Buitenland. Binnenland. kunnen eerst vaste verbintenissen worden gesloten. Een opwekking kun hier al zeer be knopt zijn. Het spreekt wel van zelf, dat in de zen stand der zaak van eene vaste verbin tenis voor den landbouwer of eigenaar nog gtene sprak* U. maar nog eens zij her haald om eenige kans te hebben om het aanzienlijk kapitaal, beuoodigd voor de stichting eener fabriek, beschikbaar te krijgen, moet een waarborg worden aangeboden die waarborg is de levering van eene voldoende hoeveelheid grond stof om dooi- de fabriek te doen be werken eerst wanneer vast staat, dat eene voldoende hoeveelheid grondstof zal worden geleverd, treedt de stichting der fabriek op den voorgrond en moeten vas te verbintenissen worden gesloten, wel ke verbintenissen dengene, die zich ver bindt, in het slechte geval - dat is wanneer de fabriek geene winst behaalt- - geene mindere voordeelen geven dan hij thans van den fabrikant bedingt immers bet gebruikelijke voorschot ge niet men, en aan denzeltden prjjs. dien de fabrikanten stellen, wordt men uit betaald. Zoodra er winst wordt behaald komt de verbouwer om zijn rechtmatig aan deel boven 'tgeen nij reeds ontving. Het komt er nu op aan, dat men zich verklaie óf men al dan niet bereid is mede te werken tot verbetering van een toestand die algemeene afkeuring vindt. Daarvan kan men thans duidelijk doen blijken, door zich tot samenwerking te later, vinden óf door zich aan te melden bij het be stuur der aldeeling waartoe men behoort óf door zich aan te sluiten bij de po gingen, die vanwege die afdeeling of door andere belangstellenden zullen worden gedaan om de boven uiteengezette zaak tot stand te brengen. Zegt liet voort en bespreekt d* zaak on derling Door het Britsch departement van koophandel is een blauwboek uitgegeven over de landverhuizing van onbemiddel de buitenlanders naar Engeland gedu rende de jaren 1891 —93 Het aantal landverhuizers naar Enge land bedroeg in die jaren respectievelijk 12.000. 11.500 en 600 personen; daar onder waren in 't geheel 13.000 onbe- middelden, en van deze 13.000 zijn nog maar een gedeelte armlastig. Het zijn meestal Poolsche en Russische joden, die door hunne Engolsche geloofsgenooten gaaine worden opgenomen en ondersteund In de wiiken Whitechapel, St George's in the. East en Mill-End old town wor den geheele kolonies van die joden aan getroffen, die leven van meubelmaken, schoenmaten en n^otie; zij verkeeren weinig met ander natiën. Daardoor ieereh zij weinig Engeisch eh blijven zij altijd Jiddish spreken, het Duitsche dia lect, dat door de Russische joden alge meen wordt gesproken. De Franscha kamer heeft het druk met de behandeling der an.uchistenwet- ten daarbij gaat het vaak zeer leven dig toe. Vooral tussciien de socialisten en het centrum zit het dikwijls scheef. Te Parijs is weder eene anarchistische proclamatie aangeplakt en door de po litie onmiddellijk verwijderd. Bovenaan het stuk Stor.d Vitte de Paris, conssil municipal. Arrêté du 20 Juillet 1894. Hieruit verklaart men dat het stuk us tig kon worden aangeplakt zonder dat de politie het bemerkte. Zij hield het voor een kennisgeving van het gemeen tebestuur. Sedeit eenige dagen bevindt zich te Parijs de ItaJiaansche afgevaardigde Bon ghi die met do voornaamste personen der Fransch-Italiaansche unie de afge vaardigden Lockroy, geneiaal Jung en anderen conferenties had over de beste middelen ter bevordering van een ver zoening tusschen de beide zusternaDes. Zijn secretaris overhandigde aan de leden van het permanente comité der Fransch- ltaliaanscde verzoeningspropaganda een brief van Menotti Garibaldi, waarin deze de hartelijkste wenschen uit voor het welslagen van de pogingen van het co mité. De hoer Bonghi maakte zijn opwach ting bij Casimier Perier, uie de hoop uit sprak op een toenadering tusschen de beide naties, die dooi afstamming en be langen nauw vei bonden zijn. Nog zou de heer Casimier Perier gezegd hebben, dat de vredestoestand van Europa en de oprechte wensch tot verzoening, welke alle staten bezielt, het mogelijk maakt., dat de Triple Alliantie niet wordt ver nieuwd. Het bemiddelend optreden der Euro- peescho mogendheden tusschen China en Japan over het schiereiland Korea heeft nog geen resultaat gehad. President Cle veland heeft zijne medewerking gewei gerd. Behalve de Koreaarsche kwestie kan men zeggen, dat in de 'ouitenlandsche poli tiek een rustige rust heerscht. De minister van buitenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden dat, blijkens teiegraphisch bericht van Hr. Ms. ge#ant te Brussel, de in- en doorvoer van rundvee en schapen uit Nederland in en dooi' Belgie, met ingang van 24 dezer, is verboden, met uitzon dering van den rechtstreekschen door voer, weke zonder overlading per spool plaats vindt. - De Kamer van Koophandel en Fa- briokon te Zwolie heeft antwoord ont vangen van den minister van Buiten* Veronica was het, wier kunstsmaak hem moest raden. Help tnii, vroeg hij eens, verschoon mijne kas niet, kies voor mij, alwat een vrouw schoon en bekoorlijk zal toeschij nen. Eene vrouw had zijn oude vriendin getroffen gevraagd, terwijl om de lippen van het jonge meisje iets trilde als van stil verkropte smart. Nu ia eene vrouw! Wie bouwt, moet verder zorgen, hernam hij, ook voor het inwendige. Dat is waar, maar hoe kan men den smaak vatten eener vrouw, die men niet kent, Erwin Juist omdat dit rnoeielijk is, verzoek ik mejuffrouw Veronica te beslissen. Laat ons aannemen, dat zij gelijke neigingen en behoeften heeft als de vrouw, die eens de bewoonstei van dat huis zal zijn. Erwiu, zei tante Charlotte ernstig, toen het jonge meisje een poosje daarna was heengegaan, ge moet voorzichtig zijn. Gij hebt daar spelend iets zeer kostbaars, iets zeer broos in de hand genomen Een jong zachf deemoedig hart Log hef weg, Ei win, breek het niet. Onstuimig greep de jonge man hare dorre handen. Tante Charlotte, ik weet wat dit hart waard is en gij dwaalt, indien gij meent, dat ik liet in mijne hand houd. Het is de geschiedenis van den verborgen schat wie te vroeg spreekt of het juiste woord niet vat, kan dien schat niet verwerven, maar heeft hem verloren voor immer Een oogenblik zag de oude vrouw hem verbaasd en ongeloovig aan, toen lachte ze ondeugend en legde haren vinger op den mond. Weet ge ook, dat men zegtZe is niet schoon vroeg zij na een poos. Ja, maar ik geloof het niet. Opnieuw knikte 'zij tevreden en hier mede was het gesprek ten einde,. Eenigeu tijd daaina vertelde zij hem, dat Veronica voor drie dagen op reis was, om in eene naburige plaats een samen komst te hebben met een vriendin harer jeugd. Ik heb haar inoed ingesproken, voegde zij er bij, zij ziet er vermoeid uit en bleek; een verkwikking doet haar goed pp den moeielijkfn weg. dien /.ij f" be- landsche Zaken öp haaf verzoek ter iA- ke de sluiting de; grenzen van Duitsch- land voor ons vee en haar klacht over de late verspreiding der hieromtrent door onze regoering ontvangen berichten een en ander vroeger meegedeeld iD ons blad. De minister geeft daarin o. a, te ken nen, dat hij volkomen doordrongen is van het belang eener spoedige herope ning der Duitsche grenzen voor ons fok- vee en dat hij het mogelijke zal doen om die heropening te verkrijgen. Voorts geeft hij de verzekering, dat hij verdere berichten, van belang voor onzen veehandel, ip bet vervolg gaarne aan de provinciale autoi'iteiten zal seinen, voor zoover de mededeelingen daarvoor vat baar zijn. - Zaterdagmiddag hebben de beide Koninginnen een rijtoer dooi Hilversum gemaakt, in ben open rijtuig, zonder eenig gevolg, alleen een lakei te paard er achter. De jonge Koningin bestuurde zelf de beide paarden. Omtrent het bezoek van HH. MM. de Koninginnen aan Walcheren kan de M. Ct. de volgende bijzonderheden me- dedeelen De aankomst van HH. MM. Ie Middel burg is bepaald op Dinsdag 21 Augustus a. te ongeveer half twaalf uur des voor middags. HH. MM. komen per extra trein. Te half twee uur van dien dag heeft vóór het Paleis in de Abdij een hulde betoon plaats aan de Koninginnen door e>n groot aantal schoolkinderen, waarbij eenige koren uit de kindercantare Michiel Adriaanszoon de Ruytervan de heeren Hasselbach en Lysen. zullen worden ge zongen met begeleiding van hel stafmu- ziekkorps uit Bergen op Zoom, onder di rectie van den heer N. A Bouwman. Daarna, van half drie tot vier uren, verleent H. M. de Koningin Regentes audiëntie, terwijl des avonds te balf zeven uren de Koninginnen zullen deelnemen aan een diner, HH. MM. door de Proci ale Staten van Zeeland aan te bieden. Dien avond zal eene algemeene illumi natie plaats hebben, die zeker wel door HH. MM. in oogenschouw zal worden genomen. Woensdags zal vermoedelijk een rij toer gemaakt worden dooi Walcheren, Donderdags bezoeken HH. MM. Vlis- singon, waarheen zij hoogstwaarschijnlijk des morgens per extra trein vertrekken Behalve de weder-onthulling van het standbeei I van De Ruyter en een bezoek aan de De Huyter tentoonstelling, komt op het voorloopig programma nog vooi een watertochtje op de Schelde en een bezoek aan het Badhuis. Vrijdags zullen door HH. MM. ver schillende instellingen te Middelburg wor den bezocht, terwijl het vertrek der vorstinnen is bepaaid op Zaterdag d. a. v. des voormiddags. treden heeft en waarvan zij niet weet of hij nog lang zal zijn. Het was in den vooravond van hare terugkomst dat Erwin aanklopte bij zjjne oude vriendin. Vandaag moet ge mij helpen, tante Charlotte, want morgen is het een ge wichtige dag, wellicht de beslissende. Mor gen is het Veronica's geboortedag. Dat hebt gij ontlokt aan de strenge achterhoudendheid van het meisje viel ze hem verbaasd in de rede. Hij ontkende dit. O neen, ik vernam dit op geheel bij zondere wijze en za! u dit een andermaal wel eens vertellen. Ik weet, dat deze dag niet vrij is van smartelijke herin nermgen voor haar en ik zou morgen zoo gaarne alles, ach alles uitwisschen wat haar bedroeft Beneden heb ik twee tui- niersjongens staan met bloeiende planten, waar Veronica zoo van houdt en ik heb, om geen opzien te baren, tot den avond gewacht om z- te doen overbrengen. Kunt ge mjj toegang verschaffen tot hare ka mer, daar Je oude Sabina ook heen is, naar ge mij zegt Eet- idéé om EH. MM. de Koningin nen bij haar bezoek aan Middelburg kon nis te doen maken met de verschillende! kleederdrachten der vrouwelijke bevol.j king van het platteland van Zeeland heeft een begin van uitvoering gekregen,! Van verschillende zijden, zoowel bicj nen als buiten onze provincie, vond dit plan dan ook zeer veel toejuiching; en men heeft de overtuiging dat de uitvoef ring ervan HH. MM. ook zeer welge vallig zijn zal. Er is*"thans eene commissie gevormd] cie daarloe het initiatief heeft genomet en ais centraal vereenigingspunt zal op treden. De commissie heeft vorscbilllende hee ren in de provincie uitgenoodigd sub com missiën te vormen. Hdt plan bestaat om uit elk deel van Zeeland op een nader te bepalen dag te Middelburg saam te brengen een of twee' meisjes van veertien tot zeven tien jarigen leeftijd, in haar fraaiste kleederdracbt, teneinde die aan HH. MM. voor te stel len en daaraan te verbinden de aanbie ding van een blijvend souvenir aan H, M. de Koningin als geschenk van de plattelandsbevolking van Zeeland. De volgende vijftien kleederdi achten! wil men doen vertegenwoordigen Mid- delburg's ambacht, Walcheren, Westka; pelle, Arnemuiden, Nieuw en St- Joos land, Zuid Beveland (twee types), Noord Beveland, Schouwen, Duiveland, Tholen, het voermalig vierde district, het landt van Axel (twee types) en het land vac Hulst. De weesinrichting te Neerboscbj kwam ter sprake in de te Arnhem ge houden vergadering van den Geneeskucl diger. Raad van Gelderland en Utrecht. Prof. Van Overbeek de Meijer herinner! de aan 't geer. in de Mededeelingen daar omtrent gezegd werd Bij een onverwacht bezoek bleek del voeding voldoende en goed te zijn. »Op meerdeie slaapzalen waren reeds ventilatie apparaten aangebracht, terwijl gedurende den zomer de ventilatie in richting aan de ramen op die vertrekken j zal worden aangebracht." Spr. deed naar aanleiding daarvan ver schillende vragen. Uit bet antwoord van den adj. inspecteur bleek, dat bijl bet niet op den weg van het geneesk, staatstoezicht gelegen achtte om, zooals! de beer Van Overbeek de Meyer wensch te, aan te dringen op wijziging der sta tuten en verandering in het toezicht. In de regeling der bevoegdheid van dan geneeskundige zijn alle punten aangeno men, behalve wat zijne bemoeiing met de voeding betreft, daar men hiertegen principieel bezwaar had. De dokter ziet alle kinderen by aan komst, en deze worden met het oog op de veelvuldig voorkomende tuberculose aanvankelijk afgezonderd gehouden; voorts houdt bij 2 maai 's maands over alle kin deren visitatie. Omtrent de lijfstraffen kon de adj. inspecteur niets meedeelen, omdat hij dat punt niet heeft onderzocht. Wel weet nij, dat een afkeurenswaardi ge provoost door een nieuwe vervangen wordt. In de ventilatie is verbetering Niets is gemakkelijker, mjjn goede Er win, en als een zoo lieve, vriendelijke ver rassing bedoeld wordt en ik daarbij het opzicht heb, zal het geen onbescheiden heid zijn, u er binnen te laten, zei tante Charlotte. Met een eigenaardig, aan eerbied gren zend gevoel betrad hij de ruimte die de stille wereld uitmaakte van het meisje. Het nette flinke huishouden, uit betere dagen afkomstig, was goed onderhouden. Op het eerste gezicht bemerkte men, dat hier de woning was eener vrouw, wier zin voor schoonheid en orde gelijkelijk ontwikkeld was. Dit was de kamer, die hjj bij zijn eerste bezoek in dit huis bij vergissing bad betreden, waar hij Veroni ca aangetroffen had, schilderend aan het venslei en twijfelend vroeg hg, of dit haar atelier was. (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1894 | | pagina 2