20, lijnzaad 23 tot 26, lijnzaadkoeken 18 tot 19, kool zaadkoeken 13-tot 15. Boter per kilo 2,- tot 0,00. Eieren de 26, 2,00 tot 0,00. Veemarkt van heden. Goede stalbees ten 1 fr 40 tot 1 fr 60, va: kens levend gewogen 80 tot 90 c.

Axelsche Courant | 1894 | | pagina 3