fi Binnenland. Rechtszaken. Gemengd Xienws. Niet aileen de bakkerspati oons, tri aar vele anderen, arbeiders, herbergiers, mijn werkers verzekeren in het pprtret van Caserio Louis te herkennen. Te Parijs loopt het gerucht, dat een beraamde aanslag tegen de kamer ent- dekt is. Officieel wordt dit tegengespro ken, maar het is een feit, dat er sedert eenige dagen verdubbelde waakzaamheid in het gebouw dei kamer valt op te merken. Ook wordt gewag gemaakt van een nieuw complot tegen den czaar. Te Kir- pitschnaja moet de Russische politie een Poolsch student hebben gearresteerd, in wiens woning een bom van Engelsch maaksel is gevonden. In betzelfde huis ontdekten zij een anderen student en diens zustor, twee personen naar wie zij reeds lang zochten. De gevangenen werden naar Schlüsselberg vervoerd. Het onderzoek, dat zeer in het geheim werd ingesteld, zou het bestaan van een complot tegen het leven van den czaar aan het licht hebben gebracht. De werkstaking in de Vereenigde Sta ten schijnt geëindigd en wel op het oo- genblik dat men het ergste ver wachtte. President Cleveland heeft eene com missie benoemd, die een onderzoek zal instellen naar de ooizaken van de moei lijkbeden in Chicago en elders en rap port zal uitbrengen aan den president en aan het congres. Een deputatie van werklieden legden den president hun grieven voor. en rie pen zijne hulp in. De heer Cleveland verklaard zich bereid een commissie van drie personen te benoemeD, die een on derzoek zullen instellen naai de oorza ken vau de tegenwoordige moeilijkheden, doen alleen zou dit geschieden als de werklielen onmiddellijk het werk her vatten en zich van verdere dader, van geweld onthielden. Debs, het hoofd der werkstakers, heeft thans verklaard, dat de werkstaking der Amerikaanscbe spoorwegbeambten heeft opgehouden. Öeden ochtend is do particuliere secretaris vaD H. M. de Koningin Re gentes naai' Middelburg en VlissingoD venrokken, ter bespreking van het be zoek der Koninginnen aan die gemeenten. J ^r de Ranitz blijft tot Woensdag na middag te Middelburg. De leden van het algemeen bestuur der Zuiderzee-Vereeniging zijn thans op geroepen tegen Donderdag 19 dezer, des namiddags ten 2 ure, in het hötel »Kras napolsky" te Amsterdam. Alsdan zal de toestand der Vereeniging worden bespro ken, en overwogen, wat in den tegen woordigen stand der zaak zal geschieden. De terugkomst der koninginnen te Soestdijk is nader bepaald op Don derdag 19 Juli des ochtends omstreeks 9 uur. - Te Vlissingen is een commissie van 18 leden benoemd, onder eerevoor- zitterschap van den burgemeester Tutein Nolthenius. ter voorbereiding van de feestelijkheden bij gelegenheid van het bezoek der koninginnen. huis gereed komt, en dan, ja dan Op de tafel lag Veronica's aquarel, die intusschen tehuis gebracht was die bloe men, door hare hand geschilderd, schenen hem toe. een vriendelijke groet te z.iin. Hij nam ze in de hand, beschouwde "ze lang, en toen, een plotselinge ingeving volgend, schreef hij op de keerzijde Teeder als de Meibloem is uw 'vroolgke (scherts, Kuisch als de lelie uw maagdelijk hart, Warm als de rozen uw innig gemoed, Zacht als een klokje uw wondervol lied Als spelend zette hij zijn naam hier onder en toen deze hulde, die zoo lang onuitgesproken had gewoond in zijne borst, plotseling in woorden gevat, zwart op wit voor hem stond, toen was het hem, als had een ander hem opeens de oogen ge opend, en ais moest hij dit nieuw ont dekte geheim, bewaren, Hij legde de aquarel in een kleine portefeuille "om ze in zijn schrijftafel weg te sluiten »-n 'net dagboek, op zoo wonderlijke wijze in /jjn bezit gekomen viel hem in her oog. Hij legde de portefeuille er bij behoorden zij niet bij elkander, geleek de onbekende i AAI.L. den 17 Juli Zaterdagnamiddag is uil het kanaal tusschen. Sluiskil en de Axelsche Sassing bet lijk opgevischt van een 29jarig meis je, dat vermoedelijk bij hei huiswaarts keeren Vrijdagavond te water geraakt en verdronken is. - De heer T. J. M. van Pianbroek te Zaamsiag, slaagde de vorige week te Arnhem voor het examen van apothe kersbediende. - Men schrijft uit Koewacht aan de M. Ct.: Hoe een misdrijf aan het licht kan komen, leert het volgende. Twee jaar- geleden. in de maand Juli. verloor Th. Raes alhier hij het werk op het veld zijn zakuurwerk, dat hij niet meer dacht te zullen zien. Dezer dagen echter ontving hij een brief van L. d. B thans in liet huis van bewaring te Middelburg, wegens bet toebrengen van een wond aan zijn zijn vrouw, waarin hem werd medege deeld dat diens zoon het horloge ge vonden en het, gewikkeld in een lap, verborgen bad in een koffer. Raes kon daar het uuiwerk vinden. De politie, met dit schrijven rn kennis gesteld, vond wer kelijk het horloge op de aangewezen plaats. Brief en horloge zijn bij de politie in bewaring. Ais men weet dat bij vroe gere twisten russchen man en 7rouw in het gezin van De B. de zoon nogal eens de partij zijne' moeder opnam en dat bij ook in de rechtszaak van zijn vader tegen dezen getuigen moet, is het be grijpelijk, hoe de vader nu ertoe over gaat eene oneerlijke handeling van den zoon bekend te maken. Het een en ander doet ons echter geen hoogen dunk krijgen van het peil vaD zedelijke ontwikkeling bij de leden van dat gezin. Graanw, 15 Juli. Heden had alhier op de hofstede, bewoond door E. Boënne eene ware verwoesting plaats tengevolge van een windhoos, komende uit een Noord Westelijke richting en gaande in een Zuid Oostelijke richting. De schuur werd het eerst gevat, waarvan dak, bal ken en gordingen vernield werden. Van daar vatte zij een aangrenzend varkens hok. waar al de pannen het moesten ontgelden. Verder baande zij zich een weg over liet pas voltooide woonhuis, waarvan al de dakpannen werden alge slagen. Nu nam zij zich een weg door de zoo genaamde Graauwsclre kreek, waar het water ter hoogte van 5 a 6 meters op gehoopt werd. Ten laatste vertoonde zij zich op de hofstede Vah J. ËauWehs in den Alsteinpolder, waar omstreeks 5 600 pannen vernield werden. Naar men uit Hontenisse meldt, werd Zaterdag te Doel door het on weder eene hofstede in de asch gelegd. - Vrijdag namiddag, omstreeks twee uren, is door middel van inbraak in een arbeiderswoning in de Appelstraat onder de gemeente Sl. Kruis een bedrag van 10 gestolen. De bewoners waren op dat tijdstip afwezig en bemerkten bij hunne thuiskomst den diefstal, doordat in de woning alles het onderst boven was gegooid. De man, die door vlijt het sommetje had bijeengespaard, was rade loos De dader is nog onbekendhii heeft zeker de wijk naar Belgie geno men. Op Maandag is door den officier van justitie ter griffie der arrondisseraents rechtbank te Middelburg hooger beroep aangeteekend tegen het door die recht bank op den 3 Juli 11. gewezen vonnis, waarbij P. V., burgemeester van Graauw, wegens valschheid in gesclnifte werd vrijgesproken. (M. Ct.) schrijfster niet op Veronica Het was henr, als werd hem een plot selinge openbaring gedaan en zoo krachtig werkte de verrassing zijner eigen gedach ten op hem, dat hem het bloed gloeiend heet naar de slapen steeg en hij in een snelle behoefte naar lucht, in weerwil van de strenge koude, het venster opende, Als zij het eens was, dacht hij, onrus tig op en neer gaande en toch juichend, omdat hij nu een spoor gevonden had, dat gevolgd kon worden. Hij zou het liefst 's namiddags weer naar zijne oude vriendin gegaan zijn, om zoo mogelijk Veronica te ontmoeten en haar te vragen, ot zij gedurende den brand van het be wuste hole! daar was. Maar hij moest s middags naar mevrouw Von Marzdorf en zou de dames des avonds begeleiden naar Melanie's ouders, waar ter gelegen heid van den geboortedag der gravin Ie- vende beeldengroepen zouden vertoond worden, in welke Hortense een opvallende plaats zou innemen. Ten eerste male zou hij Veronica ont moeten in een vreemd huis. Hortense had hom gezegd, dal zij uit genegenheid Vrijdagavond ontstond op liet natuur kundig en chemi&ch laboratorium te Leiden, brand door overmatige schoor- steonhitte. De bovenverdieping op den hoek van de Nieuwsteeg en Rapenburg werd vrij gehavend, evenals de college kamer van dr. Fianchimont. De waterschade is nog al aanzienlijk terwijl ook aan belangrijke proeven na deel is toegebracht. Het vuur werd vrij spoedig bedwon gen. Een Engelsch man, boekbinder van beroep die van Londen over Rotterdam naar Amerika wilde emigreeren, kwam te Vlissingen in kennis met iemand uit L'°. bujJri: van Kapelle-Bie/.elinge, dien hij bij zijn verblijf aldaar gedurende eenige dagen herhaaldelijk ontmoette. Woensdag wenschte hij naar Rotterdam te vertiekken, waarbij de Kapellenaar zijn reisgezel was. Aan het station Biezelinge maakte de laatste den En- gelschman wijs dat hij te Rotterdam was aangekomen, waarna zij beiden den trein verlieten. Er werd heel wat gedronken, met het gevolg dat de Engelschman buiten wes ten geraaxte en den volgenden dag zijn geldswaardig papier en andere zaken miste. Hij keerde daarop naar Middelburg terug en gaf van een en ander kennis aan de politie en de justitie. Dadelijk werd een onderzoek ingesteld en men vermoedt den dader van den diefstal op het spoor te zijn. De Engelschman, ten einde raad, be voor gravin Melanie de beelden zou g,oep- eeren, die bij vele proefnemingen reeds als geheel gelukt mochten beschouwd worden. Aan tafel was hij stil en verstrooid, de vraag of Veronica de schrijfster zou zijn, kwam telkens opnieuw in (ijne gedachten en was oorzaak, dat hij niet met op merkzaamheid luisterde naar Hoitense's gesprek. Maar ook deze middag ging voorbij en de avond kwam, die hem de oplossing brengen zou van het raadsel. Evenals altijd werd hij ook ten huize der gravin door de dames ontvangen met die vertrouwelijkheid, welke anderen zoo beteekenjsvo! toescheen en die hemzelvo koud liet, Zwiigend keek hij naar de beeldengroepen, on verschil lig bijna voel de vele vrouwelijke bekoorlijkheden en voor de echt kunstige schikking, daarbij tcu toon gespreid. Over al die schoon heid heen zweefden zijne gedachten achter de schermen, waar Veronica zonder nijd en goedig als altijd hare bevoorrechte zusters behulpzaam was met blijmoedig geduld. J 8 Een der groepen was onder den leven- proefde Zaterdagmorgen, ter hoogte vafl den Abeele, in het kanaal zich door ver- diinking van het leven te berooven Door de bemanning van een voorbij varende sleepboot werd hij gered. Hij is nu op-1 genomen in het gasthuis te Middelburg I (M. Ct.) - Gisterenochtend vroeg, toen een I 19jarige dochter van W. onder Kloetio ge bezig was kersen te piukken, reikte zij te ver verloor haar evenwicht en viel I van de ladder. Zij werd voor dood op«e nomen en haar toestand is zorgelijk. - Een droevig ongeval had Zondag! te Heinkenszand plaats. Omstreeks 5 uur in den namiddag kwam het rijtuig waarin Ds L. Ingelse L.Wz. van Wil-1 helminadorp zich bevond in gewonen draf aanrijden van 's Heereuhoek alwaar Zijn Eerw. een predikbeurt bad vervuld. Bij bet inrjjden van het dorp schrikte 1 het paard zoo hevig door het geblaf van i een hond die op het rijtuig toeschoot, dat het paard op hol sloeg en door het j breken van een stuurlijn waren alle po- gingen van den koetsier om in te hou- I den vruchteloos. Daar Zijn Eerw. zich wilde redden sprong hij onverwijld uit het rijtuig, met het ongelukkig gevolg dat hij een been brak en door een tui- meling het hoofd zoo zwaar kneusde, dat de toestand hoogst zorgelijk is. ZEerw. werd terstond door de bewoners der I buurt bewusteloos binnengedragen bii dhr P. de Wilde. Dadelijke hulp werd verieend door dhr. Erkelens te Heinkenszand, die het ecb ter noodig achtte verdere behandeling in consult met docter Goemans uit Goes te verrichten, die 's avonds half twaalf aan de pastorie der Ned. Herv. Gem., waar de lijdei ondertusschen opeen draagbaar heen was vervoerd, en met de meeste zorg wordt verpleegd, aankwam. De koetsier bekwam kleine kwetsuren aan de hand en het paard werd midden in het dorp gevat door A. Meulbroek. De zieke is inmiddels per brancard naar zijne woning vervoerd. - Donderdagavond vergat de zoon van j don heer W., Van Baerlestraat te Am sterdam, toen bij een makker aan de overzijde ging bezoeken, de buitendeur te sluiten. Van deze gelegenheid maakte een be- handige dief gebruik om naar binnen te sluipen en een bezoek te brengen aan de kamer der dienstboden, waar hij zich meester maakte van een spaarpot die, volgens opgaaf, ƒ300 moest bevatten. In oe vestibule vond h(j een rijwiel staan, dat hij kalm meenam, waarna hij de fiets besteeg eD zoo snel mogelijk zich uit de voeten maakte. Buren hadden wel de manoeuvre aangezien, maar meen den dat de jonge man, gekleed in een biau v boezeroen en meteen lederen pet, het rijwiel kwam halen om het te re pareeren. Te Rotterdam heeft naar de Ntderl meldt een man aangifte gedaan bij de politie dat hij op den Visschersdijk was aangesproken door twee onbekenden, die bem vroegen of hij gbnegen was tegen betaling, des avonds een jiakje voor het Stadhuis neder te leggen. De man wei- geide. Daar men echter nu beducht was voor eén dynamietaanslag, werd eenige dagen het Stadhuis bewaakt door re chercheurs. Men heeft echter niets ver dachts bespeurd. digen bijval der toeschouwers tweemaal vertoond en nu bleef alleen nog een laat ste over, een bekoorlijke kindergroep, maar nog voordat de schaar kleinen zich om Veronica verzameld had, weerklonk beneden in de straat in snel tempo het brandalarm. Er ontstond oogenblikkelijk storing in de feestvreugde. Een natuur lijke verwarring heerschte onder de gas ten, bedienden werden naar beneden ge zonden, om onderzoek te doen naar de plaats waar de brand woedde en in de zijkamer opende men een venster om naar buiten te kunnen zien. (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1894 | | pagina 2